Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lovely Cube - Chiński klon “Czarnej kostki liniowej”


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

HD650 to są bardzo szczegółowe słuchawki, np. dużo bardziej niż CAL! :)

Hehe :) Na tle CAL to zgadzam sie w 300% :) //Chociaz mysle, ze CAL po solidnych modach moga nawet dojsc gdzies do poziomu SR325i - kiedys bylem w audiofilskim szoku. Standardowo oczywiscie zbyt szczegolowe nie sa.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że HD650 grają ciemno nie znaczy że nie mają swojej fantastycznej szczegółowości która niczym się nie różni (w ilości detali) od HD600. Wyraźnie więcej szczegółów mają np. dopiero GRADO sr325is. Ale już koniec o.t. na temat słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że HD650 grają ciemno nie znaczy że nie mają swojej fantastycznej szczegółowości która niczym się nie różni (w ilości detali) od HD600. Wyraźnie więcej szczegółów mają np. dopiero GRADO sr325is. Ale już koniec o.t. na temat słuchawek.

To, ze graja ciemno to jedna sprawa. Jest znow tego samego zdania co Majkel - HD650 maja gore cyzelowana przez dziurke od klucza. Mialem nawet ponoc wymarzony dla nich wzmacniacz od Jacka Woo (WA2) i jasne zrodlo ktore dalej jakos tych detali gornego pasma z nich nie wyciagnelo. Widze tylko jedna opcje - rekabling i mod, ale to dalej bedzie latanie dziury niz naprawa przyczyny. Z tym, ze maja tyle detali co HD600 sie generalnie (poza gora) zgadzam - tyle, ze maja inna forme prezentacji i mniej te detale eskponuja. Inna sprawa, ze HD600/650 to tez wcale specjalnie szczegolowe sluchawki jak dla mnie nie sa :) Co innego RS1 ktore posiadasz.

 

 

OK. To byl ostatni post o sluchawkach :D

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd600 sa bardziej szczegolowe od 650 ale graja bardziej z daleka, wiec te szczegoly nie sa tak przyblizone, na klonie lehmanna maja sporo gory, mi sie wydaje ze im bardziej brakuje powietrza niz gory, choc na pewno nie jest to ich atut (a moze jest?). 325is wydaja sie bardziej szcegolowe ale znow maja malo szczegolowy bas, kwestia co kto lubi.

Wg mnie jednak Sennheisery maja bardzo dobra szczegolowosc na pewno lepsza od AKG K701 ale jak zwykle co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd600 sa bardziej szczegolowe od 650 ale graja bardziej z daleka, wiec te szczegoly nie sa tak przyblizone, na klonie lehmanna maja sporo gory, mi sie wydaje ze im bardziej brakuje powietrza niz gory, choc na pewno nie jest to ich atut (a moze jest?). 325is wydaja sie bardziej szcegolowe ale znow maja malo szczegolowy bas, kwestia co kto lubi.

Wg mnie jednak Sennheisery maja bardzo dobra szczegolowosc na pewno lepsza od AKG K701 ale jak zwykle co kto lubi.

Nie mogę zgodzić się z tym , że 600/650 mają mało powietrza, zwłaszcza 600 mają rozległą scenę, tak samo nie potwierdzam, żeby 325is miały mało szczegółowy bas, wszystko zależy

od jakości sprzętu towarzyszącego, czyli jak dobry podamy im sygnał. Jesli chodzi o szczegółowość i detal to tutaj między Grado a HD600/650 jest fundamentalna róznica, szczególnie między 650

 

Poza tym 325is zagrają swoim charakterem już z mp3, ale hd600 są bardzo wymagające, i zagrają tak dobrze jak pozwoli na to reszta toru.

 

Przerabiałem wszystkie te słuchawki i takie są moje wnioski z obdukcji

Edytowane przez Foma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zgodzić się z tym , że 600/650 mają mało powietrza, zwłaszcza 600 mają rozległą scenę, tak samo nie potwierdzam, żeby 325is miały mało szczegółowy bas, wszystko zależy

od jakości sprzętu towarzyszącego, czyli jak dobry podamy im sygnał. Jesli chodzi o szczegółowość i detal to tutaj między Grado a HD600/650 jest fundamentalna róznica, szczególnie między 650

 

Poza tym 325is zagrają swoim charakterem już z mp3, ale hd600 są bardzo wymagające, i zagrają tak dobrze jak pozwoli na to reszta toru.

 

Przerabiałem wszystkie te słuchawki i takie są moje wnioski z obdukcji

 

no ale wlasnie potwierdziles o czym pisze. 600 graja z daleka, ale 650 powietrza nie maja duzo.

 

rowniez sluchalem wszystkich tych modeli przez dlugi czas, one tak sie podobnie zachowuja bez wzgledu na tor, ogolna ich charakterystyka sie nie zmienia i miedzy bajki mozna wlozyc ze cos napedzi je tak ze HOHO, delikatnie zyskuja pewne aspekty ale calosciowo brzmienie pozostaje podobne. Mi sie Senki najbardziej podobaja z klonem wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem dzisiaj klona Lehmanna w tej najtańszej zbudowanej opcji takiej jak tu: http://www.ebay.com/...=item1c1e5dceb3 i tu http://www.ebay.com/...=item1c19803ed8 .

 

Cena atrakcyjna a zakupiłem go głównie z ciekawości ponieważ wiosną wybierałem wzmak słuchawkowy do moich HD 800. I Lehmann był brany pod uwagę, choć w końcu stanęło na Skorpionie HV-1 od Pana Dubiela.

 

Wracając do klona jest to ubogi krewny Lovely Cube. Zastosowany w nim opamp to Texas NE5532 bardzo podłej jakości. Góra pasma z niego to poprostu masakra. Po szybkiej wymianie na AD8599 zaczęło toto wydawać z siebie w miarę przyzwoite dźwieki. Klocek musi się wygrzać ale już widzę, że w tej wersji do Skorpiona bedzie mu daleko. Zapewne do LC też.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp wreszcie jakiś post w temacie a nie o słuchawkach tylko :) Jak Ci się toto już trochę wygrzeje to opisz tu wrażenia jak Ci się to zgrywa z HD800!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem dzisiaj klona Lehmanna w tej najtańszej zbudowanej opcji takiej jak tu: http://www.ebay.com/...=item1c1e5dceb3 i tu http://www.ebay.com/...=item1c19803ed8 .

 

Cena atrakcyjna a zakupiłem go głównie z ciekawości ponieważ wiosną wybierałem wzmak słuchawkowy do moich HD 800. I Lehmann był brany pod uwagę, choć w końcu stanęło na Skorpionie HV-1 od Pana Dubiela.

 

Wracając do klona jest to ubogi krewny Lovely Cube. Zastosowany w nim opamp to Texas NE5532 bardzo podłej jakości. Góra pasma z niego to poprostu masakra. Po szybkiej wymianie na AD8599 zaczęło toto wydawać z siebie w miarę przyzwoite dźwieki. Klocek musi się wygrzać ale już widzę, że w tej wersji do Skorpiona bedzie mu daleko. Zapewne do LC też.

 

Pozdro

 

Hmmm, własnie przesłuchałem dętego Glenna Millera pod dyrekcją Willa Saldena, Count Basiego - Dance with Basie oraz Michaela Buble ten ostatni krążek i ... jestem pod wrażeniem jak wzmak za 500 zł może napędzić słuchawki za 4 tys, no ... za 3 tys. Źródło to CEC TL-51Z MKII.

Wzmak ten kupiłem z myślą o postawieniu w szafce do korzystania głównie z OPPO 95. Klocki stoją blisko plazmy która niesamowicie sieje i lampa Dubiela stawała się radiem. Skorpion stoi do odsłuchów z innego źródła zupełnie gdzie indziej.

Wracając do tematu przy HD 800 gain z 0dB został natychmiast przestawiony na 18dB. I nie jest źle ... zaczyna mi sie podobać.

BTW czy w tym tanim klonie elementy dyskretne są tak podłej jakości, że powinienem pomysleć jednak o LC? Ten opamp AD zrobił niesamowitą robotę in-plus.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opamp AD zrobił niesamowitą robotę in-plus.

 

 

tylko nie mów że AD8599 poprawił przestrzeń co do standardowego bo kolega @fallow i tak w to nie uwierzy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opamp AD zrobił niesamowitą robotę in-plus.

 

 

tylko nie mów że AD8599 poprawił przestrzeń co do standardowego bo kolega @fallow i tak w to nie uwierzy! :D

 

eeee tam zaraz jakąś tam przestrzeń. Po prostu na tym Texasie góry się nie dało słuchać. To brzmiało jak przesterowane i trzeszczące radio mojej starej babci.

No cóż, z czegoś ponad trzydziestokrotna cena pomiędzy tymi kościami wynika. A może tez Texas to była jeszcze podróba za 2 grosze`? :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opamp AD zrobił niesamowitą robotę in-plus.

 

 

tylko nie mów że AD8599 poprawił przestrzeń co do standardowego bo kolega @fallow i tak w to nie uwierzy! :D

 

NE5532 to dla mnie relikt przeszlosci. Nie mam watpliwosci, ze na AD8599 wiele sie poprawilo :) Wersja Signeticsa jeszcze jakos brzdekala.

 

==============

 

Co do tych cen, nie rozumiem jakie ona ma znaczenie. Moze po prostu etap oceny w kontekscie ceny mam za soba. Mozna kupic militarna wersje jakiegos opampa reliktu w TO99 i o wysrobowanych parametrach (wzgledem wersji podstawowej bo te relikty z nowymi kostkami nie moga sie mierzyc) za 300 PLN a mozna uzyc nowoczesnej kostki za 30 PLN ktora go sonicznie rozjedzie. Wazne by wybrac po prostu to co pasuje do konkretnego zastosowania i odpowiednio zaaplikowac. Podobnie mozna wydac np. kilka tysiecy euro na DACa na zlampizowanym PCMie 27xx a mozna wydac kilkaset na pomysl ktory faktycznie ma sens. Uwazam, ze cena nie jest kompletnie zadnych wyznacznikiem. Widzialem wiele tandety za spore pieniadze i wiele wysmienitych pomyslow za male.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam skrobne cos od siebie moze sie komus przyda

 

posiadam ten LC od roku srebrny z ostrymi krawedziami i swiecaca , oslepiajaca mocno niebieska dioda :-) -

 

slucham dziennie po 15 minut muze klasycznej blues soul , no na weekend zejdzie z 1 godz. moze troche dluzej sygnal analogowy z CD PLayer NAD wzmacniacz Hi Fi NAD 320

 

sluchawki mam Hifiman HE-5 tez od roku - ( na marginesie sluchawki nie nadaja sie do haevy metal mocnego popu itp czyli zrobione jakby specjalnie dla mnie ) sluchawki sa bardzo wymagajace

 

i na normalnych wzmakach nie chca pozadnie brzmiec :-(

 

 

testowalem w LC OPA627 --- 3 miesiace -- opis tak z zamknietymi oczymi uciekla gora , a i szerokosc estrady 1 m mniejsza

 

 

teraz mam w srodku OPA2228 -- 7 miesiecy :-) opis -- sa dla mnie genialne nie potrafie opisac bo mi brak slow

 

 

wlasnie mysle o MOD by majkel

 

Edytowane przez nano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem po wygrzaniu niewiele się tu zmieni... Trzeba by prędzej pomyśleć nad zmianą wzmacniaczy operacyjnych.

Jakie używasz słuchawki?

Z góry mogę powiedzieć, że np Beyery w ogóle nie nadają się do Matrixa mini-i...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Poszukuję wzmacniacza do moich senków hd 598... Muzyka fusion, rock, i klimaty pink floyd czasami jakiś turnau i raz dwa trzy i smooth... ogólnie w większości muzyka dynamiczna... Czy LC którgo ogólnie chwalicie spełni swe zadanie? Czy może skontaktowaać się z producentem (forumowiczem) i kupić Black Perl? źródłem ma być odtwarzacz multi (chyba któryś z Dunów) albo osus i przyszłościowo jakiś DAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO różnica w cenie między LC a Black Pearl przekłada się bezpośrednio na jakość dźwięku i warto dopłacić do Perełki (podstawowa wersja gra znacznie lepiej od najlepiej dopracowanej i tuningowanej wersji Lehmanna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale piszesz w recenzji:

 

Lovely Cube nieco wygładza górę co niewątpliwie sprawdza się w przypadku słuchawek grających ostrą górą czy wyższą średnicą, ale jednak trzeba zaznaczyć że jest to nieco sztuczne w porównaniu do „magicznej” góry w Black Pearl. Pozostałe aspekty dźwięku – czyli lokalizacja źródeł, wypełnienie i kontrola basu, fenomenalna wręcz trójwymiarowa przestrzeń – są IMOna podobnym poziomie w porównaniu do Black Pearl.

 

Czy aby nie placebo po dłuższym okresie niesłuchania LC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności