Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

PS3 / XboX360


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

W maju stuknie mi 40 lat, patrząc na wiek jestem chyba starym graczem  :D

 

Mam problem przestało mi się chcieć grać, mam xboxa 360 i ponad 150 tytułów do ogrania(nie do końca legalne). Odpalam gre na godzine dwie i jakoś nie ma "fun".  Są tytuły które mnie bawią zawsze ale to juz nie jest to. Chciałem tez wreszcie skończyć swoją przygode pod czarna banderą i przejść na legal. Postanowiłem sprzedać xboxa i kupic Ps3. Czy to ma sens? Zawsze moge pobawic się z pół roku i sprzedać chlebaka jak nie przypasuje. Może wogóle sprzedać konsole i po prostu od czasu do czasu pograć na PC? Odczekac troche może znów będę chciał grać? Apetyt na miód wróci? Potem znów kupic klocka, tym razem na legalu.

 

Paradoksalnie trafiła do mnie konsolka moich dzieci DSLite i te cukierkowate popierdółki wciągnęły mnie. 

 

Trudno mi podjąć decyzje bo żal rozstawać się z przyjacielem - xboxem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to sa równorzędne konsole - nie ma mowy o ssaniu, jedynie w przypadku PESa lepiej sprawdza się pad od Sony. Nie chodzi mi o wyższość któregoś systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o grywalność tej jednej gierki... na PS3 po prostu wszystko w tej materii wychodzi lepiej, na temat innych się nie wypowiem, bo konsoli używam tylko i wyłącznie z tą grą (takie zboczenie ;) ).

Z tym, że ssie to może przesadziłem, więc proszę się nie urażać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pad z x-a jest o niebo albo i o dwa lepszy od sony. Co do reszty to podobnie. Grafika podobna, z dx9 cudow sie nie wyciagnie. Jedynie kiedys na sony jakby hdr slabiej dzialalo(moze z mniejszej ilosci klatek?) Jak jest teraz? Nie mam pojecia.

Polecam granie na 2 konsole i 2 tv ;) W taki sposob chce sie nawet tym, ktorym sie nie chce.

 

U mnie wybor padl na x-a z powodu braku konkurencji podczas zakupu (styczen 2006) i do 2 lat po zreszta rowniez.

Edytowane przez Matess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różnią turnieje w pesa na ps3 od tych na xboxa poza faktem że xbox ma wygodniejszego pada? ;)

ja sam przerobiłem większość konsol. obecnie w domu mam ps3, psp, ds, wii, ps2, psx, dreamcast. i jednego się już nauczyłem. piractwo zabija 'fun'. jak się ma wszystko to nei gra się w nic. ja gram dość rzadko (kolekcjonuje te sprzęty, gry neikoniecznie ;) ) i tylko na oryginałach. poprostu fajnie sobie kupić grę za 200zł, pograć, sprzedać. jak wydaje się na nią pieniądze to jest większa mobilizacja żeby się wciągnąć. z większością gier jest podobny problem, tzn. przebrnięcie przez początek. jak już wciągnie to chce się grać. tyle że w pewnym wieku ma się już mniej czasu i człowiek chce żeby 'zaskoczyła' od razu. stąd tez ciągłe tasowania piratami.

no i warto sobie odpuścić też chęć ogrania wszystkiego co jest tego warte. bo życia nie starczy na to ;)

 

a przesiadka z xboxa na ps3 jest jak najbardziej sensowna. miałem xboxa 1,5 roku, potem przesiadłem się na ps3. nie powiem złego słowa na konsolę microsoftu, ale poprostu nie ma tyle do zaoferowania co sony. jakość tytułów ekskluzywnych takich jak uncharted czy god of war jest nie do wyobrażenia dla kogoś kto nie grał. jedyne za czym tęsknię to pad od Xa :)

 

ale jakbym miał wybrać moją ulubioną konsolę to będzie nią DS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ps3 nic nie zmieni moim zdaniem bo mimo że ps3 ma trochę swoich exclusivów to znowuż nie są to gry które miały by na nowo rozpalić chęć do grania ;) Z Twojego opisu rozumiem że stałeś się casual gamerem ;) więc powinieneś kupić sobie Ipoda toucha i pogrywać w małe gierki typu angry birds albo cut the rope i będziesz happy. Ewentualnie poczekaj na nintendo 3ds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ps3 nic nie zmieni moim zdaniem bo mimo że ps3 ma trochę swoich exclusivów to znowuż nie są to gry które miały by na nowo rozpalić chęć do grania ;)

eee tam :P uncharted niejednego casuala 'wskrzesił' ;) w tym i mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupowalem gierki, przechodzilem i sprzedawalem. Lepsze zostawione.

Nieraz udawalo sie sprzedac za wiecej niz kupilem

no ja też ;) kupuje się tylko na KT albo na jakiś bazarach forumowych, a sprzedaje od 1zł na allegro ;) zawsze jest na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ps3 nic nie zmieni moim zdaniem bo mimo że ps3 ma trochę swoich exclusivów to znowuż nie są to gry które miały by na nowo rozpalić chęć do grania ;)

eee tam :P uncharted niejednego casuala 'wskrzesił' ;) w tym i mnie :)

 

No więc pozostaje Ci czekanie na uncharted 3 a w międzyczasie nie masz w co grać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na ps3 nic nie zmieni moim zdaniem bo mimo że ps3 ma trochę swoich exclusivów to znowuż nie są to gry które miały by na nowo rozpalić chęć do grania ;)

eee tam :P uncharted niejednego casuala 'wskrzesił' ;) w tym i mnie :)

 

No więc pozostaje Ci czekanie na uncharted 3 a w międzyczasie nie masz w co grać ;)

nie no, bez przesady ;) gram średnio w jedną grę na 2 miesiące więc lista pozycji 'do zaliczenia' jest aż za długa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcicherski jak Ci się x360 znudził to może warto zainteresować się Wii bo to całkiem inny typ grania, przesiadka na PS3 dużo nie zmieni.

Dodatkowo Wii można spokojnie wyrwać za 400zł wiec może mógłbyś posiadać 2 konsole na raz, a jak ci nie podejdzie to sprzedasz i zostaniesz przy xie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcicherski jak Ci się x360 znudził to może warto zainteresować się Wii bo to całkiem inny typ grania, przesiadka na PS3 dużo nie zmieni.

Dodatkowo Wii można spokojnie wyrwać za 400zł wiec może mógłbyś posiadać 2 konsole na raz, a jak ci nie podejdzie to sprzedasz i zostaniesz przy xie.

 

To już lepiej niech sobie kinect kupi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kinect jest stanowczo za drogi i jak na razie nie ma na niego gier które mogłyby przyciągnąć gracza na dłużej niż 30min, w przeszłości się pewnie rozwinie ale aktualnie Wii jest dla mnie lepsze głównie za sprawą gier.

No i na Wii możemy pograć w gry ze starszych konsol, typu NES, SNES, N64, GC itp. i przeglądać neta.

Sam pomału przymierzam się do Wii ale to dopiero za jakiś czas, dłuższy raczej :P

Edytowane przez mac_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kinect jest stanowczo za drogi i jak na razie nie ma na niego gier które mogłyby przyciągnąć gracza na dłużej niż 30min, w przeszłości się pewnie rozwinie ale aktualnie Wii jest dla mnie lepsze głównie za sprawą gier.

No i na Wii możemy pograć w gry ze starszych konsol, typu NES, SNES, N64, GC itp. i przeglądać neta.

Sam pomału przymierzam się do Wii ale to dopiero za jakiś czas, dłuższy raczej :P

 

Problem w tym że skoro założyciel wątku ma obecnie xboxa360 to po podłączeniu wii nie posiadającego HD zwymiotuje na telewizor. Przykro mi ale taka jest prawda, wiem bo sam to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze Wii nie ma co porównywać do x360 pod względem grafiki bo to zupełnie inna liga, ale nie tylko grafa się liczy, jeśli gra jest potwornie grywalna, ma ciekawa fabułę i potrafi wciągnąć na długie godziny to grafikę moim zdaniem można przeboleć, oczywiście im lepsza tym fajniej ale nie tylko grafa się liczy :)

Sam czasem lubię zagrać w jakaś oldschoolową gierkę na PC, PSX czy na emulatorach jeszcze starszych konsol i jakoś efektów wymiotnych nie mam :P ale ja generalnie bardzo rzadko gram :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem wii nie jest grafika, bo efekt wymiotny trwa przez 5 minut, nie dłużej ;) problem jest w słabej bibliotece. dla gracza wii nie może być 'podstawową' konsolą bo po miesiącu nie ma w co grać. ale fajnie jest wii mieć- na imprezy najlepsza konsola. nie ma takiej osoby która by się nie bawiła dobrze przy wii sports albo wii party. fakt, że teraz ps move i kinect trochę namieszały, ale to już inna historia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o słabszej grafice, mnie chodzi o to że podłączając konsole SD do telewizora LCD HD nie da się na to patrzeć. Wszystko jest tak nieostre że mnie autentycznie robi się niedobrze po parunastu minutach. Na starym telewizorze CRT nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności