Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Denon D2000


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

jak widać mamy inne zdanie i żaden z nas nie zamierza zmienić swojego wiec nie ma się co kłócić :)

 

Co do kompatybilności napisałem swoje zdanie, znegowałeś je( i nie mów, że nie ) wiec ''sprostowałem'', nieco bardziej stanowczo i tyle nie była to ŻADNA reklama.

nie zanegowałem a poddałem w wątpliwość ponieważ jesteś "producentem" tego sprzętu wiec każda pozytywna opinia która wyjdzie od Ciebie może być uznana za reklamę, oczywiście reklamy nie muszą kłamać ale każdy producent chwali swój produkt :)

 

PS. Sorry Nu za robienie syfu w wątku, już więcej nie będę :P

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz '' testowy'' mam, lecz tak jak mówię, nie stać mnie na wysyłanie go chętnym na mój koszt --> sam chyba rozumiesz, (kasa z nieba mi niestety nie spada.)

 

Jesli znalazły by się chętne osoby do ''testów'' i było by ich kilka, to mogę do pierwszej z nich wzmak wysłac na swój koszt a kazda następna osoba na swój do kolejnej ( taki wężyk ) aż do mnie z powrotem.

 

Pozdrawiam.

 

Jak się ogłosisz to pewnie chętnych znajdziesz. Nikt nie wymagał byś płacił za każdą przesyłkę :)

Póki co piszę się na pierwszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Spokój w Dżungli ;)  

 

MicSzu, jakbyś był z Poznania, to chętnie bym odsłuchał....  One są transparentne w grze, czy coś dają od Siebie?

 

 

 

Niestety z Poznania nie jestem:)

 

 

Co do brzmienia bo rozumiem o nie pytasz, wzmacniacz brzmi w miarę ''neutralnie'' / nie podbarwia jak typowe lampowce ani nie brzmi tak sucho jak sam tranzystor/scalak. (jest to połączenie lampy i tranzystora więc jak łatwo się domyślic, lampa ''odpowiada'' za brzmienie a tranzystor za ''przecyzję'' jego przekazu )  --> brzmienie mocno zalezy od zastosowanej lampy ( wiec i indywidualne preferencje/wymagania mozna się spasować niemal idealnie jeśli komuś by nie spasował wzmak z lampami które ja stosuję  (czyli standartowo TESLA oraz w nieco innej wersji JJ ELECTRONIC )), wzmak nie jest demonem basu lecz bardzo dobrze go kontraluje, średnica jest minimalnie ocieplona lecz bardzo klarowna tak samo jak i góra--> wszystkie częstotliwości są ładnie kontrolowane i nic się nie ''narzuca'' .I jak wszyscy kupujacy mówią '' mozna go słuchac godzinami bo tak bardzo przyjemnie brzmi''  czy też  ''cisza w słuchawkach między utworami świadczy sama za siebie o jego klasie''.--> to stwierdzenia kilkunastu nabywców, bo na temat brzmienia itd.rozmawiam z niemal każdym kupujacym po to aby wiedziec co jeszcze mozna ''poprawic'' i jak poszczególni słuchacze na róznych modelach słuchawek oceniają wzmak, jego brzmienie, dynamikę itd.

 

 

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, ze ''przybliżyłem'' nieco :)

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie;MicSzu.

 

 

 

 

 

Jak się ogłosisz to pewnie chętnych znajdziesz. Nikt nie wymagał byś płacił za każdą przesyłkę :)

Póki co piszę się na pierwszego.

 

 

 

 

 

 

A gdzie musiał bym się ''ogłosić'' aby chętni się znalezli?

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdro.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoś sie tu na forum, napisz czyjej konstrukcji to wzmak... dodaj opinie zadowolonych klientów, na początek może umieść temat w wątku WZMACNIACZE.... podyskutuj z forumowiczami, potem samo się rozwinie ;)

 

Co do klona Lehmanna.. wszyscy się na niego rzucają, Aallen powiedział, że to wcale nie taki super sprzęt i Rega daje więcej "miłości" do przekazu

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aallen powiedział, że to wcale nie taki super sprzęt i Rega daje więcej "miłości" do przekazu

 

zależy na jakim źródle.... no i zależy która wersja Lehmanna.... jest to wzmacniacz bardzo przeźroczysty i potrzebuje bardzo dobrego źródła żeby pokazać klasę. Natomiast jak mu się takowe zapewni to zapewniam Cię że "miłości" do przekazu mu nie zabraknie... ja do tej pory nie znalazłem w cenie Lehmanna innego wzmacniacza który by oferował taką jakość za tak niską cenę, a wszystkie budżetowe konstrukcje DIY które z nim porównywałem poległy w wielu aspektach dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój klon johnys gra kompletniej od wspomnianego tutaj Hooligana. Przynajmniej tak pamiętam jednego i drugiego. Sprawa jak wysoko można dojść z jakością dźwięku jest w zasadzie kwestią dostępnego budżetu. W klona można zainwestować 350zł (Langshi), a można i 1300 (Lovely Cube/Matrix + przeróbki) i to nie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według sprzedwcy Lovely Cube:

 

Finished Board ($99) + Metal Case ($42) + Transformer 30VA ($20) + Assembly Charge ($20) + Shipping to Poland ($35) = $216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi objaśni, jakie znaczenie ma wybór transformatora odnośnie dźwięku jaki wyprodukuje na nim zasilony wzmacniacz?  Toroid czy zwykły.... blink.gif

 

 

 

 

 

 

 

Jesli jesteś z tych co słyszą jak ''kable grają'' to różnica może być... natomiast dla normalnego człowieka róznicy raczej nie ma..(takie moje zdanie laika)  Obecnie większosć traf to toroidki ( ekranowane,zalewane.. itd. ) wiec bardziej w tą stronę bym się kierował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjaśniłeś niczego o co pytałem. Poczekam na jakąś konkretna odpowiedź kogoś kto siedzi w tym i sie orientuje, a nie tylko składa na zamówienie ;)  bez urazy MicSzu

 

 

 

 

Ech.. najlepiej się nie odzywać chyba:):) Szkoda ze nie zrozumiałeś tego co napisałem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są wszystkie toroidalne, a w tym konkretnym przypadku większe znaczenie ma staranność wykonania, geometria uzwojeń i jakość użytej stali na rdzeń (materiał, grubość blachy) niż te 5VA więcej lub mniej. Oczywiście to i tak będą niuanse. Wziąłbym taki, który na oko lepiej się prezentuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Majkel, rozchodzi się o jakość zastosowanego materiały oraz jego przekrój.

 

W przypadku podanych traf, możemy jedynie na oko gdybać.

Jakbym miał wybierać między tymi trzema, to wziąłbym najtańszego chińczyka - zakładam, że w pozostałych dwóch dopłacasz za odczepy 110/220V.

Poza tym biorąc w komplecie płacisz 225$ plus ship, czyli i tak jesteś na plusie.

 

W innym wypadku, odpuściłbym sobie wszystkie trafa i zainwestował w Polsce, w toroid w wersji audio u Pana Lachowskiego - koszt 86zł z przesyłką? Chyba tyle płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tych kombajnów Philips'a: http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-philips-sbc-hd1502-nieuzywa-i1496005555.html

 

Sprawdzał Ktoś jak to sprawuje się jako wzmacniacz słuchawkowy?

Yedi miał/ma takiego. Bardzo sobie chwalił. Miałem to w łapkach, ale nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności