Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, czy tylko mi ten iriver kanciastymi krawędziami i ogólnie kształtem przypomina iphone'a 4? To ja już wolałam stylistykę S100.

Tia i te okrągłe metalowe przyciski, identyczne jak w iphone 4.

Po co ten przycisk na dole po prawej z czerwoną otoczką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7 był chyba najmniej zabugowanym grajkiem Cowona w ostatnim okresie.

 

Potwierdzam. I jeszcze raz chciałem dokonać abiuracji moich pierwotnych poglądów dot. Cowona. Obecne modele takie jak: J3 czy X7 to dźwiękowo sprzęt z absolutnie topowej półki z najlepszym EQ na rynku jak i brzmieniem bardzo naturalnym z doskonałą średnicą i wybitną rozdzielczością, nie mogę tylko pojąć, w jaki sposób ta firma dokonała tego niewyobrażalnego przeskoku jakościowego między totalnie dziadowskim mułem jakim był D2, a ekstraklasą typu J3 / X7.

 

W wypadku iRivera obserwujemy trend odwrotny w stosunku do Cowona, marka pikuje w dół robiąc drogie odtwarzacze grające gorzej niż niejeden smartfon. Nie wiem, do czego ma prowadzić taka polityka, w chwili obecnej na pewno prowadzi do upadku tej zacnej niegdyś firmy.

 

Jeśli ktoś twierdzi, że dla hi-endowych plejerków nie ma miejsca, to bardzo się myli. Już dziś nie istnieje rynek dla plejerów dla mas, jakie niewątpliwie tłucze w tej chwili iRiver, bowiem, jak już wspomniałem, niemal każdy konkretny smartfon gra co najmniej tak dobrze jak najlepszy współczesny iRiver. Plejery plików to jest obecnie nisza - albo producenci z tego segmentu przestawią się na audiofilskie zabawki bijące na głowę smartfony jakością dźwięku, albo rewolucja smartfonowa nie dalej jak za rok, dwa zmiecie je z rynku. Racjonalnie ważąc, nie ma żadnego uzasadnienia dla zakupu przeciętnego plejera za 400 zł, jakiego dziś oferuje iRiver + przeciętny telefon komórkowy za 600 zł, co daje kwotę, za którą możemy nabyć bardzo dobrze grające np. SGS I, Nokię E6/7, ba, genialnie brzmiącą Nokię 500 dostaniemy już za 550 zł, jeśli komuś bardziej zależy na dobrym dźwięku niż na modnym systemie - Andku.

Edytowane przez Rolandsinger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopuję, ze względu na to pojawił się Askell & Kern. Dużo osób go nie słuchało. Byłem to jak, parę osób z ostatniego Warszawskiego meetu i teraz mają tą możliwość osoby z Łodzi.

 

Osobiście uważam że z tym modelem Iriver pozamiata na rynku. A przynajmniej napsuje krwi Hifimanowi i Colorfly. Konstrukcja jest bardzo udana. Elegancka, zwarta, z dobrej jakości materiałów. Śmiem twierdzić że Cowon zrobił by to w plastiku i o jakieś 400zł drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Byłem w mp3store, posłuchałem i całkiem fajny wizualnie ten S100. Fajnie leży w dłoni. Dźwiękowo jednak nie podskoczy X-wi w żadnym aspekcie. Myślę, że sonicznie również P3 stoi także ciut wyżej. Dźwięk na K 370 poprawny ale zbyt mało basu lub zbyt mało masy. Średnica przejrzysta, szczegółowa chyba trochę chłodniejsza niż w X. W dynamiczniejszych kawałkach czuć różnicę. Największa to brak nasycenia dźwięku... takiej mocy w przekazie. Trochę kopia z kopii... przy X-ie. Trochę to takie surowe brzmienie. Niestety sama budowa niezbyt przyjazna w użytkowaniu mobilnym. Z wiadomych względów obsługa przez-kieszeniowa bardzo trudna, jak zwykle brakuje bocznych klawiszy next/prev ale to akurat standard. Myślę, że z Xearsami byłoby lepiej, jak będę miał czas to podejdę posłuchać z tymi słuchawkami. Jednak 370 złociszy za 4GB to zbyt dużo, P3 (podobnie niewygodny w obsłudze) w cenie 300 jest raczej niezagrożonym królem "nówek" w tym segmencie.

+1

S100 w moim odczuciu grał gorzej nawet od Samsunga P2. Do P3 to on na pewno startu nie ma nawet jeśli się troche pomyliłem w ocenie (bo ile można ocenić na plikach granych przez producenta..).

 

 

Iriver Astell&Kern? Sony ma odpowiedź, zobaczymy co im z tego wyjdzie :P. ZX1

sony-zx1-frontside.jpg

Chwalą się że zastosowali jakiś uber wzmacniacz słuchawkowy. Do tego ładne wykonanie, metal, dotykowy, android. Jeśli dźwiękowo faktycznie będzie dobrze, to Astell może mieć problem :P.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności