Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nano 6g


milosz191

Rekomendowane odpowiedzi

Starsze edycje lepsze od nano 6g? Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Owszem, są osoby na forum, które wymieniały nano 6g dla nano 2g ze względu na możliwość zainstalowania rockoboxa ale czy to jest wyższość...? Stosunek jakości i pojemności do ceny znacznie niższa? Jak to policzyłeś :)? Przecież oczywiste jest, że nowy grajek, z gwarancją, z dotykowym ekranem, dla wielu z lepszym dźwiękiem (gra bardzo podobnie do T4G, o którym na forum są same ochy i achy) raczej nie może być w tej samej cenie na rynku co stare i rzadko w dobrym stanie nano 2g. Jak dla mnie value jest na podobnym poziomie. Oczywiście mówię o grajkach z programu wymiany, które można kupić w okolicach 340zł (nowe i z gwarancją).

 

Nano 2g z rockboxem to jest fajna alternatywa dla osób, które mają jakieś swoje ulubione i często drogie doki do których się zdążyli przywiązać dźwiękowo i emocjonalnie i które niekoniecznie muszą się świetnie zgrywać z ocieplonym 6g. Jeśli ktoś próbuje dopasować grajka do słuchawek to nie oznacza zaraz, że jakiś gra lepiej/gorzej. Ja przykładowo wolę dopasowywać słuchawki do grajka i nie potrzebuję rockboxa bo znalazłem idealną synergię w takim budżecie na jaki sobie mogę pozwolić :)

 

Choć marzą mi się JVC FXT90... Tylko czy się zgrają z nano 6g?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówta co chceta, dla mnie ten nano wcale nie jest taki super :) Brakuje mu do Video. Może opinie lepszości starych generacji wynikają z upodobania tamtej charakterystyki, "szkoły grania" ? Jak pisałem, nie miałem okazji słuchać starych nano. Jednak rozumiem, bo nienaturalnie pokrzywiona charakterystyka nano też mi średnio odpowiada ;)

 

 

A co do tego współczynnika. Oczywiście, o to właśnie chodzi. Nowszy jest droższy, i z tego powodu dla mnie mniej opłacalny :) Także jego wartość będzie szybciej spadać niż tych już starych modeli, więc myśląć o sprzedaży za rok-dwa, stracimy wiecej niż jak w przypadku starego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile stary jeszcze będzie "żył". Na tym polega urok rzeczy nowych. Dla wielu są fajne bo są nowe ale tracą wartość ;) Dlatego ciężko porównywać value sprzętów z różnych epok. Zbyt dużo zmiennych, czynników, preferencji klientów. Dla Ciebie znacznie lepszy value może mieć nano 2g a dla innego konsumenta znacznie lepszy może mieć 6g. Sama konstrukcja jest też diametralnie różna.

 

Co do dźwięku. Hmm... narażasz się trochę użytkownikom T4G. Różnicę są minimalne między tymi grajkami. Ja w zasadzie odczuwam tylko większą górkę na basie w nano 6g a reszta jest taka jak w T4G. Dla mnie tylko X grał lepiej od tego malucha. Szkoda, że tak mało grajków miałem okazję posłuchać :/ Czułbym się bardziej kompetentny w tej dyskusji :P

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza basem jest podbita wyższa średnica ;) "bliższy" wokal, bardziej bezpośrednie granie... No i dzięki podbitej średnicy mało odczuwalny jest niedobór góry, która szybko się kończy. Gdyby nie ta podbita średnica byłoby pewnie zbyt ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale to też kosztuje, części, usługa, przesyłki... bo nie każdy sam sobie to naprawi. A to też ma wpływ na value.

 

Swoją drogą dlatego sprzedałem X-a... Kończyła się gwarancja i jakby później cokolwiek padło to 5 stów w plecy.

 

Ciekawa opinia nt. ipodow. Faktycznie góry jakoś nie ma za wiele, mniej niż w X-ie ale porównując 6g vs. T4g to miałem wyrażenie, ze jest jej tyle samo. Chociaż przyznaje, ze skoncentrowalem się na basie i wykop lepszy jest na nano. Coś za coś, T4g bas ma równiez głęboki ale szybszy przez co może się sprawiać wrażenie bardziej zwiewnego grania. Do wolniejszej muzyki, która ostatnio preferuję wybrałem nano, lubię czuć dłuższe wybrzmiewanie niskich tonów w takiej muzyce.

 

Natomiast 2g bym nie chciał bo nie jest kompatybilny z pilotem od BsCCD.

 

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że rozmawiacie o gustach i zgraniu ze słuchawkami. Słuchałem T4G i Video i oba są moim zdaniem fajne udane grajki. Kwestia dobrania odpowiednich słuchawek. Różnice w SQ w grajkach nie są takie kolosalne i duże, jak między innymi sprzętami.

 

Nie mniej wolę T4G od Video.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 6G ma wiele zalet, jest mniejszy, lżejszy, można z niego zrobić zegarek, czy jeśli ktoś potrzebuje - przyrząd do ściągania, jest ładniejszy i ma klips. Jest nowszy, bardziej kompatybilny itp, to wiadomo. Ale mimo całego tego postępu wcale nie ma lepszej baterii :)

 

 

BTW, ciekawe co piszesz, że nano ma mniej góry niż Sony X. Dla mnie on był już zbyt ciemy, a tutaj nano ma jeszcze mniej :D Chyba jednak będzie to dobrym pomysłem, że swojego(tak, kupiłem tego z rozwalonym wyświetlaczem ;) ) dam dziewczynie, która używa HTXów, którym przyda sie uspokoić szeleszczące wysokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X jest ciemny z ciemnymi słuchawkami. Z jasnymi może nie będzie jasny ale z pewnością neutralny. On się zgrywa z nietypowymi słuchawkami o niestandardowej char-ce (k370, fa sb). Nano to taki grajek masowy co ma grać z uśmiechem czyli v-ka i zgrywać się jako tako z tanimi dokami (Koko koko bas jest spoko). Dla mnie z takimi SM e10 basu jest już za dużo ale dawno temu, jak nie znałem forum, to byłbym zachwycony. Na szczęście pojawiły się na rynku również takie doki, które ta v-ke bardzo zgrabnie wyrównują np. bsccd :) CC51 jej nie likwiduja ale też zgrywaja się bardzo ładnie. Nie ma mowy o podbitej średnicy jest ona a wręcz cofnięta - może połączenie dla Ciebie wrq. Ja wolę bliższe granie, nawet czasem może być "na twarz". Może dlatego nie przeszkadza mi taka sobie holografia Brookow.

 

Edit: bateria w nano trzyma nieźle. Ten typ aku nie lubi być rozladowywany więc zrobiłem test raz i przy średnim użyciu ekranu wytrzymał ok. 16h. Bez ekranu E2 trzyma 10h i nikt się specjalnie nie krzywi.

 

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo całego tego postępu wcale nie ma lepszej baterii :)

Widzę na allegro baterię do Nano 2g, ma 400mAh, trzyma na tym pewnie 20h. Z tego co widziałem na foto bateria w nano 6g ma 105mAh (:woot:) i też robi 20h mimo dotyku. Na pewno nie ma lepszej? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo całego tego postępu wcale nie ma lepszej baterii :)

Widzę na allegro baterię do Nano 2g, ma 400mAh, trzyma na tym pewnie 20h. Z tego co widziałem na foto bateria w nano 6g ma 105mAh ( :woot:) i też robi 20h mimo dotyku. Na pewno nie ma lepszej? :P

no wiadomo, że przez te lata dopracowało się akumulatory, są doskonalsze. Ale wynik ten sam wg specyfikacji, 24h....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio coś złego dzieje się z nano, bo jak go wyłączam przytrzymując przycisk to baterii i tak ubywa jakby grał... wcześniej bardzo długo trzymał. Choć w sumie słucham cicho dość i bez jakichś bzdetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio coś złego dzieje się z nano, bo jak go wyłączam przytrzymując przycisk to baterii i tak ubywa jakby grał.

Potwierdzam. Jak go sleepujesz to trzyma dłużej niż wyłączany. Wyłączony ma chyba jakiś battery drain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio coś złego dzieje się z nano, bo jak go wyłączam przytrzymując przycisk to baterii i tak ubywa jakby grał.

Potwierdzam. Jak go sleepujesz to trzyma dłużej niż wyłączany. Wyłączony ma chyba jakiś battery drain.

 

Jak go sleepujesz? wchodzisz w ustawienia i standby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio coś złego dzieje się z nano, bo jak go wyłączam przytrzymując przycisk to baterii i tak ubywa jakby grał.

Potwierdzam. Jak go sleepujesz to trzyma dłużej niż wyłączany. Wyłączony ma chyba jakiś battery drain.

 

Jak go sleepujesz? wchodzisz w ustawienia i standby?

Pauzuję muzykę i naciskam hold. :D Tak napisali w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ph34r: Tak nie próbowałem... Kuźwa... zawsze turn off...

 

Pamiętam, że na jakieś recenzji kiedyś doczytałem, że dopiero od softu 1.2 dodano opcję turn off. Zlałem tą informację a powinna mi dać do myślenia. Z drugiej strony ciekawe jak to ma się to do zużycia baterii w dłużej perspektywie (2-3 lata).

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ichris, to wszystko zależy od tego jak się używa. Jeśli korzystasz raz na kilka dni, to opłaca się wyłączać, by nie pobierał niepotrzebnie energii na stand-by'u. Jeśli jednak korzystasz kilka razy dziennie, nie ma sensu wyłączać w ogóle. iPod Video ma tak, że po uśpieniu wyłącza się sam po 12h. Natomiast nowe taczki maja tak, że jak nie wyłączysz, to będzie w uśpieniu aż do padnięcia baterii. Nowy nano pewnie ma tak samo.

 

Zakładając w Twoim przypadku 2. opcję, częstego korzystania, wyłączając zużywasz więcej energii, a usypiając mniej. Żywotność współczesnych baterii nie zależy od żadnego formowania i takich tam, tylko w głównej mierze od liczby przebytych cykli ładowania. Im więcej energii zużywa niepotrzebnie(przez wyłączanie/włączanie), tym częściej musisz ładować, i ostatecznie trochę więcej cykli Twój nanos musiał przebyć niż od 4ndr3, zakładając, ze słuchaiście na nich tyle samo. Innymi słowy, opcja uśpienia moim zdaniem przedłuża żywotność baterii o ile stosuje się ją z głową(w takim przypadku jak omawiany). Bo jeśli ktoś używa nieregularnie, i zapomina mu się wyłączyć czasem, a odtwarzacz "śpi" tydzień... tutaj nie jest to korzystne, bo prawdopodobnie energia potrzebna do podtrzymania tego stanu uśpienia jest większa niż do pojedynczego wyłączenia i włączenia.

 

Tak mi się wydaje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Video ma tak, że po uśpieniu wyłącza się sam po 12h. Natomiast nowe taczki maja tak, że jak nie wyłączysz, to będzie w uśpieniu aż do padnięcia baterii. Nowy nano pewnie ma tak samo.

 

Nano ma podobnie jak Video. Wyłącza się automatycznie po upływie 36 h w uśpieniu.

Edytowane przez Egoista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq i @Egoista - dzięki Wam za cenne info :) Też przestanę wyłączać. Jeśli faktycznie sam się wyłączy po 36h to lepiej nie wyłączać. Rzadko się zdarza żebym nie włączył go raz dziennie choćby na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze pod moja recenzja ostatnio sporo sie dzieje wiec moze ja tez powiem cos od siebie. Ipod jest u mnie ponad 1 i pół roku. Po tym czasie bateria trzyma bez zmian i naprawde żadko go ładuje, na pewno spokojnie wystarcza mi na cały tydzień mimo że słucham po godzinie podczas drogi i powrotu ze szkoły. Jedynie pdczywalny jest moim zdaniem olbrzymi wplyw temperatury na czas pracy.

Mój iPod ma popękany cały digitizer i ledwo działa mu dotyk, ale mimo to nadal nie widze godnego zastępcy o tak kompaktowych wymiarach i wygodnym interfejsie a przy tym jakości dźwieku. Jeśli macie jakieś konkretne pytania jak działa po takim czasie to pytajcie.

BTW: też nigdy nie wyłączam swojego Nano

Edytowane przez milosz191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu serwisowym 6g można ustawić prąd ładowania - ja ustawiłem sobie na najmniejszy możliwy - czyli 100 mA - dla pojemności 105 mAh jest to ok. 1C - czyli optymalny prąd ładowania ogniw. pozostałe opcje to 200, 300 i 500 mA (o ile dobrze pamiętam) - te 500 to już sporo jak na takiego malucha. może i naładuje się błyskawicznie, ale raczej przypłaci to żywotnością. niestety, nie wiem jakie jest ustawienie fabryczne...

 

zdania co do jakości dźwięku z 6g były i pewnie pozostaną różne. ja uważam, że z dziurki nie gra lepiej od Clipa+, ale to moje, osobiste zdanie. różnica jest w niskim basie - powiedzmy od 80 - 100 Hz w dół. o ile średni i górny bas są klasą same w sobie (ten punch na perkusji - mocny i szybki!!!!) o tyle dolny bas (wiolonczela, gitara basowa i elektronika) brzmią lepiej na Clipie - nie wiem jaką impedancję wyjściową ma nano 6g, ale tu upatrywałbym przyczyny tej sytuacji - Clip ma ok. 1 Ohma, a inne iPody ok. 8-10 Ohmów - to w połączeniu ze słuchawkami 16 - 32 Ohmy może powodować roll-off najniższego basu. jeżeli jednak ktoś słucha muzyki, gdzie ten zakres częstotliwości nie występuje lub ma słuchawki o większej impedancji (i np. używa wzmacniacza) - nie powinno to raczej być dla niego problemem.

 

mój nano 6g leżał sobie w kącie dopóki nie złożyłem sobie wzmacniacza O2 - teraz wyprowadzam sygnał z nano LODem i w połączeniu z O2 mam swoją audio-nirvanę :-) nie wiem czy coś może brzmieć lepiej, czyściej, wierniej niż to połączenie - jest pięknie :)

 

edit: jeżeli chodzi o wzmacniacze Fiio - o ile dobrze pamiętam ich impedancja wyjściowa jest porównywalna z tą w iPodach, więc ze słuchawkami o małej impedancji sytuacji nie poprawisz. możesz natomiast dać napęd bardziej wymagającym słuchawkom (>100 Ohmów)

 

edit2: wycofuję to, co napisałem o impedancji wyjściowej Fiio - wygląda na to, że osiąga ona b. dobre wartości - w E5 - 0,7 Ohma, w E6 - 0,25 Ohma (!), a w E11 - 0,5 Ohma - tak więc każdy z nich powinien poprawić bas na czułych IEMach, natomiast ze względu na stosunkowo małe moce wyjściowe, żaden z tych wzmacniaczy nie nadaje się do 600-Ohmowych słuchawek...

(źródło: http://nwavguy.blogs...iio-e6-amp.html)

Edytowane przez shady_slim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności