Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Samsung P3 vs Samsung Wave


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

porównywałem 1.2 i 2.0 dźwiękowo i różnic nie dostrzegałem - przed aktualizacją. Wczoraj aktualizowałem ale audio nie sprawdzałem. Teraz zwróciłem uwagę na to, porównałem i rzeczywiście :). Jest zmiana. Lubiłem ciepłego Wave, ale teraz jest jakby bardziej szczegółowy, więcej smaczków jest. No to teraz mam zagwozdkę którą wersje instalować...

 

Ale coś czuję, że polubię się z aktualizacją. Przedtem już było super, ale teraz scena się zrobiła zupełnie inna... taka że ja pier... niczę ;)

 

Ja tam chyba napiszę do samsunga. A co mi szkodzi :D

 

Ze swojej strony życzyłbym sobie aby kolejna odsłona Bady wprowadziła oprócz naprawy bugów oraz autofocusa; piękny i funkcjonalny equalizer parametryczny, dostępny z poziomu odtwarzacza. Jeśli tak się stanie to wave (dla mnie) będzie urządzeniem idealnym. Dziękuję za uwagę :).

 

w 100% się zgadzam :). Lecz i tak jest the best :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź przestań, oni nie mogą sobie poradzić lagującą belką a ty chcesz ich męczyć o takie rzeczy :D.

Nie ma sensu pisać do nich o takie rzeczy bo nie ma szans aby to uwzględnili.

Ameryki nie odkryłem ale jak zegar na ekranie blokady przeniesiemy na górę to pasek odtwarzacza pojawia się na dole ;).

 

Nie wiadomo, może zrobią. Napisałem do nich żeby zrobili odtwarzanie po folderach, no i proszę, jest... :DB)

 

A tak serio, to prawda że LA1 nadal ma sporo robaków: Bardzo wolne działanie app store, wolne działanie wbudowanej przeglądarki, przycinanie się galerii zdjęć, słabo działający autofocus, ekran blokady nie zawsze reaguje za pierwszym razem na dotyk, pasek przewijania w odtwarzaczu nie zawsze działa precyzyjnie itp.

Ale trzeba pamiętać że Bada stała się prawdziwym "dużym" systemem i ma wiele nowych funkcjonalności w stosunku do 1.2, nie wspominając już o bardziej cywilizowanym wyglądzie. Osobiście wieżę że Samsung poradzi sobie z tymi problemami i otrzymamy nie tylko funkcjonalny ale również stabilny system.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syler

Śmiało możesz pisać. Masz moje pełne duchowe wsparcie w tej kwestii. A nuż się uda ^_^

 

Gdyby Samsung umożliwił w Wave'ach tak szeroką kontrolę dźwięku jak w P3, byłbym (i nie tylko ja) wniebowzięty. W sumie co im szkodzi udoskonalić soft?? Odtwarzacze mp3 i mp4 to i tak dla Samsunga raczej poboczna gałąź rynku, a więc soft odtwarzacza mogliby spokojnie przerobić na potrzeby smartfonów, co na pewno przyciągnęłoby nowych klientów. Niestety, nigdy nie jest tak, by wszyscy byli szczęśliwi. Zawsze czegoś musi brakować... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio pojawił się dziwny problem w moim s8500 na sofcie LA1, mianowicie podczas odtwarzania jakiejś piosenki w pewnym momencie zaczyna grać zupełnie inna piosenka z tym że na wyświetlaczu nic się nie zmienia tzn. nadal wyświetlane są dane pierwszej piosenki a pasek przewijania zmierza cały czas do przodu, jak gdyby nic się nie stało :blink: . Mieliście z czymś takim styczność? Warto wgrać coś nowszego? Może LD2 Nexus-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ile musiałbym wydać na jakieś świetnie zgrywające się nauszniki z P3? Chodzi mi o takie ,,zalążki high endu,, Jakieś modele? Przeszukując forum mało podobych tematów znalazłem a w większosci były polecane do niego Cal! jednak celuje w coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję ale wydając 700zł wolałbym mieć pewność, że zgra się to orgazmicznie ;) A nie mam możliwości przesłuchania przed zakupem. Kurcze niby było tyle opinii o topowej jakości dźwięku tego playera a tak niewiele konkretów można znaleźć na forum, ot jedyne co się doszukałem to w/w creativy ale, że z V39 mnie nie zachwyciły to i wątpie, że z p3 byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, szukałem kiedyś odtwarzacza z dobrym basem, juz mialem brać cowona s9 lecz pojawaiła sie opcja zakupienia wave (s8500) który to podobniez mial grać świetnie... no i skusilem sie bo raz ze mialem taniej bo w abonamencie a 2 ze zawsze to jedno urządzenie mniej do noszenia. IMO gra ok ale bez fajerwerków, bas nie schodzi za nisko :/ niby jest go duzo ale dopiero po ustawnieniu podbicia basów i equalizera na rock, a i tak nie ma takiego fajnego uderzenia za to jest bucząca bezkształtna basowa masa, po prostu nie gra basem tylko zlewa wszystko co ponizej 200hz w jedno i cześć (tu troche przesadzam ale dla zobrazowania sytuacji) Włączenie efektu 5.1 tez mi nie pasuje, bas niby się poprawia ale tez zdecydowanie bez szaleństw, na dodatek góra staje sie bzycząca, metaliczna troche jak zamknięta w słoiku mucha, dla mnie brzmi nienaturalnie. Co do głośności jest ok, nie brakuje skali.
Postanowiłem poszukać jakiegos innego playera i ściągnąłem tą aplikacje: iPlayer plus w wersji trial, uruchamiam, ustawiam EQ i efekty, odpalam pierwszą lepsza piosenkę i juz słyszę że zapowiada się ciekawie, dół milo smyra ucho, góry tez nie brakuje i nie jest zniekształcona, daje głośność na max i buum bas dosłownie wybucha mięsiście w moich uszach, całkiem nisko schodzi, gra a nie dudni basem, prawie mozna policzyć a napewno usłyszeć osobne wychylenia membrany, bas jest dokładniejszy nie rozlewa się w bezkształtną masę a na uszach czuć uderzenia. Góra nie jest metaliczna, jest łagodna, nie bzyczy i nie trzeszczy choć EQ ustawione w V z jedynie lekką przewagą na niskich suwakach. Juz chce kupować tego playera i... okazuje się że jest za cichy, zdecydowanie. Jak dla mnie gra jak marzenie ale na max głośności mam to co w 1/3 na komputerze, od standardowego playera wave tez gra ciszej.
Dla tego mam prośbę, moglibyście mi przytoczyć kilka urządzeń które tak właśnie grają jak ta aplikacja?? Wydaje mi się że opisałem wystarczająco dobrze jak gra, a jak ktoś nadal nie wie to niech sobie ściągnie wersje trial za free i przesłucha :) z dołu dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave ma bardzo fajne zejście, ale po aktualizacji gra raczej chłodno z niedużą ilością basu (ale imo lepszą jego jakością). XB700 jak dla mnie są do kitu.

 

Fajnie wiedzieć że jest apka z EQ. Lecz w sumie nawet nie będę jej instalować, bo po ustawieniu opcji w menu serwisowym nie mam potrzeby już korzystania z EQ, chociaż jakbym już korzystał to bym pewnie górę podbił. Te wszystkie bassboosty i inne efekty wow, to dla mnie shit.

 

Zainstaluj sobie bada 1.2 albo pierwszą wersje 2.0. Basu raczej nikomu nie powinno brakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie co do słuchawek mam inne odczucia, nie mówię że są to najlepsze słuchawki nie zrozumcie mnie źle, fakt kupiłem je ze względu na to że lubie bas no a większa membrana to lepsze jego odwzorowanie i nie zawiodłem się, potrafią zejść bardzo nisko a przy tym nie zamulają tak basem reszty, choć wiadomo nastawione są na niskie częstotliwości więc góra schodzi w nich na dalszy plan - ale własnie takich słuchawek szukałem, trafiają w moje gusta. Poza tym są mega, mega wygodne, a na dodatek pomimo rozmiarów wcale tak łatwo z głowy nie spadają. Już ponad 2 lata używam ich bardzo intensywnie i nic się z nimi złego nie dzieje. Jak za 300pln jestem zadowolony. Ale już, koniec off topu :P

MrBrainwash możesz mi powiedziec więcej o tych ustawieniach w menu serwisowym? albo podesłać jakąś stronę - wiem moge poszukać w googlu ale może masz coś juz sprawdzonego :) Chętnie spróbuję coś pogrzebać. Ogólnie jestem zadowolony z grania Wave'a lecz trochę mi brakuje takiej dokładności i szczegółowości w kontroli basu.

Aha, no i nadal czekam na propozycje playerków, i tak nie będę kupował w ciemno bez słuchania, ale przynajmniej bede wiedział czego szukać do przesłuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave ma świetny bas. Kontrolowany i faktura jest piękna, IMO to te soniacze się wykładają.... uwierz mi soniacze są słabe... a to że wygodne to sie zgodzę ;)

 

Co do ustawień to wejdź na forum bada. Tu na forum wkleił ktoś linki do konkretnych ustawień, ale teraz Ci nie znajdę, sam musisz poszukać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności