Skocz do zawartości

NuForce NE-700M - mini-recenzja z porównaniem do NE-7M


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

A-jays four są nieprzeciętnie kiepsko wykonane. Gdybyś widział jak wyglądają używane. Do tego łatwo urwać im kabel. Serio, można się nimi mocno rozczarować.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, cieszyłem się jak wyszły Ne-700M, bo miałem nadzieję że zgrają się z moim iphonem i będą to "słuchawki idealne" (jak na tą cenę), a tu mnie trochę przeraża ten brak ergonomii bo słucham czasem w podróży bardzo długo muzyki i zależy mi na wygodnych dockach. Do tego jeszcze ktoś wspomniał o za zbyt wyostrzonej górze, co z iphonem może niezbyt przyjemnie rzeźbić w uszy.

Czy możecie polecić coś konkurencyjnego w konkurencyjnej cenie do iphone'a (tak więc z mikrofonem, pilotem i ciepłą charakterystyką? )?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku miesiecy uzywam NE7M i kilka dni temu padła w nich wtyczka dlatego udalem sie do Audiomagic na wymiane w ramach gwarancji no wiec pomyslalem ze przy okazji mogliby wymienic mi je wlasnie na 700.

 

Przymierzylem je w sklepie i musze czesciowo zdementowac plotki iz ich duzy rozmiar jest jakos wyraznie odczuwalny i ze wplywa negatywnie na komfort. Oczywiscie mialem je w uszach tylko przez chwile ale moje pierwsze odczucie bylo takie ze sluchawki duzo pewniej trzymaja sie w uszach niz 7. 7 mozna bylo do woli poruszac w uchu i czesto sluchawki delikatnie sie przekrzywialy przez co tracilo sie dobre ulozenie, a zarazem dzwiek. 700 wypelniaja jakby cala przestrzen w uchu (mowie o zaglebieniu w malzowinie) i trzymaja sie bardzo pewnie. Nie wyczulem zeby te ostre krawedzie jakos draznily ucho, mialem wrazenie ze obudowa sluchawki prawie nie dotyka malzowiny, a jednak mimo to ich wiekszy rozmiar pomagal w pewnym 'zakotwiczeniu' sluchawki.

PS: wkladka rozmiar M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhome a jak wrażenia z odsłuchu ?

Słuchał ktoś tych słuchawek z samsungiem p3 ?

nie trzeba sluchac tego połączenia by wiedziec, ze nie jest ono najciekawsze. Wystarczy spojrzec na opinię kolegi psonic, ktory do P3 kupil xearsy.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhome a jak wrażenia z odsłuchu ?

Słuchał ktoś tych słuchawek z samsungiem p3 ?

 

Mialem tylko chwile wiec uznalem ze to za malo czasu zeby w ogole je oceniac. Z 7 w polaczeniu z iPhonem bylem bardzo zadowolony no, a z opini z poprzednich stron wyczytalem ze na pewno nie graja od nich gorzej a prawdopodobnie lepiej. Najbardziej zniecheca mnie jednak roznica w cenie miedzy 7, a 700, szczegolnie ze nowe 700 w wersji bez pilota sa raptem 20 zl drozsze, a z pilotem jest to juz 70 zl; no a i tak w sluchawkach za 200 zl pozniej psuje sie glupia wtyczka. Dla mnie jest to troche absurdalne ze przy takim rozwoju techniki nie umiemy zrobic trwalych polaczen we wtyczkach, rozdzielaczach itd, te wszystkie polaczenia zawsze psuja sie jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhome a jak wrażenia z odsłuchu ?

Słuchał ktoś tych słuchawek z samsungiem p3 ?

 

Słuchałem ne-7 jak i ne70 z samsungiem p3 i oto moje spostrzeżenia:

 

ne-7 + p3 - nie jest to udane połączenie, muli, trzeszczy, ogólnie słabo, oceniam tak na 5/10

 

ne700 + p3 - muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony, basu wcale nie jest za dużo, brzmienie jest szczegółowe, wokale wyraźne nie przytłumione przez bas, bez większego żalu pożegnałem Phonak Audeo, ocena 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio sprawdzałem sobie brzmienie NE700X z różnymi tipsami - na firmowych było ok, ale trochę przymulone, na Thomsonach HED-16 podobnie, z dosyć ostrzejszą górną średnicą, a na Comply T400 dźwięk był trochę dudniący, jednocześnie bez większej obecności wysokich.

Finalnie spróbowałem jeszcze biflange'ów z NE-6 i to był strzał w dychę - bas jest świetnie ujarzmiony, wysokie są na miejscu i generalnie jest fajnie, przestrzennie, równo. Przypuszczam, że to jest efekt większej odległości między głośniczkiem a uchem. Jedyny minus to fakt, że te biflange'i strasznie nie trzymają seala - trzeba się ostro namęczyć, żeby obie się dobrze wpasowały w ucho. Wieczorem sprawdzę jeszcze z bi od SM PL12, ale pamiętam, że tamte tipsy były średniojakościowe, więc cudów się nie spodziewam.

 

W związku z tym mam pytanie - czy macie jakieś warte polecenia biflange'i z tulejką T400, które będą dawać dosyć dobrego seala, tak żeby bas się nigdzie nie ulatniał - najlepiej takie, które się da nabyć nowe bez słuchawek (wiem, że zawężam mocno pole tym samym)?

 

Edit: Oczywiście przesadziłem, nie muszą to być koniecznie biflange'i, jeżeli jakieś inne tipsy znacząco poprawią brzmienie NE700x w kierunku, o którym piszę wyżej to też będę wdzięczny za rekomendację.

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności