Skocz do zawartości

T60 nie zapisuje ustawień


All_in

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników.

 

Po ostatnim formacie playera'a zauważyłem dziwną rzecz - każde ponowne jego uruchomienie powoduje restart wcześniej wprowadzonych ustawień (np. Settings -> Sound).

 

Sam odtwarzacz chodzi jak najbardziej poprawnie: pliki są bezproblemowo kopiowane i odtwarzane.

 

Dodatkową anomalią, jaką zaobserwowałem jest pozostawanie z podgrupie 'Music' po włączeniu, zamiast przejście do ostatnio odtwarzanego utworu ('Resume' ustawione na 'ON'). Nie wchodząc do podgrupy 'Music', tylko przewijając padem pozstałe, aktywne oprócz niej są tylko 'Radio FM' i 'Recordings' - pozostałe pomija. Aktywując 'Music' player zawsze wskazuje ne ten sam utwór startowy. Aktywując 'Music' a następnie przytrzymując pada, dostępne są wszystkie podgrupy - w tym 'Settings' i 'Browser'.

 

Nie mam pojęcia jak rozwiązać problem "nie trzymania" ustawień osobistych. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę i pomoc.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie sie, najpierw wymień baterie na nowa alkaliczna i wtedy sprawdź. Z doświadczenia ze sklepu wiem, że player wariował na starych aku lub bateriach typu market.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Wszystkiego próbowałem już wczesniej - aktualizacja firmware'u przebiegła poprawnie. Inne metody też nie dały pozytywnego rezultatu. Gwarancja niestety już się skończyła. Co do baterii, to są w porządku (akumulatory Energizer) - player wykrywa jako w pełni naładowane. Sprawdzałem też, dla pewności, w innych urządzeniach.

 

Zauważyłem, że odtwarzacz generuje 4 pliki ukryte: LICENSE.DRM, T60.SYS, TUNER.DAT, DID.bin - może tutaj leży jakiś problem. Jak sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to są zawsze obecne pliki systemowe. Być może player może wariować na niektórych ogniwach, dlatego nie sprawdzaj energizerów na innych urządzeniach tylko kup np. markową baterię i sprawdź na T60. :)

Jak robiłeś aktualizację firmware? Zrób iriver firmware updaterem jeśli jakoś inaczej, zaznacz też opcję formatu, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację oprogramowania przeprowadziłem programem producenta. Co prawda, wykrył on, że mam najnowszą wersję (1.03), ale dla świętego spokoju wgrałem jeszcze raz. Sprawdzałem też na innych markowych bateriach - bez zmian. Zakupiłem go w lipcu 2008 roku - być może zaczyna odmawiać już posłuszeństwa. Ogólnie to dziwne, bo wszystko działa oprócz personalizacji ustawień, a to jedna z jego wielkich zalet.

 

Gdybym był pewien, że wina leży po stronie hardware'u, to prawdopodobnie bym sobie odpuścił, ale pewności nie mam.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC

 

a faktycznie że T60 miał tą śmieszną przypadłość :)

 

@All_in

 

idź do kiosku po baterię alkaliczną i sprawdź na baterii, poza tym w T60 faktycznie było coś nie tak ze wskaźnikiem baterii, problemami z różnymi ogniwami i w ogóle chyba ustawienia "alkaliczna" i "akumulatorek" były przestawione albo poprawnie działało tylko jedno... pobaw się tym i sprawdź jaki efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - sprawdziłem konkurencyjne baterie alkaliczne. Wydaje mi się, że źródło problemu leży gdzie indziej - przez 3 lata bezproblemowo jechałem na alkalicznych akumulatorach Energizera. Ustawienia gubi dopiero po ostatnim formacie. Wszystkie Wasze sugestie sprawdziłem. Najwyraźniej będzie trzeba zakfalifikować mój problem do tych z gatunku "z archiwum X" :( Oczywiście jestem otwarty na inne wskazówki :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie zrozumieliśmy, ale alkaliczna to znaczy bateria (nie aku), czyli 0,3V więcej, chyba że miałeś na myśli akumulatorki niklowo-kadmowe, bo czasami się je tak nazywa, ale to poprzednia epoka, energizer robi NiMH. Nie chce mi się wierzyć, że to wina hardware, bo moim zdanie wszystko by się posypało. Może wina jest jakoś w pamięci flash, nie wiem czy błędne sektory mogą skutkować takimi wadami programu. Wiem, że czasami powodowały zwiechy i różne rewolucje. Na blogu KHRoNa czytałem o łatwym programie do analizy, ale chodziło o dyskowce, nie flash. Możesz spróbować przeskanować specjalnym programem, bo jeśli zrobiłeś wszystko i to co napisałem, czyli ten konkretny program do update, to nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iriver trzymał ustawienia odtwarzacza gdzieś poza pamięcią flash dostępną dla użytkownika (poza plikami związanymi z DRM-em czy ustawieniami radia - żeby się dało nazwy stacji dopisać) - irivery miały dodatkową pamięć tylko na firmware i ustawienia, tak jak bios w komputerze znajduje się na osobnej kości zupełnie nie związanej z dyskiem twardym na którym znajdują się dane użytkownika :)

 

niestety nie ma możliwości naprawy ani wymiany tej pamięci :(

 

a akumulatorek (jaki by nie był) to coś zupełnie innego niż BATERIA alkaliczna duracell/energizer/philips/panasonic/warta czy cokolwiek - taka z kiosku za 2 ... 2.50zł :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtórna bateria alkaliczna, ale wątpię, że o to autorowi mogło chodzić. ;] Ciekawe, że problemy podobno zaczęły się po zwykłym formacie (z poziomu playera?) Błąd jako taki powinien wystąpić jedynie w obszarze muzyki itp. Ale różne rzeczy już czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iriverach to KHRoN ma większą wiedzę. A jaki dokładnie był to format, co tam zaznaczyłeś? Jeśli źle się wybierze format plików to można zrobić pendrivea z grajka, i być może coś tam się nadpisze na obszar systemowy grajka. U Ciebie aż tak źle nie jest. Zrobiłeś ten iriver firmware updater z funkcją format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat format nie powinien mieć wpływu na zapisywanie ustawień... przykładowo gdyby pomylić rodzaj partycji (np. FAT32 czy NTFS zamiast FAT) to stare irivery w ogóle by nie działały (nie odtwarzały muzyki) aż nie zmieniło się formatu na właściwy (FAT)... no i format z poziomu odtwarzacza (jeśli jest możliwy) powinien załatwić sprawę...

 

nieco paranoiczna procedura (którą opisałem w pierwszym poście) z przywracaniem ustawień, formatowaniem, instalacją firmware'u, następnie znów format i przywrócenie ustawień powinna podnieść każdy odtwarzacz na nogi o ile nie jest fizycznie uszkodzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś (chyba na tym forum nawet) pisał o problemach zmiany z powrotem pendrivea na odtwarzacz i używał edytora hex, ale tam była faktycznie jakaś inna sytuacja, chyba z bootowalnym pendrive i naruszeniem ważnego obszaru flasha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, jak radzili Xar i KHRoN:

 

przywracanie ustawień -> formatowanie (z poziomu player'a) -> instalacja nowego firmware połączona z formatowaniem z pomocą programu producenta - > formatowanie (z poziomu player'a) -> przywracanie ustawień.

 

Wynik bez zmian - czyli albo uszkodzony fizycznie albo nieszczęsny format spod Win namieszał. Pewnie nigdy się nie dowiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności