Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cresyn CS-HP600


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

DSC09936.jpg

Na wstępie chciałbym podziękować sklepowi MP3Store za udostępnienie słuchawek do testów w ramach Konkursu na 50-lecie marki Cresyn.

Dzisiejszym przedmiotem recenzji są słuchawki Cresyn HP600; postaram się je wam pokrótce przedstawić…

:)

Pudełko i zawartość

Słuchawki dostajemy w plastikowym blistrze, którego otwieranie rozwiązano w bardzo przyjemny sposób, bowiem z tyłu mamy małe wcięcie, za które chwytamy i po liniach przerywanych ładnie się nam otwiera.

DSC09900.jpg DSC09906.jpg

W skład zestawu wchodzą: pozłacana przejściówka(mały jack 3,5mm -> duży jack 6,3mm), pokrowiec oraz same słuchaweczki.

DSC09988.jpg

Pokrowiec jest w formie woreczka. Chyba najlepszy tego typu, z jakimi miałem przyjemność obcować, od zewnątrz jest pokryty pseudoskórą, wewnątrz zaś pokryty bardzo przyjemnym w dotyku materiałem. Powinien bardzo dobrze chronić nasze słuchawki.

DSC09986.jpg

Wygląd, wygoda

Wygląd, hmm co tu pisać, lepiej samemu zobaczyć i ocenić czy nam się podobają. Praktycznie całe słuchawki składają się z plastiku, jednak nie należy mieć obaw, że rozpadną nam się w dłoni. Kabel wykonany z przyjemnego gumowego materiału, nie powinien nam paść od byle czego, to samo tyczy się wtyku jack. Składanie się słuchawek znacznie ułatwia ich transport.

DSC09926.jpg DSC09935.jpg DSC09963.jpg

A teraz troszkę o wygodzie. Słuchaweczki są bardzo wygodne. Bardzo przyjemne pady nie męczą nam uszu, nawet po kilkugodzinnych odsłuchach. Na pałąku również umieszczono gąbki z tego samego materiału jak pady w celu podniesienia komfortu.

DSC09959.jpg

Dźwięk

Słuchawki testowane były na odtwarzaczu Sansa Clip+, muzyka głównie rockowa.

Prezentują nam one stanowczo ciemną stronę mocy. Bas jest wyraźnie zaznaczony, ale niestety twardy; lubię kiedy jest miękki i ma duże zejście. Potrafi także wylewać się na pasmo robiąc nam papkę z dźwięku.

Średnica jest nieco wypchnięta w stronę słuchacza, niestety przy szybkich kawałkach, w których uczestniczy wiele instrumentów, słuchawki nie wyrabiają i ucinają nam nieco smaczków.

Tony wysokie to nie tu, jest ich niezmiernie mało i są … nijakie.

Niestety, słuchawki dźwiękowo nie robią na mnie pozytywnego wrażenia.

Mój gust muzyczny mówi im stanowczo NIE. Pamiętajmy jednak, że to tylko moja opinia na ich temat i absolutnie nie musicie się z nią zgadzać.

Podsumowanie

Jak za 159zł dostajemy słuchawki z podstawowym wyposażeniem, bardzo wygodne, jednak dźwiękowo stanowczo nie dla mnie.

Moja ocena to zaledwie 3/6

DSC09970.jpg DSC09985.jpg

bruno63

Nie zezwalam na kopiowanie i umieszczanie treści tej recenzji bez wiedzy autora!

Wersja PDF:

cresynpdf.pdf

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie słuchałem, ale nie wydaje mi sie aby było aż tak źle.

 

lubię kiedy jest miękki i ma duże zejście.

 

Mamy podobne gusta ;) W audio natomiast niektórzy wolą twardy bas i nie jest to żadna wada. A że są to słuchawki basowe to trudno ukryć... Klasa też nie ta. Choć w obecnych czasach w tej cenie powinno być lepiej, choć nie zapominajmy dalej jest to high-low.... cdn

 

 

także wylewać się na pasmo robiąc nam papkę z dźwięku.

[...]

niestety przy szybkich kawałkach, w których uczestniczy wiele instrumentów, słuchawki nie wyrabiają i ucinają nam nieco smaczków.

[...]

Tony wysokie to nie tu, jest ich niezmiernie mało i są … nijakie.

 

Wydaje mi się, że oprócz niewygrzania (jeśli jest taka sytuacja) przyczyną takiego zamieszania są nie słuchawki a clip+ . Podłączenie do niego basowych słuchawek, nie może skończyć się niczym innym jak kupą. Je raczej należy podłączać do takiego nano czy N2. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie sądząc, grają one dokładnie w ten sam sposób co moje C510H (może to typowe brzmienie dla Cresynów). W takim przypadku N2 nie jest do końca najszczęśliwszym rozwiązaniem. Będzie lepszy od Clipa, ale góra dalej zostanie słabiutka a dynamika marna.

Może wymiana kabla by coś dała. Te montowane firmowo wyglądają jakby mogły się rozpaść od samego intensywnego patrzenia na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Iphonie 3G(tak wiem telefon a nie grajek) hp600 grały bardzo ciemno zaś C510H miały w sobie więcej życia. Zgadzam się z Brunem,że te słuchawki do rocka się nie nadają. Te powlekane tytanem membrany są dość zachowawcze przez co ten bas brzmi dość nienaturalnie,jednostojnie. Dla mnie nawet trance nie brzmiał na nich dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler, czy Ty uważasz, że clip+ ma mało góry ?

 

Góry można mieć ile się chce (RB - EQ) ale nie należy ona do najklarowniejszych. Ogólnie Clip+ idzie w stronę ciemności.

muszę go chyba wyrwać gdzieś znowu, posłuchać :blink: Bo pamiętam, że od Video miał wyraźnie więcej góry, a on nie jest ciemny !

 

No, chyba, że tego początkowego pasma miał więcej, później może szybko się konczyła ta góra... choć tego już nie pamiętam, to tylko domysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham teraz na fuze plus C510 i jestem zadowolony. Nie jest to wybitne połączenie ale The Doors brzmi świetnie i ogólnie muzyka spokojna/intymna. A hp-600 słuchałem i mrok mnie zalał co jak na Iphone 3g było niesamowite bo jest dość anemiczny pod względem dźwięku. Jestem nowy na forum więc wybaczcie mi,że nie opisuję swoich wrażeń bardziej profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności