Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Seria a-JAYS one, two, three, four


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem podziękować firmie Sonusmobile za udostępnie do testów słuchawek firmy JAYS z serii a-JAYS. Zgłosiłem się do przetestowania a-JAYS Four, gdyż szukam słuchawek do iPhona najbardziej mi pasujących, gdyż do wszystkich słuchawek jakie do tej pory miałem czyli Soundmagic'y MP21, Nu-force Ne7, ADDIEMy oraz Audeo Phonak coś mi zawsze nie pasowało. Maciek zaproponował mi że dostarczy mi całą serię a-JAYS'ów żebym je porównał że sobą.

 

Wszystkie słuchawki serii a-JAYS mają taki sam wygląd oraz płaski kabel, niby to miało zapobiec przed efektem mikrofonowym, ale w pełni się to nie udało. W wersji Four jest mała zmiana jeśli chodzi o wtyk, jest on kątowy, podczas gdy pozostałe mają prosty. Jest to bardzo dobre posunięcie zmiana wtyku z prostego na kątowy, ponieważ wtyk jest najsłabszym elementem i bardzo często tutaj dochodzi do złamania kabla. Wiem bo sam tam miałem w Audeo, wkładałem do przedniej kieszeni jeansów i się np nachylałem, nie odłączając kabla. Drugą zmianą w four jest dodanie pilota z mikrofonem, dźwięk z mikrofonu jest czysty, bez zbędnych szumów zebranych z powietrza oraz nie jest kierunkowy, to znaczy że nie musimy koniecznie trzymać otworu od mikrofonu przy ustach, żeby rozmówca nas dobrze słyszał. Pilot ten spełnia jeszcze jedna ważną rzecz, oprócz odbierania połączeń czy dzwonienia do kogoś, a mianowicie kontrolę nad odtwarzaczem, możemy przeskakiwać na następny lub poprzedni utwór i działa to bardzo dobrze, na swoim iPhonie nie miałem z tym żadnych problemów, na ADDIEM'ach miałem problemy, ale to że względu na zastosowany przycisk, w JAYS'ach jest normalny przycisk, przez to zero problemów, nawet po ciemku, trafiamy odrazu. Na Audeo prawie wogóle ta funkcja mi nie działała, owszem udało mi się przerzucić raz na sto razy. Natomiast na moim iPhonie 2G nie działała regulacja głośności. Co do pilota jest on duży w porównaniu z tym co nam zaproponowali Apple czy Audeo.

Akcesoria - wersja one i four ma jedynie tylko tipsy w pięciu rozmiarach, wersja two i three mają oprócz tipsów, przejściówkę do samolotu oraz rozgałęziacz sygnału.

 

Komfort - napoczątku nie mogłem się przyzwyczaić do przeniesienie środka ciężkości na krańcowy koniec dolnej małżowiny ustnej, tam właśne słuchawki leżą i czułem się tak jakby ni miały zaraz wypaść z ucha, ale po którejś godzinie, już mi to przestało przeskadzać i nie czułem żadnego dyskomfortu. Komfort ich noszenia robi się na poziomie średnim, nie są jakieś super wygodne, ale też nie odczuwa się ich bardzo. Słuchawki można nosić over-the-head, ale według mnie komfort się pogarsza, nie tyle co w uchu, bo tutaj będzie lepiej, ale zakładając kabel za ucho, kabel prosty do tego się nie nadaje, gdyż strasznie drażni skórę bądź ucho.

Na comply komfort jest już lepszy, nie czuć tak bardzo przeniesienia środku ciężkości na sam tył dolnej małżowiny

 

Izolacja - jest średnim poziomie, nie słyszałem muzyki, która płynęła z wygrzewających się słuchawek ani odgłosów ulicy, samochodów, autobusów, ale już takie rzeczy jak klakson, impreza, która jest 2 piętra niżej usłyszymy. Na comply jest już trochę lepsza.

 

Dźwięk:

 

a-JAYS One

bas - jest go dużo, brzmi miękko, zwłaszcza dużo jest midbassu, ale jest przyjemny, gdyż kończy się tam gdzie ma się kończyć, nie zalewając średnicy, posiada dobre wypełnienie.

średnica - wokale damskie brzmią bardzo naturalnie, tak samo z męskie i brzmią trochę ciepło. Gitary mają drive, ale są lekko wycofane.

wysokie - są szczegółowe, usłyszmy każde uderzenie w talerz, chociaż co do dźwięku talerza mam duże wątpliwości, gdyż brzmi to jakby uderzyć w talerz przez kartkę papieru, przez to traci swój wydźwięk, wiolonczela czy skrzypce też nie posiadają swojego dźwięku, brzmią jakby struny nie były dobrze napięte, ale nie oszukujmy się wymagam od słuchawek tego żeby grały tak jak Phonaki. Podczas gdy różnego rodzaju sample czy dzwonki grają bardzo dobrze.

Scena dzięki dobrej górze dużo zyskała, zarówno wszerz jak i na głębokości, jest duża. Perkusja gra z tyłu głowy, wokal jest przy samych uszach, a pozostałe instrumenty są z boku oddalone od wokalu.

Separacja jest dobra, pod warunkiem że nie ma ma natłoku instrumentów oraz sampli, na przykład w utworach Celldwellera "Switchback"" czy Blue Stahli "Ultranumb" seperacja bardzo już uciążała, właściwie to jej nie było, dźwięk dochodzący do nas to jakby jedna bryła dźwięku, podczas gdy Bear McCreary w utworze "Apocalypse" w wersji live, gdzie jest tylko orkiestra, gitara i wokal, bez problemu można zlokalizować instrumenty, gdzie grają. Na complach dźwięk zbytnio się nie zmienił, poza sceną, została jakby bardziej uporządkowana.

Podusmowanie - są to słuchawki, dla kogoś, kto szuka uniwersalnych słuchawek, do każdego rodzaju muzyki, oprócz poważnej, za niewielkie pieniądze. Sprawdzą się bardzo dobrze w R'n'B, Dance, Rocku Hip-hopie.

 

a-JAYS Two

Bas - jest go dużo więcej niż w jedynkach schodzi nisko,jest trochę twardszy, szybszy, ale tak samo nie przykrywa zbytnio średnicy. Coś akurat dla bassheada.

Średnie - naturalnie i bliżej ucha, zarówno męskie jak i żeńskie wokale, nie są już tak ocieplone jak w One'ach. Nie jest wycofana.

Wysokie - podobnie jak w One'ach ale dużo lepiej, gdyż talerzy nabrały już swej dźwięczności, podobnie instrumenty strunowe też nabrały swego prawdziwego dźwięku. Słuchając utwór "All or Nothing at All" John'a Coltrane, gdzie tzw. pierwsze skrzypce gra właśnie saksofon i talerze wogóle nie słychać aby te słuchawki miały typowo basowy charkater.

Scena jest lepsza niż w One'ach, wielkość i głebokość jest ta sama, ale wszystko jest jakby lepiej ułożone.

Separacja to samo co w słabszym bracie, jeśli jest natłok i do tego połączenie gitary, basu, perkusji i mnóstwa sampli zaczyna być jedna bryła dźwięku. A słuchawki nie pogubiły się.

Na complach bas przestał już tłuc bez opamiętania, zrobił się bardziej uporządkowany, przez to słychać już lepiej góre i średnie, ale nadal bas gra pierwsze skrzypce. I podobnie jak w One'ach scena też stała się trochę lepiej uporządkowana.

Podsumowanie - bardzo dobre słuchawki dla kogoś, kto kocha bas, gdyż jego jest dużo, a także wie kiedy ma się skończyć, nie zasłaniająć przy tym innych dźwięków, które też są dobre.

 

a-JAYS Three

Bas - w porównaniu do swoich poprzedników schodzi nisko, ale nie jest tak rozdymany i nachalny jak w Two. Kiedy trzeba gra "mięsem", a kiedy nie trzeba to wogóle go nie ma. W utworze "369" Cupid'a czy "Til to down" Drew Sidory słychać nawet że bas jest trochę zróżnicowany, taka mała jego wielowymiarowość.

Średnie - zero wycofania, są bardzo analityczne i wokale też blisko ucho

Wysokie - tutaj na bardzo wysokim poziomie, prawie jak w Audeo oraz bardzo analicztyne, słuchając wspomnianego wyżej "Apocalypse" słychać było dokładnie z dużą wiernością wszytskie skrzypce i wiolonczele. Tak dobra góra dała wspaniałą scenę, dużą. Separacji też nic nie brakowało na żadnej muzyce. Na complach zmalała scena i ogólnie dźwięk się cały wyrównał, stał się bardziej neutralny, brak już było ekspanowania góry.

Podsumowanie - dla osób, którzy pragną niemal rozłożenia dźwięków na czynniki pierwsze, przy jednocześnym zachowaniu funu. Są to słuchawki dla każdego, kto lubi detaliczność utworów. Są niemal jak Audeo na szarych filtrach, ale z basem.

 

a-JAYS Four

Bas - jest taki sam jak w Two, czyli schodzi nisko, jest twardy i szybki, nie zalewając innych pasm i gra pierwsze skrzypce.

Średnie - też tak samo jak w Two - naturalnie, blisko ucha.

Wysokie - tutaj już mała różnica w stosunku do Two, jest znacznie wyższa oraz przez co lepiej poukładana scena oraz separacja instumentów. Ale nie tak jak w Three, raczej coś między pośredniego między Two a Three, nie daje tak o sobie znać bardzo jak w Three, ale też słychać owiele więcej tutaj na wysokich.

Na complach jest podobnie jeśli chodzi o bas, a mianowicie zmalała pneumatyka basu, walącego bezopamiętania, reszta jest tak samo jak na tipsach.

Podsumowanie - są to słuchawki dla kogoś kto szuka czegoś co da mu rozkoszować się dźwiękami, gdzie średnica i góra są neutralne, a bas gra pierwsze skrzypce, przy dobrej separacji i scenie. Pod względem basu pokonują NuForce 7, gdyż tam ten bas się wylewa na wszystkie pasma i nie wie kiedy ma się skończyć. ADDIEMy mają swój dźwięk bardziej twardszy i suchy, a Phonak owszem wygrywają prawie w każdym aspekcie, poza funem przy muzyce rocko-metalowej, ja przynajmniej nie mogę na Audeo słuchać takiej muzyki, wszystko jest dla mnie zbyt twarde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać kilka słów komentarza.

I zdjęcia... :-)

 

 

 

Akcesoria - wersja one i four ma jedynie tylko tipsy w pięciu rozmiarach, wersja two i three mają oprócz tipsów, przejściówkę do samolotu oraz rozgałęziacz sygnału.

a-JAYS Three, jako jedyne, w zestawie mają jeszcze etui na słuchawki. Testowany egzemplarz mógł być go pozbawiony. Etui jest wykonane ze sztywnego, czarnego plastiku i po zamknięciu przypomina dysk o zaokrąglonych brzegach.

ajays_three_accessories.jpg

 

 

 

W wersji Four jest mała zmiana jeśli chodzi o wtyk, jest on kątowy, podczas gdy pozostałe mają prosty. Jest to bardzo dobre posunięcie (...)

Rzeczywiście, nowy wtyk użyty w a-JAYS Four sprawia lepsze wrażenie, niż prosty, znany z modeli a-JAYS One/Two/Three. Zdaje się też lepiej pasować do iPhone'a wzorniczo.

 

jays_ajays_four_plug.jpg

 

ajays_four_bottom_resize.jpg

 

 

 

Natomiast na moim iPhonie 2G nie działała regulacja głośności.

Niestety, tak ma być. Wynika to z różnic w sterowaniu starszych i nowszych generacji iPhone'ów. a-JAYS Four zostały zaprojektowane do współpracy z najnowszymi modelami urządzeń firmy Apple, co sugeruje również wzornictwo, idealnie dostosowane do iPhone'a 4 oraz sama nazwa: a-JAYS Four.

 

W tym miejscu zacytuję tłumaczenie informacji pochodzących ze strony producenta na temat kompatybilności słuchawek:

 

"Pilot i mikrofon a-JAYS Four współpracują z następującymi modelami: iPod nano (generacja 4 i późniejsze), iPod Classic (120 GB, 160 GB), iPod Touch (generacja 2 i późniejsze), iPhone 3GS, iPhone 4 oraz iPad.

Pilot współpracuje z iPod Shuffle (generacja 3 i późniejsze).

Słuchawki działają ze wszystkimi modelami iPod'ów. Wymagane jest, by iPod miał zainstalowany najnowszy software.

Słuchawki a-JAYS Four są również zgodne z Macbook, Macbook Pro i Mac Pro (2009).

Pilot i mikrofon pozwalają na obsługę większości aplikacji typu VOIP, Skype, iChat."

 

 

Bardzo dziękuję za szczegółowe porównanie słuchawek i polecam się na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SonusMobile za uzupełnienie recenzji, nie jestem zwolennikiem zdjęć ogólnie na forum, dlatego nie dawałem, gdyż można wpisać w google i się będzie miało zdjęcia.

 

Nowy wtyk w Four tak jak napisałem jest lepszy pod względem tego że trudniej akurat będzie złamać przewód przy wtyku, a co w prostym wtyku jest bardzo prosto złamać, sam tak miałem z Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SonusMobile za uzupełnienie recenzji, nie jestem zwolennikiem zdjęć ogólnie na forum, dlatego nie dawałem, gdyż można wpisać w google i się będzie miało zdjęcia.

 

Nowy wtyk w Four tak jak napisałem jest lepszy pod względem tego że trudniej akurat będzie złamać przewód przy wtyku, a co w prostym wtyku jest bardzo prosto złamać, sam tak miałem z Audeo.

 

 

wiadomo że będą- jednak na dzisiejszy dzień to zdjęcia reklamowe- które mają zachęcać do kupna i nie zawsze pokrywają się z realnym odzwierciedleniem stanu rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak nowe a-Jays Four zgrywają się iTouchem 3G & 4G?

 

Czy rzeczywiście nastąpiła poprawa względem modelu Three, gdzie słuchanie na standardowych tipsach po prostu męczy. Mam na myśli ten metaliczny, ostry jazgot i ssssyk. Co z basem?

 

Jeżeli ktoś używa ich ze sprzętem apple to prosiłbym o kilka słów, ja się jeszcze wstrzymałem z zakupem, czekam na jakieś porównanie do modelu Three.

Edytowane przez sheeple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra Touch 4G, ale jeśli Touch 3G gra tak samo jak iPhone 3GS to Four będą dobrym rozwiązaniem że względu na bass. Ja w swoim iPhonie 2G mam chipset Wolfsona, czyli trochę jest bardziej basowy, natomiast od iPhona 3G i Toucha 2G jest już chipset Cirrus, na który jest bardziej jasny, nie ma już tego głębokiego basu. Natomiast jest lepsza analityczność. Podobno w serii 4G jest dużo lepsza góra. Ale ogólnie musisz określić jaki dźwięk lubisz, bo ja mimo narzekań na Phonaki i tak zawsze do nich wracam i nie widzę czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz.

Właśnie cały problem według mnie polega na zbyt ‘’ostrej ‘’górze. Przydałoby się też trochę więcej basu.

Mam model Three i specjalnie nie mogę narzekać na ergonomię.Dobrze mi leżą w uszach.

Z dołączonymi piankami Comply słuchawki zyskują trochę więcej dynamiki.

Podobno model Two ma znacznie więcej basu od Three?.

Może lepiej poczekać na a-Jays Five J

Edytowane przez sheeple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oj jak zgrywają to nie wiem, gdyż nigdy nie miałem tej szufli (jedynie 1G), ale sądząć że nowsze produkty appla mają mnie basu, a bardziej wysuniętą średnicę, to powinno być dobrze że względu na bas, będziesz go miał poddostatkiem i nie są to jakieś wymagające słuchawki jeśli chodzi o moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko czy do ipod touch 2g lepiej wziąć two czy three ?

 

Jak tak sobie przekładam z jednych na drugie, to Three mają porównywalną ilość basu jak CAL oraz znacznie wyraźniejsze średnie i wysokie tony(słuchane na comply). Masz CAL to możesz teraz sobie wyobrazić jak grają ;)

Edytowane przez umcacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk CALi mi odpowiada. Słucham głównie muzyki elektronicznej. Jakość dźwięku z three oraz two jest porównywalna tylko różnią się ilością basu ? Jak jest z przepuszczaniem dźwięków na zewnątrz. ? W sony ex 82 strasznie mnie to irytowało gdyż zachowywał się prawie jak małe głośniki wink.gif

Edytowane przez syste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nie jest porówywalny w nich, three mają mniej więcej wyrówane pasma oraz jakość tych pasm jest owiele lepsza niż w two. Wysokie w three żbliżają się jakościa do Phonaków, średnie są też lepsze, a co do basu to, three mniej więcej grają równo tutaj, a w two jest podbity midbass, w obu przypadkach jest on dobrze kontrolowany. Z przepuszczeniem na zewnątrz to nie wiem, ale co do izolcji z zewnątrz to jest na średnim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie testuję "Four"...Grają bardzo sympatycznie :) Taki lekki upgrade w porównaniu do "Two"...Bas podobny,ale lepsza góra (to tak z pamięci...) Dużo zyskują z końcówkami Puresound od Sensorcom - bas staje się twardszy, lepiej kontrolowany,zyskuje przestrzeń...Szkoda, że te tipsy są diabelnie niewygodne (przynajmniej dla moich uszu ;) )

 

Niezły jest pilot w tych słuchawkach...Trochę obawiałem się jego wielkości, ale nie przeszkadza, a dzięki sporym przyciskom zyskuje komfort użytkowania...Najwygodniejszy pilot jaki macały moje paluchy ;) (w porównaniu do NE7 i ADDIEM)

 

Są w miarę wygodne (przynajmniej mnie nic nie uciska,chyba,że Puresound)... Ale jakoś nie mogę sie przekonać do tych "wstążek" dyndających na wietrze...Czuję się jak Fikander :) (Fikander wygląda tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj moje Two wysłalem na gwarancje ot tak sobie padła prawa słuchawka

osobiscie jestem zadowolony z faktu ze sie nie plączą ale z dzwiekiem bywa roznie

czasami grają ładnie, nie powalająco ale przyjemnie czasami srodek jest jakby poobcinany i słychac wyrazne braki w pasmie bas jest płaski i nie schodzi az tak nisko jak w denonach ktore miałem

ot tyle od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności