Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Amazon Kindle 3 WiFi


Xantros

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raz wcisnąłem w przypływie radości wszystko co mi wpadło pod rękę, ale to była jednorazowa impreza... od tamtej pory wrzucam maksymalnie jeden-dwa pliki dziennie (np. dzienna porcja artykułów z instapaper plus jakiś inny plik) i tyle, więc nie jest to stałym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Khron ja też czytam dużo, pewnie tyle co Ty (pomińmy wikipedie itp itd). I trzyma mi dłużej, może za dużo na raz plików wciskasz? Indeksowanie też zżera baterie.

 

WiFi i 3G solidnie zżera baterię. Ja praktycznie z sieci nie korzystam przez urządzenie tylko czytam minimum 2 godziny dziennie. Wytrzymuje bez ładowania około 29 dni.

Przy czym mam kilkanaście książek na raz i dochodzą artykuły branżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo - jeśli PDF jest przystosowany do czytania na małym wyświetlaczu (albo do druku na formacie A5) to czyta się znakomicie, jeśli nie jest (czyli przykładowo jest to typowy dokument w formacie A4) to generalnie takiego PDF-a nie da się za bardzo przeczytać... chyba że trzymając kindle bokiem (wtedy nie wyświetla się pełna strona na wyświetlaczu).

 

Inna sprawa to dwa szczególne rodzaje PDF-ów:

- takie które mają kolorowe/ozdobne/wzorzyste tło (czasem ciężko dopatrzeć się tekstu)

- skany (jeśli jest kiepskiej jakości, to równie kiepsko wygląda na kindle - kindle nie ma tak dobrego przeskalowania jak np. iPad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach musze rzec, ze jestem zadowolony z classica. Z klawiatury prawie nie korzystam, do sluchania muzyki mam inny sprzet, a 2GB pamieci nie wiem kiedy uda mi sie zapelnic... Wirtualna klawiatura jest bardzo szybka, wiec jesli juz pojawia sie potrzeba jej uzycia to nie stanowi to uciazliwosci. Mam wersje sponsorowana, relklamy sa zupelnie nieupierdliwe. Chyba musze kupic futeral do niego, bo troche strach go pakowac luzem do plecaka...

Edytowane przez wkamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje kupić takie cudo dziewczynie pod choinkę:)

 

i nasuwa się pytanie czy ona ogarnie ten czytnik bo nie bardzo zna się na takich rzeczach:)

 

jak z obsługą i czy ten z allegro bodajże wersja 4 jest ok? ponad 100 zakupionych sztuk to chyba nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na szczęście słaba dostępność tytułów po polsku już nie jest problemem. Virtualo jako pierwsi i jak na razie jedyni w Polsce wprowadzili do oferty polskie książki w formacie MOBI, a więc w formacie, który wykorzystywany jest przez czytnik Kindle. Nie trzeba się już męczyć z konwertowaniem z innych plików, żeby poczytać wygodnie książkę na Kindle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z tymi książkami to jest masakra jakaś. ja bym na prawdę chciał kupować ebooki. tylko nie ma skąd. w Virtualo wybór jest bardzo słaby narazie. mam nadzieje, że szybko się biznes rozkręci i będzie w czym przebierać.

a inna sprawa, że konwersja nie boli, jest prosta i szybka, a na dodatek na różnych portalach z plikami jest pełno już skonwertowanych.

ja mam fioła na punkcie legalności. muzykę kupuję na cd, oprogramowanie też mam legalne. i nawet jak coś ściągnę, żeby sprawdzić i mi się spodoba to staram się jak najszybciej zalegalizować. ale książki pobieram na potęgę bez wyrzutów sumienia najmniejszych. jakby było gdzie to bym kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście słaba dostępność tytułów po polsku już nie jest problemem.

 

Dobry żart :) Póki co słaba oferta i nie zawsze korzystna.

Aczkolwiek trzeba przyznać, że pojawiają się ciekawe tytuły w ciekawych cenach. Niestety - mało.

Warto też nadmienić, że należy uważać, bo partnerem strategicznym Virtualo jest Empik, który też sprzedaje ich ebooki, ale... wszystkie oprócz mobi. Przy okazji robi w konia rzesze klientów twierdząc, że mają ebooki na 95% czytników w Polsce. No w sumie 95% czytników to nie to samo co najbardziej popularny czytnik w Polsce. Ale niefajnie, że naciągają tych co nie wiedzą, że Kindla mają w du...żej dziurze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności