Skocz do zawartości
  • 0

Audio-Technica ATH-T500 - ktoś je zna?


P107R

Pytanie

Witam jako świerzak na tym forum :)

Używam obecnie słuchawek Philips SBC HP200 już od blisko 10 lat, i tak jakoś nagle zamarzyło mi się zmienić je na coś nowszego :)

Więc wyszukałem sobie na allegro model słuchawek taki jak w temacie, ale nigdzie nie mogę znaleźć o nich jakichś opinii, więc postanowiłem napisać do Was może ktoś je posiada i byłby w stanie podzielić się wrażeniami z posiadania ich (jak grają, jakość wykonania i komfort odsłuchu)

Słucham tylko w domu muzyki przeważnie elektronicznej, preferowałbym te słuchawki ze względu na ich zamkniętą konstrukcję i duże muszle (miałem okazję odsłuchiwać Pioneery HDJ2000 ale komfort odsłuchu był dla mnie straszny przez te małe muszle).

Dodam też że skusił mnie ich wygląd, są dla mnie po prostu piękne.

 

Chyba że jesteście w stanie polecić mi dla nich jakąś alternatywę to również było by fajnie. Wymagania to podobna budowa (duże muszle, konstrukcja zamknięta mile widziana) cena nieprzekraczająca 300zł oraz jak największy współczynnik ceny do jakości (dźwięku oczywiście ;) )

 

PS. interesują mnie też model SONY MDR-XB700, świetny wygląd oraz bardzo dobre parametry (na papierze przynajmniej :) ), lubię dobry bass dlatego mnie też one kuszą, no i wyglądają na bardzo wygodne.

Edytowane przez P107R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

na wzmacniaczach,kartach muzycznych nie znam się zupełnie.

dlatego proszę o pomoc na tym forum

co będzie najlepszym wyborem dla moich słuchawek,może maya u5?

czy może jeśli zależy mi na efektach w grze to kupić Creative SB Recon 3D PC MAC CONSOLE?

..a może jednak coś z wewnętrznych kart muzycznych?

 

najbardziej zależy mi na dobrym pozycjonowaniu w grach.

Edytowane przez rejpsnake68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... nie rozumiemy się, Panie rejpsnake68

 

 

Chcę Cię uchronić przed niepotrzebnym wydawaniem kasy. Nie wiem, czy potrzebny jest Ci wzmacniacz, czy po prostu zmiana słuchawek. Na podstawie Twoich opisów nie możemy stwierdzić, czy brakuje Ci mocy, ew. jakiegoś ostatecznego szlifu w brzmieniu, czy po prostu zupełnie nie leży Ci granie tych ATH. Kupno wzmaka może okazać się tylko wyrzuceniem kasy w błoto. Właśnie dlatego najlepiej słuchać co sie da przed zakupem, a nie kupować przez internet w ciemno - każdy ma inny gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziękuję za odpowiedź i radę Panie wrg

rzeczywiście w mojej prośbie jest jest zbyt mało sprecyzowanych szczegółów...

dlatego taki expert może pomyśleć, co ten świeżak chce i co tu robi na naszym forum....

słuchawek nie chcę zmieniać,te dla mnie są wystarczające.

moc jest,są fajne basy i wygoda na głowie.

potrzebuję jakiegoś źródła które uprzyjemni mi granie,słuchanie muzyki.(ze wskazaniem na gry)

źródła które tym słuchawkom doda lepszego brzmienia.

nie szukam profesjonalnego sprzętu a jedynie czegoś co poprawi jakość dźwięku,głównie ze słuchawek

 

sorry jeśli nie jestem profesjonalny i mało czytelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm, rozumiem.

 

Nie wiem jak dobrym źródłem jest Twoja aktualna karta. Jeśli nie pojawi się żaden głos orzekający niską jakość, to rzeczywiście dobry, neutralny wzmak typu O2 może być najlepszym rozwiązaniem. W przypadku wątpliwej jakości karty, będziemy zastanawiać się nad jakimś combo (DAC + amp), typu Cube, czy Maya.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

właśnie nad sprzętem od Audiotraka myślałem.

maya kosztuje w granicach 200 zł. cube prawie 400.

potrzebuje też żeby sprzęt obsłużył mi mikrofon w grach( posiadam zalmana zm-mic1)

więc pewnie jakieś combo

maya nie ma potencjometra co troszeczkę mnie odstrasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Strasznie mnie ciągnie do tych słuchawek. Oczywiście nie omieszkam je przetestować przed zakupem osobiście, jeśli pojawi się taka okazja. Niemniej jednak do tej pory nie miałem z nimi styczności i chciałbym zaciągnąć opinii//porady kogoś bardziej obeznanego ode mnie w temacie. Czy to prawda, że wokal w tych słuchawkach nie jest do końca "wyraźny"? Czy mógłby ktoś zdradzić, czy słuchawki, pomimo swej specyfikacji, nadają się do cięższego brzmienia? Jak ma się sprawa z miejscem dla uszu w środku słuchawek, tzn. czy małżowiny uszne stykają się z gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up, nie proponuję ich docelowo do ciężkiego łojenia, bo mimo wszystko mają delikatnie spowolnione brzmienie - w metalu lubię szykbość i uderzenie. Z tanich słuchawek do metalu używałem swego czasu superluxów HD660, pomyśl o nich.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up, nie proponuję ich docolego do ciężkiego łojenia, bo mimo wszystko mają delikatnie spowolnione brzmienie - w metalu lubię szykbość i uderzenie. Z tanich słuchawek do metalu używałem swego czasu superluxów HD660, pomyśl o nich.

Przepraszam, że z takim opóźnieniem odpisuję.

 

Czy ewentualny zakup dodatkowego wzmacniacza//urządzenia zniwelowałby wspomniane zwolnienie? Inna sprawa, że rzekomo(tak, wiem, tato a internet powiedział :) ) wokal, szczególnie kobiecy, nie jest do końca wyraźny - czy tego typu problemy wzmacniacze potrafią rozwiązać? Superluxy testowałem i naprawdę mi nie "przypasowały". O tych słuchawkach słyszałem dużo dobrego(izolacja, wygoda, fajna separacja jak na słuchawki zamknięte). No i słuchawki nie będą przeznaczone tylko do heavy metalu, również do innych gaturnków muzycznych oraz filmów, etc. Teoretycznie mógłbym zakupić słuchawki dużo "lepsze", czyt. droższe(Brainwavz HM5?), tylko wtedy i tak zakup wzmacniacza byłby raczej obowiązkowy a nie "uśmiecha" się mi wydawanie ~700 złotych na cały zestaw w ciemno(nigdzie nie mogę przetestować żadnych z wyżej wspomnianych słuchawek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy Xperia S napędzi te słuchawki?

Powinna napędzić, słuchawki mają jak na nauszne sporą skuteczność. Niemniej jednak one IMO nie są przeznaczone do chodzenia. To typowe słuchawki do domu. Są lepsze wybory, jeśli chcesz w nich chodzić. Inna sprawa, jeśli chcesz po prostu słuchać ich w domu z telefonu jako źródła.

 

 

 

 

Czy ewentualny zakup dodatkowego wzmacniacza//urządzenia zniwelowałby wspomniane zwolnienie? Inna sprawa, że rzekomo(tak, wiem, tato a internet powiedział :) ) wokal, szczególnie kobiecy, nie jest do końca wyraźny - czy tego typu problemy wzmacniacze potrafią rozwiązać? Superluxy testowałem i naprawdę mi nie "przypasowały". O tych słuchawkach słyszałem dużo dobrego(izolacja, wygoda, fajna separacja jak na słuchawki zamknięte). No i słuchawki nie będą przeznaczone tylko do heavy metalu, również do innych gaturnków muzycznych oraz filmów, etc. Teoretycznie mógłbym zakupić słuchawki dużo "lepsze", czyt. droższe(Brainwavz HM5?), tylko wtedy i tak zakup wzmacniacza byłby raczej obowiązkowy a nie "uśmiecha" się mi wydawanie ~700 złotych na cały zestaw w ciemno(nigdzie nie mogę przetestować żadnych z wyżej wspomnianych słuchawek).

To raczej nie jest cecha, którą można "poprawić". Nawet jeśli to w znikomym stopniu - charakter pozostanie. Kwestia niskich i wysokich tonów, to jest coś na co można mieć znaczny wpływ dobierając odpowiednie elementy toru. Proszę się jednak nie sugerować bardzo moimi opiniami - każdy ma swój gust, a mój jest dosyć radykalny. Lubię lekko jasne, dynamiczne brzmienie, jestem chory na punkcie zbyt dużego basu - to nie jest popularny gust. Proponuję jednak wertować opinie i szukać wypowiedzi słuchających metalu. Jeśli nie znajdziesz, można sobie odpuścić. W to jednak wątpię, na pewno ktoś się znajdzie. Wtedy proponuję wdać się w dyskusję, jeśli użytkownik dalej jest aktywny, może uda wysnuć się jakiś pewniejszy wniosek niż na podstawie jednej (mojej) opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pod koniec zeszłego roku postawiłem wszystko na jedną kartę i zakupiłem słuchawki z tego tematu i pod względem dźwięku jaki generują jestem zadowolony. Niemniej jednak drobnymi krokami nadchodzi lato, a moje uszy i tak się ostro pocą w pokojowej temperaturze przy oryginalnych skórzanych padach. Zainspirowany tematami o obszywaniu padów welurem również zdecydowałem się na ten krok, tylko nie mam zielonego pojęcia jak pady zdjąć ze słuchawek, żeby ich nie uszkodzić - nie chcę używać siły. Czy ktoś z Was mógłby udzielić mi jakiejś rady? Być może sama czynnośc jest dziecinnie prosta, ale jednak nie mam najmniejszego doświadczenia w tej sprawie.

 

PS.

Jeżeli ktoś z tutejszych weteranów słuchawkowych się orientuje, czy istnieją dostępne w sklepach welurowe zamienniki padów do tych słuchawek, to byłbym naprawdę wdzięczny za okazaną pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności