Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

byliście na koreańskiej stronie irivera? Co chcielibyście miec w naszych sklepach? Co przynajmniej zapowiada się ok?

Jak marzymy to ja poproszę Clixa+ a do tego Smart HD (K1) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@rkSid3 - Czy ma w dupie? Weź pod uwagę, że iriver ma soft często przygotowany ze słownikami Koreańskimi czy integracjami z tamtejszymi serwisami. Dlatego spora część nie trafia do Europy bo musieli by robić oddzielną wersję softu.

 

@Pasiasty - Bo to wcale nie jest tanie :) Dobry brzmieniowo player to rozwinięty soft i drogi procek i to już sprawia, że player sam w sobie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy, ale co by ich bolało wyciąć słownik i poszukać nowych kontrahentów dla usług?

 

Z U100 nici. Iriver powiedział że to jest zamknięty projekt. Dla konkretnego klienta. Więc jak ktoś czuje potrzebę posiadania go. Tylko zakup na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mozna przynajmniej sample załatwic przy nastepnej dostawie od iRivera. Wtedy jakies testy wyjadaczy na forum i nie oficjalne zamówienia moze udałoby się zrobić na kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty - Bo to wcale nie jest tanie :) Dobry brzmieniowo player to rozwinięty soft i drogi procek i to już sprawia, że player sam w sobie jest drogi.

Nie zgodzę się. Clip+ jest bardzo dobry brzmieniowo, soft ma jaki ma - jest RockBox. Grajek kosztuje śmieszne pieniądze za to, co oferuje. Ja nie oczekuję od odtwarzacza dostępu do arkusza kalkulacyjnego ani brzmienia rodem z drogiej stacjonarki. Chciałbym, żeby grajki po prostu grały równo, nie miały zafalowanej char- ki po podpięciu byle armatury i w miarę znośny EQ. Nie wierzę, że jest to tak trudne do osiągnięcia i drogie - Sansa potrafi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. W przypadku Clipa Plus, za cenę około 300 zł, uwzględniając oczywiście koszty zakupu dodatkowej karty pamięci, możemy mieć nawet 34 GB przestrzeni na naszą muzykę. Sam odtwarzacz gra bardzo dobrze, bateria jest przyzwoita (17 godzin odtwarzania plików FLAC), a to wszystko za tak naprawdę śmieszne pieniądze. Dalej więc twierdzicie, że się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam E2 do 34 GB... No i bateria trzyma 2x krócej od tego co napisał Alkoholik.

 

Dodatkowo chodziło mi o tak "audiofilski" odtwarzacz jak Clip+ (czyt. tak neutralny). A e2 ma swoją charakterystykę brzmienia kolorową (czyt. w tym przypadku ciepłą), zresztą jak praktycznie każdy player w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clip+ nie jest neutralny... sam go teraz posiadam i dodaje od siebie, bardzo mało, ale dodaje ciepełka. Nie jest strikte neutralny.

 

Pasiasty Cię spali na stosie. A ja dorzucę drewna!

 

Joke :P

Jesteś pewien, że dodaje ciepełka bez zmian EQ?

Ja takie coś wyczułem tylko przy jednych słuchawkach, mianowicie PL30, ale myślałem, że mi się zdaje i to nie możliwe. Na reszcie brzmienie czyste, nic nie dodające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, Cowon E2.

 

e2 to raczej dzieło przypadku, niż świadomego zamysłu... jeśli już to chcieli coś na wzór iPoda Shuffle* - małe (mniejsze), tanie (tańsze), bez wyświetlacza, dla osób które "po prostu chcą posłuchać"...

 

... IMO przeceniacie "doniosłość faktu powstania odtwarzacza takiego jak e2", to raczej błąd statystyczny

 

___

*) swoją drogą oryginalny iPod Shuffle też bardzo pozytywnie wyróżniał się na tle iPodów ze swoich czasów... i też dość niespodziewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clip+ nie jest neutralny... sam go teraz posiadam i dodaje od siebie, bardzo mało, ale dodaje ciepełka. Nie jest strikte neutralny.

 

Pasiasty Cię spali na stosie. A ja dorzucę drewna!

Ja nigdy nie pisałem, że Clip+ nie dodaje nic od siebie. Jest równy w charakterystyce i to zaznaczam. Mam wrażenie, że jest jak moje SM3 - niby równe, niby neutralne ale delikatne ciepełko jest obecne. To samo w Sansie, to samo w moim MxM' ie. Muszę sobie sprawić jakieś chłodniejsze źródło bo lato idzie :lol:

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zamówieniach nowego sprzętu pogadamy jak załatwimy i dojda sample tego sprzętu. Wtedy pewnie sample trafia na forum, a później moze uda zrobic się jakieś zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@rkSid3 - To nie jest tak "wyciąć sobie słownik". To jest robienie dwóch softów. Nie da się tak, że "odinstalujesz sobie słownik czy funkcje DMB" ;)A robienie dwóch softów to dwa pisania, dwa testy, dwie poprawi ect. Ihmo pomysł z pozyskiwaniem partnerów na świecie był spalony od początku i powiedziałem to Sapiemu. Co innego gdyby to robił iriver lub przedstawicielstwa światowe (których nie ma).

 

 

@Pasiasty - Bardzo się ciesze, że się nie zgadzasz. Gorzej jednak, że ze mną zgadzają się producenci ;) Okres między 2011 a 2013 miał być okresem dużych spadków na rynku playerów (wypieranie przez smarphony). Dlatego od dawna mówię, że po pierwsze może to być mocny renesans dla mniejszych, prostszych playerów "bo po co mi kolejne kolory LCD jak mam tel", a po drugie producenci skupią się na czymś innym.

 

Teraz wrócimy do tego co mówiłem w kontekście produkcji. SanDsik przypomnimy, że zawarł umowę z producentem chipa i miał pełen dostęp do SDK. Iriver, Cowon, Sony, Philips, nie bawią się w rozwijanie SDk, tylko korzystają z tego co oferuje producent procesora. Rzecz jasna ogromne znacznie ma jeszcze sam hardware, ale tak czy inaczej - ja mogę opierać się na przykładzie VEDIA. Sigmatel, który udowodnił już wiele razy, że może grac świetnie z każdym kolejnym softem był coraz poostrzy a to przekładało się na to co producent może zrobić. Model, który już pewnie nigdy nie ujrzy światła dziennego, VEDIA B7 miał być modelem, wspieranym przez zewnętrznego ampa (łączna moc wyjściowa 92mW) właśnie po to, aby obejść to co SoC ograniczał. Po wszystkich obliczeniach, wyszło, że player były dość drogi i zadowalał by ewentualnie niszę. Nie wiem dlaczego finalne nie wyszedł, bo wiadomo czemu, ale myślę, że inni też to kalkulują.

 

Spora cześć społeczeństwa słucha na stokowych słuchawkach (notabene już chyba nie ma SRS300), więc to tak jakby wsadzić fotele Recaro do autobusu. Można, ale co to da? :)

 

@Alkoholik - Tak, dalej twierdzę. A co lepsze sam to potwierdzasz. Na świecie mamy 6,8 mld ludzi, i cały jeden model, który spełnia Wasze oczekiwania. Poza tym nie widzę problemu. Organizujecie 30-40 tysięcy dolarów na develop i jakieś drugie tyle na działalność i robicie playera :)

 

 

@All - Cowon E3 to tak jak napisał Khrone. Nikt mi nie wmówi, że ideą Cowona było stworzenie super grającego playera. To miała być odpowiedź na Szufle, Clipa, ect.

 

 

ps. Może ja podrzucę do MP3store w WWA MPIO V10 jakby ktoś chciał odsłuchać? :)

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alkoholik - Widzę, że dalej nie rozumiesz. Jednak nie wszystko na raz.

 

Czy SanDisk zawsze był dobry - jakoś pamiętam pierwsze playery przy okazji kampanii iDon't i szczerze mówiąc nie pamiętam entuzjazmu brzmienia (ceny owszem). Zaczął się on głównie przy okazji Clip, Fuze i był kontynuowany przez Clip+ czyli z odtwarzaczami, przy których SD miał wpływ na "głębie softu" :)

 

Więc ja się nie myślę. "Nie da się" bo nikt nie jest zainteresowany tym targetem. No może poza Cowonem, który oceny brzmienia ma różne, ale ciężko zarzucić mu, że się nie stara. SanDisk dla odmiany nie wygląda, aby planował atakować dalej rynek po wydaniu Fuze i Clipa w wersji plus. Będą to dla nich stabilne produkty, które mogą sprzedawać długo.

Edytowane przez .ksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności