Skocz do zawartości

Lovely Cube - Chiński klon “Czarnej kostki liniowej”


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

wersja sklonowana musi być jednak gorsza, pytanie o ile ?

 

otóż w przypadku klona LC nie musi być i nie jest.

 

W przypadku chińskich "produktów" cena tu nie ma znaczenia, ale u wielu osób niestety pokutuje jeszcze opinia - coś co jest droższe to musi lepiej grać. W Chinach ceny są sprzętu audio są często ustalane według kosztów produkcji a nie według uznania konstruktora....

 

Klon jak klon - tańszy, a części może mieć inne, ale na różnych portalach DIY wypisuję się komentarze o dokładnym przemyśleniu i doborze komponentów oraz wyższości ich nad całą gamą innych.

Ile w tym prawdy to zależy

 

Widziałem bebechy oryginału Lehmanna i Lovely Cube i tu nie ma żadnych wątpliwości - Chińczyk dobrze pomyślał i wsadził lepsze rzeczy, oczywiście można jeszcze lepsze, o czym doskonale wie np. kolega @fallow który swojego klona składał od początku według samodzielnie dobranych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku chińskich "produktów" cena tu nie ma znaczenia, ale u wielu osób niestety pokutuje jeszcze opinia - coś co jest droższe to musi lepiej grać. W Chinach ceny są sprzętu audio są często ustalane według kosztów produkcji a nie według uznania konstruktora....

 

To uznanie konstruktora to tzw research and developement bo chyba mi nie powiesz że jeśli ktoś spędzi np 3 lata projektując jakieś urządzenie to za ten poświęcony czas mu się nic nie należy. Chińczycy zerżnęli więc mogą sobie ustalić na poziomie kosztów produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę tu o kwestiach prawnych - co kto od kogo zerżnął i co sprzedaje potem za małą kasę na masową skalę... i oczywiście nie pochwalam samego procederu klonowania świetnych firmowych konstrukcji przez Chińczyków.... piszę tylko jak jest.

Wystarczy sobie poprzeglądać internet żeby trafić np. na coś takiego:

 

http://cgi.ebay.pl/LITE-Hi-End-Power-Amplifier-ref-Accuphase-A-50-A-680F-/290533563008?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a5265a80

 

o cenie oryginału końcówki mocy Accuphase A-50/A-680F nie będę wspominał bo można sobie poszukać....

 

Każdy konstruktor / producent sprzętu audio może sobie policzyć za swój sprzęt tyle ile chce - o ile mu się to będzie opłacać. Nikt nie mówi że to jest prosty biznes i że łatwo jest zarabiać duże pieniądze na produkcji i sprzedaży swoich konstrukcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&D w Lehmannie? Weźcie nie żartujcie! Schemat łopatologiczny, niemalże z podręcznika, a części dobrane na zasadzie zgodności z przeznaczeniem (do audio), łatwości logistyki (wszystko można nabyć od jednego dostawcy jak np. Farnell) i ceny. Kondy BC Components, diody BYV27C czy OPA2134 to na dzień dzisiejszy prawie poziom generic i cały wzmacniacz to taki generic, który gra. Za to szacunek, za cenę niekoniecznie. Schemat poza tym jest skrajnie "bezpieczny" pod kątem stabilności, pod kątem uwalenia słuchawek już mniej, a ponadto nie zawiera znanych optymalizacji, o czym na pewno zadecydowała kalkulacja kosztów zmiennych.

Tymczasem Lovely Cube wygląda na coś, gdzie elementy były dobierane. Wiadomo, że nie jest to ekstremalnie wykwintna kompozycja, a raczej podsumowanie tego, co można wyczytać na forach DIY, które też miewają swoje smaki miesiąca i mity, ale generalnie jest to na plus względem podejścia "daj pan co pan masz w sklepie, bo nie chce mi się iść do następnego". Mnie by ciekawiło porównanie oryginalnego BCL z Lake People G100. Wtedy wiedzielibyśmy, kto skuteczniej operuje genericami, ale LP robi to całkiem skutecznie i w lepszej oprawie funkcjonalnej i cenowej.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radical czy Ty naprawdę wyczytałeś z wypowiedzi @majkela że BCL to chłam??? :blink: bo ja za nic takiego nie mogę znaleźć w tej wypowiedzi, poza tym tu jest mowa o konstrukcjach - brzmieniowo absolutnie z najwyższej półki - nie wierzysz - umów się z Majkelem na odsłuch black pearl - sam zobaczysz jak to gra i sam będziesz mógł ocenić czy postawisz obok tego wzmacniacza jakiś inny w tych pieniądzach, który się w ogóle zbliży poziomem do black pearl. Poza tym oby klonujący Chińczycy nigdy nie położyli łapek na black pearl :P bo trzeba szanować pracę naszego kolegi konstruktora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel z całym szacunkiem ale jeśli linear to taki chłam

A gdzie ja napisałem, że chłam? Jeden z lepszych inżynierskich układów audio, zoptymalizowany pod kątem utylitarnym i produkcyjnym. Co ja bym zrobił inaczej było już nieraz dyskutowane nie tylko na tym forum. Układ ma niepotrzebnie chlaśnięte pasmo od góry, ponadto najtańszy możliwy sposób regulacji biasu. Robiłem w branży elektronicznej i produkcyjnej łącznie ponad 6 lat, wiem jak się projektuje elektronikę użytkową, a jeśli ktoś myśli, że tak jak to w wątkach DIY ludziska piszą, żeby dać co najlepsze, to się grubo mylą. Przykładowo - w układzie (nie audio) są trzy diody prostownicze w szereg. Po co? Bo to jest taniej niż jedna dioda Zenera 1,8V. Itd., itp. Testy odchudzające schemat aplikacyjny z datasheet producenta układu scalonego też robiłem. Zostało mniej niż połowa części, a z główny kondensator stracił 2/3 pojemności. Robi się tak, żeby działało za jak najmniejsze pieniądze.

to czemu chińczycy z powodzeniem klonują właśnie tego wzmaka a nie np black pearl?

Wyłuszczenie wszystkich powodów zajęłoby trochę, ale powiedzmy, że przede wszystkim z powodu trudności uruchomienia i zaaplikowania układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Robi się tak, żeby działało za jak najmniejsze pieniądze.

 

To moze byc dobra filozofia - widze bardzo daleko posunieta analogie tego opisu z efektami pracy dzialu R&D firmy Grado Labs. :)) Tylko, ile jest opisanych na forach przypadkow kiedy oryginal Lehmana BCL, ze tak powiem - dziala wadliwie i niszczy jakies sluchawki ?

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...) Robi się tak, żeby działało za jak najmniejsze pieniądze.

 

To moze byc dobra filozofia - widze bardzo daleko posunieta analogie tego opisu z efektami pracy dzialu R&D firmy Grado Labs. :)) Tylko, ile jest opisanych na forach przypadkow kiedy oryginal Lehmana BCL, ze tak powiem - dziala wadliwie i niszczy jakies sluchawki ?

To jest filozofia stosowana także w urządzeniach ratujących życie. Tu wcale nie chodzi o zmianę poziomu awaryjności, bo nad tym się pracuje wiele godzin w mniej i bardziej zaawansowanym oprogramowaniu dedykowanym (FMEA, FTA, WCA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Robi się tak, żeby działało za jak najmniejsze pieniądze.

 

To moze byc dobra filozofia - widze bardzo daleko posunieta analogie tego opisu z efektami pracy dzialu R&D firmy Grado Labs. :)) Tylko, ile jest opisanych na forach przypadkow kiedy oryginal Lehmana BCL, ze tak powiem - dziala wadliwie i niszczy jakies sluchawki ?

To jest filozofia stosowana także w urządzeniach ratujących życie. Tu wcale nie chodzi o zmianę poziomu awaryjności, bo nad tym się pracuje wiele godzin w mniej i bardziej zaawansowanym oprogramowaniu dedykowanym (FMEA, FTA, WCA).

To jest filozofia stosowana przez kazdego lub kazda firme ktorej dzialalnosc jest nastawiona na zysk. Nie wazne czy jest to serek homogenizowany czy urzadzenie do obrazowania PET-CT. Wyjatkiem moze byc ten "prawdziwy segment hi-end" w jakiejkolwiek dziedzienie, gdzie faktycznie koszta sie nie licza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie mi - jakiej klasy DAC będzie odpowiednim źródłem dla wzmaka w rodzaju LC? Konstrukcje DIY mnie raczej nie interesują. Czy np. TAKI niezbyt drogi DAC na USB się nada, czy potrzebne będzie coś z wyższej półki? A może nawet podłączenie LC do Xonara DS poskutkuje fajnym zestawem?

 

Moje słuchawki to CAL!, póki co nie zrekablowane.

 

Tak naprawdę, to tylko sobie głośno myślę, bo i tak nie kupię nic w najbliższym czasie, ale lubię być poinformowany ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że byłoby lepiej niż na samej karcie - sam sporo czasu używałem xonara dx + moonlighta i było fajnie. Ale mimo wszystko xonar ds + LC to niestety będzie mezalians ;)

Kupno jakiegoś DACa z zintegrowanym wzmakiem jest lepszym rozwiązaniem według mnie. W osobny, lepszy wzmacniacz oczywiście jak najbardziej można się zaopatrzyć, ale nie raczej przed zakupem w miarę dobrego źródła. Szczególnie, że nie na każdych słuchawkach różnice będą kolosalne.

 

Z mojego doświadczenia, xonar dx w stosunku do Audinsta jest gorszy m.in pod takim względem, że Audinst gra analogowo, a xonar gra ostro (i wzmocnienie niewiele na to poradzi) i słuchawki z tendencjami do wyostrzania w ogóle się nie zgrywają.

Z niedrogich daców z ebaya to myślę, że musiland monitor 02 byłby dobrym wyborem.

 

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie - taki na jaki Cię stać ;) Powyższy lub Audinst lub coś jeszcze droższego.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej u mnie najlepiej sprawdził się AD8599, a po modyfikacjach OPA2228P. Z Senkami HD650 było bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy trochę poszukać

w tym wątku masz linka to sobie poczytaj

http://forum.mp3store.pl/topic/68148-lehmannaudio-linear-wzmacniacz-do-sluchawek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest jakiś ebay ?? Myślałem z tego co wynika z opowieści tu na forum że jest jakaś strona producenta z Chin czy jakoś tak ;-))

Johnys dziękuję Ci że poświęciłeś mi 3 sek swego życia i wkleiłeś linka i przepraszam że to było dla ciebie aż takie obciążenie psychiczne i fizyczne szacun

pozdrawiam

I może jestem niedoświadczonym forumowiczem ale wydawało mi się że po to są takie fora żeby pytać bardziej doświadczonych a tu co się nie zapytam to odpowiedzi w stylu google twój przyjaciel albo takie jak ta poczytaj wątek bla bla z którego i tak nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

Naprawdę Was bardziej doświadczonych forumowiczów aż tak boli odpowiedzieć prosto niż tracić czas na fochy przecież jest w moim opisie że początkujący czy może takie odpowiedzi jakie podałem wyżej mają powodować większe zainteresowanie młodych tym forum??? a może to takie fajne połechtać swoje ego z cyklu no znowu ktoś pyta a to takie oczywiste ?? albo co za matoł zamiast poczytać setkę wypowiedzi żeby dostać odpowiedź na jedno pytanie to on ma czelność pytać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co takie emocje od razu....

Johnys dziękuję Ci że poświęciłeś mi 3 sek swego życia i wkleiłeś linka i przepraszam że to było dla ciebie aż takie obciążenie psychiczne i fizyczne

 

i po co ta ironia ja się pytam???

 

moja niechęć podawania informacji o tym gdzie można kupić to cuś wynika z tego że nie jest to wątek reklamujący producenta sprzętu a jedynie recenzja sprzętu. BTW jak byś chciał to byś znalazł - jak wpiszesz w google Lovely Cube to pierwszy wynik to jest właśnie strona producenta na której możesz sprzęt zamówić (podana przeze mnie powyżej)...

 

teraz odpowiadając na twoje wątpliwości:

 

na stronie którą podałem kliknij "skontaktuj się z nami" - wtedy będziesz mógł napisać po ang. wiadomość do producenta w sprawie zamówienia. Jak się zdecydujesz to Chińczyk Ci wyśle fakturkę do zapłaty przez Pay Pala i już :)

 

Ale to jest jakiś ebay ??

 

na e-bayu nie ma gotowego urządzenia w obudowie, można tam tylko dostać u tego Chińczyka płytkę LC:

 

http://cgi.ebay.pl/LOVELY-CUBE-Linear-Headphone-Amplifier-Finished-Board-/200612279718?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb56c75a6#ht_11822wt_1088

 

powodzenia w zamawianiu ;)

Edytowane przez johnys
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pasimito, Johnys odwalił kawał roboty testując ten sprzęt i jego delikatne modyfikacje do tego podeslał Ci linka bo tam jest wszystko co potrzeba wiedzieć żeby kupić Lovely Cube, ja również kupowałem go w wersji premium http://www.alicemagi...ubepremium.html, po kontakcie mailowym z Chińczykiem, dostałem maila z info do zapłaty przez pay pal, na swój wzmacniacz czekałem około miesiąca, ale warto było.

 

 

Co do kosztów to cena z przesyłką to 260 USD, natomiast dochodzi cło 2% i podatek VAT 23%.

 

swojego LC używam w komplecie z takim DACiem http://cgi.ebay.com/...l-/200578430732, głownie ze względu na fakt iż LC ma tylko jedno wejście analogowe , a za pomocą tego DACa mogę bez problemu podłaczyć laptopa, CD, i jeszcze jakiś inny player.

 

W Twoim przypadku być może lepszym rozwiązaniem będzie jakiś zintegrowany wzmacniacz z DACiem, np. http://allegro.pl/ma...1631284886.html lub http://allegro.pl/au...1639687825.html i inne tego typu wynalazki.

 

Poza tym wszystko co istotne a dotyczy LC masz w tym temacie na forum i więcej możesz szukać np. na zagranicznych forach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Darth_Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: moja niechęć podawania informacji o tym gdzie można kupić to cuś wynika z tego że nie jest to wątek reklamujący producenta sprzętu a jedynie recenzja sprzętu

Kolego Johnys przecież tak dobra recenzja to bardzo dobra reklama dzięki niej ja teraz szukam tego wzmaka :-) za co Ci bardzo dziękuje

A co do ironii to mam nadzieję że nie uraziłem nikogo chciałem tylko delikatnie pobudzić do konstruktywnej odpowiedzi za którą Wam naprawdę dziękuje

Darth Vader super nic :-)) Dzięki za wyczerpującą odpowiedź

Pytam Was bo tak naprawdę ja za takimi sprzętami nie za bardzo kupiłem żonie również dzięki waszym recenzją mp3 bo ona używa takich sprzętów poruszając się na zewnątrz :-))

Ja jestem muzykiem i mnie bardziej interesuję sprzęt pro a na sprzęcie "przenośnym " zupełnie się nie znam dla tego może takie trochę dziwne dla Was pytania zadaję

No nic ...... pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności