Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

[Sonda] Pes czy Fifa


sheffunio

  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W co wolisz grać ?

  2. 2. Na jakiej platformie?



Rekomendowane odpowiedzi

Na PC zdecydowanie Fifa 11. Jak narzekacie na prostote -> wyłączcie sobie wszystkie "ułatwiacze", wszystko na manualu i gra się cacy :)

PES 11 całkiem niezły, ale jest to dla mnie krok w tył w stosunku do 10 (sugeruję się demem, w którym rozegrałem ~30 meczy).

 

Ci co piszą, że fifa do piachu mnie poprostu śmieszą. Obie najnowsze odsłony są niezłe i stoją na wysokim poziomie, a wybór to rzecz gustu i własnych preferencji.

Edytowane przez subWOOFer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC zdecydowanie Fifa 11. Jak narzekacie na prostote -> wyłączcie sobie wszystkie "ułatwiacze", wszystko na manualu i gra się cacy :)

PES 11 całkiem niezły, ale jest to dla mnie krok w tył w stosunku do 10 (sugeruję się demem, w którym rozegrałem ~30

 

Gra z komputerem w fifie jest dosyć prosta w tym jak to nazywasz manualu :) zagrywki zmieniły się niewiele od czasów pierwszych odsłon gry w pes w sumie też ale jest trudniejszy gra się znacznie szybciej i ma większe możliwości jeśli chodzi o zagrywki i kombinacje w które fifa jest uboga jak rownież ustawienia taktyczne zespołu.

 

Jeśli gram to raczej z przeciwnikiem zazwyczaj siadamy w kilku wtedy jest dobry klimat.Zauważyłem również z kolegami że grający w pes nie mają problemów z graniem w fife natomiast grywajacy w fife z pesem słabo sobie radzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta sonda nie ma sensu, a pokazuje co najwyżej kto w co gra bo zapewne większość osób zagłosowało na grę w którą gra, być może nawet nie sprawdzając gry-konkurenta.

 

Trzeba wziąć pod uwagę że PES jeśli chodzi o gameplay już bodaj od wersji 3 jest taki sam na PC jak i na konsolę, a z FIFĄ bodajże jest tak dopiero od edycji 11.

 

W czasach świetności PES 3 był on na pewno lepszy od FIFY ale od tamtego czasu moim zdaniem gra ze stajni EA zaczęła tylko zyskiwać w tej rywalizacji. Obecnie mam FIFĘ 11 na PS3 i trudno mi sobie wyobrazić lepszą grę piłkarską, aczkolwiek najnowszego PESa jeszcze nie próbowałem. Jednego jestem pewien- grafika w FIFIE jest bardziej dopracowana.

 

Słyszałem ostatnio ciekawą opinię mówiącą że PES to taki bardziej arcade a FIFA jest zdecydowanie bardziej realistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio ciekawą opinię mówiącą że PES to taki bardziej arcade a FIFA jest zdecydowanie bardziej realistyczna.

 

Tak mówiono od poczatkowych części.

 

Gram w nowa fife i pes-a grałem też w dziesiątke Ea oraz konami fifa 11 graficznie jest zdecydowanie lepsza niżeli w pes ale grywalność na tzw dwóch w pes bije fife.w fifie min dalej kuleje granie z klepki.Grałem najpierw w pes byłem bardzo zaskoczony postępami w grze jest sporym upgradem dziesiątki natomiast po grze w fifie oczekiwałem wiecej i trochę się rozczarowałem.nowy pes jest dosyć zmieniony strzelanie aby strzelić nie wychodzi i piłka mniej się klei nogi przy podaniach jeśli słabo grasz jest to odzwierciedlone na boisku a to duży postęp jeśli chodzi o realizm gry postęp fify to znów bardziej szata graficzna jak i również dobre kamerki których brakuje w pes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fifa jest już od dłuższego czasu lepsza ;) według mnie...

 

Licencja lig...I na pc tak naprawdę fifa 12 to jest fifa 11, która była na konsole pod nr 11, tylko, że w nowej grafice.... Mieli teraz zrobić pierwszy raz taką sama na wszystkich platformach, ale jakoś wydaję mi się, że to im nie wyszlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o formę czystej rozrywki to absolutnie fifa :) Nikt nie chce poświęcać wielu godzin treningu zanim dojdzie do wprawy w podawaniu i strzelaniu bramek. Gry tego typu przemawiają do mnie wtedy gdy są zręcznościowe, nie oczekuję odwzorowania, które zamiast wyciszać moje komórki doprowadza mnie do szewskiej pasji próbując dobrze podać i strzelić bramkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pc tak naprawdę fifa 12 to jest fifa 11, która była na konsole pod nr 11, tylko, że w nowej grafice.... Mieli teraz zrobić pierwszy raz taką sama na wszystkich platformach, ale jakoś wydaję mi się, że to im nie wyszlo ;)

Nie prawda, w tym roku na konsolach i pc są to ta sama gra, różnią się tylko tym że na PC możesz ustawić grafikę w wyższej rozdzielczości. W tamtym roku tak było że fifa 11 PC była tak naprawdę fifą 10 z konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widzi różnic między FIFĄ 12 a 11, to chyba oglądał screeny zamiast w nią grać :P Gameplay całkowicie przebudowany, jest trudniej i bardziej realistycznie (w końcu obrońcy nie atakują "na raz", jak to miało miejsce w poprzednich odsłonach), ale z drugiej strony gra nie jest wolna od wszelkich bugów, często związanych z kulejącym systemem kolizji. Ogólnie jest dobrze, wydaje się, że w przeciwieństwie do KONAMI zmiany wprowadzane przez EA są słuszne, rokujące na przyszłość. Mnie zawsze w fifach brakowało pewnej przypadkowości, losowości zdarzeń, różnorodności. Bo jednak dalej ma się wrażenie, że bramki zdobywa się na jedno kopyto.

 

 

Ta nieprzewidywalność od zawsze towarzyszyła serii PES i najnowsza odsłona nie jest pod tym względem wyjątkiem. Ogólnie po demku byłem bardzo pozytywnie nastawiony, jednakże wraz z upływem czasu optymizm zaczął słabnąć, niestety. Coś w tym musi być, bo mam tak już od kilku ostatnich edycji, które są niejakim zaprzeczeniem największego niegdyś atutu Pro Evo - im więcej się grało w PES'a, tym radość i satysfakcja lepsza. Ale do rzeczy: tutaj też gra się inaczej niż w edycji oznaczonej numerkiem 2011, tempo gry jest szybsze, a piłkarze to już nie rasiaki i piłkę jako tako potrafią przyjąć. Z drugiej strony, strzały są po prostu spartaczone, do bani, itp. itd. Już w poprzedniej edycji można było zauważyć niepokojące zjawisko w postaci słabych strzałów, takich "flaków" puszczanych górą i lobujących głupkowatych, bezradnych golkiperów. W 2012 jest ich nawet więcej, teraz ciężko jest oddać silne, "soczyste" uderzenie. Jeśli jesteśmy już przy bramkarzach, to wspomnieć należy, że dalej nie można o nich mówić jako ostojach drużyny. Oczywiście nierealnym byłoby gdyby wyciągali wszystkie piłki, ale co oni potrafią czasem wycyganić, to ciężko opisać. Dość powiedzieć, że często rzucają się w miejscu po piłkę lecącą z "zawrotną", żółwią prędkością, oczywiście bezskutecznie. Niby przez takie aspekty właśnie gra staje się bardziej różnorodna, ale bez przesady. Jakoś w starych, dobrych PES'ach GK potrafili się sprawnie i mądrze zachowywać, a tutaj po prostu sprawiają wrażenie głupich.

 

 

Ogólnie trochę jest wszelakich kruczków w gameplayu, gdyż KONAMI poprawiając jedne rzeczy po prostu psuje inne. Wspomnę jeszcze tylko o niezwykle irytującej grze w środku pola, fauli jest bardzo dużo, gra ciałem, jak i wyskoki do główki praktycznie nie istnieją. Pod tym względem EA przoduje.

 

Co do kariery, to ta w FIFIE wydaje się fajniejsza, chociaż co kto lubi. Muszę jednak zaznaczyć, że nie wiem po co ktoś dodał te rozmowy z piłkarzami w PRO - ciągle w kółko to samo, albo "czemu mnie nie wybrałeś", lub "treningi mnie nudzą". Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć, które zabierają tylko czas. W takiej formie, nie ma to imo żadnego sensu.

 

 

Jeśli chodzi o online, to FIFA była zawsze lepsza i nadal jest. Jednakże muszę pochwalić KONAMI za ogólną poprawę trybu sieciowego, a raczej jego działania, w znacznym stopniu wyeliminowano lagi i większość rozgrywanych meczów jest "prawie jak offline". Gorzej nieco z nowym systemem stworzonym w celu walki z oszustami i uciekinierami. Gra bowiem często niepoprawnie uznaje, kto spitolił.

 

 

 

Cóż, to tyle z takich ogólnych przemyśleć. Całościowo wydaje mi się, że jednak FIFA lepsza. Ale PES zawsze miał i ma (pomimo wspomnianych niedogodności) coś takiego charakterystycznego, sprawiającego, że gra jest po prostu kompletnie różna od FIFY. Kwestia, czy ta różność się nam podoba, czy też nie. Akurat ja pogrywam w obie gierki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pogrywam w obie :) PES na konsoli, Fifa na PC. Ale do PESa mam trochę inne odczucia, bo mi soczyste strzały wchodzą cały czas, aż zbyt często, a prędkość bramkarzy poprawił patch i myślę że jest OK. A ucieczki w meczach online i złe przyznawanie punktów w Fifie zdarzają się równie często. Poza tym strasznie laguje, ale i tak tryb sieciowy fify jest mega miodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem żadnych lagów w grach z serii FIFA odkąd pamiętam :) Z nowszych, to od 10 gram online, wcześniej grywałem trochę w 07 na PC i też było bardzo dobrze. Co do tej kwestii, to wydaje mi się, że PES jest wciąż słabszy, aczkolwiek i tak dużo się poprawiło.

 

Ogólnie to PES jest całkiem ok i grając z kompem wolę pogrywać właśnie w tę grę, ale czegoś mi jeszcze brakuje. W sumie to w demko (a szczególnie to drugie) grało mi się jakoś przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amatorzy fify :P. PES niech spomnę czasy, ah rok 97-98 kiedy to pierwszy raz zagrałem w tą gre.póżniejsze realizacje coraz lepsze i trudniejsze. Ale chwile spędzone z kumplami przed telewizorem bezcenne. Teraz już niestety nie gram, brak czasu ;). Może jak córka podrośnie to zechce zagrać z tatą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo o PESie można spokojnie powiedzieć, że do 6 części włącznie się rozwijał i był lepszy, niestety to, co się stało wraz z nadejściem ery next-gen bardzo negatywnie wpłynęło na grę od KONAMI.

 

Gram sobie ostatnimi czasy w 2012 i niestety, po rozegraniu ponad setki meczów mogę spokojnie powiedzieć, że gra cierpi na dokładnie to samo, co poprzednich kilka odsłon - po jakimś czasie się nudzi.

 

 

No i Japończycy zamiast zostawić dobre rzeczy i poprawiać błędy, zmieniają kompletnie rozgrywkę i wychodzi na to, że dana wada z poprzedniej edycji jest poprawiona, ale za to coś, co kiedyś było ok, teraz jest skopane. Wystarczy popatrzeć sobie na filmiki z chociażby PES'a 2009 - tam strzały były silne, soczyste. W 2012 niby czasem wychodzą "petardy", ale przez większość czasu to jakieś nieporozumienie - ot idzie taki flak górą, piłka leci tak szybko, że w rzeczywistości bramkarz mógłby się po nią rzucić ze dwa razy, ale nie w najnowszym Pro - tutaj GK to debile.

 

W ogóle gra straciła sporo swojej dawnej magii, teraz akcje już nie cieszą jak kiedyś, to samo tyczy się zdobywania bramek. Większość strzałów jest z miejsca (ile razy w realu tak pada gol?), potem flak górą, po kilku sekundach piłka w siatce - o, fajnie. I tyle.

 

Trochę narzekania, ale nie ma co robić dobrej miny do złej gry. Nie wiem, KONAMI może powinno zmienić silnik (już nie chodzi tylko o grafikę, która nawet ujdzie, ale też o animacje i ogólne zachowanie zawodników), bo PES dzisiaj w porównaniu do FIFY jest w pewnym sensie archaiczny (wspomniane animacje, walka o górne piłki, a w zasadzie jej brak). No i niech skośnoocy się wezmą do roboty, bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo poza Japonią nikt nie będzie chciał grać w Pro Evo. I zostanie tylko FIFA na scenie, ale FIFA jest kompletnie inna od PES'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności