Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co się stało z Iriverem?


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Niesłychanie spadła popularność tego producenta na naszym forum. Ktoś zna odpowiedź na tą sytuacje? Porozmawiajmy o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba sprawa wygląda tak, że nowe nie spełniają oczekiwań starych użytkowników (lub też użytkownicy nie są w stanie zaakceptować "zmiany", nowego kierunku wybranego przez firmę). Może też zmienił się profil klienta? ;)

 

Swoją drogą, mam ochotę na tego iGP-100 z allegro, ale chyba mimo wszystko go nie wezmę (z innej beczki - miał ktoś z nim do czynienia, rzeczywiście gra to jak iFP/H?).

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, mam ochotę na tego iGP-100 z allegro, ale chyba mimo wszystko go nie wezmę (z innej beczki - miał ktoś z nim do czynienia, rzeczywiście gra to jak iFP/H?).

iFP/Hxxx nie słuchałem, ale wystarczył mi jeden kawałek Blind Guardiana i to w średniej jakości Mp3 (192 kbps) żebym zrobił :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja wtrącę swoje trzy grosze a propo Irivera ja po kupnie E100 nie kupie wiecej nic z tej firmy totalnie mnie zawiedli ,może nie az tak bardzo dźwiękowo (choć mnie nie zachwycił przez tą krótka chwile kiedy go posiadałem) ale wykonanie tego playera było beznadziejne sam soft ,zacinanie się (nie wiem być może wystarczyło zrobić aktualizacje ale jednak) jego wykonanie sprawiało wrażenie chińskiej tandety <_< wyświetlacz kiepski, porównując do wcześniejszych modeli to porażka...och pamiętam jak kumpel dostał iriverka ifp (nie pamietam dokladnie modelu taki kanciasty) 256 mb to bylo szaleństwo, był swietny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim roku Iriver mocno skoncentrował się na ebookach. Na te półrocze zostały zapowiedziane 5 nowych modeli odtwarzaczy, w tym E300 i T9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam brzydki. Ten design staje się typowym. I mi wcale nie przeszkadza. Fajnie się trzyma w dłoni. Ale fakt że reszta modeli mocno odstaje od S100. Ale taki T8, bardzo przyjemny grajek.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, irivera dogoniła konkurencja i tyle. Iriver zakopał się w kategorii nijakich playerów, zamiast zrobić 3 czy 4 porządne serie różniące się od siebie zarówno ceną jak i przeznaczeniem [chodzi mi o zróżnicowanie oferty, tak jak w cowonie- jest E2 ale jest też j3 i x7]. Tymczasem u irivera od groma jest nijakich produktów z podobnego segmentu. I ani one tanie, ani jakoś szczególnie wykonane.

Ja w tym momencie połasiłbym się tylko i wyłącznie na E30 [wymieniłbym na niego E2]. Natomiast pozostała część oferty irivera jakoś mnie nie zwilża.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie świetny clix 2 ? Wystarczyło dodać slot sd i mamy super playera. Gdzie S10 ? E30 i E50 nie są złe, ale niedopracowane. Dobry S100, znosny T8, ale to nie inowacje wtórne odtwarzanie. Cowon jest droższy ale sie stara coś robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłychanie spadła popularność tego producenta na naszym forum. Ktoś zna odpowiedź na tą sytuacje? Porozmawiajmy o tym.

 

iriver od zawsze kojażył się z wyjątkowością (głównie z powodu małej dostępności i wysokiej ceny) oraz jakością (wysoka jakość dźwięku i wykonania, dobry interface, częste update'y firmware'u)... dodatkowo było widać że szanuje swoich użytkowników ponieważ: załatwiał gwarancje od ręki (często nawet po wysyłce zmasakrowanego odtwarzacza korei), w poprawkach uwzględniał sugestie, miał BARDZO szczegółowe strony z opisami technicznymi każdego odtwarzacza (aktualnie nie istnieją, zniknęły wraz z "oryginalną" stroną iriver.com)

 

w pewnym momencie wszystko się zmieniło - spadła jakość wykonania, spadła jakość dźwięku, babole firmware'u przestały być poprawiane, znów zabrakło obsługi OGG (używała tego garstka osób, za czasów iFP-ków ledwie to działało, ale zawsze był to kolejny argument za "epickością"), ilość opcji w menu spadała aż do momentu kiedy "zwykły Kowalski" przestał odróżniać odtwarzacze creative do iriver (kiedy obu zamalować logo producenta)

 

innymi słowy iriver z legendy (gdzie odtwarzacze robili inżynierowie) stał się producentem masówki (gdzie marketingowcy czuwają nad obowiązkowym wypuszczaniem nowych serii każdego roku)... przynajmniej tak to z grubsza wygląda...

 

mam ochotę na tego iGP-100 z allegro

 

nawet go nie uruchomisz :) potrzebuje extra sterowników + managera, całość działa tylko pod zabytkowymi windowsami, gorzej jak iTunes :)

 

jeśli mnie pamięć nie myli w każdym razie :F

 

bo był jeszcze jakiś iDP-100 czy coś, ten od takiego śmiesznego formatu QDX: http://en.wikipedia.org/wiki/QDX

 

więc mogło mi się pomerdać który czego wymaga :F

 

Sprawdzałeś S100?

 

jeden odtwarzacz to za mało... tak samo było przykładowo z e10 w czasach kiedy seria T i X się rozszalały... a potem i tak przyszedł E100 i pozamiatał :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, irivera dogoniła konkurencja i tyle.

 

iriver dał się dogonić (czytaj: sam zwolnił)... bał się (zarząd konkretnie) że stanie się to co się stało z Rio - producent "najbardziej audiofilskich" odtwarzaczy nagle stwierdził, że nikt (prawie nikt) nie kupuje jego odtwarzaczy bo wszyscy kupują iPody (bo to iPody) albo tani chłam z chin...

 

... więc ludzie z Rio poszli robić iPody i od tamtego czasu iPodom się polepszyło (od iPoda Video 5.5G) :)

 

np. od wtedy iPody są gapless, poprawiły im się equaliery i tak dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iGP-100 chodzi normalnie pod windowsem jako UMS :) KHRoN, musiałeś pomylić z czymś innym. I szczerze polecam ten odtwarzacz, według mnie przewyższa serię ifp, jeśli tylko przeboleć minusy pod postacią twardego dysku i dużych rozmiarów.

Edytowane przez seula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe modele poratują sytuację. W planach jest P8 i S200, bliżej nie znany M100 i coś jeszcze chyba. Oprócz E300 i T9. Mam nadzieje że któryś da radę.

Jeszcze jest U100. Którego nie kupicie poza Koreą. Ale gadałem dziś z szefem. Napisał do Irivera czy da sie jakąś małą partie załatwić.

 

I spójrzcie na koreańską strone Irivera, a potem na global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iGP-100 chodzi normalnie pod windowsem jako UMS :) KHRoN, musiałeś pomylić z czymś innym. I szczerze polecam ten odtwarzacz, według mnie przewyższa serię ifp, jeśli tylko przeboleć minusy pod postacią twardego dysku i dużych rozmiarów.

 

 

MIałem iFP, mmiałem H340/320, H140, ale iGP był najlepszy. Jeszcze mam go - niestety nie mozna na niego nic wgrac ani usunąć. Działa gra ale tylko to co ma w sobie. Polecam goraco. Mój link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe modele poratują sytuację. W planach jest P8 i S200, bliżej nie znany M100 i coś jeszcze chyba. Oprócz E300 i T9. Mam nadzieje że któryś da radę.

 

ale właśnie tylko potwierdzasz o czym mówię - zamiast zrobić jeden a dobry, iriver ma ogromną rotację "takich se" modeli, z których trzeba mieć "nadzieje że któryś da radę"... a to żadna frajda* dla fanów (nie ma oczym gadać poza "łe... okazało się że kolejne g..."), dla konsumentów ("kupiłem to g... i poradźcie co kupić na zmianę") - sami wiecie o co chodzi

 

nawet taki głupi E2 czy zabytkowy już Clix wywołują więcej emocji niż pirerwszy z brzegu iriver

 

iriver to dziś praktycznie martwa marka... przynajmniej ja tak to widzę, porównując z tym co działo się kiedyś (pamiętając jeszcze początki tego forum, czyli forum iriver.pl, bo jeśli ktoś jeszcze nie wie to wiele lat temu istniało forum iriver.pl i było najbardziej Fachowym - przez wielkie "F" - forum o przenośnej muzyce w całej Polsce... potem zostało zamknięte na jakiś czas i pojawiło się przekierowanie na forum mp3store, gdzie przeniesiono całą treść i użytkowników)

 

BTW moglibyście już nieco przystopować z tą reklamą iGP :F co do managera - faktycznie jak napisałem musiałem pomylić z iDP

___

*) celowo przejaskrawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle narobiliście człowiekowi smaka. Teraz mam zgryz czy inwestować w tego niepewnego iGP, czy odłożyć na CMoya2.03 od JDS labs...

Ale chyba tym razem zwycięży zdrowy rozsądek i zaoszczędzę, żeby mieć na wzmacniacz ;)

zresztą, niedługo mam wreszcie mieć tego Monolitha ;)

 

ok, koniec tego krótkiego OT z mojej strony :)

Edytowane przez Q_nik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam kilka dobrych lat temu, widziało się gdzies irivera i bylo "ooo klasa sama w sobie, na pewno gra genialnie". na allegro/sklepach bylo pare modeli - ifp, t10, t30, t60...potem zaczeli isc z duchem czasu - pierwsze mp4, wbudowane aku. teraz ciezko z daleka rozroznic z daleka serie E. typowa masówka. niech wydadza konkret, ktory bedzie charakterystycznym grajkiem tak jakim byl np T10 i bedzie gral ponadprzeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego i interesu żeby reklamować igp, nie mam zamiaru go sprzedawać :) Ale to jest naprawdę rewelacyjny odtwarzacz, a jego synergia z mdr-ex85 jest naprawdę zadziwiająca. Z żadnym z moich odtwarzaczy te słuchawki nie grały tak dobrze. A wracając do tematu, dawnego irivera już niestety raczej nie będzie, bo teraz chyba firmom nie opłaca się inwestować w jakość dźwięku i oprogramowania. Teraz dla większości klientów ma większe znaczenie wygląd, ilość bajerów i wodotrysków. iRiver skończył się bodajże na clix2, to był ostatni dobry odtwarzacz. Teraz dla mnie najlepszą z firm typowo produkujących portable playery jest Cowon- tworzą drogie, ale bardzo interesujące i dopracowane odtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności