Skocz do zawartości

Pianki Comply do Shure SE-102


eBayo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, kupiłem niedawno Shure SE-102 i zastanawiam się nad kupnem również pianek Comply do nich. Jednak nie wiem, czy którekolwiek będą z moimi słuchawkami kompatybilne. I w ogóle co dają Comply? Polepszają dźwięk, komfort słuchania? Jak to się ma do oryginalnych tipsów z moich Shurek? I czy jeżeli moich Shurek mogę słuchać mając tipsy rozmiaru S (niestety, jedyny rozmiar, który pasuje do moich uszu) to Comply nie będą za duże?

Edytowane przez eBayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej stronie można znaleźć informacje, do których modeli słuchawek pasują różne rodzaje nakładek Shure:

http://store.shure.com/store/shure/DisplayCategoryProductListPage/categoryID.12165800/parentCategoryID.12165500

 

Z informacji na tej stronie wynika, że tulejki SE 102 mają inną średnicę, niż tulejki pozostałych słuchawek serii SE.

Pianki Shure, które do nich pasują, pasują również do słuchawek E2c, i2c i QuietSpot.

Choć SE 102 nie są wymienione w tablicy zgodności pianek Comply, daje mi to podstawę by sądzić, że odpowiednie będą pianki Comply T-200 i Tx-200.

 

O zaletach pianek Comply zostało na forum napisane już bardzo dużo.

W skrócie są to: dokładne uszczelnienie kanałów usznych, bardzo dobra wygoda i izolacja, pełniejszy dźwięk (zwłaszcza więcej basów) niż przy użyciu nakładek silikonowych.

 

Pianki Comply są dostępne w trzech rozmiarach: S, M i L. Choć producent podaje, że rozmiar M jest odpowiedni dla 90% użytkowników, w Twoim przypadku najmniejszy rozmiar wydaje się być odpowiednim wyborem.

Gdyby pianki S wydawały się zbyt małe, pozostaje sposób opisany przez Pasiastego:

http://forum.mp3store.pl/topic/60659-comply-t-130-w-polsce/page__view__findpost__p__620354

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sonus Mobile
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności