Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Denon D2000


NuBreed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych forumowiczów.

 

Na wstępie chciałbym z góry podziękować za liczne odpowiedzi pomocne, które padną w tym wątku i będą dla mnie cennymi uwagami odnośnie mojego pytania, które podałem w Temacie wątku biggrin.gif

 

A więc stałem się posiadaczem całkiem niezłych podobno słuchawek, Denon D2000, bo o nich mowa są wg mnie rewelacyjnymi zamkniętymi słuchawkami klasy Hi-Fi.. od dwóch dni praktycznie nie zdejmuje ich z głowy.. pomijam wygodę użytkowania i komfort jaki dają... po prostu.. dźwięk jaki produkują przemawia do mnie w 110%.. ale wiecie jak to jest. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... także już zacząłem się rozglądać za jakimś sensowym upgrejdem do nich. W gre wchodzą.. Drewniane Cupsy od D5000, które są już w trakcie realizacji, kabel.. jakiś dobry kabel, najlepiej coś z plecionki a'la Jena Cables.... i wzmacniacz... o to ostatnie pragnę was zapytać.

 

Pewien użytkownik forum, z którym dużo rozmawiam na temat tychże słuchawek, zaproponował mi przenośny wzmacniacz Go-Vibe Vulcan VB, który posiada takie cechy jak skuteczność poziomu 117db oraz regulację Basu!! [coś dla mnie]. Inna opinia Dotyczy wzmacniacza stacjonarnego REGA EAR, który podobno także dobrze współpracuje z D2000...

 

Moje mysli jednak krążą wokół produktu FIIO E9, który to może współpracować z DaCiem E7... i wtedy tworzy podobno niesamowita dźwiękowo parę.. Sam E9 nie koloryzuje nam dźwięku, lecz dodaje mocy, dynamiki i mikrodetali.. które są tak pożądane u nas.. zboczeńców słuchawkowych biggrin.gif.

 

Nie ukrywam, że na rynku Polskim mało jest tego typu sprzętów, a sprowadzanie zza wielkiej wody, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie ukrywam także, że nie chciałbym wydawać jakiejś wielkiej kasy [Go-Vibe~1200PLN].. zależy mi na czymś porządnym, stacjonarnym, potrafiącym napędzić Denonki tak, żeby pokazały na co naprawdę je stać.

 

Jestem także estetą, więc konstrukcje DIY w plastikowych obudowach odpadają na samym starcie....

 

Teraz proszę was o Rade i w miarę możliwość żeby spostrzeżenia były poparte doświadczeniem w odsłuchu, a nie suchymi faktami z HEAD-FI... wink.gif

 

Dziękuję .. God Bless..

 

Nubreed biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wzmacniacza Ci nie pomogę, bo zupełnie się na tym nie znam. Loszmi mi zmontował coś, co na moje ucho brzmi super, ale o tym kiedy indziej. Myślałeś o MarkL modzie?

 

Aż takim Zboczeńcem nie jestem żeby inwestować wielkie siano w tym Modzie.. Same drewno to wydatek rzędu 225$ ohmy.gif. Drewniane Cupsy Od D5000 sa kilkakrotnie tańsze i imo o wiele ładniejsze.. i dodają także coś od siebie z racji innego rezonansu i tłumienia... Kabel to drugie kilkadziesiąt procent sukcesu... a wzmak to teraz u mnie FUNDAMENT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcje DIY w plastikowych obudowach odpadają na samym starcie....

 

@NuBreed zastanów się jeszcze, bo nie wszystkie konstrukcje DIY są wykonane mało estetycznie ;) taka wersja moonlighta:

http://forum.mp3store.pl/topic/73278-wzmacniacz-sluchawkowy-moonlight-reference/

na pewno świetnie wysteruje twoje Denony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć skąd i za ile zdobyłeś muszle od D5000? Wiesz, że bez małej przeróbki one nie pasują?

wyjdzie około 180PLN, Nie, nie wiedziałem.. słyszałem z "pewnego" źródła, że pasująsad.gif

 

konstrukcje DIY w plastikowych obudowach odpadają na samym starcie....

 

@NuBreed zastanów się jeszcze, bo nie wszystkie konstrukcje DIY są wykonane mało estetycznie ;) taka wersja moonlighta:

http://forum.mp3stor...ight-reference/

na pewno świetnie wysteruje twoje Denony.

Trochę za drogie to urządzenie.. fakt ładne, ale szukam czegoś tańszego..

 

Myślę, też nad DAC+AMP w jednej obudowie, co o tym sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubreed ja gdzieś czytałem, że trzeba delikatnie je przerobić. Nie pamiętam dokładnie co, ale to raczej prosta sprawa. Wyślij mi proszę namiary na te muszle.

 

Co do wzmaka to jeśli nie uda mi się wymienić moich D2000 na HD 580/600, które lepiej zgrywają się z Xonarem to po prostu zostawie D2000 i zamienie Asusa właśnie na jakiś DAC/AMP. Wybierał bym pomiędzy Audio-GD NFB-12; Nuforce Icon HD (nie HDP), Matrix Mini-i. Z tym, że ja po prostu lubie zestawy minimalistyczne - im mniej pudełek na biurku tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubreed ja gdzieś czytałem, że trzeba delikatnie je przerobić. Nie pamiętam dokładnie co, ale to raczej prosta sprawa. Wyślij mi proszę namiary na te muszle.

 

Co do wzmaka to jeśli nie uda mi się wymienić moich D2000 na HD 580/600, które lepiej zgrywają się z Xonarem to po prostu zostawie D2000 i zamienie Asusa właśnie na jakiś DAC/AMP. Wybierał bym pomiędzy Audio-GD NFB-12; Nuforce Icon HD (nie HDP), Matrix Mini-i. Z tym, że ja po prostu lubie zestawy minimalistyczne - im mniej pudełek na biurku tym lepiej :)

 

Nie wyśle Ci namiarów..sam rusz głową.... Head-Fi.... heloł... U dystrybutora w Polsce nie dostaniesz... biggrin.gif

 

NuForce.. hmm... ciekawe jak to zagra z D2000.. Też jestem za tym by było jak najmniej sprzętu, ale żeby to grało.. z drugiej strony wolałbym coś w stylu DESKTOP.. jak taka Rega Ear 104761.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubreed ja gdzieś czytałem, że trzeba delikatnie je przerobić. Nie pamiętam dokładnie co, ale to raczej prosta sprawa. Wyślij mi proszę namiary na te muszle.

 

Co do wzmaka to jeśli nie uda mi się wymienić moich D2000 na HD 580/600, które lepiej zgrywają się z Xonarem to po prostu zostawie D2000 i zamienie Asusa właśnie na jakiś DAC/AMP. Wybierał bym pomiędzy Audio-GD NFB-12; Nuforce Icon HD (nie HDP), Matrix Mini-i. Z tym, że ja po prostu lubie zestawy minimalistyczne - im mniej pudełek na biurku tym lepiej :)

 

@aml : Matrix mini-i ma wzmacniacz oparty na tej samej kostce co Xonar Essence - TPA6120A2 wiec raczej powinien odpasc w takiej sytuacji w przedbiegach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo o ile dobrze pamiętam miał d2000 + aune (dac + amp, w cenie 500zł). Popytaj się go może? chwalił to połączenie. Ja niestety z meetu już nie pamiętam jak to brzmi- ale jak nie pamiętam to znaczy, że nie było źle czy tragicznie, a wręcz odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem te muszle. Wprawdzie od d7000 i raczej nie widzialem zbytnich roznic. Jakiego rodzaju sa to roznice.

 

NuBreed 360 zl a nie 180 pamietasz :D?

no tak.. razy 2 :D

 

Icon HDP plus D2000 - najlepsze wysokie jakie słyszałem w słuchawkach. Ten wzmacniacz jest niemal stworzony do tych słuchawek.

1,5k... bez przesady... napisałem ze w miarę mało siana chce wydać.... nie mam słuchu nietoperza i nie słyszę że kabel gdzieś jest zagięty.. Panowie ;)

 

aallen.. napisz proszę jak ta rega gra z D2K... doczekam się czy nie? ;)

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuForce.. hmm... ciekawe jak to zagra z D2000.. Też jestem za tym by było jak najmniej sprzętu, ale żeby to grało.. z drugiej strony wolałbym coś w stylu DESKTOP

Nie cwaniakuj. Jak z HF to chyba oczywiste, że nic mi po takim info. Swojego czasu sam polowałem na takie zestawy - muszle i kabel od D5K/D7K od ludzi, którzy modyfikowali swoje Denony u Mark'a Lawtona. Myślałem po prostu, że od producenta kupujesz.

 

@aml : Matrix mini-i ma wzmacniacz oparty na tej samej kostce co Xonar Essence - TPA6120A2 wiec raczej powinien odpasc w takiej sytuacji w przedbiegach ;)

Dzięki fallow, w takim razie już odpadł :)

Edytowane przez aml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cwaniakuj. Jak z HF to chyba oczywiste, że nic mi po takim info. Swojego czasu sam polowałem na takie zestawy - muszle i kabel od D5K/D7K od ludzi, którzy modyfikowali swoje Denony u Mark'a Lawtona. Myślałem po prostu, że od producenta kupujesz.

 

 

Nie cwaniakuje koleś, nie zadawaj głupich pytań, dobrze wiesz, że w Polsce u Producenta nie kupisz. I nie rób mi oftopu w wątku.

 

Pawlo o ile dobrze pamiętam miał d2000 + aune (dac + amp, w cenie 500zł). Popytaj się go może? chwalił to połączenie. Ja niestety z meetu już nie pamiętam jak to brzmi- ale jak nie pamiętam to znaczy, że nie było źle czy tragicznie, a wręcz odwrotnie :)

 

Dzięki Aza.. już wysłałem PW

 

Powiedzcie mi, czy Ten Holdegron http://allegro.pl/holdegron-fmb-h1-wzmacniacz-sluchawkowy-i1431152238.html dałby radę z Denonami/ tzn.. prócz mocy dodałby szczegóły.. dynamikę?

 

Czy ktoś jest w stanie sie wypowiedzieć na temat Tego Holdegrona, który widnieje pod linkiem z postu wyżej?

Edytowane przez NuBreed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem z Denonami NuForce uDAC v2 i Combo Fiio E9+E7... imo, Fiio gra z nimi lepiej, mniej ciut basu, ale lepszej jakości i średnica taka... jakby.. bardziej żywa... Nuforce nie zrobił na mnie żadnego wrażenia.. imo nie wart tych pieniędzy...

 

Nie zostawiam sobie jednak Fiio, gdyż bardziej podoba mi sie dźwięk prosto z dziury karty muzycznej... muszę znaleźć jakiś amp co gra jak dziurka w Marantz cd52mk2 SE..... może wypróbuję Holdegrona H1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Tych dwóch pozycjach?

 

AD1 http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-i1456741207.html

AD2 http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1451680052.html

 

Podobno...wg twórcy.. dobrze się zgrywają z Denonami... miał ktoś styczność z taką konstrukcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Tych dwóch pozycjach?

 

AD1 http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-i1456741207.html

AD2 http://allegro.pl/lampowo-tranzystorowy-wzmacniacz-sluchawkowy-diy-i1451680052.html

 

Podobno...wg twórcy.. dobrze się zgrywają z Denonami... miał ktoś styczność z taką konstrukcją?

Styczności nie miałem ale najprawdopodobniej jest to hybryda z audiotonu pod którą bezczelnie podpisuje się MicSzu, oczywiście wzmacniacze z allegro które podałeś są sprzedawane przez niego także do synergii tego wzmaka z Denonami podszedłbym z bardzo dużym dystansem.

Podaje link do oryginalnego projektu: http://www.audioton.republika.pl/hybrydai.html

 

Jak masz odrobinę samozaparcia i względne pojecie w elektronice to możesz sam go złożyć, potrzebne info łącznie z PCB dostępne jest na stronce.

Oczywiście nie mam zielonego pojęcia czy ten wzmak nada sie do Denonów.

 

PS. Myślałeś może nad klonem Lehmanna?

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Tych dwóch pozycjach?

 

AD1 http://allegro.pl/la...1456741207.html

AD2 http://allegro.pl/la...1451680052.html

 

Podobno...wg twórcy.. dobrze się zgrywają z Denonami... miał ktoś styczność z taką konstrukcją?

Styczności nie miałem ale najprawdopodobniej jest to hybryda z audiotonu pod którą bezczelnie podpisuje się MicSzu, oczywiście wzmacniacze z allegro które podałeś są sprzedawane przez niego także do synergii tego wzmaka z Denonami podszedłbym z bardzo dużym dystansem.

Podaje link do oryginalnego projektu: http://www.audioton....l/hybrydai.html

 

Jak masz odrobinę samozaparcia i względne pojecie w elektronice to możesz sam go złożyć, potrzebne info łącznie z PCB dostępne jest na stronce.

Oczywiście nie mam zielonego pojęcia czy ten wzmak nada sie do Denonów.

 

PS. Myślałeś może nad klonem Lehmanna?

 

 

 

Ugryz się człowieku w język/palce zanim coś wiecej napiszesz. NIGDZIE NIE NAPISAŁEM ŻE JEST TO WZMACNIACZ MOJEGO AUTORSTWA --> gdy mnie ktoś o to pyta ZAWSZE PODAJĘ STRONE AUDIOTONU! ! !  ja ZAWSZE mówię iż tylko go składam.Więc nie wiem w czym problem? że wielu nie potrafiacych/ nie majacych czasu sobie złożyc takiego wzmaka samemu moze go nabyć w śmiesznie niskiej cenie odemnie?!!!

 

 

 

 

 

Co do współpracy z denonami, jestem pewny iż połączenie to wypada BDB --> były już osoby które bardzo sobie chwaliły takie połaczenie ( między innymi 2 osoby które nabyły odemnie wzmaki pod swoje denony ) oraz  jeden z internautów posiadajacy najwyzszy model denonów, któremu też ktoś wykonał ten układ pod jego słuchaweczki.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugryz się człowieku w język/palce zanim coś wiecej napiszesz. NIGDZIE NIE NAPISAŁEM ŻE JEST TO WZMACNIACZ MOJEGO AUTORSTWA --> gdy mnie ktoś o to pyta ZAWSZE PODAJĘ STRONE AUDIOTONU! ! ! ja ZAWSZE mówię iż tylko go składam.Więc nie wiem w czym problem? że wielu nie potrafiacych/ nie majacych czasu sobie złożyc takiego wzmaka samemu moze go nabyć w śmiesznie niskiej cenie odemnie?!!!

Nie mam zamiaru gryźć się w język.

W żadnym info podawanym przez Ciebie nie widziałem wzmianki ze jest to wzmacniacz zaprojektowany przez Pana Stanisława Chrząszcza umieszczony na jego stronie audioton.republika.pl a taka informacja powinna byc zamieszczona np. w akcji a nie pojawiać sie dopiero po pytaniu zainteresowanego.

Jeśli nigdzie nie ma wzmianki o osobie trzeciej która zaprojektowała ten wzmacniacz to dla mnie oczywiste jest ze wzmacniacz uznajesz za w 100% swoje dzieło, od początku do końca.

Zresztą takie postępowanie jest dla mnie po prostu chamstwem, wiadomo ze autor umieścił wszystko na swojej stronie za free ale to nie znaczy ze można sobie jego projekt przywłaszczyć i wdrożyć "seryjną" produkcje, wiem ze na tym kokosów nie robisz ale tak po prostu nie wypada.

Wystarczyłoby wspomnieć w ogłoszeniu o Panie Stanisławie i audiotonie, wtedy wszystko byłoby ok.

 

Co do współpracy z denonami, jestem pewny iż połączenie to wypada BDB --> były już osoby które bardzo sobie chwaliły takie połaczenie ( między innymi 2 osoby które nabyły odemnie wzmaki pod swoje denony ) oraz jeden z internautów posiadajacy najwyzszy model denonów, któremu też ktoś wykonał ten układ pod jego słuchaweczki.

Współpracy twojego wzmaka z denonami w żadnym wypadku nie neguje, jednakże nie wypada robić sobie reklamy w ten sposób bo twoja opinia mimo ze może być prawidłowa to już z marszu wydaje się być bardzo stronnicza i nietaktowana.

Jesli tak bardzo chcesz zareklamować "swój" produkt to podrzuć go któremuś z forumowych testerów do napisania recki.

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na forum audiohobby w temacie meetingu Grupy Poznańskiej.

Był tak wspominany wzmacniacz MicSzu i nieco mocniejsza wersja ale również oparta na projekcie Audiotonu - Hooligan? Chyba taką miał nazwę własną.

Ten drugi, był właśnie składany pod D7000 i podobno świetnie się zgrywa.

 

Być może są opinie o D2000, o których nie pamiętam :)

 

@MicSzu

wszędzie się ogłaszasz ze swoim wzmacniaczem, jednak poza allegro (i Audiohobby) nie ma żadnych wzmianek o nim - mówię tu o Twojej wersji.

Myślałeś o wypuszczeniu egzemplarza testowego? Myślę, że zwiększyłoby się zainteresowanie gotowym produktem.

Obecnie mam dwie wersję modowanego AVT2850, który pozamiatał dwie wersję TPA6120. Zastanawiam się, jak ma się on do Twoich wzmacniaczy.

W Poznaniu (Audiohobby) oba zdecydowanie lepiej zagrały od Holdegrona, jednak jeden i drugi ma swoje zalety.

Jak coś piszę się na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugryz się człowieku w język/palce zanim coś wiecej napiszesz. NIGDZIE NIE NAPISAŁEM ŻE JEST TO WZMACNIACZ MOJEGO AUTORSTWA --> gdy mnie ktoś o to pyta ZAWSZE PODAJĘ STRONE AUDIOTONU! ! ! ja ZAWSZE mówię iż tylko go składam.Więc nie wiem w czym problem? że wielu nie potrafiacych/ nie majacych czasu sobie złożyc takiego wzmaka samemu moze go nabyć w śmiesznie niskiej cenie odemnie?!!!

Nie mam zamiaru gryźć się w język.

W żadnym info podawanym przez Ciebie nie widziałem wzmianki ze jest to wzmacniacz zaprojektowany przez Pana Stanisława Chrząszcza umieszczony na jego stronie audioton.republika.pl a taka informacja powinna byc zamieszczona np. w akcji a nie pojawiać sie dopiero po pytaniu zainteresowanego.

Jeśli nigdzie nie ma wzmianki o osobie trzeciej która zaprojektowała ten wzmacniacz to dla mnie oczywiste jest ze wzmacniacz uznajesz za w 100% swoje dzieło, od początku do końca.

Zresztą takie postępowanie jest dla mnie po prostu chamstwem, wiadomo ze autor umieścił wszystko na swojej stronie za free ale to nie znaczy ze można sobie jego projekt przywłaszczyć i wdrożyć "seryjną" produkcje, wiem ze na tym kokosów nie robisz ale tak po prostu nie wypada.

Wystarczyłoby wspomnieć w ogłoszeniu o Panie Stanisławie i audiotonie, wtedy wszystko byłoby ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do współpracy z denonami, jestem pewny iż połączenie to wypada BDB --> były już osoby które bardzo sobie chwaliły takie połaczenie ( między innymi 2 osoby które nabyły odemnie wzmaki pod swoje denony ) oraz jeden z internautów posiadajacy najwyzszy model denonów, któremu też ktoś wykonał ten układ pod jego słuchaweczki.

Współpracy twojego wzmaka z denonami w żadnym wypadku nie neguje, jednakże nie wypada robić sobie reklamy w ten sposób bo twoja opinia mimo ze może być prawidłowa to już z marszu wydaje się być bardzo stronnicza i nietaktowana.

Jesli tak bardzo chcesz zareklamować "swój" produkt to podrzuć go któremuś z forumowych testerów do napisania recki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Widzisz, rózne mają ludzie poglady na ten temat---> Ty uważasz inaczej ja uważam inaczej, ktoś pyta to odpowiadam, nie pyta nie odpowiadam bo i po co? Jak większośc z osób kupujacych NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O ELEKTRONICE ITD. więc NIC im to nie da ze bedą wiedzieć kto jest autorem projektu bo tzw. koło (_._) im to lata to w 99% przypadków, dla nich wazne że gra i o to przecież chodzi:)

 

 

 

 

 

 

 

A co do do podrzucania testerom nie będe tracił kasy na przesyłki bo one kosztują (dokładnie 42zł w obie strony) a takie ''opinie'' niestety wiele nie wnoszą w zasadzie ( jak ktoś jest chętny może osobiscie wypożyczyc wzmak na odsłuch i jeśli się nie spodoba odesłać a ja zwracam kase --> lecz jeszcze ani raz mi się nie zdarzyło, żeby wzmak wrócił ).

 

 

 

 

 

 

 

Co do kompatybilności napisałem swoje zdanie, znegowałeś je( i nie mów, że nie ) wiec ''sprostowałem'', nieco bardziej stanowczo i tyle nie była to ŻADNA reklama.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam .

 

 

 

 

PS> przepraszam właściciela wątku za jego ''zasmiecanie''.

 

 

 

 

Poczytaj na forum audiohobby w temacie meetingu Grupy Poznańskiej.

Był tak wspominany wzmacniacz MicSzu i nieco mocniejsza wersja ale również oparta na projekcie Audiotonu - Hooligan? Chyba taką miał nazwę własną.

Ten drugi, był właśnie składany pod D7000 i podobno świetnie się zgrywa.

 

 

 

 

 

Być może są opinie o D2000, o których nie pamiętam :)

 

@MicSzu

wszędzie się ogłaszasz ze swoim wzmacniaczem, jednak poza allegro (i Audiohobby) nie ma żadnych wzmianek o nim - mówię tu o Twojej wersji.

Myślałeś o wypuszczeniu egzemplarza testowego? Myślę, że zwiększyłoby się zainteresowanie gotowym produktem.

Obecnie mam dwie wersję modowanego AVT2850, który pozamiatał dwie wersję TPA6120. Zastanawiam się, jak ma się on do Twoich wzmacniaczy.

W Poznaniu (Audiohobby) oba zdecydowanie lepiej zagrały od Holdegrona, jednak jeden i drugi ma swoje zalety.

Jak coś piszę się na odsłuchy.

 

 

 

Dokładnie tak, wzmak był na spotkaniu, za wiele nie napisano, bo było sporo zamieszania i sporo róznych wzmaków. twoje podobno wypadły bardzo dobrze:)

 

 

 

 

Egzemplarz '' testowy'' mam, lecz tak jak mówię, nie stać mnie na wysyłanie go chętnym na mój koszt --> sam chyba rozumiesz, (kasa z nieba mi niestety nie spada.)

 

 

Jesli znalazły by się chętne osoby do ''testów'' i było by ich kilka, to mogę do pierwszej z nich wzmak wysłac na swój koszt a kazda następna osoba na swój do kolejnej ( taki wężyk ) aż do mnie z powrotem.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez MicSzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności