Skocz do zawartości

Recenzja Pocketbook Pro 903


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum i od razu przechodzę do konkretów. Zapraszam do poczytania mojej recenzji czytnika e-booków Pocketbook Pro 903 kupionego w mp3store.pl :)

Recenzji tu nie wklejam, bo jakoś mi się rozwalała przy próbie wstawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie jest to tanie. Ale zastosowanie jest zupełnie inne niż Ipada - na Ipadzie nie dasz rady czytać książki przez cały dzień - no, chyba że chcesz wzrok stracić (spróbuj czytać non stop przez 5-6 coś na ekranie komputera - podbnie by było z Ipadem czy innymi tabletami). Tu ekran wygląda prawie jak papier - nie świeci, nie męczy wzroku. Ipad służy do multimediów wszelkiego rodzaju - to bardziej do komfortowego czytania tekstu i dokumentacji przez długi czas na 1 ładowaniu baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(spróbuj czytać non stop przez 5-6 coś na ekranie komputera - podbnie by było z Ipadem czy innymi tabletami)

wlasnie robie to od kilku lat, moze nie czytam caly czas na biezaco ale mysle ze te 5h dziennie spedzam przed komputerem, wzrok mam strzelca wyborowego nie nosilem i nosze okularow/soczewek. takze technologia czarno bialych czytnikow srednio mnie przekonuje, moze zyby kosztowalo to max 800zl, za troche wiecej mam juz netbooka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak- ale netbook jednak chodzi dużo krócej jakby na to nie patrzeć:) A technologia e-ink sprawa- że nie trzeba wyłaczać czytnik tak naprawdę- bo nie ciągnie prądu. Inne zostosowania ma e-ink tak naprawdę. To tak samo z telefonami- wszystkie mają już prawie wi-fi i są to telefony za 500 zł a i są za 2,5k :) Ale fakt faktem, w cenie 500zł mamy Kindle 3...

 

wzrok męczy jednak ekran świecący w ogóle bardziej zwykły. Także mobilność takiego czytnika jest lepsza- ja bym nie poszedł do wanny z netbookiem:) bo nawet by to nie było jak trzymać.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dyskutować i porównywać - laptopy służą do czego innego, tablety do czego innego, a e-readery też do czego innego. A co do Kindla - jak widać na zdjęciach też nim dysponuję (dokładniej siostra) i pliki pdf (a głównie na nich mi zależy) przegląda się na takim ekranie niezbyt komfortowo - głównie z powodu niskiej rozdzielczości ekranu i przez to tekstu mniej na ekranie się mieści - trzeba często nawigować po takim pliku. 6" a prawie 10" w e-bookach, to zupełnie inne zastosowania ma - tak jak notebooki i netbooki. Na netbooku (mam na myśli te o niskiej rozdzielczości) da się na krótką metę pracować - ale spróbujcie używać ich na co dzień do pracy np. w Excelu z dużą ilością rekordów, czy nad dokumentami Worda - ekran wyświetli na raz tak samo jak w e-booku zbyt mało informacji. Da się pracować, ale komfort jego obsługi spada. Dla mnie to jest właśnie istotne - dlatego zdecydowałem się na 9,7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak- ale dla mnie pdf jest porażką tak czy siak na czytnikach- i nic dziwnego same pdf sa czasem trudne dla Pc- który ile razy ma lepsza moc obliczeniową. Zawsze staram się przerabiać pdf- jak tekst na txt, jak obrazki to na jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeśli jest możliwość, to starałem się pliki konwertować do formatu takiego, by dało się czcionką operować (przygotowanie takich plików poprzez Calibre to kwestia chwili). Sporą część materiałów mam za to w formie skanów zapisanych do pdf-a. Teraz przerabiać je na jpg a już robienie OCR w grę nie wchodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obecnie najlepszy jest właśnie Pocketbook 903 - z powodu obsługi dużej liczby formatów, akcelerometru oraz dużego ekranu o wysokiej prawie jak w lapku rozdzielczości - co ma główne znaczenie przy czytaniu. Moją recenzję, do której link jest w 1 poście czytałeś? Jeśli masz jakieś pytania, to pisz. Postaram się udzielić odpowiedzi.

Edytowane przez mojezamczysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jego jeszcze rozważałem przy wyborze.

Na dobrą sprawę jest to stary Kindle DX z tylko zmienionym na Pearla ekranem. To jego główna zaleta. Kontrast jest wyższy, co ma duże znaczenie - choć do tej pory korzystałem z czytnika o niższym kontraście i nie było problemu. Jak nie widziałeś Pearla, to różnica nie boli :)

 

W praktyce DX w porównaniu do zachwalanego Kindle 3 oznacza:

- DX pracuje na starszym oprogramowaniu (nie tym samym, co Kindle 3, a tym, co Kindle 2)

- gorszą przeglądarkę internetową bez silnika webkit

- słownik i zaznaczanie tekstu nie działa w plikach PDF, brak reflow (przelewania tekstu - a te jest w Pocketbooku).

DX bardzo wchodził w grę u mnie - nie widziałem przez dłuższy czas alternatywy dla niego.

DX to jednak konieczność przy korzystaniu dla plików innych niż pdf z konwersji poprzez Calibre (lub wysyłanie do Amazona, ale ona czasami zawodzi). Z 2 strony darmowy internet (na nim mi akurat nie zależy, bo mam w telefonie).

 

Kupując Pocketbooka nie ma problemu z konwersjami, bo obsługuje masę formatów.

Oprócz tego liczę na to, że będzie można na Pocketbooku (po następnej aktualizacji softu) robić odręczne notatki bezpośrednio na plikach pdf (a najlepiej jeszcze je eksportować) - czego na pewno nie będzie w DX z powodu braku dotyku :)

Pocketbook dodatkowo ma slot na karty, co też jest zaletą. No i notatki tu są zapisywane dla każdego pliku oddzielnie - a nie jak w Kindlu wszystko w jednym pliku. Poza tym jest to bardziej czytelne (mamy każdą notatkę z danego pliku chronologicznie, jedna pod drugą zapisaną jako strona HTML)

No i gwarancja - kupując w Amazon pokrywają za Ciebie opłaty celne dla Kindla 3 również przy reklamacji. Nie wiem, jakby to było przy DX w razie czego - tu przy zamówieniu już Ty płacisz (bo przekracza to ich próg, przy którym koszty opłat celnych przerzucali na siebie). Przy ewentualnych problemach jak by było - trudno powiedzieć, ale nie liczyłbym na to, że odsyłając DX z reklamacji tym razem Oni zapłacą opłaty celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest Wifi i BT i 3G to mam rozumiec do internetu .. Jak szybko działa przeglądarka internetowa ? ile sekund trzeba czekać na otwarcie strony onetu ?

To BT to do czego służy ? wysyłania ? A2DP ? może do tetheringu po BT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do internetu. Przez BT da się wysyłać pliki np. do/z komputera. Można również zestawić połączenie poprzez BT do internetu dla Pocketbooka (są do tego opcje, ale nie mam jak sprawdzić, czy działa). Onetlajt - 3s (domyślnie ta wersja startuje). Przełączenie na normalną stronę Onetu trwa około 25s (choć mogło to być spowodowane tym, że akurat sieć Wi-Fi u mnie była obciążona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności