Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Bardzo ciekawe doświadczenie też jest jeśli podłączymy do lepszej jakości toru niż portable.

OMX980 grają świetnie na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym mojego stareńkiego tunningowanego Denona DCD 1700 GAT na PCM56 (notabene najlepsze źródło jakie miałem).

Jest ładna barwa, poprawnie rysowane wokale damskie i męskie, dobra scena. Jest oddany dobrze detal. Bas jest limitowany w kategoriach absolutnych ale faktura, impakt basu jest OK. Ktoś pisał wcześniej że te słuchawki brzmią dobrze ze wzmacniacza stacjonarnego i faktycznie, lubią więcej prądu i dobrze czują się w lepszym towarzystwie.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony i słuchawki pewnie sobie zatrzymam(kupiłem je z ciekawości, bardziej na próbę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe doświadczenie też jest jeśli podłączymy do lepszej jakości toru niż portable.

OMX980 grają świetnie na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym mojego stareńkiego tunningowanego Denona DCD 1700 GAT na PCM56 (notabene najlepsze źródło jakie miałem).

Jest ładna barwa, poprawnie rysowane wokale damskie i męskie, dobra scena. Jest oddany dobrze detal. Bas jest limitowany w kategoriach absolutnych ale faktura, impakt basu jest OK. Ktoś pisał wcześniej że te słuchawki brzmią dobrze ze wzmacniacza stacjonarnego i faktycznie, lubią więcej prądu i dobrze czują się w lepszym towarzystwie.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony i słuchawki pewnie sobie zatrzymam(kupiłem je z ciekawości, bardziej na próbę).

 

Kolejny zadowolony klient? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe doświadczenie też jest jeśli podłączymy do lepszej jakości toru niż portable.

OMX980 grają świetnie na wbudowanym wzmacniaczu słuchawkowym mojego stareńkiego tunningowanego Denona DCD 1700 GAT na PCM56 (notabene najlepsze źródło jakie miałem).

Jest ładna barwa, poprawnie rysowane wokale damskie i męskie, dobra scena. Jest oddany dobrze detal. Bas jest limitowany w kategoriach absolutnych ale faktura, impakt basu jest OK. Ktoś pisał wcześniej że te słuchawki brzmią dobrze ze wzmacniacza stacjonarnego i faktycznie, lubią więcej prądu i dobrze czują się w lepszym towarzystwie.

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony i słuchawki pewnie sobie zatrzymam(kupiłem je z ciekawości, bardziej na próbę).

 

Kolejny zadowolony klient? :D

 

He, w sumie to dla mnie zaskoczenie, fajna i zachęcająca koncepcja do słuchania muzyki "outdoor".

W domu niepodzielnie rządzą Yamaha YH-100. Ale to już nie portable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No i w końcu po kilku latach doczekaliśmy się następców MX980 pod nazwą MX985, chociaż bazując na wstępnych informacjach tak naprawdę trudno mówić o "następcach". Mowa tu raczej o drobnym upgradzie, sprowadzającym się głównie do zmniejszenia pilota oraz wtyczki, która nadal się obraca, ale trochę inaczej - nowe rozwiązanie Sennheisera stosowane również w innych nowych słuchawkach. Same słuchawki poza dwoma wspomnianymi zmianami, na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jak MX980. Osobiście jestem zawiedziony brakiem redesignu kształtu samej słuchawki i jej metalowej końcówki - wg. mnie powinni je zmienić by poprawić ergonomię, w tym przede wszystkim lepsze trzymanie/osadzenie w uszach. Póki co brak bardziej szczegółowych informacji, w tym tych najbardziej konkretnych - czy wnętrzności zostały zmienione, czy taka sama jakość brzmienia itp... Napisałem już w tej sprawie zapytanie emailowe do Sennheisera. Słuchawki mają trafić do sklepów jeszcze we wrześniu. Pozostaje czekac aż ktoś się skusi i porówna ze starym modelem :)

 

Poza tym brak informacji o następcy OMX980, wygląda na to, że się nie pojawią i/lub Sennheiser zrezygnował z kontynuacji tego modelu. Więcej o nowych MX985 oraz pozostałych modelach z tej linii pod adresem:

http://en-de.sennhei...from-sennheiser

MX 985_1.jpg

MX 985_2.jpg

MX 985_CX 985_Plug.jpg

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jako posiadacz MX985 mogę wypowiedzieć sie rowniez tylko o nich w samych superlatywach, grają niesamowcie jak na swoje rozmiary, tak dobrej jakości nie słyszałem nigdy w żadnych pchełkach, grają niemal tak samo jak normalne duze słuchawki.

Przede wszystkim są niesamowcie detaliczne, chirurgicznie precyzyjne, neutralne, tony wysokie są krystalicznie czyste tak jak lubię nie ma mowy o jakims graniu gdzie coś sie zlewa albo coś kłuje w uszy nawet przy mocniej sieczce jak to ma miejsce w tanszych konstrukcjach.

Obecnie grają u mnie w zupełnie innym przeznaczeniu do jakich je zakupiłem, używam ich jako główne słuchawki przy komputerze, grają z kartą Xonar ST sprawują sie rewelacyjnie.

Mam tez porównanie do innych pchełek np. do MX660, to nawet nie ma co równać inna klasa grania, MX660 grają przy nich bardzo blado, dzwiek brzmi jak skompresowana mp3trójka nie wybrzmiewa jak nalezy nie ma czystości, detalicznosci, mozna to troche porównać do słuchania utworu w formacie mp3 96kbps a FLAC taka jest mniej wiecej różnica miedzy nimi.

Jedyną wadą jak dla mnie w tych pchelkach to metalowy regulator pilot na kablu, jest dość cieżki i tylko niepotrzebnie ciąży na kablu, jak dla mnie mogłoby go po prostu tam nie byc.

 

Moja ogólna ocena to -10/10 za jakość dzwięku, a jestem wymagający :D, mały minus tylko dla tego ze nie dysponują mocniejszym basem gdzie czasami by sie przydało więcej mięsa, mocniejsze zejście niżej np. w hip-hopie, ale z drugiej strony po takich rozmiarach słuchawek nie mozna oczekiwać basu na poziomie Beyerow DT770 ;) gdzie tam bas potrafi rozsadzać czaszke.

 

Jak widać małe pchełki które potrafią zagrać z klasą jak i odpowiednią jakością.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ja tylko chciałbym spytać, czy jakimś małym, przyzwoitym wzmakiem portable można nieco dociążyć najniższe rejestry, co by te pchełki nieco ładniej wibrowały. nie musi to być prawdziwe trzęsienie ziemi, a po prostu lepsze wysterowanie i zaakcentowanie nieco subbasu. wyższe rejestry basu akurat ilościowo i jakościowo jak najbardziej mi pasują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jak ktoś szuka tańszej i realnej alternatywy, to polecam chińskie MrZ Tomahawk z taobao

http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.26.hhxixK&id=40909466527&ns=1&abbucket=5#detail

 

kupiłem je z tej aukcji przez polskiego pośrednika, wyszło mi nieco ponad 2 stówki. różnice w dźwięku w porównaniu do MX985 są kosmetyczne, wynikają raczej z dopasowania do ucha, niż z samej jakości dźwięku czy strojenia (przynajmniej ja tak je odebrałem, a miałem bezpośrednie porównanie do MX985). wadą jest to, że są dość duże, ale jeśli komuś dobrze siedziały MXy, to i te chińczyki powinny mu pasować. na plus kabel i malutki, fajny wtyk

 

kilka fotek ode mnie (od lewej Blox BE3, MX985, Soundmagic EP30 i Tomahawki)

https://onedrive.live.com/redir?resid=cdc60127bcdcf117%2133652

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

- Czy te Tomahawk zgrają się z clipem sport?

nie wiem

 

- Jak grają neutralnie,bardziej na bas?

ciepło, naturalnie, dość równo

 

- Jak wyglądają pod względem trwałości?

są bardzo dobrze wykonane

 

- Na ile jest gwarancja i czy jak np padnie słuchawka to trzeba je wysyłać do Chin?

pytaj pośredników z taobao. chyba, że znasz chiński ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Tomahawk zgrają się z clipem sport? Jak grają neutralnie,bardziej na bas? Jak wyglądają pod względem trwałości? Na ile jest gwarancja i czy jak np padnie słuchawka to trzeba je wysyłać do Chin?

 

Jeśli mają charakter grania taki jak MX985, to nie zagra to najlepiej. Synergia jest z lekko ocieplonym odtwarzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mała profanacja, pchełki podłączone do stacjonarki, całkiem fajnie grają, wprawdzie bas nie ma takiego impaktu ale reszta bardzo przyjemna.

I małe porównanie Tomahawki mają nieco większą scenę niż MX980, bas na korzyść MXów, góra Tomahawk, MXy mocno akcentują wokale Tomahawki

są równiejsze, ale trzeba dodać basu w MXach zejść ze średnimi, ogólnie bardzo fajne słuchawkowi. Nigdy nie myślałem, że pchełki potrafią tak zagrać.

Ciekawe jak mogłyby zagrać MX gdyby miały coś lepszego zamiast tej nitki, w Tomahawkach kabelek wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mała profanacja, pchełki podłączone do stacjonarki, całkiem fajnie grają, wprawdzie bas nie ma takiego impaktu ale reszta bardzo przyjemna.

I małe porównanie Tomahawki mają nieco większą scenę niż MX980, bas na korzyść MXów, góra Tomahawk, MXy mocno akcentują wokale Tomahawki

są równiejsze, ale trzeba dodać basu w MXach zejść ze średnimi, ogólnie bardzo fajne słuchawkowi. Nigdy nie myślałem, że pchełki potrafią tak zagrać.

Ciekawe jak mogłyby zagrać MX gdyby miały coś lepszego zamiast tej nitki, w Tomahawkach kabelek wygląda dużo lepiej.

 

Też swoje lubię, co prawda mam 985, ale one zdaje się różnią się od siebie tylko tym, że jedne mają 16 Ohm, drugie 32.Co do kabelka, dla mnie spoko, bo jest przyjazny w użyciu i praktycznie wcale się nie plącze. Mam je już trochę i nic się z kabelkiem złego nie dzieje.

Spoko pchły, tylko stosunkowo duże, może być u niektórych problem z aplikacją.

 

Jak odbierasz w nich rozmiar sceny? Mnie ona ciągle zaskakuje, są utwory w których grają mi pod tym względem lepiej niż K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba aż tak to nie, ale K550 to tylko chwilkę miałem na głowie. Do HD800 sporo brakuje. Są utwory w których instrumenty

są rozłożone dość szeroka, ale póki co odbieram to trochę sztucznie bo nie gra to wszystko razem tylko tak jakby z różnych miejsc,

nie wiem jak to opisać. Dam im jeszcze trochę czasu bo z tego co wiem są nowe. Póki co Tomahawki mają lepszą scenę.

Wielkość to prawda, dzięki temu są u mnie jedne i drugie, mi pchełki pasują w przeciwieństwie do doków.

 

A jeżeli chodzi o zaskoczenie to prawda nie wiedziałem że pchełki mogą tak grać, scena która wychodzi z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"scena która wychodzi z głowy" - o, o to mi właśnie chodziło.

MX985 mają takie dziurki od wewnętrznej strony na tych metalowych "rurkach". Podobno dzięki temu dźwięk lepiej rozchodzi się po małżowinie niż w innych pchłach.

Nie mogę wypatrzyć na 980, ale na pewno też tam są :

 

http://www.audiocamp.net/freedata/jihwon/goods/sennheiser/mx985/20121127164225_BvFb.jpg

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności