Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gran Turismo 5


Gość Radical

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj premierę miało Gran Turismo 5. oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie kupił tej gry w pierwszym dniu. Gra już tez ktoś? :)

 

Pierwsze moje odczucia to że ta gra jest bardzo podobna do GT4 :) Oczywiście mamy więcej tras, samochodów i lepszą grafikę ale jednak jeśli ktoś grał w GT4 to dokładnie wie co to GT5 - rewolucji nie ma.

 

Pomimo tego że mamy do dyspozycji 1031 samochodów to jedynie około 200 jest super realistycznie odwzorowanych, a cała reszta to jedynie lekko stuningowane modele z GT4 bez widoku z kokpitu. Mimo że zachowują się tak jak powinny to sam wygląd jest lekko nie dzisiejszy... Na szczęście podczas wyścigów jakoś specjalnie nie zwraca się na to uwagi.

 

Genialnym bajerem jest możliwość podłączenia eyetoya który śledzi ruchy głowy podczas jazdy ruszając kamerą, dzięki temu można np zerknąć w lusterko które normalnie znajdowało by się poza ekranem ;)

 

Straaaasznie wolno działają menusy w trybie kariery. Nie wiem od czego to zależy ale czasami po wyścigu powrót do menu potrafi trwać ponad minute jak nie lepiej, pomimo tego że zainstalowałem 8gb które miało przyśpieszyć ładowanie się wyścigów. Co ciekawe instalacja miała trwać 20 minut i co prawda nie sprawdzałem z zegarkiem ale lekką ręką mogę powiedzieć że trwało to między 40 a 60 minut...

 

Aha, i w końcu jest pełna obsługa sprzęgła wraz z klasyczną manualną skrzynią bez żadnego kombinowania z wciskaniem kombinacji klawiszy przed wyścigiem jak w Prologu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem że GT5 to nie rewolucja w stosunku do GT4, ale z drugiej strony Forza3 to też żadna rewolucja w stosunku do Forzy 2 która znowu nie była też żadną rewolucją w stosunku do Forzy1 z pierwszego xboxa :D

 

Moim zdaniem grając na padzie lepsza jest forza pod względem gameplayu. Jednak w momencie w którym gramy na kierownicy przewagę dam GT5, tyle że ciężko tak do końca porównać. O ile do PS3 jest bardzo duży wybór wysokiej klasy kierownic o tyle do xboxa już tak kolorowo nie jest. W GT5 gram na logitechu G25 a forze sprawdziłem na kółku microsoftu i Logitechu DriveFX i skończyło się na tym że wolę już grać na padzie bo te kierownice wypadają tak blado. Oczywiście jest kółko Fanateca ale jest średnio z dostępnością oraz jest nieco drogie i nie stać mnie nie posiadanie dwóch kierownic tej klasy ;)

 

W zasadzie dopiero zacząłem tryb kariery (grałem może 3 godziny) więc oczywiście za wcześniej żeby ocenić grę jako całość, ale póki co mogę powiedzieć że gra jest świetna, tyle że nie aż tak świetna jak sobie to wyobrażałem. Tylko pytanie która gra jest tak świetna jak sobie wyobrażamy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem , czekałem ... jarałem sie jak ****iarz, to miał byc mózgojeb. Nie powala grafiką, godzinna instalacja, menu moze zirytować każdego, na to czekałem tyle lat?  Miód - napewno bo zawsze był. Cieszę się że nie sprzedałem Xa, a już było blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że teraz są konkursy z gt5- to miałem okazję w fotelu kubełkowym i z kierą pojeździć w wersji 3d :0 wrażenia- w sumie takie upradowane gt4. 3d= wogóle mnie nie powaliło- nigdzie nie widziałem tego 3d- może że okulary były i obraz był w 3d. Sama mechanika- bardzo mi się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez instalacji w menu jesteś wstanie zrobić sobie kawe i wypic? Tyle lat oczekiwań i najnormalniej maja nas w d. Tytuł się sam sprzeda po co ma byc dobry.

Sorry ale jestem zły - spedziłem z gra od 6.00 rano do 9.00 tylko 3h ale czuję sie jakby mnie ktos wydymał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pracy, odpalam GT5 i jest komunikat że przepraszają ale serwery są przeciążone i że gra łączy się z netem nawet jeśli gramy sobie wyścigi offline i jeśli to możliwe to radzą odłączyć neta do czasu kiedy się uporają z servami. Odłączyłem internet i menu śmiga aż miło, żadnych przestojów po minucie, wszystko się ładuje raptem parę sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tne w forze na klocku. Ale fanboyem nie jestem. Jak będę miał okazję w Wawie zagrać na sobie w GT5 to chętnie skorzystam. Ale na padzie od Xa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Radical i jak tam GT5 po jakimś czasie?

 

Totalnie mnie wessała kariera i gram codziennie. W zasadzie już praktycznie kończę i zostało mi parę wyścigów w których nie bardzo mam jak wziąć udział z braku funduszy na samochody :D Nie podoba mi się kompletne fakt że za wygrane dostaje się stosunkowo mało pieniedzy ale co najgorsze nagrody które dostaje się za ukończenie np jakiegoś pomniejszego championshipa są totalnie nieadekwatne do poziomu na którym się aktualnie jest. Przykładowo brałem udział w wyścigach swoim Ferrari 458 italia po tuningu ścigając się z lamborghini, mercedesami sls itd i co dostaje w nagrodę? Zwykły nissan 350z o wartości 15 razy niższej niż ferrari którym się ścigałem :D. Dodatkowo jak się kupi albo dostanie jakieś naprawdę drogie auto to nie można go sprzedać ale zwykłe byle jakie jak najbardziej. Przez to jedyną możliwoscią kupowania potrzebnych aut pod koniec kariery jest jeżdżenie w kółko tych samych wyścigów i nabijanie pieniędzy... Grafika samochodów nawet tych standard nie jest zła podczas samych wyścigów mimo że w menu przy wyborze wyglądają okropnie. Oczywiście są lepsze i gorsze ale zdecydowana większość podczas samego wyścigu wygląda niewiele gorzej niż auta z forzy i ciężko nawet odróżnić na trasie które są standard a które premium. Wydaje mi się że to przez fakt że są tak samo oświetlane i mają te same odbicia na karoserii co modele premium. Dodatkowo nawet te gorsze modele mają wysuwane spojlery itd podczas gdy w forzy żaden samochód nie ma takich bajerów ;) Grafika tras potrafi się bardzo różnić od przewspaniałej do totalnie byle jakiej. Najgorsze są płaskie drzewa wycięte z kartonu na nurburgingu.... Samochody niszczą się dopiero jak wylevelujemy naszą postać na odpowedni poziom. Do tego niszczą się tylko auta premium ale ogólnie nic spektakularnego. Zderzak zacznie dyndać albo drzwi się otworzą i tyle. Totalnym szokiem jest absolutny brak zniszczeń mechanicznych. Nie ważne co robimy auto jedzie jak nowe. Ponoć mają to dorzucić w patchu no ale jednak moim zdaniem jest to coś co powinno być od początku. Ok, tyle narzekania. Po zatym, gra jest ultramiodna i cieżko się oderwać. Nie wiem ile czasu spędziłem ale na pewno powyżej 30, może i nawet ponad 40 godzin (zaraz po premierze wziąłem 3 dni wolnego w pracy tylko po to żeby grać :D) i gra zupełnie się nie nudzi a przedemną jeszcze multiplayer, który jak narazie ledwie liznąłem i bardzo mi się podoba ale póki co staram się skończyć karierę ;) Ogólnie powiedziałbym że naprawdę świetny symulator który nie spodoba się fanom need for speed. Są bardziej hardcorowe symulatory ale za to gran turismo jest bardziej przystępne.

 

aha problem z mulącymi się menusami minął po jakichś 2 dniach od premiery i teraz chodzi wszystko w porządku.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popykałem trochę w GT5 na stoisku sony w Arkadii. Na kierze Logitecha. I jak dla mnie nie ma szaleństwa. Grając w Forze3 na padzie miałem wrażenie większego realizmu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popykałem trochę w GT5 na stoisku sony w Arkadii. Na kierze Logitecha. I jak dla mnie nie ma szaleństwa. Grając w Forze3 na padzie miałem wrażenie większego realizmu. ;)

 

Na jakiej kierze? Co do kontrolerów to jakbym miał grać na padzie w GT to pewnie odstawiłbym tą gre po 10 minutach na półkę. Forza Motorsport z drugiej strony jest naprawdę super na padzie i bardzo możliwe że jakby dało się podłączyć G25 do xboxa to powiedziałbym że forza jest lepsza jednak microsoft ma taką politykę jaką ma apropo akcesoriów i dlatego uważam że gran turismo jest o wiele lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co się dzieje z tymi serwerami  w Gran Turismo 5? Nie działa mi tryb online w  GT5 i MotorStorm (tutaj dns error wyświetla bez błędu, żadnego, a kiedyś było z błędem). W GT natomiast to wcale mi z serwerem nie cche łączyć. Reszta gier jakie mam na PlayStation 3 działają wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Logitechu G25 i szczerze poleca mimo że nie tania. Druga bardzo dobra acz tańsza to Driving Force GT i jest jeszcze Thrustmaster Ferrari F430 FFB ale tej ostatniej nie polece od siebie bo nie miałem okazji się bawić ale zbiera całkiem niezłe opinie mimo że nie ma stosunkowo mały promień obrotu. Obydwa logitechy mają pełne 900 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności