Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lovely Cube - Chiński klon “Czarnej kostki liniowej”


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

Wolał bym raczej coś mniejszego, bo zasilacz będę miał w osobnej obudowie... I cena tej z ebay całkiem spora, ale nie powiem bo naprawdę super wygląda... :( i mam wizje zastosowania ciemnej szyby jako front wyprofilowanej tak jak ten z ebay :)

Edytowane przez heiser092
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1150...

 

od razu zaznaczam, że to nie mój :) ale też z Gdańska. Swojego nie planuję w najbliższej przyszłości sprzedawać.

Ale jak weźmiesz cenę 260 USD x 3 zł = 780 dodaj do tego cło + VAT to masz 1000 zł. Do tego dodaj ponad miesiąc czekania na dostawę z Chin. To te 150 zł nie wydaje się wiele, pomijając fakt, że zawsze można się potargować więc ta cena 1150 zł może okazać się niższą.

 

A dla lubiących majsterkować alternatywa http://allegro.pl/lehmann-klon-swietny-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1655602913.html

 

Pozdrawiam, posiadaczy i miłośników LC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1150...

 

od razu zaznaczam, że to nie mój :) ale też z Gdańska. Swojego nie planuję w najbliższej przyszłości sprzedawać.

Ale jak weźmiesz cenę 260 USD x 3 zł = 780 dodaj do tego cło + VAT to masz 1000 zł. Do tego dodaj ponad miesiąc czekania na dostawę z Chin. To te 150 zł nie wydaje się wiele, pomijając fakt, że zawsze można się potargować więc ta cena 1150 zł może okazać się niższą.

 

A dla lubiących majsterkować alternatywa http://allegro.pl/lehmann-klon-swietny-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1655602913.html

 

Pozdrawiam, posiadaczy i miłośników LC :)

 

pomijam to że możesz trafić na brak vatu i cła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

Czy ktoś z szanownych kolegów posiadaczy Lovely Cube'a mieszka w woj. lubelskim?

 

Przymierzam się do wymiany mojego OTL Marka Bożka na omawiany tutaj wzmaczek.

Zanim podejmę decyzję o sprzedaniu OTL, chciałbym go nausznie porównać z LC (mam HD650 na kablu Conducfila).

Chętnie bym najpierw kupił LC, potem ew. sprzedał lampiaka, jednak niestety dopiero kasa ze sprzedaży pozwoli na zakup.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikałem już z Johnysem na ten temat.

 

Ma niewątpliwą wiedzę i doświadczenie w słuchawkach. Niemniej jednak wolałbym porównać "na własne uszy", każdy może słyszeć inaczej i słuchać czegoś innego (inne preferencje).

Tym bardziej, że w starciu tych obydwu wzmaków opisanym na początku wątku, wcale nie doczytałem się wyraźnej przewagi LC nad OTL przy HD650.

Cytat:

"Aczkolwiek nie powiem żeby w przypadku 600 ohmowych słuchawek wybór pomiędzy LC a dobrym OTL był prosty. Dzięki możliwości wymiany lamp sterujących w OTL mamy możliwość idealnego dopasowania brzmienia pod swoje preferencje. W przypadku niektórych lamp barwa na słuchawkach wysokoohmowych może się okazać ciekawsza na OLT niż na LC."

Co prawda HD650 mają 300 ohm-ów, jednak bliżej im do 600-, niż do 32-ohmowych.

Dlatego też wolałbym porównać samemu i zapytam ponownie :

Czy ktoś z szanownych kolegów posiadaczy Lovely Cube'a mieszka w woj. lubelskim?

Edytowane przez whiter1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda HD650 mają 300 ohm-ów, jednak bliżej im do 600-, niż do 32-ohmowych.

Dlatego też wolałbym porównać samemu

 

Jak bym miał wybierać między OTL Bożka a LC do słuchawek HD 650 to bym wybrał LC tyle że koniecznie z wymienionym WO na OPA2228P lub Ad8599.

BTW dziś u mnie gościł znów nowiutki egzemplarz Lovely Cube, (który jutro powędruje do mojego kolegi), w którym to LC wymieniłem wzmacniacz operacyjny na OPA2228P, który mi się ostatnio nieco bardziej podoba niż Ad8599. Porządnie sobie porównałem wzmacniacze na moim DACu, który jest po najnowszych gruntownych modyfikacjach zasilania i najnowszym kablu RCA od @majkela. Zestaw rożni się dźwiękiem znacząco od tego który posiadałem w chwili pisania testu LC. Jak dla mnie jest to klasa wyżej jeśli chodzi o źródło więc można się pokusić o odświeżenie wniosków co do wzmacniaczy które przecież już kiedyś porównałem.

Black Pearl daje głębsze wniknięcie w scenę muzyczną - jesteś bliżej instrumentów niż w LC, W BP bas jest lepiej trzymany na wodzy, aczkolwiek w LC jest bardzo rozciągnięty i bardziej miękki, w BP bas na lepszy atak - co kto lubi. W LC bas jest trochę wolniejszy od BP. Co do średnicy to LC ma ją jakby z większego dystansu ale jest też w LC bardziej miękka, w BP jest bardziej realistyczna, nieco wypchnięta do przodu (tak jak lubię :), bardzo szczegółowa a jednocześnie słodka. W LC jest jakby bardziej zbliżona to tanich wzmacniaczy lampowych, a w BP wciąż miękka i bardziej żywiołowa i przybliżona do słuchacza. Soprany - tu jest przepaść na korzyść BP. Są słodkie, ale bardzo wyraziste i szczegółowe, błyszczą! LC ma soprany miękkie ale w porównaniu do BP są matowe i wolne oraz mniej szczegółowe, taki zaokrąglony przyjemny dźwięk. Przestrzeń mi się podoba w obu i jest podobna nawet w LC nieco szersza na boki, natomiast lepsza holografia to już domena BP. W dźwięku Black Pearl na dobrym źródle jest taka wciągająca rześkość i szybkość dźwięku której na próżno szukać w wielu uznanych lampowych kontrukacjach (szczególnie biorąc pod uwagę cenę BP i lampowych wzmacniaczy słuchawkowych w podobnej cenie) przy zachowaniu ogromnej dawki muzykalności. Wprost uwielbiam sposób jaki BP napędza słuchawki GRADO. Robi to w tak sugestywny i wciągający sposób że pierwsze wrażenie ze słuchania takiego zestawu naprawdę robi wrażenie i aż trudno uwierzyć że to wciąż te GRADO są na uszach!

wzmacniacze.jpg

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie są trzy wersje Black Pearl w sprzedaży:

- BP standard (taką właśnie posiadam) - kosztuje 1350zł

- BP z zasilaniem bateryjnym

- BP "Deluxe" w dużej obudowie

opcjonalnie można mieć z tyłu dodatkowe wyjścia RCA na przedwzmacniacz.

 

ceny sobie można znaleźć lub zapytać o nie Majkela

 

http://audiohobby.pl/topic/10/83/166

http://audiohobby.pl/topic/8/5550/1

http://audiohobby.pl/topic/7/5827#koniec

http://audiohobby.pl/topic/4/5588/all

http://audiohobby.pl/topic/10/83/145

Edytowane przez johnys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl, osobny zasilacz sieciowy - 1350zł + wysyłka

Black Pearl, 1 bateria, ładowarka - 1799zł + wysyłka

Black Pearl, 2 baterie, ładowarka - 2199zł

Black Pearl, 1 bateria, ładowarka, zasilacz - 1899zł + wysyłka

Black Pearl, 2 baterie, ładowarka, zasilacz - 2299zł

Black Pearl Deluxe - 2199zł, opis poniżej, 5 post od góry

http://audiohobby.pl/topic/10/83/166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile omów jest w nim na wyjściu słuchawkowym,?

0.3 dla 1kHz.

majkel a jest opcja dostania jakiegos wzmaka na testy, posluchanie?

Ogólnie jest, ale teraz zestaw demo jest w trasie. Tobie mogę polecić odsłuch w Krakowie. :)

Czy wersja deluxe od podstawowej rozni sie tylko zasilaniem?

Zasilaniem i obudową, z mojego punktu widzenia także pracochłonnością, i to znacznie.

I czy jest taka mozliwosc by miec 2 gniazda sluchawkowe (za ile wiecej)?

Jest po wybraniu odpowiedniej obudowy. Wiercenie HLLY to będzie masakra - panel ma 8mm grubości i jeszcze bym musiał podebranie zrobić na nakrętkę, a nie mam frezu ani frezarki na taką robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy okazji dyskusji w innym watku -> http://forum.mp3store.pl/topic/81577-wzmacniacz-sluchawkowy-czy-dac/page__view__findpost__p__754290

 

 

Postanowilem, ze podziele sie swoimi przemysleniami juz po czasie kiedy zaczalem uzytkowac klona Lehmana. Na wstepie zaczne od tego, ze nie uwazam wcale Lovely Cube za neutralny wzmacniacz a tym bardziej z rekomendowanym do niego AD8599 ktory w moim odczuciu poteguje jeszcze te cechy wzmacniacza, ktore stanowia dla mnie o braku jego neutralnosci. Na wstepie Lovely Cube powinien dostac troche modow, wymiec np. to co jest opisane tutaj -> http://www.stekkie.com/?p=156

 

Dobierajac czesci z glowa albo z dwiema mozna posunac ten wzmacniacz faktycznie do poziomu na jakim gra _oryginal_ Lehmana nawet na zwyklym OPA2134. Lovely Cube po prostu standardowa gra dla mnie zza kotary i cieplo, gubi detale.

 

AD8599 to na pewno fajna kostka, ma b.dobry PRaT i w ogole timing ale ma dla mnie ewidentnego misia na srednicy, gra cieplo, ma stlumiona gore i ograniczona przestrzen. Przerobilem wielka ilosc roznych kostek od starych archaizmow do najnowszych i w zasadzie podobnie jak Majkel utwierdzilem sie w przekonaniu, ze najlepszy - najbardziej kompletny opamp jaki znam to OPA2228. OPA2228 wyprzedza dla mnie inne op-ampy w zauwazalny sposob - nie ma rzucajego sie w uszy sowojego charakteru - AD8599 dla przeciwwagi ma ten charakter dla mnie ewidentny. Przede wszystkim przestrzen jest nieograniczona, kreowana z latwoscia. Gora mimo, ze nie podana na tacy ma znacznie wiecej detali niz przykladowo w AD8599. Taki sam dystans jaki w moim odczuciu dzieli od innych kostek OPA2228, dzieli OPA2228 od najnowszej kostki Nationala - LME49990. Najbardziej w uszy rzucza sie znow wieksza latwosc z jaka kreowana jest holografia, otwartosc, precyzja przy zachowaniu braku wyostrzen, szorstkosci. Jakis czas temu skreslilem juz sobie Nationala ale mocno sie zdziwilem. Ogolnie, uwazam ze jezeli chodzi o op-ampy - nie ma co sie przywiazywac do staroci. Postep jest i faktycznie warto isc z duchem czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lovely Cube po prostu standardowa gra dla mnie zza kotary i cieplo, gubi detale.

 

to że gra ciepło to tak, ale absolutnie nie gubi detali a wręcz pozwala dużo więcej detali usłyszeć na wielu nagraniach, to wyszło w bezpośrednich porównaniach z uważanymi za "analityczne i detaliczne" wzmacniacze - forum608 i holdegron, oba prezentowały znacznie mniej mniej detali niż Lovely Cube z AD8599 ze słuchawkami Sennheiser HD650. Co do AD8599 to jak już w innym wątki wspomniałem absolutnie nie zgadzam się że ta kostka "ma stlumiona gore i ograniczona przestrzeń". Ta kostka poprawia wyraźnie przestrzeń i góra jest bardzo otwarta i jeszcze jaśniejsza niż OPA2228. Aż się zastanawiam czy @fallow nie testował jakiejś podróby AD8599 bo aż trudno mi uwierzyć w aż tak duże rozbieżności między nami w ocenie AD8599 w tym wzmacniaczu.... oczywiście zgadzam się że OPA2228 jest lepszy od AD8599 ale gra jak dla mnie cieplej i łagodniej właśnie niż AD8599 w tym wzmacniaczu przestrzennie OPA2228 jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wszystko odpowiedzialem Ci juz tu -> http://forum.mp3stor...post__p__754352

 

Co do AD8599 to nie jest tylko moje zdani - w linku cytaty z Majkela i innego goscia z Audiohobby - pierwsze z brzegu. Na temat Lovely Cube jak widac takze nie jest osamotniony. Kuba_622 ktory pisal w tym samym watku rowniez fo tak odbiera (miesiek, kotata). Holdegron ani Forum to moim zdaniem nie jest konkurencja dla dobrze zrobionego klona. Nie dziwi mnie wcale, ze na ich tle bylo lepiej nawet na standardowym LC. Co do HD650 - moim zdaniem to trudno mowic w ogole o detalach gornego pasma w odniesieniu do tych sluchawek :))

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności