Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomoc przy zakupach,


FlameRunner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

To zależy od sprzedawcy. Nie każdy daje wysyłkę do Polski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z wysyłką z/do UK. Musisz wypełniać deklaracje celne i inne papiery. Więc rodzina/znajomi odpadają jeśli w najbliższym czasie nie wybierają się do Polski. Mam syna w UK i wiem jakie problemy są w obu kierunkach z przesyłkami. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Pod przeglądarką na PC (kupon nie pojawia się na stronach poszczególnych przedmiotów i to by było ok, bo piszę, że tylko w aplikacji)

Na aliexpress (Kody kuponów AliExpress) mam kod -35% :

35% zniżki (maks. 120,00 zł)
Zamówienia powyżej 280,00 zł (Jednorazowego użytku|Tylko w aplikacji)
Ważny do 4 lut, 02:13 PT

Nie ma na nim przycisku "odbierz" jest przycisk "nieaktywny".

 

Na aplikacji na telefonie (kupon pojawia się na stronach poszczególnych przedmiotów) ten kupon niby jest (pole jest z napisem "wykorzystaj" ale kiedy wejdę po kliknięciu w kupon na jakiś przedmiocie (za np. 1000zł) to jest info wyszażone na kuponie "odebrano". Cały czas mowa o jednym koncie użytkownika.Apka ali na tel. aktualna.

 

Nie korzystałem ostatnio z żadnych kodów (ze 2-3 miesiące nic nie kupowałem). OCBiega?

Może jest to kupon powitalny za pierwsze zakupy, które pewnie już kiedyś takie robiłem - tylko po co się taki kupon ponownie pokazuje? W historii kuponów w "wygasłe" jest wiele takich kuponów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy "grupowy" zakup na Bandcampie jest na tyle moralnie naganny i pachnący czosnkiem, że dostanę ostrzeżenie czy inną formę nagany? Prawda jest taka, ze nie mam paypala i tych innych wynalazków a chciałbym kupić dwie polskie prog-rockowe płyty, lub też dyskografie we FLAC. Chodzi o Hidden by Ivy i Hipgnosis. Jeśli ktoś ma paypala i interesuje go zakup to zapraszam na priv.

ps.  i nie, nie założę sobie bo nie i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupując na olx za pobraniem ( nie ma takiej chyba opcji) , płatność gotówką u kuriera z opcją sprawdzenia zawartości przy nim to najlepsza opcja? Zdaje sobie sprawę, że i tak trzeba zapłacić przed otwarciem.
Kup z przesyłką na olx i tak chyba przed niczym nie chroni kupującego.
Czy najlepszy sposób to alegro (nie lokalnie z kup teraz) , kosztuje trochę drożej ale jest jakaś ochrona.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysyłce OLX masz 24 godziny na to by potwierdzić że z produktem wszystko jest OK. Dopiero jak potwierdzisz lub minie 24 godziny kasa trafią do sprzedającego. Na szczęście u mnie zawsze wszystko było jak trzeba więc nie mam pojęcia jaka jest procedura w trakcie kwasu ale pewnie OLX się w to miesza i odsyłasz towar, a oni Ci kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, Czy płacąc przelewem bankowym kupujący może podejrzeć jakoś mój numer konta z którego przyszła zapłata? Gdzieś na necie o czymś takim było tylko nie do końca to rozumiem ;)

Czy lepiej zapłacić blikiem? BTW, z blika jeszcze nie korzystałem, mniej więcej wiem jak to działa ale w szczegółach - skąd apka bankowa (kupując przez stronę na OLX) wie o jaką kwotę chodzi i gdzie jest dana transakcja (np. czy to biedra czy co innego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przelewie bankowym bezpośrednio z konta na konto odbiorca widzi numer konta, z którego przyszedł przelew, to oczywiste, tak działają banki ;) 

Przy płatności przez pośrednika (przelewy24 itp) numer konta widzi tylko pośrednik, odbiorca (sklep) już nie.

 

Przy platności blikiem, w apce bankowej najpierw generujesz kod, który podajesz na stronie, stąd owa apka wie gdzie płacisz i ile - w uproszczeniu, nie wchodząc w szczegóły: sklep, olx czy inny odbiorca wysyła ten kod do "centrali" blika, a tam jest sprawdzane kto i gdzie ten kod wygenerował i następnie przesyła te dane (kwota, odbiorca) do apki z której on pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, z tym blikiem - to ma ręce i nogi ;)

Tylko, czasem widywałem jak na kasie w biedrze ktoś z przodu mówił, ze płace blikiem i nie przyglądałem się co on tam wklepuje a to podaje się wtedy kod blik wygenerowany w aplikacji. Co by było gdyby w tym samym momencie ktoś w innej aplikacji wygenerował taki sam kod, jeden na 1zł a drugi na 1500zł? No chyba, że wszystkie banki są połączone z bazą blika (co nie wiem czy jest możliwe na tyle banków na świecie-ponoć można płacić za granicą też) i jest to niemożliwe, bo jeśli jest to losowy ciąg to jest to realne.

Co do przelewu za pom. pośrednika właśnie chodzi o to, że był sposób na podejrzenie tego konta dokonującego wpłatę. Gdzieś głośno było o tym w 2021 na wykopkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zgreg napisał(a):

Spoko, z tym blikiem - to ma ręce i nogi ;)

Tylko, czasem widywałem jak na kasie w biedrze ktoś z przodu mówił, ze płace blikiem i nie przyglądałem się co on tam wklepuje a to podaje się wtedy kod blik wygenerowany w aplikacji. Co by było gdyby w tym samym momencie ktoś w innej aplikacji wygenerował taki sam kod, jeden na 1zł a drugi na 1500zł? No chyba, że wszystkie banki są połączone z bazą blika (co nie wiem czy jest możliwe na tyle banków na świecie-ponoć można płacić za granicą też) i jest to niemożliwe, bo jeśli jest to losowy ciąg to jest to realne.

Co do przelewu za pom. pośrednika właśnie chodzi o to, że był sposób na podejrzenie tego konta dokonującego wpłatę. Gdzieś głośno było o tym w 2021 na wykopkach.


Przecież mając sam numer konta nikt nie jest w stanie nic Ci zrobić. Skąd te lęki że miało by być inaczej? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności