Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Eterna czy Ne-700x


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

W niedługim czasie będę musiał kupić jakieś słuchawki dokanałowe. W związku z moim gustem muzycznym, hardstyle, dubstep, rap, trochę nu metalu, trochę klasyki - czyli ogólnie wszystkiego po trochu, ale uwielbiam "soczysty" bas i zastanawiam się nad Nu-Force'ami ne-700x (posiadałem ne-6, ale niestety je rozwaliłem- byłem z nich bardzo zadowolony) i Eterna'mi. Słuchawki będą grały z Sony S-638. Co byście mi doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem nowych nuforce'ów. miałem za to ne6, mam eterny. powiem tak: między ne6 a eternami jest przepaść. w ne6 bas jest jak pudło, monotonny, męczący. w eternach jest mięsisty głęboki, zróżnicowany. eterny mają cholernie dużą przestrzeń. w każdym zresztą aspekcie biją ne6. nowe ne700 są ponoć lepsze od ne6, jednak nie spotkałem porównania do etern.

 

dla mnie najważniejszą rzeczą w słuchawkach dokanałowych jest wygoda i efekt mikrofonowy. budowa etern wyklucza tego typu dolegliwości - są to najwygodniejsze słuchawki dokanałowe jakie miałem. no ale nie każdemu musi tego typu budowa odpowiadać. ne700 napewno gorzej w tym względzie wypadają.

 

niedługo powinna pojawić się recenzja porównawcza piortusia-g, w której ma być opis ne700, starych ne6 i etern, czyli wszystkiego o czym wspomniałeś.

 

jak byś był zainteresowany eternami, to w komisie jest kilka praktycznie nowych par tych słuchawek - między innymi moje:D - cenowo wypadają znacznie korzystniej niż nowe ne700.

 

pozdro

Edytowane przez nr9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Ne-700 przez chwilę i muszę przyznać, że są to bardzo ciekawe słuchawki. Nie znam ich jeszcze zbyt dobrze ale z całą stanowczością ustawiam je na tej samej półce co Eterny. Nie znaczy to, że grają tak samo, każdy model ma swój indywidualny charakter i to Ty będziesz musiał zadecydować, które Ci lepiej pasują.

 

Eterny już przed słuchaniem mają u mnie plusa za konstrukcję - są zbudowane anatomicznie i wygodnie się ich używa (przynajmniej dla mnie). Jednak zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi nosić kabel za uchem i wkładać IEM'y głęboko w kanał. Pod względem brzmienia są na pewno bardziej podkolorowane, funowe niż Ne-700. Mają więcej midbasu, mięska i delikatnie zadymioną średnicę.

 

NF za to mają genialny niski bas. Schodzi do samych głębin ale przy tym jest nieźle kontrolowany. Znakomicie mruczy i ma impakt. Jak dla mnie ogólnie basu jest odrobinę za dużo ale w Eternach jest podobna sytuacja. IMO przy każdym modelu trzeba używać EQ. Więcej o brzmieniu nie napiszę, bo za mało znam NF. Kwestię kształtu obudowy i wygody użytkowania pominę, bo po prostu nie toleruję słuchawek typu 'kołek'.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jednak muszę powiedzieć, że nie mam pojęcia które kupić. Wybór jest naprawdę trudny. Nr9 napisał, że bas w ne-6 jest jak pudło i męczący - w moim odczuciu taki nie był, podobał mi się bas tych nuforców. Szkoda, że w sklepie mp3store nie ma tych słuchawek bo chętnie bym ich sobie posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak poużywasz tych droższych, to potem w porównaniu do nich ne6 będą pudło i monotonne. Innymi słowy w kwestii dźwięku obojętnie które wybierzesz to będziesz zadowolony. Dlatego wybierz eterny, bo są bardziej użyteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak poużywasz tych droższych, to potem w porównaniu do nich ne6 będą pudło i monotonne. Innymi słowy w kwestii dźwięku obojętnie które wybierzesz to będziesz zadowolony. Dlatego wybierz eterny, bo są bardziej użyteczne :)

 

Czy ja wiem czy takie użyteczne... :P Podłączałeś je do tego sony? Ja ich w takim połączeniu raczej nie widzę, tym bardziej, że nawet stockowe nie bardzo pasowały... Bas będzie jak z basowej tuby, a z klasyki czy metalu nie wiem czy coś zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze coś. eterny na flat są bez użyteczne jak dla mnie. po equalizacji, na uwaga - s:flo2, który jest przecież też delikatnie ocieplony, czy fuze, który jest pewnie nawet cieplejszy od tego sony, zmieniają całkowicie swoje oblicze. fakt faktem, że rocku może być zbyt gęsto, duszno. nie wiem jak ne700, ale nie spodziewałbym się diametralnej różnicy. do takiej muzyki wolę choćby k370, które są dużo jaśniejsze.

 

podsumowując - jeśli chcesz dobrego basu, to którekolwiek wybierzesz pewnie będziesz zadowolony. wybierz to, co uważasz za lepsze dla Ciebie pod względem estetycznym, ergonomicznym. tylko jeszcze raz zaznaczam - dla mnie eterny na flat są ni-do-słuchania. po equalizacji robią konkurencję dużo droższym słuchawkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przykleję się do tematu z racji że też zamierzam kupić doki. Też zastanawiam się nad NuForce ne-6/700x lub Eternami. Co do odtwarzacza to używam Clix2. A pytanko proste czy się zgrają. Słucham Rocka, Metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli muzyka gitarowa to raczej celowałbym w Ne-700, niższy model NF odrzuć. Eterny mogą być wygodniejsze ale to kwestia preferencji. Obie pary słuchawek i tak trzeba equalizować, żeby jako tako zrównoważyć ich balans tonalny IMO, niemniej Ne-700 oprócz podbitego basu są w miarę równe w całym pasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności