Skocz do zawartości

Panasonic RP-DJ120 - recenzja


pj866339

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic RP-DJ120

 

 

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich. Dzisiaj chcę przybliżyć Wam model słuchawek Panasonica – RP-DJ120. Słuchawki są naprawdę tanie – od 79 zł. Przypadkiem wpadły w moje ręce, ale są dobrą alternatywą dla słuchawek Sennheiser HD201, HD202 i innych w przedziale 80zł – 110zł. Kupując słuchawki w opakowaniu wykonanym z plastiku i tektury otrzymujemy słuchawki Panasonic RP-DJ120, oraz przejściówkę na dużego Jacka 6,3mm. Zestaw skromny, jednak w tej cenie nie spodziewałem się cudów. Jednak producent mógł dodać jakikolwiek pokrowiec do przewożenia słuchawek, ponieważ jest to konstrukcja składana, ale o tym potem.

 

 

 

Wygoda i użytkowanie

Wstęp mamy już za sobą przejdźmy do użytkowania. Słuchawki są całkiem wygodne. Nauszniki są pokryte „poduszeczkami” wykonanymi ze sztucznej skóry. Niestety pałąk dość mocno przyciska nauszniki (trochę słabiej niż w AKG K514DJ). Słuchawki mają możliwość składania. Po złożeniu zajmują naprawdę mało miejsca. Jak już wyżej napisałem producent mógł zadbać o użytkownika dodając pokrowiec do zestawu.

 

Ocena: 3/5

 

 

 

Dane techniczne

ze strony producenta

Przetwornik (średnica w mm): 28.0

Impedancja (Ω) / 1KHz: 24.0

Czułość (dB/mW ): 105.0

Maks. moc wejściowa (mW): 1000.0

Pasmo przenoszenia (Hz - KHz): 12 Hz - 25 kHz

Długość kabla (m): 2 m

Masa (g) bez kabla: 96.0

MiniPlug (śred. 3.5 mm):Tak

Adapter wtyczki (śred. 6.3mm):Tak

Rodzaj wtyczki: złoty

Typ magnesu: Neodymowy

Dźwięk

Najtrudniejsza część recenzji, ale postaram się to jakoś normalnie napisać. Słuchawki zaraz po wyjęciu z opakowania grają mizernie. Niskie tony zalewają pozostałe pasma. Scena jest, ale bardzo mała.

 

Po ok. 20 godzin wygrzewania niskich tonów prawie w ogóle nie słychać. Średnie tony i wysokie są dobrze odtwarzane. Po ok. 70 godzinach wygrzewania dźwięk jest już dobry. Bassy schodzą nisko, są odczuwalne, ale jest ich trochę za mało. Prawdopodobnie wynika to z tego, że producent zaprojektował przetworniki do wyraźnego odtwarzania dźwięków z pasma średnich i wysokich częstotliwości. Mimo, że bassu nie jest sporo nie zalewa on pozostałych pasm.

 

Ocena: 3,75/5

 

Tony śrenie – są dobre, trochę wycofane, jednak bardzo dobrze współgrają z niskimi tonami co daje dobry dźwięk.

 

Ocena: 4/5

 

Tony wysokie – są dobre, nie kłują w uszy.

 

Ocena: 4/5

 

Scena jest w sam raz. Głosy wokalistów są trochę wycofane co sprawia wrażenie przestrzeni. Poszczególne partie gitarowe nie zlewają się ze sobą. Jeśli ktoś się zna może rozpoznać poszczególne instrumenty oraz ich położenie na wirtualnej scenie.

 

Ocena: 3,5/5

 

 

 

Podsumowanie

Słuchawki Panasonic RP-DJ120 nadają się dla użytkowników, którzy nie mają wysokich wymagań co do dźwięku, ale chcą słuchać muzyki w dobrej jakości. Jeśli są jakieś wątpliwości lub pytania proszę pisać w tym temacie.

 

Ocena końcowa: 3,65/5

Edytowane przez pj866339
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do wygody użytkowania dodałbym jeszcze, że trzymając w pełni rozłożone słuchawki zawieszone na szyi, trzeba uważać bo włosy lubią się ładować w zgięcie i przy ściąganiu mamy nieprzyjemne tego konsekwencje :P

A słuchawki dostałem (dzięki błędowi sklepu) za 49zł i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony - kabel jest mega wytrzymały (kilka szarpnięć za klamkę czy o kant krzesła w szkole mi się zdarzyło a grają jak grały) a dźwięk wystarczający dla użytkownika bez zapędów audiofilskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności