Skocz do zawartości

20 lat Blizzard Entertainment


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji: http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/about/b20/

20 lat mojej ulubionej firmy robiacej gry na PC, tysiace godzin spedzone przed sc, diablo, d2. Nie znosze tylko WoW (aczkolwiek dobra gra), z niecierpliwoscia czekam na diablo3 i full sc2. Jak wam sie podobaja produkcje od blizzarda? Moim zdaniem nie ma chyba drugiej takiej firmy (no moze oprocz id software), ktora by zmienila oblicze gier. Jakby nie patrzec SC, Diablo czy Wow to kamienie milowe swiatowej rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ich polityka cenowa, sto osiemdziesiąt złotych za jedną trzecią gry. Koszty jej produkcji pewnie nie były małe, ale pomimo, że trzepią miliony na wowie, chcą kasy więcej i więcej...

 

Firma (jakakolwiek) z definicji powstaje po to by generować zyski, a uwzględniając to że Blizzard to solidna marka może sobie pozwolić na takie akcje.

 

Osobiście jeszcze nie zawiodłem się na żadnej produkcji Zamieci, choć czasem miała gorsze momenty to zwykle jej gry są wybitne - nigdy słabe, czy budzące rozczarowanie.

Blizzard to swego rodzaju perfekcjonista, wszystko u nich musi być dopięte na ostatni guzik. Choćby mieli tworzyć grę 10 lat to jej nie wypuszczą dopóki nie dopracują ostatniego szczegółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby mieli tworzyć grę 10 lat to jej nie wypuszczą dopóki nie dopracują ostatniego szczegółu.

dokładnie, ale potem można drugie tyle czasu w nią grać i ciągle będzie fun :D btw jak wyjdzie d3 to biorę miesiąc wolnego od uczelni, pracy lub czegokolwiek co będę wtedy robił i ogień! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może się rozpisze trochę. Przygodę z bizzardem zacząłem od pewnej starej gierki Black Throne- świetna przygotówka, która doczekała się edycji na gameboy advance. Potem był StarCraft- który do dzisiaj może się pochwalić idealnym balansem między jednostkami i ogólną mechaniką gry. W miedzy czasie był Warcraft, potem WarCraft 2. Diablo i Diablo II- w które do dziś czasami gram i chwale sobie że to jest gra do któej mogę wracać i wracać i wracać. Wtedy te animacje jakie wrażenie robiły :rolleyes:. Potem wyszedł Warcratf 3- który tak naprawdę zdominował rynek strategii, następne gry to jak dla mnie (ofc o mechanice hero itp) są klonami, ulepszonymi. Ta gra do dzisiaj jest na moim kompie i nigdy nie rozstaje się z nią. Od lvlowania po battlenecie po customy (np. Dota, Td itp). Świetna gra też na lan party- zwłaszcza customy typu- Bugs Wars czy Warlock. Ofc w tych czasach animacje blizza wgniatały w fotel. Wyszedł WOW- który nie ukrywajmy jest z jedną lepszych gier mmo- jedyną wadą jest że u nas jest po prostu drogo. Są co prawda serwery prywatne- ale to nie to samo. teraz króluje SC2- choć jakoś nie jestem nim mocno zachwycony. Pewnie dlatego że polityka ceny mi się nie podoba troszkę.

Powiem to co poprzednicy- gdy blizzarda są dopracowane, jak nie od razu- to patche które wychodzą są świetne- zobaczmy warcraft 3- patche były jeszcze w 2010 a ile już lat gra ma:) Blizzrad dba o klientów i także o to by nie "cheatować". Mają świetnych ludzi, gratzy dla blizard North za LOD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dupę urywały filmy z W3.

Blizzard jakby się spiął to by mógł serio jakiś pełnometrażowy zrobić. I na bank by był hitem jaki by nie był fabularnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wlasnie byly jakies plotki i wiesci ze ktos chcial zrobic o d2 ale jak widac na plotkach sie skonczylo, a szkoda bo naprawde jest co poogladac. W LOD jak zainstalowalem to wogole mi glowe urwalo.

Swoja droga te gry maja klimat i niesamowita grywalnosc, ja nadal wracam czasem do sc i d2 i zawsze mnie wciagnie na dlugie godziny, chodz teraz gdy jest praca, szkola bardziej szanuje swoj czas i ciezko mi sie juz zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wlasnie byly jakies plotki i wiesci ze ktos chcial zrobic o d2 ale jak widac na plotkach sie skonczylo, a szkoda bo naprawde jest co poogladac. W LOD jak zainstalowalem to wogole mi glowe urwalo.

Swoja droga te gry maja klimat i niesamowita grywalnosc, ja nadal wracam czasem do sc i d2 i zawsze mnie wciagnie na dlugie godziny, chodz teraz gdy jest praca, szkola bardziej szanuje swoj czas i ciezko mi sie juz zapomniec.

Ktoś chciał zrobić film o Diablo pod takim tytułem, więc Blizzard się z nimi sądził i wygrał.

"Gram" w Diablo 2 na BN od hmmm może 5 lat ? :)

 

Warcraft, Startcraft, Diablo - nie wiem czy jakaś inna firma potrafi tworzyć tak grywalne tytuły.

Blizzard może i nie sprzedaje gier po kilka zł, ale wydaje mi się, że w porównaniu do innych firm dają niezły support. W D2 do tej pory są resety i niedawno wyszedł patch, w miarę możliwości próbują też upilnować cheaty, jeśli akurat nie są bardzo zajęci pracami nad innym tytułem. Nie trzeba płacić abonamentu za D2, D3 też ma być za darmo, SC2 z tego co pamiętam też jest za friko, tak? Troche inna sprawa z WOWem, którego osobiście nie lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no i nie ma co zapominać o książkach w uniwersum blizzarda (sc, diablo czy warcraft), też wg. mnie dobre pozycje do przeczytania:)

 

Akurat książki są słabe. Czytałem wszystkie Warcrafty i jedną Diablo jakieś dwa/trzy lata temu. Lektura co najwyżej przeciętna, niemniej jednak jako fan jednej i drugiej serii przeczytałem. Nie polecam jednak nikomu, kto czytywał jakieś lepsze fantasy, bądź też z grami Blizzarda nie ma nic wspólnego, bo się mocno zawiedzie. Przeczytać się da, ale po co, skoro jest masa lepszych książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na miano fana nie zasługuję, ale bardzo sobie Blizzarda cenię.

Zaczynałem od WC2, potem SC1, którego obok AOE1 uważam za referencyjnego RTSa.

 

Generalnie ok 3 lat temu przestałem grywać na kompie. Postanowiłem jednak z sentymentu spróbować nowego SC2 i powiem szczerze że wciągnąłem się jak za najlepszych lat. Rewelacyjna produkcja.

 

Swego czasu grałem w WoWa i jest to IMO jedna z najlepszych gier jaka kiedykolwiek powstała :)

 

Niestety jakoś nigdy nie przekonałem się do Diablo i Warcrafta 3. Chyba czas na kolejne podejście :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na miano fana nie zasługuję, ale bardzo sobie Blizzarda cenię.

Zaczynałem od WC2, potem SC1, którego obok AOE1 uważam za referencyjnego RTSa.

 

Generalnie ok 3 lat temu przestałem grywać na kompie. Postanowiłem jednak z sentymentu spróbować nowego SC2 i powiem szczerze że wciągnąłem się jak za najlepszych lat. Rewelacyjna produkcja.

 

Swego czasu grałem w WoWa i jest to IMO jedna z najlepszych gier jaka kiedykolwiek powstała :)

 

Niestety jakoś nigdy nie przekonałem się do Diablo i Warcrafta 3. Chyba czas na kolejne podejście :rolleyes:

Lepiej nie, uzależnienia niszczą życie :)

Ja cieszę się, że wyrosłem z gier. Jak odpale cokolwiek na 30 minut tygodniowo to i tak jest nieźle.

Teraz właśnie ide pograc w Settlers 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla znawcow d2 za 100pkt :) ktos wie skad blizzard czerpie nazwy dla lokacji, fabuly w d2?

Część NPC ma nazwiska twórców, często poprzekręcane, więc lokacje pewnie też są nazywane w podobny sposób. Z tym, że w przypadku nazw nie kombinowali za bardzo, bo większość ma nazwy typu "grota pająków", "równina rozpaczy" i ich angielskie odpowiedniki.

http://diablo.phx.pl/czytaj/ciekawostki/

Nie wiem czy, a jeśli tak to na czym wzorowali się tworząc fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy szczególik będzie dopracowany i nie zostawią graczy na lodzie ;)

 

Zostawili na lodzie, sc2 nie ma trybu LAN. I co, mam teraz kupić grę za sto osiemdziesiąt złotych (no, na allegro już można za 125), żeby zagrać raz na dwa tygodnie z kolegą? : ) A single mnie nie powala, nie przepadam za gatunkiem jako takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności