Skocz do zawartości

Rozładowany iPod ładuje tylko stan krytyczny


lopezoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem jest taki, iż rozładował mi się iPod i po podłączeniu go do ładowania (bez wzgl czy PC czy sieć) pokazuje mi status "Please Wait. Very low battery", po jakiś 2-3min sam sie włącza, przez chwile widać czarny podświetlony ekran z logo Apple, po czym się wyłącza, tak jakby znowu się rozładował. Nie pojawia się nawet menu. I tak w kółko, ładuje chwilę, ON, nagły OFF itd.. Próbowałem go resetować, zostawić na dłużej, nic to nie daje. Szukałem po tematach, ale z taką sytuacją się jeszcze nie spotkałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to już kilka razy - wyciągałem baterie z ipoda i podładowywałem ją bezpośrednio z zasilacza, później ładowała się już w iPodzie.

Z tego co wyczytałem pomaga też użycie osobnej ładowarki, np. tej od Apple, a nie ładowanie z PCta, ale tego nie próbowałem.

Edytowane przez Dawid523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o wydajność prądową, USB to max 500mA, podróbka ładowarki pewnie nie więcej, więc każda dobra ładowarka/zasilacz powinna dać radę, chociaż sam tego nie testowałem, ładowałem baterię bezpośrednio.

Edytowane przez Dawid523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bateria do wyrzucenia - trzymała 1-2h. Ale chodziło mi tylko o odpalenie iPoda i sprawdzenie dysku, a właśnie wyświetlał komunikat Very Low Battery.

 

W przypadku ładowania baterii Li-on należy pamiętać żeby nie przekroczyć napięcia granicznego, tj. 4,2V, co do ładowania ciągiem/impulsowo chyba nie ma żadnych obostrzeń.

Edytowane przez Dawid523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności