Skocz do zawartości

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mówię o słabszej grafice, mnie chodzi o to że podłączając konsole SD do telewizora LCD HD nie da się na to patrzeć. Wszystko jest tak nieostre że mnie autentycznie robi się niedobrze po parunastu minutach. Na starym telewizorze CRT nie ma takiego problemu.

 

To jakis kiepski lcd, w nowszych juz tak tragicznie raczej nie jest. Ja preferuje plazme, bija lcd pod kazdym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje, jak xbox nie sprzeda się w ciągu....do świąt. Zostają obie. PS3 i 360, pogram troche i dopiero podejme decyzje. Najwyżej sprzedam obie. Jakos nikt nie podał sensownych argumentu na pozostawienie Xa czy zakup 3, a mi żal tego a chęć mam na drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o słabszej grafice, mnie chodzi o to że podłączając konsole SD do telewizora LCD HD nie da się na to patrzeć. Wszystko jest tak nieostre że mnie autentycznie robi się niedobrze po parunastu minutach. Na starym telewizorze CRT nie ma takiego problemu.

 

To jakis kiepski lcd, w nowszych juz tak tragicznie raczej nie jest. Ja preferuje plazme, bija lcd pod kazdym wzgledem.

 

Masz racje, już biegnę kupować plazmę żeby podpinać do niej ps2... No comment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli xbox nie daje ci już radości, to może warto sprawdzić ps3 dla samych exów (God of War 3, Uncharted 2, Metal Gear Solid 4, Killzone 2/3, Uncharted 1/2, LBP, Folklore, Heavenly Sword,..).

 

Sam kupiłem ps3 niecały rok temu, na początku nie miałem za bardzo w co grać, kiedy już kupiłem kilka tytułów to okazało się, że granie nie cieszy mnie tak jak myślałem, tzn lubię sobie ostatnio zagrać np w Castelvanie, ale to muszę mieć czas, ochotę - gra się fajnie, ale jakoś mnie specjalnie do grania nie ciągnie, są inne rzeczy do roboty. Jestem casualem. Myślałem, że konsola będzie dla mnie takim centrum multimedialnym, np do muzyki (nie sprawdza się), wymieniłem nawet dysk na 640GB, ale konsola stoi i się kurzy. Ostatnio ps3 została "złamana", można "piracić", więc zyskała bardzo na popularności. Mi swojej trochę żal sprzedawać, ale z drugiej strony trochę bez sensu trzymać, tym bardziej, że gram na monitorze 22".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

Ja nie mówię o słabszej grafice, mnie chodzi o to że podłączając konsole SD do telewizora LCD HD nie da się na to patrzeć. Wszystko jest tak nieostre że mnie autentycznie robi się niedobrze po parunastu minutach. Na starym telewizorze CRT nie ma takiego problemu.

 

To jakis kiepski lcd, w nowszych juz tak tragicznie raczej nie jest. Ja preferuje plazme, bija lcd pod kazdym wzgledem.

 

Masz racje, już biegnę kupować plazmę żeby podpinać do niej ps2... No comment...

Brawo! A czy gdzies napisalem, zebys biegal po plazme? Brawo jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O

Ja nie mówię o słabszej grafice, mnie chodzi o to że podłączając konsole SD do telewizora LCD HD nie da się na to patrzeć. Wszystko jest tak nieostre że mnie autentycznie robi się niedobrze po parunastu minutach. Na starym telewizorze CRT nie ma takiego problemu.

 

To jakis kiepski lcd, w nowszych juz tak tragicznie raczej nie jest. Ja preferuje plazme, bija lcd pod kazdym wzgledem.

 

Masz racje, już biegnę kupować plazmę żeby podpinać do niej ps2... No comment...

Brawo! A czy gdzies napisalem, zebys biegal po plazme? Brawo jeszcze raz

 

Sam wyskoczyłeś z plazmą apropo podpinania starych konsol do telewizorów HD więc brawa dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ;)

Jakos nie moge sie tego dopatrzec w mojej wypowiedzi. Potrenuj czytanie ze zrozumieniem.

Co do plazm, to na nich nie widac tak mocno przeskalowania obrazu, wiec bedzie lepiej niz na lcd oraz wole plazme od lcd, co wlasnie napisalem wczesniej. Co do podpinania konsoli do czegokolwiek to masz napisane w pierwszym cytowanym przez Ciebie poscie, czyli w Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem PS3 pożyczyłem kilka gier(2) i 2 kupiłem. Teraz mam kolejne pytanie dlaczego gry wyglądaja tak tragicznie na PS3? Te same co na x360 specjalnie takie pożyczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam, pozycje multiplatformowe wyglądają o niebo lepiej na Xie. Taka Mafia 2 nawet trawy nie miała bo inaczej sie grać ze względu na klatkowanie nie dało. Ale eksy to już inna bajka. PS3 najlepiej pod eksy kupować. Pod resztę Xa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam, pozycje multiplatformowe wyglądają o niebo lepiej na Xie. Taka Mafia 2 nawet trawy nie miała bo inaczej sie grać ze względu na klatkowanie nie dało. Ale eksy to już inna bajka. PS3 najlepiej pod eksy kupować. Pod resztę Xa.

 

Bzdura. Wyglądają tak samo (Akurat Mafia 2 i Bayonetta to jedyne wyjątki z w miarę nowych gier. Zresztą jeśli się nie mylę, to graficznie Mafia 2 na konsolach i tak wymięka przy wersji PC). Takie rzeczy to się pojaiały kiedyś, jak nikt oprócz studiów first-party nie ogarniał architektury PS3. Zresztą podobno EA ma ostatnio (np. Dead Space 2) projektować właśnie pod PS3 i robić konwersje na inne platformy.

 

 

 

 

 

Co do mojego zdania: bierz PS3. Zgadzam się z tym, co napisał mat_zll - to "wypalenie" może być spowodowane właśnie piractwem. Niejednemu już ściąganie gier z neta odbierało radość z grania, a z PS3 nie ma tak łatwo i przyjemnie z przeróbką (poza tym IMO Xbox nie ma już tylu dobrych exów do zaoferowania). Nawet, jak kupisz używaną grę za 60zł, to raczej nie ma tego "A chrzanić to! [wywala.iso z dysku]", które było przy piratach...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ps3 i xbox inaczej podają obraz. tyczy to się głównie kolorów. na ps3 wszystko jest trochę bardziej stonowane. coś jak różnica między plazmą a lcd ;) na xboxie bardziej 'żyletowaty' jest obraz. kwestia gustu i przyzwyczajenia. co nie zmienia faktu że kilka gier lepiej wygląda na xboxa, ale nie jest to kwestia jakości tekstur co optymalizacji. na ps3 są spadki animacji. ale są to pojedyncze wypadki.

jeszcze jedną zaletą xboxa jest instalowanie. ps3 nie instaluje w pełni gier na dysku, tak jak xbox, przez co loadingi bywają krótsze na konsoli microsoftu. najlepiej to widać na przykładzie fify albo guitar hero. chociaż trochę tutaj generalizuję bo mam porównanie tylko na grach 'imprezowych'.

 

a samo ps3 u mnie w domu pełni rolę kombajnu multimedialnego. cały dysk mam zapchany muzyką i zdjęciami, a filmy ogladam streamując przez ps3 media server. to jest rewelacja. no i youtube na tv też ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

polecam Xbox z czujnikiem Kinect, do innych konsoli musisz dokupić jakies rekawice, dodatkowe czujniki tu czujnik rozpoznaje twarz, i ruchy twojego ciała bez dodatkowych interfejsów, zawody sportowe ( super), walki(boks) ekstra , do strzelanek sie nie nadaje ale w odwodzie oryginalna konsola. Jak przyjdą do ciebie kumple zabawa na 100% zapewniona (bez chipsów).

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak wygląda sprawa rozdzielczości w X360? Na wiki czytam, że jest full hd, ale na YT to wygląda tak, jakby X skalował 720p do 1080p... Chciałbym kupić monitor do laptopa i podpiąć do tego x-klocka dla paru gier (MK...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam jak to będzie wyglądało na monitorze. Sam gram na tv i jak wiadomo tv zaciera nieco niskie rozdzielczości konsol. Na bardzo ostrym monitorze może rzeczywiście być bez rewelacji bo 1280x720 to nic szczególnego w dzisiejszych czasach. Do pc mam monitor 19 cali z max rozdzielczością 1440x900 i bez AA gry wyglądają nieszczególnie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam jak to będzie wyglądało na monitorze. Sam gram na tv i jak wiadomo tv zaciera nieco niskie rozdzielczości konsol. Na bardzo ostrym monitorze może rzeczywiście być bez rewelacji bo 1280x720 to nic szczególnego w dzisiejszych czasach. Do pc mam monitor 19 cali z max rozdzielczością 1440x900 i bez AA gry wyglądają nieszczególnie.

Mnie nie chodzi o samą rozdzielczość, tylko o skalowanie do rozdzielczości natywnej monitora... wiadomo, że zwykle wygląda to tragicznie.

 

Telewizora praktycznie nie oglądam, mam jakiś mały CRT na którym oglądam Eurosport i tyle... Konsoli do niego nie podłączę.

 

Chyba wstrzymam się w takim razie do czasu zmiany mieszkania, bo pewnie będę wtedy musiał kupić jakiś nowy TV i wtedy wezmę coś z 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności