Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze silikonowe tipsy do słuchawek dokanałowych


MrSheep

Najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie są najlepsze tipsy silikonowe do słuchawek dokanałowych?

    • Sony Hybrid Tips
    • Nokia Tips
    • Thompson HED16
    • Etymotic Tri-Flange
    • Head-Direct Bi-Flange
    • Inne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

rozmiary u poszczególnych producentów są różne np S od aurvan - prawie M od typowych doków typu cx300/ep630. Tipsy dobiera się metodą prób i błędów, popytaj znajomych jakich używają i wypróbuj ich tipsy z innych modeli, któreś będą dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracając z pracy chciałem posłuchać trochę muzyki na moich dokach. Otwarłem więc futerał ze słuchawkami i moim oczom ukazał się nieciekawy obraz: pęknięte tipsy Puresound. I to oba tipsy. Po prostu pękły w miejscu nałożenia na tulejkę słuchawek. Wygląda na to że dłuższe używanie tipsów z tulejkami typu t-400 czy t-500 zwiększa ryzyko uszkodzenia tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moje puresoundy szlag trafił po dwóch użyciach ... po 3 miechach nieużywania wyjmuje słuchawki a tu puresoundy zniknęły .. dziwne to dla mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepsze tipsy to hybrydy!!

 

Pianki T400 + np Sony Hybrids (lub inne podobne), wywracamy Sony Hybrids na lewą stronę, nakładamy pianki ciasno na tulejkę Sony Hybrids, wywracamy i cieszymy się najlepszym sealem i wygodą użytkowania:)

 

Chyba Pasiasty(?) już kiedyś o tym pisał, ale dzisiaj znalazłem pianki po JVC Marshmallows i wsadziłem do Sony Hybrids - jest świetnie.

Wcześniej szybko traciłem seala w lewym uchu, teraz siedzi super, można ruszać żuchwą i nic nie trzeba poprawiać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepsze tipsy jakie kiedykolwiek miałem w uszach to standardowe gumki od phonaków. Jedyny minus to te paskudne uczucie dyskomfortu przy wkładaniu ich do ucha - takie 'zassanie'. Wiem, że istnieje przy wszystkich gumkach, ale jakoś w phonakach jest najbardziej wyeksponowane.

 

Za to pianki - chociaż wygodne - nigdy nie oferowały mi tak dobrej izolacji. Trzeba też pamiętać, że bas też na tym cierpi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze tipsy jakie kiedykolwiek miałem w uszach to standardowe gumki od phonaków. Jedyny minus to te paskudne uczucie dyskomfortu przy wkładaniu ich do ucha - takie 'zassanie'. Wiem, że istnieje przy wszystkich gumkach, ale jakoś w phonakach jest najbardziej wyeksponowane.

 

Za to pianki - chociaż wygodne - nigdy nie oferowały mi tak dobrej izolacji. Trzeba też pamiętać, że bas też na tym cierpi ;-)

 

przez jakis miesiac uzywalem na swoich audeo pianek shure, dzis zalozylem z powrotem silikony, zeby zobaczyc jak to teraz jest.... co za brak izolacji! albo mi sie kanaly rozszerzyly od pianek :s .. powaznie, rozmiar M jakby sie zrobil odrobinke za maly, a kiedys byl w sam raz, L za duzy juz jest

 

na piankach shure (comply nie znosze) i izolacja jest swietna i wygoda uzytkowania, byc moze bas traci troche, ale kurde... absolutnie mi to nie przeszkadza, nawet tego nie zauwazam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do stocków M wsadziłem w kołnierz comply (te resztówki które wczesniej testowałem wsadzając w tipsy Audeo... i BW Alpha...) i jest fajnie. Izoluje, nie drapie, basidło jest cacy. Ale te biflange... hmm, może się skuszę.

 

Edit:

Hmm, czy Filaudio bawi się jutro w darmową dostawę? :D

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie polecam także nowe tri-flange od xears. Są bardzo delikatne. Nie są długie, nie wchodzą wiec tak głęboko w kanał jak te od sensorcom czy shure.

 

Właściwie są podobnej długości do tych od bi-flange MEE. Co wiecej, stawiajac je czubkiem do góry, wysokość tipsów MEE jest większa niż tych od xears :) To akurat za sprawą dosyc długiego największego kołnierza na któryms nakładka sie opiera. Gdyby jednak mierzyc od początku tulejki do jej końca to są one porównywalnej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, można by jakieś zamówienie bandą pogonić z Amazona. Bo widzę za 20$ i free shipping (od 25$) jest pack 10 par tipsów każde inne (po 5 par XS, S, S/M, M, L dwóch typów żel i pianka).

http://www.amazon.com/Monster-Foam-SuperTip-Sampler-Starter/dp/B003TFEHMA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1322647059&sr=8-1 jako gift wysyłają.

Kwestia zebrać chętnych na min dwie paczki żeby free ship był. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zelowe to wygladaja jak tipsy od audeo ... oO

Owszem, acz M Audeo chyba odpowiadają (na oko) S/M od Monstera. I ten glut w środku to ciekawy patent, może niezłą izolację dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wychodzi mniej więcej za parę ? Może przy okazji zgarnąć do zamówienia jakieś biflange lub trfilange które by pasowały do audeo ?

Wstępnie wziąłbym parę lub dwie w rozmiarze M + para pianek L, pasują one w ogóle do audeo bo nie widzę info jaka wielkość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Istnieją jakieś inne tipsy do serii shure 315, 425, 535? nie lubie pianek. Te od Sony EX-500 były idealne jednak średnica tulejki jest większa.

Może coś od Westone? To ta sama tuleja (T100). Na Audiomagic jest pełny set tipsow Westone tyle że... drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie te półprzeźroczyste jak się bodajże potocznie nazywa "bullets" były by idealne, ale nie dam 99 zł za pare tipsów których potrzebuje, a reszta raczej mi się nie przyda. Chyba że z kolega post wyżej byśmy się dogadali jeżeli jest zainteresowany:)

 

z tego co wiem pianki są od Comply, czy miękkie czy twarde nie wiem, napewno w porównaniu do tych dosyć popularnych żółtych dodawanych do Westone i Shure są dużo miększe i wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności