Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Telefon do 350 zł


jabolewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym nabyć taniego telefonu/smartfona bez simlocka, zastanawiałem się nad:

-swift (brzydki)

-xperia x8 (ładniejszy, ale droższy)

-wave 533 (słabszy ekran, słabszy system)

 

Co możecie powiedzieć o powyższych telefonach jako odtwarzaczach? Czy obsługa jest wygodna? Są szumy?

Telefony mają w zestawie kartę 2 gb - odtwarzacz ma 4, ledwo się mieszczę. Czy skonwertowanie biblioteki do eAAC+, które daje radę przy 48kbps jest dobrym rozwiązaniem?

 

Telefonem chciałbym zastąpić mp4 Sony NW-A806 i szukam takiego, który będzie dobrze grał na słuchawkach (KSC75, sony ex-82)

Telefon może być używany, ważne, by był jak najtańszy.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj pomiedzy Swiftem a X8. Jezeli chcesz rzebac w systemie i go modyfikowac to bierz Swifta bo X8 ma zablokowany bootloader. Ekran lepszy ma Xperia ale ponoc wygodniej na Swype pisze sie Swiftem.

 

 

 

 

O jakosci dzwieku poczytaj w tym temacie http://forum.mp3store.pl/topic/71132-lg-gt540-swift/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i7500 i powiem Ci, że jak na telefon gra wyjątkowo dobrze, wszyscy się zachwycają swiftem a ten galaxy nie gra wcale gorzej. Jest po prostu cieplejszy trochę.

 

Ktoś miał na forum Wave s8500 do sprzedania za 400zł chyba czy jakoś tak poszukaj w komisie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 350zł to tylko Swift lub Xperia X8. Swift jest lepszy do modyfikacji, ma nieoficjalnego androida 2.3.3, wadą jest ekran oporowy, trochę mniej wygodny do przeglądania neta niż pojemnościowy w Xperii, z rysikiem daje rade, ale już pisze się na swype lepiej na Swifcie. X8 ma tylko lepszy ten ekran dotykowy, aparat w X8 jest słabszy, procesor, akcelerator grafiki i pamięć w obu taka sama, a i tak Swift ma szybszy system i jest wydajniejszy w grach a dzięki stale wychodzącym modom da się jeszcze z niego wyciągnąć więcej.

Te niższe Samsungi galaxy i wave to obecnie jest minimum jeśli chodzi o wydajność, dźwiękowo też przeciętnie, szkoda zachodu.

Jako odtwarzacze polecam Galaxy S i Wave s5800 ale to już drożej. Swift i X8 dźwiękowo są takie same, te same bebechy i dźwiękowo wysoka półka.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu sie zgodzę, lepiej kupić swifta bo wiecej osób zajmuje się poprawianiem w nim Andrka, przez co jest lepiej dopracowany. Lecz dźwiękowo nie stoi wyżej niż I7500 choć to też kwestia gustu i wgranych portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O swifcie mogę powiedzieć, że są szumy, słyszalne nawet na EP-630. X8 nie słyszałem ale zapewne gra podobnie jak mój Vivaz (też SE) czyli szumów nieco mniej. Piszę tu o szumach urządzenia (tych na pauzie) a nie wycinaniu szumów z kiepskich nagrań, bo to zależy głównie od sterowników (softu) i odtwarzacza. Z tego co się orientuję to Nokie z serii XM mają lepszy odstęp od szumów.

 

Jeszcze jedno - szumy słychać jedynie przy cichym odsłuchu i cichym otoczeniu (na ulicy już nie słychać), na wysokoskutecznych słuchawkach (głośniejsze przy tej samej głośności na playerze) - z tych co posiadam to MDR-V700 i PL-30 pokazują tą wadę odtwarzaczy (EP-630 w mniejszym stopniu ale również).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - jak tam Vivaz? Da radę używać go jako odtwarzacza? Ile warto za niego dać, jeśli jest sprawny, w przyzwoitym stanie i na gwarancji bez simlocka?

 

Jako odtwarzacz może być - jakość niezła, player intuicyjny w obsłudze ale są minusy w użytkowaniu:

 

 

1. brak przycisku play/stop - trzeba wyciągać tel z kieszeni, odblokowywać ekran i dopiero działać

 

2. przy zablokowanym ekranie nie działają przyciski vol+/- - jw.

 

Obie niedogodności można zlikwidować stosując zestaw HF na bluetooth (tak ja słucham), ale w tym momencie źródłem dźwięku przestaje być telefon a staje się klips i jakość muzyki (odstęp od szumów) zależy od niego a źródłem może być dowolny telefon (z A2DP i AVCRP).

 

PS. Za 350 to vivaza chyba jeszcze nie kupisz (za jakiś czas na pewno).

 

 

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się upolować używanego i7500 w dobrej cenie, zobaczymy, jak to będzie, jak przyjdzie.

Mam nadzieję, że będzie dobry jako zamiennik NW-A806, bo nie chce mi się już nosić tyle rzeczy naraz.

 

Jak myślicie, czy dobrze będzie się zgrywać z Kossami KSC75 i Sony EX-82? Czy możliwe jest dokupienie przedłużki do jacka z mikrofonem? Moje exy z padniętą oryginalną przedłużką są za krótkie. Czy będzie pasować taka od Nokii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ile wyrwałeś i7500?

 

Będzie miał małe braki w stosunku do sonego, ale bardzo dobrze go zastąpi. Dobra separacja instrumentów, mocny bas (trochę płytszy od sony, ale zdaje się jest go więcej), oraz to co mi się bardzo podoba, że ma dość szeroką scenę naprawdę nie widać odstępstwa od mp3. Ściągnij sobie z Android marketu CubeD lub Mplayer (jak dla mnie najlepsze pod względem dźwięku. Pierwszy gra czyściej i ostrzej, a drugi ma większą scenę i głębie. Dźwięk, ze standardowego playera nie jest zły ale bardziej odbiega od dźwięku z mp3ki.

 

Nie wiem jak ex-82 będzie grało, ale ja połączenia ten galaxy + ksc75 słuchałem przez miesiąc cały i bardzo mi się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślicie, czy dobrze będzie się zgrywać z Kossami KSC75 i Sony EX-82? Czy możliwe jest dokupienie przedłużki do jacka z mikrofonem? Moje exy z padniętą oryginalną przedłużką są za krótkie. Czy będzie pasować taka od Nokii?

 

 

Ja myślę ze KSC75 będą biedne bo sam I7500 jest biednie cichym grajkiem .. Co do HFów .. mi od nokii pasowały więc jest opcja że przedłużka też zadziała ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ile rozumiem o kompatybilność czteropinowej wtyczki Nokii z Szajsungiem.

 

Napisałem juz wcześniej że podpiąłem słuchawki nokii (oryginalny HF, wtyczka 4 pinowa) i działały normalnie ...

Edytowane przez Yedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności