Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Colorfly C4


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia gustu, który odtwarzacz wygląda lepiej. Ja mam jakiś dziwny zapęd w stronę drewna i najchętniej każdy wzmacniacz u siebie bym miał w nim. Więc pewnie wiecie, który odtwarzacz bardziej mi się podoba ;). Jeżeli chodzi o kwestie sterowania czy graficzne to trzeba przyznać, że odtwarzacze fiio, ibasso, questyle, cowon czy inne są krótko mówiąc mniej uciążliwe. Dla mnie przykładowo questyle trochę odrzuca dotykowymi przyciskami na przednim panelu czy potkiem, który ma za duży luz ( wolałem potka z ak120 mk1). Każdy odtwarzacz ma wady i zalety i chyba nigdy nam nic do końca nie podpasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołączam z C4, przybył do mnie dzisiaj przemierzywszy pół świata. Na żywo wygląda obłędnie, żadne zdjęcia tego nie oddają. Ewidentnie firma Colorfly nie inwestuje w marketing bo kiedy zobaczyłem pudełko, to zewnętrzne, tekturowe, przestraszyłem się i nerwowo kilka razy czytałem malutką naklejkę z nazwą produktu. Na razie za wcześnie żeby opisywać wrażenia dźwiękowe, ale jest bardzo dobrze - lekko ocieplony, pełny, bogaty i szczegółowy dźwięk bez cienia cyfrowości czy technicznego grania. Zobaczymy co będzie jak się "wygrzeje"...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Seler666 napisał:

Gratki! :) To z Massdropa?

Nie, z Aliexpress

 

9 godzin temu, Gourney napisał:

Nie grzej, słuchaj - szkoda czasu, c4 z pudełka brzmi fenomenalnie;)

 

No fakt, do niczego nie można się przyczepić, tylko słuchać:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to posłuchałem i trochę powygrzewałem. Przy pierwszym kontakcie C4 nie robi jakiegoś kolosalnego wrażenia, efektu "wow" czy opadu szczęki, no chyba, że ktoś przesiada się z naprawdę słabego sprzętu. Jednak od razu słychać, że to dojrzały i kompletny dźwięk w którym niczego nie brakuje, a po krótkim wygrzaniu pojawiła się plastyczność, czyli w końcu w dużej mierze odzyskałem to co miałem kiedyś na sprzęcie kolumnowym z końcówką mocy w klasie A - nasycenie, lekkie ocieplenie i właśnie plastyczność. To nie jest analityczny czy techniczny grajek który męczy mózg szczegółami, zamiast tego detale podane są obok instrumentów i wokali w taki sposób, że upiększają całe przedstawienie, tak jakby Colorfly wybierał co w danym momencie wyeksponować żeby zachwycić słuchacza, położyć wisienkę na torcie. To przypomina mi filmy Koterskiego, gdzie nawet najdrobniejsze role drugoplanowe, kilkusekundowe epizody są odgrywane przez znanych i dobrych aktorów którzy swoim charakterem uświetniają całe przedstawienie. Oczywiście, wokale, chóry i główne instrumenty podane są też odpowiednio i po prostu pięknie, jakoś tak intymnie. Jest to bardzo angażujące i wciągające granie, po kilku minutach zapomina się o sprzęcie, przestaje szukać dziury w całym i po prostu słucha się przesyconej emocjami muzyki która w całości pochłania naszą uwagę. U mnie świetnie sprawdza się w metalu symfonicznym i ciężkim graniu w ogóle, klasyce czy kawałkach akustycznych.

 

Mnie właśnie o takie granie  chodziło, a i tonalność C4 mi bardzo odpowiada. Co do mocno demonizowanej obsługi, to ja chyba nie jestem specjalnie wymagający bo dla mnie jest ok. Fajna jest funkcja SRC która wprowadza subtelne zmiany w dźwięku, właściwie bardziej w sposobie prezentacji.

 

Chciałbym podziękować wszystkim którzy konsekwentnie polecali C4 czy C10 i opisywali swoje wrażenia na temat tych grajków. Dzięki Wam mogę ponownie czerpać przyjemność ze słuchania muzyki a nie tylko słuchać odtwarzanego dźwięku (@Spawn - sorry za mały plagiat :) ).

Edytowane przez kony74
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Proszę o zwerfikowanie tej informacji:

Na jednym z zagranicznych forów wyczytałem że c4 czyta wyższe pojemności kart sdxc niż 64 gb.Jedyny warunek to włożenie takiej karty po uruchomieniu odtwarzacza i trzeba tak robić za każdym razem. 128gb chodzi na pewno.Czy ktoś sprawdzał czy pójdzie 200gb i jaki jest czas załadowania biblioteki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 1.01.2018 o 20:26, pazi1980 napisał:

Proszę o zwerfikowanie tej informacji:

Na jednym z zagranicznych forów wyczytałem że c4 czyta wyższe pojemności kart sdxc niż 64 gb.Jedyny warunek to włożenie takiej karty po uruchomieniu odtwarzacza i trzeba tak robić za każdym razem. 128gb chodzi na pewno.Czy ktoś sprawdzał czy pójdzie 200gb i jaki jest czas załadowania biblioteki?

 

Mój czyta i nie czyta.

Czyli czyta, ale się zacina na początkach utworów. 

 

Przy comiesięcznym "widzeniu" (słuchanie, doładowanie akumulatora) łezka mi się w oku zakręciła... Odklejać się śmie fabryczna folia w prawym, dolnym rogu (nie pomaga trzymanie w mięciutkim etui amazona : (  Jak nic, mój skarb wyraźnie traci na wartości ; )

 

GDZIE KUPIĆ FOLIĘ/SZKŁO?

 

 

 

W dniu 14.01.2012 o 22:02, marcinkiniak napisał:

dzisiaj jest felix audio espresivo i bayery 990 pro

 

zazwyczaj gra zamiast cd i to jak gra!

 

gdybym miał podejście jak co nie którzy to bym esej napisał jak to jest bosko i jak wymiata :)

 A jak C4 podłączyć pod Espressiyo, skoro C4 ma na cinchach SPDIF?

Zapytuję, bo czekam na Espressivo. 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności