Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomoc przy zakupach,


FlameRunner

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu tak piszesz? Ja w Biedrze kupiłem na jesieni 2 karty SanDisk 64 GB po 50 pln gdy na rynku były po 90-130 pln. Używam blisko pół roku i nie narzekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć to mimo wszystko jest nowość. I cena 50% mniejsza niż przykładowo na Amazonie jest dla mnie kapkę podejrzana. Jeżeli jednak ktoś jeszcze potwierdzi że jest to realne to bym się skusił na tą kartę, bo po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, KarolWWW napisał:

Czy może ktoś zorientowany w temacie  wypowiedzieć się na temat tej karty http://allegro.pl/sandisk-ultra-micro-sd-400gb-a1-100-mb-s-i7161337403.html.

A dokładnie chodzi mi o jej cenę. Od jakiegoś czasu są one dostępne w podobnej cenie na allegro, chodź na zdrowy rozsądek jest to dla mnie co najmniej podejrzane.

Karta nowa z fakturą. Trochę się ich sprzedało i nie zauważyłem żadnego negatywa.

 

 

Nie mam pojęcia skąd się biorą te karty,  ale podejrzewam, że albo są to podróbki, albo odpady produkcyjne. Jednego jestem pewien, jeśli się zepsuje (zdarzyło mi się w zeszłym roku), nie masz gwarancji i karta jest do wyrzucenia.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na promocjach w sklepach internetowych np x-kom.pl . Może nie 400 GB ale 128 można czasem trafić w bardzo dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KarolWWW napisał:

Niestety x-kom trzyma stałą cenę 1000zł. Musi być 400 GB bo właśnie robię przesiadkę ze 128. Mam już dość ciągłego żonglowania kartami.

 

Amazon to 900 złotych. Upewnij się co do tej gwarancji, bo Sandisk daje na te karty 10 lat gwarancji.

 

Ja w tym roku na pewno też kupię 400, ale czekam na lepsza cenę na amazon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, all999 napisał:

 

Amazon to 900 złotych. Upewnij się co do tej gwarancji, bo Sandisk daje na te karty 10 lat gwarancji.

 

Ja w tym roku na pewno też kupię 400, ale czekam na lepsza cenę na amazon.

Chyba sobie póki co daruję, poczekam aż ceny w tych bardziej wiarygodnych sklepach trochę spadną. Gdyby co to szkoda kasy i zawartości na karcie.

A info jakie uzyskałem od sprzedawcy to:

"Posiadam dowod zakupu na ktorego podstawie mozna sie domagac świadczeń od producenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy 200GB Sandisk na allegro i 256GB Samsunga. Wszystkie w podejrzanych cenach, ale od sprzedawców z samymi pozytywami i sensownym opisem. Żadnych problemów. Sandisk można rejestrować po numerze seryjnym i próbować na tej podstawie domagać się gwarancji- zwłaszcza, że często są dodawane w promocji do produktów i wtedy i tak nie ma na nie dowodu zakupu.

400GB trafiają się nawet po 400 zł na allegro i też z tego co na szybko rzucałem okiem, aukcje wydawały się ok.

 

Sandiski i Samsungi są baardzo często dodawane do telefonów. U nas rzadziej ale w innych krajach często. Choćby po takich akcjach często jest "wysyp" kart w dobrych cenach (poprzez wysyp mam na myśli, że kilka się pojawi ;) ).

Moje Sandisk były dodawane do LG (były w promocyjnym kartoniku nawet) i kosztowały zdaje się koło 200 zł.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam 128 x 2 uwalone obie sandisk mimo papieru na jedną nie uznano mi gwarancji. Na drugą niestety nie mam papieru. Obie czarne z czerwonymi napisami. Trzecia chodzi bez zarzutu. Mam duże obiekcje co do kupowania dużych kart. Lepiej dwie mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, all999 napisał:

@awayeah Karty 400GB są gdzieś dodawane do smartfonów? Podrzuć proszę stronę do rejestracji produktów Sandisk, coś nie mogę znaleźć.

W linku jest strona do rejestracji produktów Sandiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ktoś się na nie skusi i uda mu się zarejestrować to prosimy o info.

I kolejna rzecz, czy rejestracja produktu jest jednoznaczna z potwierdzeniem autentyczności? Pewnie tak, ale ciekaw jestem jakie tam się pojawiają informacje po rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Tu właśnie rejestrowałem - akurat te z promocji od LG miały rok gwarancji.

 

@all999 aż tak nie śledzę tych promocji :) Na pewno Sandisk 200GB (specjalna edycja LG) i Samsung 256GB (normalna wersja, jak sklepowa) były dodawane i to na krótko po ich premierze, kiedy kosztowały znacznie więcej niż dzisiaj. A czy Sandisk 400GB ktoś, gdzieś dodaje? Ciężko powiedzieć - trochę byłby to overkill w przypadku smartphone'ów :/

5 minut temu, all999 napisał:

To jak ktoś się na nie skusi i uda mu się zarejestrować to prosimy o info.

I kolejna rzecz, czy rejestracja produktu jest jednoznaczna z potwierdzeniem autentyczności? Pewnie tak, ale ciekaw jestem jakie tam się pojawiają informacje po rejestracji.

 

U mnie tak to wygląda po rejestracji (na podstawie numeru seryjnego):

 

image.png

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.06.2014 o 13:06, Harmony Korine napisał:

Zakładam ten temat, ponieważ bardzo dużo osób z forum dokonuje transakcji za pośrednictwem allegro i nierzadko zdarzają się przypadki "niezgodności przedmiotu z opisem", bądź też innych niejasności (ostatnio @micbud).

 

Co niektórzy użytkownicy forum, są już doświadczeni w tych sprawach (@Nismovsky :)) i może zechcą się podzielić doświadczeniami, lub jakimiś radami, by jakość wyjść cało z tych sytuacji, tracąc przy tym jak najmniej.

 

Zacznę od siebie:

Jakiś czas temu, zakupiłem na aukcji używany laptop. W opisie była wzmianka o tym, że "Ma wyłamany jeden ząbek w przesuwanej listwie od zamknięcia klapy." Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że to nie była jedyna wada. Okazało się, że ma on plamy na matrycy i wyłącza się po minucie obciążenia (temp. powyżej 100 stopni).

Założyłem spór na allegro i nic. Czekałem 2 tygodnie, aż pracownik do mnie napisał, żeby sprawę zgłosić do sądu, po czym wysłał 2 ostrzeżenia do sprzedającego. Po drugim dopiero gość się do mnie odezwał:

 

"Witam, laptopa proszę odesłać z opisem usterek na adres: ************** "

 

Zapytany o pokrycie kosztów przesyłki, odpisał:

 

"Allegro nic nie reagowało, bo nie jest tutaj żadną ze stron. Sugerowało sprawę skierować do sądu, Laptop sprzedawany był jako sprawny, bez wad ukrytych. o żadnych mi nie wiadomo. Także czekam na laptopa. Serwis zrobi mi ekspertyzę i zobaczymy co powiedzą. Kosztów wysyłki nie pokrywam w zadnych ze stron"

 

Podpinam jeszcze temat "na temat' z naszego forum:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/99877-o-wszystkim-i-o-niczym/?p=981455

 

Nie wiem teraz do końca co mam zrobić, pracownik allegro napisał do mnie:

 

"Szczegóły dotyczące odesłania towaru należy uzgodnić bezpośrednio ze Sprzedającym. Jeśli odeśle Pan ten towar i będzie Pan miał problem z otrzymaniem zwrotu pieniędzy, wówczas proszę o ponowny kontakt. Dodam, że może Pan również ubiegać się o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących (POK)."

 

Poniżej wklejam dwa linki, które były w jakiś sposób mi pomocne, przy korespondencji ze sprzedającym:

http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1651379-Nie-otrzyma?%E2%80%9Aem-p?%E2%80%9Ayty-g?%E2%80%9A??wnej_&p=17536731#post17536731

 

 

Trudna sprawa   czasami  zdarzają się oszuściniestety.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym zalicytować coś dla mojego Młodego, gdzie niestety jest jedynie odbiór osobisty w Wawie na Kabatach albo w Śródmieściu. Niestety przez najbliższy conajmniej tydzień nie będę miał czasu żeby latać po mieście (do Centrum mam prawie 20, do Kabat ponad 30km). Czy w razie gdyby udało mi się to wygrać to ktoś mógłby mi pomóc to odebrać i czymś wysłać (prześlę pieniążki)?

 

Nieaktualne. Nie znalazł się nikt chętny do pomocy, więc odpuściłem licytację.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś kupował kiedykolwiek w Japonii na Yahoo? Cena tego Bursona V2+ to 1052 USD (z dostawą do Europy). Nawet gdyby doliczyć VAT 23% oraz cło 4,5% to cena za całość wyniosłaby jakieś 5100zł (sklepowa 7300zł).

 

http://yahoo.aleado.com/shop?itemcode=e-earphone_4549325024248&category_id=49494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z yahoo auctions wielokrotnie wykorzystując pośredników - kiedyś to były osoby prywatne, obecnie są już firmy zajmujące się tym, z czego najbardziej popularną jest Buyee.

Zwykle nie ma problemów, bo większość japończyków bardzo dba o przedmioty i w opisach często opisują nawet ledwie widoczne skazy. Natomiast trzeba cierpliwie posłużyć się google translate i uważnie studiować opisy no i oczywiście uważać, czy sprzedawca aby na pewno ma dobrą opinię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności