Skocz do zawartości

Palmtopy


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie wziąłem do czytania ebooków, bo szkoda mi bateri na iphonie. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać. Ciekawe ile nadajnik GPS, żeby przerobić to na nawigacje.

 

jedna uwaga - to ma system Palm OS, a nie "jakiś mobilny windows" - nie wiem czy jest na to nawigacja, a jak jest to nie wiem czy wciąż jest aktualna/aktualizowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why not?

 

Because - Procesor: Intel XScale 312MHz, RAM: 64MB

 

 

miałeś palma w ogóle w łapie? mimo że to taki słabe jest to świetnie się strony przeglada czytanie, nie mówię o super stronkach we flashu... (które natomiast nawet słabiutkie kompki mają problem). sam pal os jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego w ręku, ale jakim cudem coś, co ma 64 mb ramu i procek 300 mhz pozwala na komfortowe przeglądanie stron? Owszem, może jakieś lajty odpali, ale przecież na nich się internet nie kończy, no chyba, że właśnie do tego ma być przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czysto "netowe" zastosowania - przejrzenie forum, sprawdzenie aktualności, jakieś mejle?

 

tym bardziej Taczka. Co jak co ale pod tym wzgledem bije konkurencje niemiłosiernie

 

 

aallen- nie myl pojęć proszę. Wtedy nie było konkurencji dla takiego sprzętu- chyba że inne tego typu. Popatrz na produkcje tego i wtedy pisz:) to co jak czytnik e-ink- no fajny itp, ale taczka taniej i też to umie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugerujcie się prędkością procesora czy ilością pamięci, to nie daje obrazu niczego poza obrazem cyferek które widzicie w metryczce :)

 

300-coś MHz to tylko trochę mniej niż ma iPhone czy iPod Touch, 64MB to faktycznie dwa razy mniej... ale jeśli oczekujecie "prawdziwego mobilnego internetu" to macie dwa wyjścia:

- iPhone albo iPod Touch

- Android

 

... tylko za jaką cenę, bo na pewni nie za "mniej niż 100zł z przesyłką" :)

 

luźne uwagi:

- Palm TX nadaje się do przeglądania internetu jako treści, nie do oglądania filmików flash które zabiją nawet procki dual core :)

- Palm nie ma żadnego multitaskingu (tak jak wszystko Apple też w zasadzie nie ma)

- Palm jest mocno zoptymalizowany do tego co robi, żeby robił to dobrze (i jest gotowy do pracy w sekundzie po hard resecie gdyby stało się coś tragicznego)

 

inne zalety to:

- rewelacyjny wyświetlacz transrefleksyjny (idealnie czytelny zarówno w pełnym słońcu jak i w nocy z podświetleniem)

- wygoda obsługi (Palm OS jest naprawdę fajny a wszystko zapakujecie/podacie mu na zwyczajnej karcie SD bez łaski ze strony jakiegokolwiek "programu-managera")

- cena (pobijcie obecną ofertę - 75zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN, a wiesz ile ten TX może trzymać na baterii, bo głównie ma to służyć u mnie w domu do czytania ebooków dla całej rodziny. Niestety iPhone nie chce im dawać w łapy bo zaczynają wyczyniać z nim misterne sztuczki :D

 

niestety, nie mam pojęcia :( dodatkowo będzie się to zmieniać wraz z różnym ustawieniem poziomu podświetlenia, czy BT/WiFi będą włączone etc.

 

na Tungstenie T skończyły się czasy kiedy podłączało się miernik i pisało "w takim trybie pracy Palm zużywa tyle-a-tyle mA prądu, więc będzie działał dokładnie tyle-a-tyle na takiej-a-takiej baterii" (nie wiem czy pamiętacie, dokładnie to samo robiono kiedyś tu na forum dla iMP-ków, tych odtwarzaczy CD-MP3 irivera jeśli ktoś nie wie/nie pamięta) :)

 

no i najważniejsze - nie wiem w jakim stanie jest ta poleasingowa bateria (jak zadzwoniłem do sklepu, to sprzedawca zapewniał mnie że "jest ok") - zawsze można sobie kupić nową, ja sobie w Palmie m515 wymieniłem na 2x pojemniejszą od standardowej nówkę i nie mogę go teraz rozładować :D

 

w każdym razie nie oczekuj niczego mniej niż 3-4h pracy na WiFi i całego dnia czytania z wyłączonymi BT i WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- warto to w ogóle kupić? Zbliżają się kumpla urodziny i zastanawiam się czy nie uraczyć go takim gadżetem. Nie lepiej dołożyć do pierwszej taczki, albo cos?

Hm, ja bym się ucieszył. Szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić, w końcu to bardzo fajna zabawka za dziewięć dych.

 

Oczywiście taczka fajniejsza, tylko ile by trzeba dołożyć? Drugie tyle?

 

ile ten TX może trzymać na baterii

O, o! To jest bardzo dobre pytanie. ;)

 

Inna sprawa, że trochę strach brać te używki, może się okazać że trzeba władować jeszcze 50% wartości w nowe ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- warto to w ogóle kupić? Zbliżają się kumpla urodziny i zastanawiam się czy nie uraczyć go takim gadżetem. Nie lepiej dołożyć do pierwszej taczki, albo cos?

Hm, ja bym się ucieszył. Szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy sobie takiego nie sprawić, w końcu to bardzo fajna zabawka za dziewięć dych.

 

Oczywiście taczka fajniejsza, tylko ile by trzeba dołożyć? Drugie tyle?

 

Pewnie jeszcze więcej, ale według mnie Taczka jest nieporównywalnie lepszym sprzętem "do zabawy", niż ten palmtop. Ja też bym się cieszył, jak ktoś by mi takiego palmtopa dał, bo bym miał kilkadziesiąt złotych w kieszeni po sprzedaży B) Tak, wiem - prezentów się nie sprzedaje, ale ja akurat tej zasady nie toleruję, chyba, że to naprawdę prezent "od serca" czy jak to tam nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z TX związana jest jedna kwestia - bateria jest przylutowana (w m515 jest takie samo gniazdko/wtyczka jak np. w iriverze H100... albo podobne)... na pewno jest to jakiś problem kiedy przyjdzie co do czego, ale jednocześnie jest to w końcu jednorazowa wymiana

 

no i Palm nie ma takiego zaplecza oprogramowania jak Touch, ale jednocześnie nie jest uwiązany do iTunes tak jak Touch jest :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, znowu ciekawostka na allegro:

 

http://allegro.pl/i1453672725.html

 

recenzja:

 

http://www.pspilot.de/pppnr70/pppnr70.html

 

@Up:

Ale to chyba nie jest żadne utrudniające życie SMD? ;)

 

Co z tego? Tak po prawdzie to potrzebny będzie browser i coś do otwierania plików tekstowych. ;)

 

nie, kropelka lutu trzymająca kabelek ;) na YT jest przynajmniej 5 różnych filmików jak wymienić baterię w TX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności