Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[ROZWIĄZANE] Dokanałówki do 250, rock, hard rock


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam słuchawek dokanałowych do 250 zł, do słuchania muzyki z HTC Wildfire (smartfon).

 

Muzyka jakiej słucham: Led Zeppelin,Pink Floyd, Guns 'n Roses, AC/DC, Black Sabbath, Metallica, Deep Pruple, Queen.

 

Czyli ostrzejszy rock i hard rock, czasami lubię też posłuchać czegoś lżejszego, np. bluesa i soft rocka.

 

Co możecie mi polecić?

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajna lista :) Dorzuciłbym jeszcze kilka zespołów. Polecam Ci poczekać jakiś tydzień na polską premierę NuForce NE-700m. Będą kosztowały akurat 249zł, posiadają mikrofon, jednak nie wiem czy zadziała z HTC. NE-7m podobno działają więc jest duża szansa, że będzie ok.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to zespoły ? Bo bardzo chętnie bym tą liste rozszerzył :)

 

Słuchawki faktycznie się fajnie prezentują, czytałem jeszcze że Shure SM102 i A-Jays Two są też niezłe (A-Jays Two widze że dużo tańsze, ale czy gorsze?), jak się mają do tych NuForce?

 

Mogą być bez mikrofonu, w sumie i tak go nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dire Straits, Uriah Heep, King Crimson, RHCP, The Doors, Scorpions, Van Halen, Iron Butterfly...

 

W takim razie jeśli bez mikrofonu to NE-700m za 199zł. Na razie nie wiadomo, czy to będzie hit czy kit. Za granicą raczej umiarkowany entuzjazm ale bez konkretniejszych porównań. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu półka wyżej, skoro są tańsze i pewnie jeszcze duża część ceny jest za napis "Shure"?

 

Teraz mam wątpliwości czy brać NuForce czy jednak te Shury :)

 

Po przeczytaniu recki doszedł jeszcze jeden pomysł: AKG K370 i Sony ex500.

Edytowane przez Maniekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu półka wyżej, skoro są tańsze i pewnie jeszcze duża część ceny jest za napis "Shure"?

 

Nie są tańsze, ich sklepowa cena to 240zł. A pólka wyżej można wywnioskować po ocenach w testach, coś około 8/10 przeważnie dostawały, troche czytałem bo mam je wplanach :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógł by ktoś jeszcze wypowiedzieć się na ten temat?

 

250 zł to troche kasy jest, a jak na razie to 2 osoby pozytywnie wypowiedziały się o 2 modelach różnych firm :)

 

P.S. Czytam jeszcze że jakieś "Audea" (pewnie zabijecie za słowo "jakieś" ;d) są lepsze od Shurów.

 

P.S. 2 A jak Fisher Eterna mają się do tych słuchawek?

Edytowane przez Maniekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Audeo same w sobie są bardzo fajne a jak się złapie seal i ciut pobawi EQ to i bas mają świetny (zwarty, mocny). W rocku mamy wtedy podkreśloną fajnie perkusję, no i dzięki urokom armatury separację i szczegółowość. Tylko nie wiem jak to z tym HTC zagra. Nie wiem czy kumpel swojego Wildfire odebrał z serwisu bo tak to bym miał okazję posłuchać. Eterny do rocka raczej nie... one ponoć bardziej do elektroniki się spiszą.

Ogólnie... ja Phonaki polecam a w forumowym komisie można nówki niemal za małą kasę (ja za nowe PFE 111 wyłożyłem ponad 400zł... no, nie ja ale i tak więcej niż teraz w komisie chodzą ;)) można dostać. IMHO warto, bo żadne słuchawki jeszcze mnie tyle razy sobą nie zachwyciły i żadne inne po pierwszym odsłuchu nie dostały etykietki "muszę to mieć!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mi raczej chodziło o Audeo PFE012 (to samo co 112, tylko bez filtrów i pokrowca, które można dokupić później), też się nadadzą do tej muzyki?

 

Czyli jeśli cena tutaj nie gra roli to w pojedynku Shure SE102 vs Audeo PFE 012 (lub jak kto woli PFE 112) zwyciężają Phonaki?

 

Jak byś mógł posłuchać ich chwilę na Wildfire to będę bardzo wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Audéo PFE 111 i 112 to starsze modele wyposażone w sporą ilość akcesoriów.

Audéo PFE 012 Perfect Bass to model z roku 2010, którego cena jest niższa, dzięki akcesoriom ograniczonym do niezbędnego minimum.

 

We wszystkich modelach wykorzystano te same przetworniki armaturowe, wszystkie mają identyczne obudowy i przewody. Brzmienie słuchawek można zmieniać poprzez wymianę filtrów akustycznych, nakładanych na wylot dyszy przetworników.

 

Obecnie są produkowane trzy rodzaje filtrów:

- szare, uwypuklające środek pasma

- czarne, podbijające skraje pasma

- zielone, silnie podbijające basy

 

A oto krótkie porównanie wyposażenia:

 

1. Filtry akustyczne

111 i 112 - po dwie pary szarych i czarnych, 012 - jedna para zielonych

W zestawie ze 111 i 112 filtry są zapakowane w pudełko z przyrządem niezbędnym do ich wymiany. W 012 nie ma pudełka ani przyrządu do wymiany filtrów.

 

2. Nakładki silikonowe

012, 111, 112 - trzy pary, w rozmiarach S, M i L

 

3. Pianki Comply

111 i 112 - dołączona jedna para pianek T-130 w rozmiarze M, 012 - brak

 

4. Prowadnice do przewodów

111 i 112 - dołączona jedna para, 012 - brak

 

5. Etui

111 i 112 - w zestawie, 012 - brak

 

6. Przyrząd do czyszczenia nakładek

111 i 112 - w zestawie, 012 - brak

 

7. Kolor obudowy

111 - biały

112 - czarny ze srebrną wstawką

012 - czarny

 

Z powyższego zestawienia wynika, że choć wszystkie modele są w praktyce identyczne, to 012 gra inaczej (bardziej basowo), za sprawą zielonych filtrów standardowo zamontowanych w słuchawkach. Kupując filtry szare, lub czarne można sprawić, że 012 zagra tak samo, jak 111 i 112.

Możliwe jest również dokupienie wszystkich pozostałych akcesoriów, z wyjątkiem etui.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem dokładnie różnice między słuchawkami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo na zielonych to kupa, więc 012 nie opłaca sie w ogóle kupować. Nie płacisz większości za napis shure, to bzdura kompletna. Audeo gdyby były tańsze to mogłyby konkurować z shurkami, bo są bardziej detaliczne, można bardziej ingerować w brzmienie i są wygodniejsze. Jednak w shure bardziej mi sie podobało zrównoważone granie, czego nie można powiedzieć o Audeo, które współgrają dobrze tylko z ciepłymi źródłami. Shure są mniej wybredne i mają pełniejsze brzmienie, grają bardzo dobrze z większością utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może i post sprzed dwóch miesięcy, ale do podobnych gustów muzycznych + iPod Classic 7G nadawały by się jakiekolwiek A-Jays, S-Jays? Czy może lepsze byłyby Shure`y SM102 albo Senki CX400II?

Chodzi mi o dokanałówki wymienne z CAL!`ami i HD202.

Dodam, że jestem dopiero początkującym melomanem, a w mej małej mieścinie ludzie za najlepszy sprzęt uważają Creative, a Shure to firma nieznana nawet w sklepach muzycznych(może i to ironia, ale długo musiałem się do CAL! przekonywać - zaufanie zawiedzione. Pomimo dosyć dobrego dźwięku i wygody. To wciąż Creative, 4 miesiące mojego użytkowania i prawa słuchawka nie działa - Jack jak zawsze się zarwał. Tylko Senki HD202 wytrzymały próbę czasu, ehh.), a znam może ze 2 osoby, które przykładają jako-taką wagę do dźwięku i mają Senki.

Edytowane przez Aklaszok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności