Skocz do zawartości

U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja nie zmienialem, bo wolalem miec gwarancje, teraz jednach pukam sie w czolo dlaczego tego wczesniej nie zrobilem :). W koncu mozesz zobaczyc w kompie ile masz miejsca, dodawac foldery, tworzyc nowe, zmieniac nazwy itd. i w dodatku transfer wydaje sie jakby ciut szybszy ;). Ale jednego mankamentu nie poprawili. Dlaczego pliki w odtwarzaczu nie sa uporzadkowane alfabetycznie tylko wedlug kolejnosci wgrania >_>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest problem...

Posiadam T20 512MB z radiem i firmware 1.22 MTP (bez XP i WMP10 nie podchodz)

Sciagam update ze strony:

http://www.iriver.com/html/support/downloa...iew.asp?idx=813

rozpakowywuje do osobnego katalogu i odpalam

klikam dalej i przy prosbie o podlacznie playera -podlaczam go.

efekt -> pokazuje sie okienko Warning o tresci

Cannot find update information in the INF file

Klikam ok

I znow pojawia sie to samo okienko (Cannot find update information in the INF file)

na ktorym znow klikam ok

Pokazuje sie plansza:

Found the device

Your Device : iriver T20

 

klikam next i pokazuje sie plansza

Your device is up to date and no further update is available

You Device: iriver T20

Current firmware: v 1.22

 

Klikam radosnie reinstall i wyskakuje plansza

Internet Connection Required.

 

I tyle z wymiany firmware na nowszy ze o zmianie na UMS nie wspomne....

 

Taka reakcja jest na wszystkie instalatory ze strony www.iriver.com

 

Moze ktos mial juz taki problem ?

Komus wyskakiwalo okienko z takim warning-iem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u dwojga znajomych z tym samym skutkiem :(

Pozostaje mi jeszcze kafejka.

 

Ale możliwe ze problem leży gdzie indziej.

Po pierwsze nie znalazłem aby ktos miał komunikat „Cannot find update information in the INF file”

Po drugie na stronach:

http://www.iriver.com/html/support/faq/sufq_view.asp?idx=380

http://www.iriver.com/html/support/faq/sufq_view.asp?idx=387

są przedstawione standardowe przebiegi instalacji i punkt 4 u mnie wyglada jak poniżej.

1.JPG

Niema wiec pozycji New Firmware.

Ani nie pokazuje się przelacznik MTP <-> UMS

Może po prostu brakuje mi tego pliku .inf tylko który to ?

 

P.S. Udal się update do wersji 1.53 zgodnie z

http://www.iriver.com/html/support/downloa...mpSearchString=

poprzez spakowany hex

T20_MTP_V153(eu).zip

Niestety nie zmienilo to sytuacji z autoupdate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, ze u Mnie rowniez sie udala zmiana na UMS .. ( T30 ) rowniez mialem tak, ze musialem najpierw zmienic na nowszy firmware a pozniej dopiero na UMS... U mnie sie nie chcialo jakos polaczyc, wiec poszedlem do kafejki i tam wszystko poszlo ladnie i gladziutko, i zaplacilem 50 gr, za czas spedzony przy kompie, oplacalo sie .. :D

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może dodam swoje trzy grosze trochę z innej beczki ,a mianowicie skoro użytkownicy serii T mają już letgalnie wersje ums bez żadnych ograniczeń nagrywania więc może panowie z iriver pomyśleliby o poczciwych użytkownikach ifp-ów i znieśli te ograniczenia nagrywania w wersji ums

mogli by teraz wypuścić nowszą wersję softu ums juz bez ograniczenia

mała rzecz a jak by ucieszyła :D

trzeba ich chyba zasypać mailami to może zmiękną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczenia nagrywania na iFPkach mających firmware UMS nie wynikały ze złośliwości programistów, tylko są ograniczeniem sprzętowym... więc nie da się tego tak po prostu "doblokować"... już tyle razy było to wałkowane przy okazji MOD-UMS dla serii iFP

 

nie rozumiem jak ograniczenie sprzętowe skoro przy imm się da to czemu niby przy ums nie można

mógłbyś mi to łopatologicznie wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnienie jest "po prostu się nie da"

 

... iriver jasno napisał iż powodem dlaczego możliwość nagrywania jest zablokowana dla firmware'u UMS na 96kbps są "zniekształcenia i trzaski"

... a mając mod-UMS ludzie narzekają że nagrywanie ponad 128kbps jest bez sensu z uwagi na trzaski i zniekształcenia (mod-UMS odblokowuje własnie nagrywanie w dowolnej jakości na firmware UMS)

 

więc coś w tym chyba jest - pozatym zawsze możesz przejść na firmware IMM jeżeli tak bardzo zależy ci na nagrywaniu, albo zainteresować się (nierozwijanym już chyba) rockboksem dla iFP-ków... może pogadasz z gościem (polakiem notabene) który go robił i coś ruszy albo sam się tym zajmiesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie korzystam z imm :D

ale mimo wszystko miło by było gdybypodobnie jak w serii T nie było żadnych ograniczeń, a wyjaśnienie że "po porstu się nie da" nadal do mnie nie przemawia, bo czy to w jaki sposób player jest wykrywany przez komputer może mieć aż taki duży wpływ na jakość nagrywania :o

 

a jeśli chodzi o rockbox to raczej niewiele bym wniósł do tego projektu bo wogóle się na tym nie znam, jestem tylko zwykłym użytkownikiem, który odrobinę więcej oczekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to w jaki sposób player jest wykrywany przez komputer może mieć aż taki duży wpływ

 

nie wiem, ale wyjaśnienie mogłoby brzmieć nawet tak: aby odtwarzacz był przez kompa wykrywany, musi być sformatowany jako FAT... a obsługa systemu plików FAT "pożera" pewnie nieco więcej czasu procesora, w stosunku do "gołego" dysku kiedy zainstalowany jest firmware IMM - a ta różnica wystarcza by uniemożliwić zapisywanie w czasie rzeczywistym strumienia MP3 o przepływności większej niż 96/128kbps?

 

a mówiąc szczerze to po prostu widzę, że na firmware UMS najnormalniej (niezależnie od powodu) nagrywanie ponad 128kbps nikomu nie działa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności