Skocz do zawartości

SHP2500 vs SHP2700


ziupo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed wyborem słuchawek nausznych z muszlami, w których powinny zmieścić się całe małżowiny uszne. Przeznaczeniem słuchawek będzie w głównej mierze PC i TV, a bardzo sporadycznie odtwarzacz [A608].

Odnośnie moich preferencji, na co dzień używam SoundMagiców PL30 z wsparciem FiiO E3, wcześniej były PL11 i Sony EX85.

 

Początkowo byłem 'za' modelem SHP2500, ale później przeczytałem trochę o SHP 2700 i teraz mam dylemat. Wiem, że 2700 są droższe i wg opisów inaczej grają.

Poczatkowo zakładałem, że powinienem zmieścić się w 60zł, ale gdyby 2700 były naprawdę warte dopłacenia, przy moich gustach i takim zastosowaniu, to bym je wziął.

 

Nie będę ukrywał, że będzie to dla mnie pierwsze poważniejsze związanie z tego typu konstrukcją, od poprzednich 'muszli', lata temu, wymagałem tego, aby nadawały się do GG/Tlena :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHP2700 nie zaskakują niczym nadmiernie pozytywnym. Cena jest nie adekwatna do możliwości - bo brzmieniowo jest tylko przyzwoicie jak na takie duże słuchawki. Przesiadka z SHP8500 to trochę jak z Imprezy do malucha - nie będę mówił o ferrari, bo nie ma gdzie tym jeździć. SHP2700 cośtam pokazują podłączone do wzmacniacza - tj podłączone do 'phones' w AT9100 brzmią niebo lepiej niż podłączone bezpośrednio do Audigy, czy Samsunga Z5, tyle że rewelacji nadal nie ma.

Jak masz dać tyle kasy i nie potrzebujesz tych słuchawek na gwałt - dorzuć coś do lepszych albo zaoszczędź i weź tańszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchłem sobie je wczoraj i porównałem na tym samym źródle i wg mnie 2500 mają za mocno podbite niskie i wysokie tony, ale 2700 grają bardziej równo od 2500.

Póki co jeszcze żadnych nie kupiłem, ale zastanawiam się nad Pioneerami M290 lub M390.

O dołożeniu nie ma w ogóle mowy, 100zł (100-109) to suma po dołożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak tak, zakupiłem i jestem zadowolony.

Krotko mówiąc: wszystko jest na swoim miejscu, bas się nie wylewa, góra nie syczy, a słuchawki same dostosowują się do głowy. Trochę dziwne gąbki mają, bo takie cienkie, ale dobrze izolują.

Kabel porządny i nie przeszkadza, kiedy sięw niego stuka czy ciągnie.

No to tyle na początek, więcej będę mógł powiedzieć, jak będę miał lepszą dźwiękówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności