Skocz do zawartości

Colorfly C4


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem recenzje i opinie o tym odtwarzaczu i oprocz dzwieku to naprawde nie ma czym sie w nim zachwycac. Powiadacie ze zagra 6h? Ja sie pytam przez jak dlugi okres, od 3 lat badam baterie i ogniwa i nie zdarzylo mi sie ze nawet te z najwyzszej polki trzymaly 100% napiecia od pierwszym rozladowaniu. Po drugie obsluga urzadzenia ktora wg. uzytkownikow daje duzo do zyczenia, po trzecia cena ktora na poziomie 503euro ze urzadzenie nie jest konkurencyjna (chyba ze ktos jest hobbysta). Nie starajcie mi sie powiedziec ze nie znajdzie sie urzadzenia za 500e, 700$ ktore zagra lepiej od tego cacka (fakt obudowa robi wrazenie). Mysle ze troche lepiej grajacy DAP plus dobry wzmak i mamy zestaw niegorszy od c4. Z ostateczna opinia wstrzymam sie do czasu przesluchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi zgoda, coś jak nawigowanie po nakładce na dos czyli norton commander. Przyciski są dobrze spasowane i nie ma problemu z ich obsługa, ale trzeba chwilkę poczekać na reakcję odtwarzacza.

 

Nie starajcie mi sie powiedziec ze nie znajdzie sie urzadzenia za 500e, 700$ ktore zagra lepiej od tego cacka (fakt obudowa robi wrazenie). Mysle ze troche lepiej grajacy DAP plus dobry wzmak i mamy zestaw niegorszy od c4.

Tylko taki zestaw jest trudniej przenieść i nie posłuchasz na łonie natury. "Mobilność" niestety kosztuje.

 

A tak po prawdzie, jak bym go miał to pewnie z domu by nie wychodził na spacery.

 

Dla Kaszy - widziałeś na stronie wykończenie Africa?

Ślepy jestem, szukam ale nie mogę znaleźć.

 

Co do ceny to jest w pierwszym poście :

Mamy otrzymać na niego super cenę - w porównaniu do tej jaka jest na świecie.
Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest tak mobilny jak kazdy inny player z przenosnym wzmakiem czy daciem, minusy to nadal bateria i obsluga; a moze on dzialac non stop podpiety pod ladowarke i grac?

Super cena to jaka? 400euro - jesli tyle to jestem pierwszym klientem na preorder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsługi zgoda, coś jak nawigowanie po nakładce na dos czyli norton commander. Przyciski są dobrze spasowane i nie ma problemu z ich obsługa, ale trzeba chwilkę poczekać na reakcję odtwarzacza.

 

Nie starajcie mi sie powiedziec ze nie znajdzie sie urzadzenia za 500e, 700$ ktore zagra lepiej od tego cacka (fakt obudowa robi wrazenie). Mysle ze troche lepiej grajacy DAP plus dobry wzmak i mamy zestaw niegorszy od c4.

Tylko taki zestaw jest trudniej przenieść i nie posłuchasz na łonie natury. "Mobilność" niestety kosztuje.

 

A tak po prawdzie, jak bym go miał to pewnie z domu by nie wychodził na spacery.

 

Dla Kaszy - widziałeś na stronie wykończenie Africa?

Ślepy jestem, szukam ale nie mogę znaleźć.

 

Co do ceny to jest w pierwszym poście :

Mamy otrzymać na niego super cenę - w porównaniu do tej jaka jest na świecie.

 

 

Oto mi chodziło - kolor jaki chciałeś

w2dflprae_20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Zakupiłem tego właśnie Colorfly C4 i mam do was pytanie drodzy forumowicze: Czy opłaca się brać te c-ear za 250 ojro? Byłyby to moje pierwsze customy więc prosze o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to mają być pierwsze customy to może lepiej nie eksperymentować. Ja bym skorzystał ze sprawdzonych rozwiązań, np. Unique Melody albo ACS. A może lepiej by było, gdybyś sprawił sobie jakieś porządne uniwersalne, a dopiero potem ewentualnie je reshellował? Słuchałeś już kiedyś armatur? Skąd wiesz, że Ci się spodobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawach customów pisz do piotrus-g

:lol: a kto ja jestem.

 

...pisz pisz pomogę.

Jeśli do tej pory miałeś ER6i to zaufaj mi czeka Cię miłe zaskoczenie ...czegokolwiek byś nie kupił dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to bardzo się cieszę. Jednak zdecyduje się na uniwersale ze względu na swój wiek. Podajcie jakieś dobre przykłady do tego grajka tak w okolicach 1000zł. Może być w dolarach czy innej walucie.Aha i jakby jeszcze dobrze zgrywały się z Taczką 2G to byłbym wniebowzięty.

Edytowane przez Mamool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy:

 

Earsonics SM3 - uwielbiam je, mają sporą dawkę basu, który jest znakomitej jakości. Średnie ocieplone, gęste, bliskie, pełne. Góra nieco wycofana, bardzo łagodna. Po modyfikacji filtrów wychodzi pazurek. Scena fantastyczna, trójwymiarowa, głęboka, realistyczna.

 

Shure SE530 - basik nieco gorszej jakości niż SM3, schodzi nie aż tak nisko ale pięknie mruczy. Średnie jeszcze bardziej intymne, słodkie i płynne. Góra w jeszcze mniejszej ilości niż SM3, poza tym nie wychodzi tak wysoko. Scena mniejsza, jak dla mnie delikatnie klaustrofobiczna.

 

Audio-Technica ATH-CK10 - jest masa opisów w anglojęzycznym Internecie. Bardzo zachwalane za równowagę tonalną. Uważane za jedne z najwygodniejszych IEM'ów.

 

Westone 3 - bas bardzo rozhulany, boomy, z ogromnym impaktem. Średnica nieco wycofana, na przełomie góry potrafi zakłuć. Scena bardzo szeroka na boki, mniej głęboka. Granie bardzo funowe, z wykopem i energią.

 

Warto zwrócić uwagę jeszcze na Ortofon EQ-7, Fischer Audio DBA-02, Westone 2, UE Triple.Fi, niedługo wychodzą nowe Audeo 232.

 

Szczerze powiedziawszy można tak bez końca. Na rynku jest obecnie masa propozycji w granicach 1000 zł i uważam, że jedynym sposobem aby wybrać coś dla siebie jest przejrzenie kilku multi- testów, które to są organizowane na head-fi. Ludziki porównują i krótko opisują większość ogólno- dostępnych modeli, coby każdy miał mniej, więcej pojęcie za czym się rozglądać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na Westony ale mam jedno pytanie: Czym różnią się między sobą Westone 3 a Westone UM3X?

dźwiękiem, obudową i tym że w UM3x możesz mieć odpinane kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. W3 to słuchawki typowo konsumencie, nastawione na fun z muzyki. UM3X to monitory przeznaczone do odsłuchu na scenie. Jednak nie jest powiedziane, że brzmienie monitorowe nie będzie pasować do słuchania ot tak, ani że na W3 nie można monitorować wokalu przy nagraniu.

 

Kwestia preferencji, źródła, muzyki i oczekiwań. Znajdź kilka obszerniejszych opisów obu modeli i po lekturze zadecyduj, które bardziej trafiają w Twoje gusta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można powiedzieć z czystym sumieniem że któreś są lepsze?

W3 = fun, przegięty bas a szczególnie mid bas, wycofane wokale, przyjazna góra. Scena raczej mała z dobrą głębią. Dźwięk bliski i ciepły.

 

UM3x nie słuchałem ale ponoć to słuchawki dużo bardziej naturalnie brzmiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A można powiedzieć z czystym sumieniem że któreś są lepsze?

 

Nie można. Zależy od tego co oczekujesz i jaki gust masz. Piotrus-g ma racje i Um3x są bardziej naturalne swoim brzmieniem ale tez trzeba powiedzieć ze to jakby nie są słuchawki do normalnego słuchania (wg. firmy). Są przeznaczone raczej do studyjnych zastosowań etc. w teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności