Skocz do zawartości

Sennheiser MX980


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie na head-fi więcej o MX980 i kurde kuszą mnie one coraz bardziej :) Tym niemniej szkoda mi wydać na pchły 450zł, dlatego poczekam aż cena spadnie do 350-400zł. Ciekawi mnie jeszcze, czy Sennheiser nie wypuści niedługo rewizji nowej wersji, np bez potencjometru, orientuje się ktoś jakie są cykle wydawnicze tej firmy?

Na 100% cena nie spadnie do takiego poziomu, u nas i tak są bardzo tanie, bo w USA kosztują 200 USD bez podatku, w Niemczech 120-130 EUR.

 

Nie spodziewałbym się też nowej wersji, w końcu takie PX100, HD595 czy HD650 były na rynku przez długie lata. 980 mają chyba rok. Zastępowanie ich czymś nowszym byłoby absurdalne z biznesowego punktu widzenia.

 

Zamiast skąpić 50 zeta, po prostu je kup i słuchaj.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzą mi się anatomiczne gąbki.

 

Moglbys rozwinac swoja mysl ?

CHyba chodzi o to, zeby nie byly takie jak obecnie, czyli okragle a cos w rodzaju wyciskow z ucha, poniewaz to gabka a nie silikon to ukladalyby sie w uchu prawie kazdemu - mysle, ze o to chodzi ;) Ale osobiscie sadze, ze to zyczenie nie do spelnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, nie wiem skąd pomysł, żeby gąbka przypominała spłaszczoną kulkę, cała słuchawka łącznie z gąbką powinna być anatomiczna i dostosowana do kształtu małżowiny. Nie jest potrzebne takie dopasowanie, jak w dokanałowych, więc można to robić seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie na head-fi więcej o MX980 i kurde kuszą mnie one coraz bardziej :) Tym niemniej szkoda mi wydać na pchły 450zł, dlatego poczekam aż cena spadnie do 350-400zł. Ciekawi mnie jeszcze, czy Sennheiser nie wypuści niedługo rewizji nowej wersji, np bez potencjometru, orientuje się ktoś jakie są cykle wydawnicze tej firmy?

Na 100% cena nie spadnie do takiego poziomu, u nas i tak są bardzo tanie, bo w USA kosztują 200 USD bez podatku, w Niemczech 120-130 EUR.

 

Nie spodziewałbym się też nowej wersji, w końcu takie PX100, HD595 czy HD650 były na rynku przez długie lata. 980 mają chyba rok. Zastępowanie ich czymś nowszym byłoby absurdalne z biznesowego punktu widzenia.

 

Zamiast skąpić 50 zeta, po prostu je kup i słuchaj.

Dla mnie to nie jest tanio, jeśli HD595/598 mogę mieć za 100zł więcej niż MX980. Oczywiście są to inne konstrukcje, tym niemniej modele HD są słuchawkami o wiele bardziej złożonymi i droższymi w produkcji, a mimo to tylko nieznacznie droższymi od tych pcheł. Myślę, że to dobrze obrazuje jak bardzo MX980 są przecenione i przecież nie jest to tylko moje odczucie. Model ten stanieje z czasem, zresztą już staniał, bo na początku były jeszcze droższe. Z czasem tanieje większość słuchawek, pytanie tylko kiedy i o ile. Poza tym ja jako konsument analizuję sobie pod różnymi względami i nie mam budżetu, aby co rok kupować kilka drogich par słuchawek, więc u mnie ta decyzja musi być tym bardziej przemyślana.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dokow nie masz zastrzezen cenowych? W czym jest bardziej skomplikowana konstrukcja i produkcja IE8 w stosunku do mx980? Drivery bardzo podobne, w MX wiekszy troche. S. nigdy "za darmo" swoich top of the line nie rozdawal, a niezaleznie od subiektywnej oceny, obiektywnie rzecz biorac mx980 sa na szczycie listy pchelek made by S. Wg mnie predzej znikna z oferty S. niz stanieja znacznie... (mowie oczywiscie o sugerowanej przez producenta cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację pchły są niedoceniane i traktowane po macoszemu w stosunku do doków. Ludzie postrzegają je z góry jako coś gorszego i automatycznie muszącego kosztować znacznie mniej od IEM'ów. Tym niemniej opinii, że są zbyt drogie jest wiele (na head-fi praktycznie każdy recenzent to podkreśla). Zapewne ich cena wynika w dużej mierze z projektu studia BMW no i że są modelem flagowym. Tym niemniej stanieją, bo skoro już staniały, to czemu miałyby jeszcze nie potanieć? Myślę, że spokojnie zejdą poniżej 400zł. HD650 były kiedyś po 1800zł, teraz można spokojnie kupić za 1200zł nówki ze sklepu. To samo IE8, pamiętam jak stały po 1200zł (albo jeszcze drożej), teraz 800zł, a też są "top of the line", tyle, że w IEMach :) Oczywiście, jeśli MX980 nie potanieją w perspektywie krótkiego czasu to jest duża szansa, że się w nie zaopatrzę, o ile nic lepszego nie pojawi się na horyzoncie.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekaj dwa lata, żeby oszczędzić 50 zł i w międzyczasie kup jakieś inne pchełki za 200 zł, które sprzedasz potem z 50% stratą. Powodzenia.

 

Właśnie zapuściłem koncert fortepianowy Chopina no.2, ależ to fenomenalnie brzmi na tych Sennkach :blink: Scena jest szersza niż w szurach (czego nie słyszałem na innych nagraniach). I wszystko jest takie Sennheiserowsko delikatne. :)

 

Od dwóch tygodni słucham wyłącznie na MX980 i zaczynam się przekonywać do tezy, że słuchawki nagłowne z przenośnym playerem to poroniony pomysł.

Edytowane przez MathU
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni słucham wyłącznie na MX980 i zaczynam się przekonywać do tezy, że słuchawki nagłowne z przenośnym playerem to poroniony pomysł.

 

I wyobraź sobie, że walczę z tym na tym forum jakieś hmm... 3 lata niedługo będzie. Pchełki są fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni słucham wyłącznie na MX980 i zaczynam się przekonywać do tezy, że słuchawki nagłowne z przenośnym playerem to poroniony pomysł.

 

Po zawodzie z IE8 nie wierzę w takie bajki :P

 

Właśnie - może ktoś porównać dźwiękowo MX980 do IE8?

 

Proszę, nie pisz, jak osobiście nie słuchałeś.

A ktoś chyba porównywał te pary słuchawek gdzieś w komentarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w coś nie wierzę, chyba mogę napisać... Twój protest byłby zasadny, gdybym napisał, że to wiem.

 

Chcesz powiedzieć, że MX980 mogą zagrać na poziomie np. HD25-1, M50 czy ESW9? :o

 

Porównanie było bardzo oszczędne, tzn. dowiedziałem się, że MX980 są "bardziej zbalansowane" (czyli rozumiem mają mniej basu i więcej góry) i że "mniej wybaczają". Chodzi mi o szczegóły - scena, barwa, separacja, realizm, wybrzmiewanie, pogłosy, gradacja planów - cokolwiek szerzej.

 

PS. Chyba MX980 nie izolują?

Edytowane przez Pierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że w coś nie wierzę, chyba mogę napisać... Twój protest byłby zasadny, gdybym napisał, że to wiem.

 

Chcesz powiedzieć, że MX980 mogą zagrać na poziomie np. HD25-1, M50 czy ESW9? :o

 

Porównanie było bardzo oszczędne, tzn. dowiedziałem się, że MX980 są "bardziej zbalansowane" (czyli rozumiem mają mniej basu i więcej góry) i że "mniej wybaczają". Chodzi mi o szczegóły - scena, barwa, separacja, realizm, wybrzmiewanie, pogłosy, gradacja planów - cokolwiek szerzej.

 

PS. Chyba MX980 nie izolują?

 

Twoje nie wierzenie w bajki inaczej zabrzmiało niż tylko taka zwykła opinia.

 

No i ciężko by było by słuchawki za 500zł, tym bardziej, że to pchełki, przewyższały modele znacznie droższe lub droższe. Tu już się nie oszukujmy. Ja wiem jedno, że gdy zmasakruję MX980, to kupię je znowu i nie będę szukał niczego nowego, no chyba, że będzie godny następca, ale to się szybko nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie twierdzę, że one grają lepiej od słuchawek nagłownych, tylko że ich przenośność jest tak wielkim plusem, że równoważy wszystkie minusy dźwięku.

 

Przestałem nosić do pracy szury w torbie, zamiast tego mam wszystko w kieszeni koszuli, a nagłownych słucham sobie po prostu w domu, ze źródła stacjonarnego.

 

W bezpośrednim porównaniu z V-Jays widać, że te drugie mają przymuloną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są to inne konstrukcje, tym niemniej modele HD są słuchawkami o wiele bardziej złożonymi i droższymi w produkcji, a mimo to tylko nieznacznie droższymi od tych pcheł

 

Koszt produkcji nei ma najmniejszego znaczenia w cenie. Takie czasy są, że płacisz za wartość jaką przedmiot daje Tobie. Co ciekawe HD598 to podręcznikowy przykład zawyżania pozornej wartości przez bardzo udany marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos uzywa dwoch gabek w celu poprawy ulozenia MX-ow w uchu, to mysle, ze powinien sprobowac moda, ktory jest pokazany w tym azjatyckim linku, ktory MathU wkleil kilka stron wstecz - tego z teflonowa tasma uszczelniajaca. Po wykonaniu moda (wracamy wowczas do jednej gabki) poprawia sie gora, jednak jak na moj gust dwie gabki za duzo tam maskuja :) Jezeli komus to przeszkadza (jak mi) to tasmy w dlon i owijamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na allegro akurat nie sprawdzałem,kto wie czy to nie ostatnie w tej cenie

 

a i u sennheisera jeszcze są za 500

 

http://www.sennheise...product_id=3755

 

 

 

 

bo na ceneo :

 

 

http://www.ceneo.pl/6561850

 

 

Edytowane przez lipiec2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW to czy słuchawki muszą mieć naklejkę Konsbudu żeby były z oficjalnej dystrybucji?

 

U mnie niczego takiego nie ma, choć na aukcji jest napisane "Sprzęt jest nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzi od polskiego dystrybutora marki SENNHEISER. Dzięki temu otrzymują państwo polską gwarancje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musza i nie musza miec oficjalnego dokumentu gwarancyjnego - dzwonilem do Konsbudu i w sprawie moich IE8 i pozniej MX zeby potwierdzic ich pochodzenie i pan z serwisu rekomendowal sprzedawcow jako "bioracych towar od nich". Dodatkowo wyjasnil, ze podstawa gwarancji jest faktura (paragon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności