Skocz do zawartości

a10 - 1.7.3


mauzer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to bug, czy brakujący feature?

 

Mam pliki Ogg/Vorbis (rekompresja z FLAC w locie przy ładowaniu muzyki), otagowane.

Album jest dwupłytowy, wszystkie pliki mają ten sam tag ALBUM, a poszczególne płyty są rozróżniane po tagu DISCNUMBER.

Vedia A10 zamiast sortować utwory do odtwarzania po DISCNUMBER następnie po TRACKNUMBER, sortuje tylko po TRACKNUMBER.

Na dziś obejściem jest odtwarzanie w kolejności alfabetycznej plików w katalogu, więc nie jest to ogromny problem, ale piszę aby było wiadome że problem jest.

 

Mam jeszcze pytanie do użytkowników tego sprzętu:

Na razie używam tego odtwarzacza tylko do muzyki, chciałbym użyć go także do audiobooków, ale nie wiem jak zmusić do do wznawiania odtwarzania w miejscu w którym zostało ono przerwane. Chodzi mi o 3 konkretne sytuacje:

1. Chcę zatrzymać słuchanie bez patrzenia na ekran, w iRiverze było to proste, odblokowanie przycisków i przytrzymanie włącznika, odtwarzacz wyłączał się, a po uruchomieniu rozpoczynał w tym samym miejscu w którym przerwałem.

2. "Zasypianie" z zapamiętaniem odsłuchiwanej pozycji.

3. Wznowienie odtwarzania po padzie baterii, najlepiej w tym samym miejscu lub niewiele wcześniejszym.

Edytowane przez ksm123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to bug, czy brakujący feature?

 

Mam pliki Ogg/Vorbis (rekompresja z FLAC w locie przy ładowaniu muzyki), otagowane.

Album jest dwupłytowy, wszystkie pliki mają ten sam tag ALBUM, a poszczególne płyty są rozróżniane po tagu DISCNUMBER.

Vedia A10 zamiast sortować utwory do odtwarzania po DISCNUMBER następnie po TRACKNUMBER, sortuje tylko po TRACKNUMBER.

Na dziś obejściem jest odtwarzanie w kolejności alfabetycznej plików w katalogu, więc nie jest to ogromny problem, ale piszę aby było wiadome że problem jest.

 

Mam jeszcze pytanie do użytkowników tego sprzętu:

Na razie używam tego odtwarzacza tylko do muzyki, chciałbym użyć go także do audiobooków, ale nie wiem jak zmusić do do wznawiania odtwarzania w miejscu w którym zostało ono przerwane. Chodzi mi o 3 konkretne sytuacje:

1. Chcę zatrzymać słuchanie bez patrzenia na ekran, w iRiverze było to proste, odblokowanie przycisków i przytrzymanie włącznika, odtwarzacz wyłączał się, a po uruchomieniu rozpoczynał w tym samym miejscu w którym przerwałem.

2. "Zasypianie" z zapamiętaniem odsłuchiwanej pozycji.

3. Wznowienie odtwarzania po padzie baterii, najlepiej w tym samym miejscu lub niewiele wcześniejszym.

 

Sam używam A10 do słuchania audioksiążek i nie mam żadnych problemów.

W przypadku 1 i 3 zapamiętuje, 2 nigdy nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klos_rz Dziwne ale u mnie nie chce zapamiętywać położenia, może jest to wina trzymania utworów na karcie a nie w odtwarzaczu, sprawdzę jak będę w domu.

 

@KHRoN Jestem w tej dziedzinie laikiem nie wiem co robią inne odtwarzacze, po prostu jest dla mnie naturalne, że pliki się sortują w takiej kolejności w odtwarzaczu na laptopie (Rhythmbox) i takiego samego zachowania oczekuję od odtwarzacza.

 

W programowaniu i projektowaniu UI nazywamy to "Principle of least astonishment" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że to ma swoją nazwę ale i nigdy do tej pory nie spotkałem się z sortowaniem po tagu DISCNUMBER w odtwarzaczu

 

nawet odkąd odtwarzacze nabyły umiejętność "sortowania po tagach" zawsze wpisywało się CD1 czy CD2 w nazawie albumu, to tylko komputerowe odtwarzacze były takie sprytne (a i tak nie wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem woda już nic nie da :) ubezpieczenia już nie ma :/

Na 1.4.9 też nie widzi flac a na starszych mam obrócony ekran.

 

Ma ktoś ten standardowy soft 1.4.16 bodajże?

 

 

 

VEDIA A10 v1.4.16

 

Dostałem ten firmware od serwisu jako firmware na starą wersje ekranu, gdy napisałem, że ich nowy 1.4.9 wyświetla mi biała krechę z lewej strony.

 

Chciałem zauważyć, że podczas wgrywania program wyświetla, że jest to wersja 1.4.9, ale po wgraniu na mp3'ce pokazuje rzeczywiście wersję 1.4.16.

 

Aha i jeszcze u mnie przy wgrywaniu pod Win7 64bit podczas pierwszego wygrywania pokazuje błąd CRC, ale za drugim razem już nie.

 

ps. FLAC u mnie na starym A10 8GB na tym firmware działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klos_rz Dziwne ale u mnie nie chce zapamiętywać położenia, może jest to wina trzymania utworów na karcie a nie w odtwarzaczu, sprawdzę jak będę w domu.

 

@KHRoN Jestem w tej dziedzinie laikiem nie wiem co robią inne odtwarzacze, po prostu jest dla mnie naturalne, że pliki się sortują w takiej kolejności w odtwarzaczu na laptopie (Rhythmbox) i takiego samego zachowania oczekuję od odtwarzacza.

 

W programowaniu i projektowaniu UI nazywamy to "Principle of least astonishment" :-)

Z tego co pamiętam A10 nie zapamiętywała pozycji na karcie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielki minus to nowy sposób wchodzenia do menu-trzeba przytrzymać joy'a, którego staram sie oszczędzać jako że już po gwarancji. Kiedyś można też było wcisnąć joy'a i kliknąć < i było menu.

U mnie by cofnąć utwór nadal trzeba najpierw odpalić ekran, może to kwestia ustawień?

Dźwięk jest inny, na SRS Bass bardziej... odległy i przybasiony, ciężko mi narazie powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam to samo..

* więc mam pytanie jak stwierdzić jaka to wersja playera skoro są 2 wersje?

* jaki jest najwyższy firmware do konkretnej wersji i gdzie go ściągnąć, albo jak zapisać ten co się ma aktualnie na playerku?

 

PS:

1. Przycisk play/pause jak by zaczął lepiej działać, byłem przekonany, że to uszkodzenie fizyczne.

2. Windows 7 po komunikacie pomyślnie zainstalowano sterownik urządzenia powiedział, że to teclast

3. Vedia A10 gra wg mnie lepiej od Sansy Clip+ (rockbox) - mam obie - testowałem na słuchawkach SRS300

większa separacja, kontrola na niższych częstotliwościach, przestrzeń.

Edytowane przez badlog0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Nadeszły czasy SOPA/ACTA i wszyscy wyłączali serwisy ;-) Może się komuś przyda - firmware 1.4.9 - bez paska (zwane też 1.4.16). Dostałem dziś od serwisu vedii dla mojego playera A10. Na standardowym z ich strony - mam biały pasek po lewej. Na tym - nie mam. :-)

1.4.16(seria A10B4201028).rar

Edytowane przez siwys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

Zachęcony pozytywnymi opiniami o tym odtwarzaczu (ładnie gra, tani -88zł), postanowiłem kilka dni temu kupić takiego synowi :)

Ze względu na stara wersje oprogramowania ( 001.003.009 ) jako fan upgradów postanowiłem zaktualizować do najnowszego ze strony Vedii.

Wpierw ze zdziwieniem zobaczyłem firmware "bez paska"... Nie widziałem, żeby były sprzedawane z jakimś paskiem, na rękę....?

Po aktualizacji oprogramowania zobaczyłem o jaki 'pasek" chodzi....

naście aktualizacji firmwaru "bez paska" ze strony Vedii i pasek cały czas był... Dopiera jak ściągnąłem firmware siwys (kilka postów wyżej) dopiero na prawdę zniknął pasek :)

Morał z tego taki, ze firmware 001.004.009 ze strony to tak naprawdę 001.004.016 ( tak mi pokazywał na odtwarzaczu), a firmware z postu siwys to prawdziwe 001.004.009 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności