Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lovely Cube - Chiński klon “Czarnej kostki liniowej”


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

cyt: moja niechęć podawania informacji o tym gdzie można kupić to cuś wynika z tego że nie jest to wątek reklamujący producenta sprzętu a jedynie recenzja sprzętu

Kolego Johnys przecież tak dobra recenzja to bardzo dobra reklama dzięki niej ja teraz szukam tego wzmaka :-) za co Ci bardzo dziękuje

A co do ironii to mam nadzieję że nie uraziłem nikogo chciałem tylko delikatnie pobudzić do konstruktywnej odpowiedzi za którą Wam naprawdę dziękuje

Darth Vader super nic :-)) Dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Pytam Was bo tak naprawdę ja za takimi sprzętami nie za bardzo kupiłem żonie również dzięki waszym recenzją mp3 bo ona używa takich sprzętów poruszając się na zewnątrz :-))

Ja jestem muzykiem i mnie bardziej interesuję sprzęt pro a na sprzęcie "przenośnym " zupełnie się nie znam dla tego może takie trochę dziwne dla Was pytania zadaję

No nic ...... pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzieki za odpowiedź

 

 

z reguły jest tak że muzycy są straszni głusi- jeśli chodzi o słuchawki itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel -masz 100% racji pomyśl jaki ty musisz być głuchy skoro słuchasz i oceniasz np na takich forach skomponowanej i wyprodukowanej muzyki przez głuchych :-))))))

 

 

ehem, wyprodukować a oddać ją od razu do pełnego nagrania na cd to trochę inaczej niż myślisz. i nie zrozumiałeś tego co napisałem :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel -masz 100% racji pomyśl jaki ty musisz być głuchy skoro słuchasz i oceniasz np na takich forach skomponowanej i wyprodukowanej muzyki przez głuchych :-))))))

 

 

ehem, wyprodukować a oddać ją od razu do pełnego nagrania na cd to trochę inaczej niż myślisz. i nie zrozumiałeś tego co napisałem :)

 

 

 

Znowu masz rację nie zrozumiałem co napisałeś bo tego się nie da zrozumieć ;-) myślę jednak że nie masz pojęcia jak przebiega taki proces :-) co to znaczy cyt; wyprodukować a oddać ją od razu do pełnego nagrania na cd to trochę inaczej niż myślisz ??? to jakieś haiku słowne?? Nie szkoda Ci czasu na takie gadanie ?? bo mi tak pozdrawiam ;-))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród gitarzystów nawet jest takie powiedzenie dobry gitarzysta to głuchy gitarzysta. Mam w gronie znajomych pana który jest śpiewakiem operowym, dla niego słuchawki z kiosku graja tak samo jak np MX980 - nie słyszy różnicy :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, sam proces tworzenia muzyki, nie jest aż tak istotny jak sam proces nagrywania i masteringu. Co do ucha- masz tutaj specyficzną sprawę, chodzi mi o to że tak jak dobrze na słuch łapiesz błędy że gitara zagrała tak a nie inaczej, to w słuchawkach już nie czujesz różnicy typu- ta gitara ma inna barwę (to są dwie różne sprawy- można powiedzieć słuch normalny muzyczny, a słuch odbierający dźwięk jest inny). I uwierz mi wiem jak cały proces przebiega tworzenia muzyki, masteringu aż do produkcji płytki. Z doświadczenia wiem, że muzycy są ukierunkowani zupełnie inaczej jeśli chodzi o odbiór tej muzyki (w sensie jaka to barwa, jak to gra- o czym tutaj gadamy). A także często dzisiaj nie mają wpływu zbytnio (jak się tym sami nie interesują sami nie miksują) na ostateczny mastering. Dlaczego mamy tyle kiepskich płyt, a mniej tych tych naprawdę dobrze nagranych?

 

ps. nie nie szkoda mi czasu, bo sądziłem że rozmawiam z kimś "trochę" umiejącym myśleć samemu ;p

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lovely Cube Premium

 

Inside :

 

  • Lovely Cube board (stock OPA 2134)
  • Talema 30VA Toroidal Transformer
  • Neutrik GOLD PLATED headphone jack
  • Higher Quality RCA in/out socket
  • Black Panel with logo

chyba mozna sie dogadać z tym chinczykiem zeby zamiast tego OPA powyżej (jest on w standardzie rozumiem?) mógł wstawić AD8599

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Azahiel może nabierzmy na początek trochę szacunku do siebie ;-)

Nie możesz aż tak generalizować i wrzucać wszystkich muzyków ,producentów ,masteringowców i reżyserów do jednego worka twierdząc że są głusi

Zgadzam się z Tobą że jest bardzo dużo źle wyprodukowanej muzyki w Polsce kładę nacisk na słowo wyprodukowanej bo to na producencie powinna spoczywać odpowiedzialność jak to będzie brzmialo na końcu

Czemu tak źle to wygląda w Polsce? Bo tu mało jest takich ludzi jak producent muzyczny to w tym kraju jest pojęcie mało znane przeważnie jest to tak że producentem jeśli w ogóle jest to np jest to muzyk reżyser itp

Następna sprawa np co do masteru w Polsce jest może ze trzy studia szanujące i coś potrafiące zrobić w tym temacie reszta mastreu odbywa się na lapie w studio gdzie nie powinno się tego robić bo ma inne przeznaczenie (nagrywac)

Kolejna sprawa i tu się z Wami w 100% zgadzam bo sam z tym walczę brak świadomości muzyków co do produkcji własnych kompozycji ale jeśli są i tacy że finalnego materiału odsłu****ą na laptopie no to sorrrrrrrry

Następna historia zwiedziłem w tym kraju większość studiów nagraniowych i no delikatnie mówiąc porażka większość to imitacja i totalna wytaniocha na sprzęcie i nieznajomość podstawowych zasad akustyki znowu pojawia się temat że w Polsce dobre studia nagraniowe można wyliczyć na jednej ......

I tak można wyliczać w nieskończoność co do poziomu wykształcenia reżyserów itp......

Jednak wolę się skupiać na pozytywnych stronach tego aspektu i zamiast marudzić i wszystkich gnoić w koło np edukować , swoimi owocami muzycznymi uświadamiać , itp itp i wiem że coraz więcej muzyków jest podobnego zdania i że już więcej jest dobrze zrobionych płyt w tym kraju i ta liczba coraz bardziej rośnie

Dla was też szacun bo dzięki takim forom w jakis sposób też prowadzicie edukacje tylko więcej chęci pomocy a nie przepychanek słownych

pozdrawiam i sorki za ortografie jestem dyslektykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Azahiel może nabierzmy na początek trochę szacunku do siebie ;-)

Nie możesz aż tak generalizować i wrzucać wszystkich muzyków ,producentów ,masteringowców i reżyserów do jednego worka twierdząc że są głusi

 

 

 

Sęk w tym że widać że znów mnie nie czytasz- z reguły nie znaczy wszyscy :) Tak to się z Tobą zgadzam, ale nawet szanujące się studia i tak popadają w tzw. loudness war, więc... Wszystko zależy, trudno jest jednoznacznie twierdzić dlaczego tak jest a nie inaczej.

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

 

ps2- coraz więcej dobrych płyt? eee, to ja ich chyba nie widziałem , tzn. nie słuchałem :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gościu ale z Ciebie zadziora ma się kompleksy co :-))

masz dobrze zrobiona płyta http://merlin.pl/Maria-Awaria_Maria-Peszek/browse/product/4,616865.html

kolejna http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,7569

i tu bardzo dobry młody reżyser i muzyk Marcin Bors zrobił już parę szanujących się produkcji http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,8269

Z resztą ja nie wiem co ty w ogóle słuchasz jaki gatunek muzyczny więc jeśli jest to death metal albo disco polo to chyba szkoda czasu :-))))))) :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj gościu ale z Ciebie zadziora ma się kompleksy co :-))

masz dobrze zrobiona płyta http://merlin.pl/Maria-Awaria_Maria-Peszek/browse/product/4,616865.html

kolejna http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,7569

i tu bardzo dobry młody reżyser i muzyk Marcin Bors zrobił już parę szanujących się produkcji http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,8269

Z resztą ja nie wiem co ty w ogóle słuchasz jaki gatunek muzyczny więc jeśli jest to death metal albo disco polo to chyba szkoda czasu :-))))))) :-P

 

 

słucham wszystkiego :) od razu trzeba słuchać death metalu albo disco polo jak się nie ma argumentu? :)

 

ps. tam od razu zadziora ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, widzę właśnie- zresztą jazz jest specyficznym gatunkiem jeśli chodzi o odbiór muzyki. Chodzi mi o to że większość dobrze nagranych płyt i realizacji jazzowych, brzmi dobrze na każdym sprzęcie- od taka ciekawostka ;p (ofc pomijam sprzęty gdzie grają kiepsko czy metalicznie).

 

wracając do tematu, jak ma się do dziś cło i vat? dostaliście w ogóle? stronę wcześniej piszę jeden użytkownik że cło + vat, ale chyba nie jest to reguła i jako gift przychodzi?

 

ps. koniec offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet szanujące się studia i tak popadają w tzw. loudness war, więc... Wszystko zależy, trudno jest jednoznacznie twierdzić dlaczego tak jest a nie inaczej.

 

Oj, nie będzie końca offtopa, bo mnie boli... Studia popadają w loudness war nie dlatego, że przestają się szanować ale dlatego, że takie są wymagania rynku. Nie zapominajcie, że studio nagraniowe także musi na siebie zarabiać, a jak się dzisiaj zarabia na muzyce? Ano robi się jakieś marne rockowo- popwe płyty (szczególnie u nas) z jednym czy dwoma chwytliwymi singlami, które potem przez miesiąc latają w radiu i tv. Oczywiście nie mogą odbiegać od brzmienia, które współcześnie jest na topie, a więc producenci i masteringowcy stosują zabiegi typowe dla loudness war, niejako są do tego zmuszeni aby zarobić. Dobrze, prawdziwie nagrany kawałek raczej nie będzie latał w radiu jako top-hit miesiąca, bo nie po to został zrobiony.

 

Kto jest winny? Najprawdopodobniej ostateczni konsumenci tego popowego chłamu, którzy nie słyszą przesterów w kawałkach Lady Gagi. Piosenka ma być chwytliwa, brzmieć przyjemnie dla ucha (a więc i głośniej niż inna, którą znają -> loudness war), ma się fajnie do niej sprzątać czy myć samochód. I tak większość z nich nie posiada sprzętu odpowiedniego do odkrywania piękna prawdziwej muzyki. Często nie dlatego, że ich nie stać ale z bezmyślnej pogoni za trendami (białe, iPodowe pchełki).

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

Nie chcę być złośliwy ale Ty także mógłbyś czasem trochę bardziej składnie formułować swoje przemyślenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

Nie chcę być złośliwy ale Ty także mógłbyś czasem trochę bardziej składnie formułować swoje przemyślenia.

 

 

dysleksja, to nie szyk zdania itp, który biję się w pierś sam popełniam.

 

co do reszty prawda, mogę tylko potwierdzić i smucić się nad tym faktem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet szanujące się studia i tak popadają w tzw. loudness war, więc... Wszystko zależy, trudno jest jednoznacznie twierdzić dlaczego tak jest a nie inaczej.

 

Oj, nie będzie końca offtopa, bo mnie boli... Studia popadają w loudness war nie dlatego, że przestają się szanować ale dlatego, że takie są wymagania rynku. Nie zapominajcie, że studio nagraniowe także musi na siebie zarabiać, a jak się dzisiaj zarabia na muzyce? Ano robi się jakieś marne rockowo- popwe płyty (szczególnie u nas) z jednym czy dwoma chwytliwymi singlami, które potem przez miesiąc latają w radiu i tv. Oczywiście nie mogą odbiegać od brzmienia, które współcześnie jest na topie, a więc producenci i masteringowcy stosują zabiegi typowe dla loudness war, niejako są do tego zmuszeni aby zarobić. Dobrze, prawdziwie nagrany kawałek raczej nie będzie latał w radiu jako top-hit miesiąca, bo nie po to został zrobiony.

 

Kto jest winny? Najprawdopodobniej ostateczni konsumenci tego popowego chłamu, którzy nie słyszą przesterów w kawałkach Lady Gagi. Piosenka ma być chwytliwa, brzmieć przyjemnie dla ucha (a więc i głośniej niż inna, którą znają -> loudness war), ma się fajnie do niej sprzątać czy myć samochód. I tak większość z nich nie posiada sprzętu odpowiedniego do odkrywania piękna prawdziwej muzyki. Często nie dlatego, że ich nie stać ale z bezmyślnej pogoni za trendami (białe, iPodowe pchełki).

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

Nie chcę być złośliwy ale Ty także mógłbyś czasem trochę bardziej składnie formułować swoje przemyślenia.

 

 

 

Mam podobne zdanie jednak w jednym mam inną opcje :-) nie do końca się zgadzam z tym że to konsumenci są winni bardziej obstawiam koncerny muzyczne wciskający taki chłam ludziom w głowę :-) za nimi są ogromne finanse i ten jeb... globalizm czyli monopol nawet na muzykę są w stanie wszystko wykreować a że po badaniach wyszło taniej chłam to go kreują :-)

Co do mojego dyslektyzmu tak już mam i akceptuję to miałem w życiu duże problemy z tym szczególnie w czasach szkoły za moich czasów nie było elektronicznych słowników :-) całe szczęście trafiałem i na takich profesorów na uczelni którzy to rozumieli może dla tego muzyka ha ha ale dzięki że mnie wsparłeś pozdrawiam :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem można nawet kupić słuchawki za kilka złotych, odtwarzacz i jaką to może mieć jakość.. Tania masówka.. Ale konsumenci nie są świadomi co kupują, więc ciągle się to produkuje. Nikt nie uświadamia klientów - chodzi o zyski ze sprzedaży masowej ilości. Wszędzie się pisze o "krystalicznym" dźwięku , mocnym i czystym basie - a ów reklamowany sprzęt to zwykłe pierdziawki.

W przypadku telewizorów jednak wątpię, czy konsumenci chcieliby dopłacać za dobry dźwięk. Niewyczulone ucho nie wychwyci raczej na kiepskim materiale z telewizji różnic, a każdy jednak pamięta o własnym portfelu. Bo to jednak cena wzrastałaby zbytnio więc chcąc, czy nie chcąc produkuje się "loudness" teledyski, by promować albumy tej samej jakości.

 

Najciekawsze jest to, że wyniki ostatnich badań stwierdzają, że ludzie przyzwyczajeni do słuchania mp3 słabej jakości, przestają odbierać dobrze zrealizowaną muzykę w prawidłowy sposób - tak, że oceniają mp3 niskie bitrate lepiej niż muzykę w wysokiej jakości. Dałbym linka, ale nie mogę znaleźć. Więc teraz już jest mi łatwiej zrozumieć tych, którzy twierdzą, że mp3 128kbps jest lepsze niż 320kbps.

 

 

Czy mogę zaproponować żeby ktoś założył wątek na ten temat lub przeniósł te posty do podobnego już istniejącego, bo zaraz pewnie pojawi się jeszcze trochę postów na ten temat, jak każdy będzie chciał swoje zdanie w tej kwestii wygłosić tongue.gif

Mam na myśli wątek poświęcony np. słabej jakości nagrań, wpływie mp3 i dziadowskiego sprzętu na słuch i odbiór muzyki itp. - chyba, że już jest taki wątek.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

Nie chcę być złośliwy ale Ty także mógłbyś czasem trochę bardziej składnie formułować swoje przemyślenia.

 

 

dysleksja, to nie szyk zdania itp, który biję się w pierś sam popełniam.

 

co do reszty prawda, mogę tylko potwierdzić i smucić się nad tym faktem :(

 

Mógłbyś, ale wolisz oprócz tego wypominac też ludziom, że nie rozumieją co piszesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. co to ortografii, w wyszukiwarce masz słownik, i dysleksja nie zwalnia Cię od myślenia;p

Nie chcę być złośliwy ale Ty także mógłbyś czasem trochę bardziej składnie formułować swoje przemyślenia.

 

 

dysleksja, to nie szyk zdania itp, który biję się w pierś sam popełniam.

 

co do reszty prawda, mogę tylko potwierdzić i smucić się nad tym faktem :(

 

Mógłbyś, ale wolisz oprócz tego wypominac też ludziom, że nie rozumieją co piszesz :P

 

A Ty mogłeś już sobie darować dalej offtopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy offtopa, tylko przenieśmy te kilka postów do nowego wątku. To jest prośba do modów.

 

 

Jestem bardzo na tak bo to ciekawy temat a tu możemy zrobić jednak trochę zamieszania nie w temacie

Jeśli ktoś wie jak to zrobić to ja chętnie dołączę pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać obudowę w której jest ten wzmacniacz? :rolleyes: Ewentualnie czy wiecie może gdzie by mogli mi takową wykonać? Niestety nie mam zdolności do projektowania i robienia tego typu rzeczy :D

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności