Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

U10 T10 T20 T30 N12 Mtp-->ums Teraz To Juz Chyba Prawda


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OKi 2 dni walczylem ale udalo sie zmienic na UMS w T10 no fm. Odtwarzacze te mialy oryginalnie firmware 1,23 mtp. Generalnie sprawa zamiany wyglada prosto ale... pod warunkiem ze nie zainstaluje sie najnowszego firmware mowa tu o 1.7 w zwyz. W przypadku gdy sie zaktualizowalo to polecam poczekac na nowszy firmware lub zglosic sie do mp3store(tam to zrobia) Ja skupie sie na pierwszym przypadku, wiec kupujemy odtwarzacz(t10 512 lub 1 GB no FM wersja europejska) i okazuje sie ze jest mtp sciagamy firmware http://www.iriverplus.com/tools/UMS/T/T10/...E_FRE_UM_NO.ZIP z archiwum potrzebujemy plik *.HEX, podlaczamy odtwarzacz do kompa nastepnie wchodzimy do katalogu DATA w odtwarzaczu i wrzucamy mu recznie plik Hex wczeniej sciagniety. Po zakonczeniu tej operacji odlaczamy kabel, odtwarzacz sie restartuje wyswietla sie zapytanie czy chcemy aktualizowac dajemy YES i nastepuje aktualizacja firmware na 1.76 ale juz UMS, pamietajac wczesniej by bateria byla pelna i zdajac sobie sprawe ze instalujac firmware w przypadku braku zasilania mozemy zepsuc nieodwracalnie odtwarzacz (ja w ciagu 5 min zmienilem w 4 odtwrzaczach bez problemu) problem zaczal sie przy piatym w ktorym byl firmware 1.76 MTP przy uzyciu updatera plik sciagal sie do odtwarzacza ale po odlaczeniu kabla odtwarzacz sie tylko przeladowal bez instalacji firmware UMS powodem jest nieszczesny firmware 1,76 mtp ktory nie uruchamia planszy z zapytaniem czy chcemy aktualizowac firmware miejmy nadzieje ze niedlugo programisci to poprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

sorry, ze odkopuje temat, ale mam pytanie odnosnie mojego irivera T60.

 

Zakupilem wczoraj odtwarzacz iRiver T60 1GB. Znalazlem na pewnej stronie informacje:

 

"The T50 and T60 can be formatted to support MTP or UMS/MSC for

transferring media with or without the use of software. Drag-and-drop

via Windows Explorer can be done in either mode, but other differences

exist to make choosing between one or the other pretty crucial.

 

Switching between the two modes requires the use of the supplied

Cross Updater software and also deletes all of the content, so it's

easier to just choose one and stick to it forever.

 

Keep in mind that you need MSC/UMS to:

 

- Supposedly playback podcasts (not sure why iriver says this, as most podcasts are in MP3 format)

 

And you need MTP to:

 

- Use Windows Media Player 11 and other music management software

 

- Playback Audible content"

 

I mam pytanie: co mam zrobic, by umozliwic zrzucanie plikow na mojego iRivera, by widzial go jako Dysk wymienny ? Czy mam postepowac wedlug instrukcji z wyzej podanego posta ? Czyli Etap I - zamiana softa na 1.70, a potem Etap II - zmiana MTP na UMS ?

 

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam,

Dex-ter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.....

 

 

 

mam pytanie, mam nowego B20 Firmware 1.05 i chce zrobic Konwersja MTP --> UMS sciagnolem dwa rodzaje updatera starsza i nowsza . Chcialem zrobic konwersje tak jak napisane ponizej dochodze do punktu 4 i u mnie nie pojawia sie nic takiego jak napisane ze w rogu jest przycisk MTP-UMS , wogule nie ma takiego przycisku . Co moge zrobic zeby komp widzial karte panieci odtwarzacza jako dysk zebym mogl posluchac muzyczki .

 

 

 

- Konwersja MTP --> UMS

 

 

PO CO?

 

- Po podpisaniu umowy z MS, do europejskich wersji playera wrzucane jest firmware MTP, player widziany jest jako urz. audio, do zrzucania piosenek potrzebujemy PRZYNAJMNIEJ Windows Media Player 10 oraz Windows XP SP2.

 

- UMS to wersja mniej ograniczona - player widziany jest jako dysk wymienny, działa w każdym systemie, dowolna nawigacja.

 

- UWAGA! Konwersja jest możliwa od Windows XP SP2!

 

 

1. Po pierwsze musimy sciągnąć program.

 

Iriver Firmware Updater <<< Na podanej stronie odnajdujemy swój model i ściągamy w/w program.

 

Dzieki niemu będziemy mogli zaktualizować, a później przekonwertować naszego playera.

 

2. Gdy juz ściągniemy w/w program - uruchamiamy to i stosujemy się do jego poleceń,

mianowicie podłączamy naszego iRivera, czekamy aż go wykryje i ciągle klikamy coś a la NEXT W pewnym momencie pojawiają się na dole 2 opcje - Update i Recovery (zalecam tą drugą, lecz wszystkie pliki na MP3'ce zostana skasowane!!!)

 

3. Po ukazaniu się wiadomosci o poprawnie przesłanych danych, odłaczamy playera i wciskamy guzik uruchamiający, po czym powinno pojawić się zapytanie, czy chcemy dokonać Update'u Firmware - oczywiscie wybieramy YES może to trwać nawet 10-15 min. POD ŻADNYM POZOREM NIE DOTYKAĆ WÓWCZAS PLAYERA! (pod koniec sam się wyłączy).

 

4. Teraz czas na konwersję MTP-UMS - żeby jej dokonać jeszcze raz uruchamiamy program iRiver Firmware Updater, lecz teraz w menu, gdzie były do wyboru opcje Update i Recovery, w lewym dolnym rogu powinien pojawić się przycisk MTP-UMS, klikamy w niego, a nastepnie czekamy na przesłanie danych do playera. Pod koniec pozostanie nam tylko zaakceptować konwersję, jak to bylo w przypadku aktualizowania Firmware i parę minut cierpliwości, aż iRiver się z tym upora.

 

Po tych czynnościach nasz IRIVER będzie widziany jako dysk wymienny (pendrive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

Ostatni to 1.77

 

 

Jest jeszcze możliwość wgrania firmware z menu w j.polskim. Oczywiście tłumaczony w jedyny dostępny sposób, poprzez zastępowanie angielskich wyrazów. Do dzisiaj używam T10 z zmodyfikowanym firmware (polskim)

 

tak mniej więcej wygląda tłumaczenie ( teraz mam trochę inne ) , niestety obrazki oraz pliki zostały usunięte z tamtego wątku (mogę je umieścić ponownie, o ile będzie zainteresowanie). (Potrafię takie spolszczenia zrobić także dla pozostałych: T20, T30)

Edytowane przez mgr.inż.Player
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatni to 1.77

 

 

Jest jeszcze możliwość wgrania firmware z menu w j.polskim. Oczywiście tłumaczony w jedyny dostępny sposób, poprzez zastępowanie angielskich wyrazów. Do dzisiaj używam T10 z zmodyfikowanym firmware (polskim)

 

tak mniej więcej wygląda tłumaczenie ( teraz mam trochę inne ) , niestety obrazki oraz pliki zostały usunięte z tamtego wątku (mogę je umieścić ponownie, o ile będzie zainteresowanie). (Potrafię takie spolszczenia zrobić także dla pozostałych: T20, T30)

a do t60 se? a moze alternatywny soft ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na sam poczatek. I od razu mam prozbe czy mogl by mi ktos podac link do firmwade otw. U10? Juz mi nerwy siadaja bo download na oficjalnej nie dziala

Tu jakieś jest

http://drivers.softpedia.com/get/FIRMWARE/Iriver/Iriver-U10-Firmware-164.shtml

Pierwszy wpis w google... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności