Skocz do zawartości

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo ładnych kolorków, gps, klawiaturka, tv, notatki , malowanie itp. a muzyka gdzies uciekła. Wystarczyło poprawic to co było. Clix 2 - slot sd, s10 - bateria, dlaczego nie ma T10(?) który był prawie doskonały. Kazda firma nastawiona jest na zysk, dlatego iriver zrobił sie masowy jak creative. Jest jeszcze cowon i samsung który poszedł lepszą droga niz iriver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty: Jest aż tak źle z X7? Nie masz przypadkiem na myśli nieszczęsnego D3? Pytam, bo rozważałem jego zakup (w dalszej perspektywie czasowej)... Z drugiej strony duet ipod shuffle/nano+touch (mały podręczny grajek i "kombajn") średnio mi się widzi dźwiękowo (mowa o najnowszych generacjach), bo lubię barwę starszych iriverów (przyzwyczaiłem się do swoich H10-tek i "myszy").

Edytowane przez g_betiuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś dorzucę od siebie. Nigdy nie sympatyzowałem z produktami Irivera na tyle, żeby wejść w posiadanie któregoś z nich. Niemniej, takie modele, jak Clix 2 Gen., czy E10, pod względem jakości dźwięku były naprawdę dobre i mogły się podobać, stąd też miałem w "czasach ich świetności" pełne uznanie dla Irivera. Utwierdzałem się w tym przekonaniu czytając niemalże peany na cześć "legendarnej" serii iFP. Pierwszym gwoździem do trumny był chyba model X20, który z samym Iriverem miał niewiele wspólnego. Później pojawił się E100, który był tak epicko beznadziejny, że mając w pamięci Clixa 2 Gen., "opadła mi szczena". Potem lawinowo zaczęły się pojawiać produkty do tego stopnia nijakie, że w tym momencie nie jestem w stanie odnaleźć docelowej grupy odbiorców dla tego chłamu. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy niekoniecznie wiedzą że to jest kiepskie (jak w podrabianych CX300 choćby). Z resztą, Nano 5g jest kiepski, drogi czy brzydki to rzecz gustu a sporo ludzi z nim biega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą, Nano 5g jest kiepski, drogi czy brzydki to rzecz gustu a sporo ludzi z nim biega...

 

... bo to iPod. Apple nic z rynku nie zedrze. Przykładem jest chociażby Zune HD, który miał być konkurencją dla Taczki. I co? I splajtował. O Iriverze nie można niestety tego samego powiedzieć. Ta marka jest do zniesienia, jeśli pojawi się jeszcze parę konkurencyjnych playerów innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty: Jest aż tak źle z X7? Nie masz przypadkiem na myśli nieszczęsnego D3? Pytam, bo rozważałem jego zakup (w dalszej perspektywie czasowej)... Z drugiej strony duet ipod shuffle/nano+touch (mały podręczny grajek i "kombajn") średnio mi się widzi dźwiękowo (mowa o najnowszych generacjach), bo lubię barwę starszych iriverów (przyzwyczaiłem się do swoich H10-tek i "myszy").

 

 

zadawaj takie pytania priv...

 

co do tematu- iriver zrobił się masowy i nic dziwnego też. Zobaczcie jak się zmienił rynek od takiego t10 czy igp. Kiedyś playerek to był luksus. teraz wszystko jest łatwo zrobić. Nic dziwnego że są takie- bo creative oferuje to i tamto itp itd. Jednak też mam nadzieję że to się skończy i zrobi po prostu grajka wielkości t10, mocny ze slotem- hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 5 Gen. może i gra kiepsko, ale obudowę i soft ma całkiem niezłe, jest przy tym fajnym gadżetem, no i jak na to nie patrzeć, iPod to najbardziej rozpoznawalna marka odtwarzaczy przenośnych. Którą z tych cech mają modele E100, czy E30?

Edytowane przez Alkoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno swój udział mają osoby odpowiedzialni za marketing. Ale oni w takiej firmie powinni umieć wypromować dany produkt. A nie odpowiadać za projekt odtwarzaczy. W mniejszym czy większym stopniu.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marketing jest dziś częścią wszystkiego - kiedyś przykładowo nikon robił rewelacyjne aparaty i obiektywy, głównie z myślą o utrzymaniu "oferty dopasowanej do potrzeb"

 

dziś...? wypuszczają co roku nowy "modny" model aparatu: entry-level, dla entuzjastów i dla profesjonalistów... z obowiązkowym nowym obiektywem... zupełnie jak coroczne (czy cosezonowe) kolekcie ubrań :)

 

ksy napisał jak to działa: http://oksygen.pl/blog/2011/04/ksysave-plan-rozwoj-to-takze-element-pru/

 

tylko że trzeba pamiętać że to wszystko nie jest czarno-białe - żeby się dowiedzieć co się stanie bez dobrego marketingu, patrzcie na Rio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha ;)

 

Odpowiadając na pierwotne pytanie, ja to widzę tak:

* Spada popularność mobilnych playerów się kurczy.

* To co zostaje to jednak miłośnicy lepszego brzmienia.

* Iriver skupił się na innych segmentach (dużo e-booka) a z playerów raczej na "popularnych playerach"

* To forum jest dla tych co bardzo lubią dobre brzmienie.

* ERGO: Mało się tu pisze o iriverze bo iriver nie robi playerów w targecie tego forum a do tego wydaje mało, żeby nawet było o czym pisać :)

 

Co do tego że marketing rządzi produktem... dobry produkt jest drogi. Drogi produkt ciężko sprzedać. Ciężko sprzedający się produkt do ciężkie rozmowy przed zarządem. Ciężkie rozmowy przed zarządem to ciężkie ból głowy dla produkt menagerów ;)

 

 

ps. Trzeba w końcu wrócić na forum. Myślę, że po świętach nadrobię zaległości. Szczegóły za czas jakiś :) HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aloha ;)

 

Odpowiadając na pierwotne pytanie, ja to widzę tak:

* Spada popularność mobilnych playerów się kurczy.

* To co zostaje to jednak miłośnicy lepszego brzmienia.

* Iriver skupił się na innych segmentach (dużo e-booka) a z playerów raczej na "popularnych playerach"

* To forum jest dla tych co bardzo lubią dobre brzmienie.

* ERGO: Mało się tu pisze o iriverze bo iriver nie robi playerów w targecie tego forum a do tego wydaje mało, żeby nawet było o czym pisać :)

 

Co do tego że marketing rządzi produktem... dobry produkt jest drogi. Drogi produkt ciężko sprzedać. Ciężko sprzedający się produkt do ciężkie rozmowy przed zarządem. Ciężkie rozmowy przed zarządem to ciężkie ból głowy dla produkt menagerów ;)

 

 

ps. Trzeba w końcu wrócić na forum. Myślę, że po świętach nadrobię zaległości. Szczegóły za czas jakiś :) HEJ.

 

:ph34r: to żyje!!!!

:D witamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności