Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rio Karma Najlepsze słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Jestem tak szcześliwy z posiadania Rio Karma że chcę uraczyć je godnymi słuchawkami. Załadowałem kilka gigabajtów Reference Music i RIO czeka na coś przestrzennego,głębokiego i czystegoiRozwarzam Sennheiser hd 580, Sennheiser HD 600 albo Grado sr125 Czy ktos doawiadczony w tym temacie mógłby mi cos polecic?. No może jeszcze Sennheiser HD 280 Pro ?

Moje doświadczenia dotycza tylko Beyerdynamic DT770 i to w wersji 250 więc bez wzmacniacza słuchawkowego nic z tego.Myśle tez o Ultrasone linii proline ale potrzebuje porady praktycznego doswiadczenia.Dziękuję

Edytowane przez Vivalarte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem tak szcześliwy z posiadania Rio Karma że chcę uraczyć je godnymi słuchawkami. Załadowałem kilka gigabajtów Reference Music i RIO czeka na coś przestrzennego,głębokiego i czystegoiRozwarzam Sennheiser hd 580, Sennheiser HD 600 albo Grado sr125 Czy ktos doawiadczony w tym temacie mógłby mi cos polecic?. No może jeszcze Sennheiser HD 280 Pro ?

Moje doświadczenia dotycza tylko Beyerdynamic DT770 i to w wersji 250 więc bez wzmacniacza słuchawkowego nic z tego.Myśle tez o Ultrasone linii proline ale potrzebuje porady praktycznego doswiadczenia.Dziękuję

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580/HD600 to bez wzmacniacza moim zdaniem słabo brzmią. SR125 na Karmie z tego co pamiętam grały ok, choć z myślę, że można lepiej. Tak samo z HD280. Na Twoim miejscu nie ładowałbym się w słuchawki przeznaczone do sprzętu stacjonarnego. Chyba, że jakieś o niskiej impedancji, wysokiej skuteczności...

 

Ja od siebie polecam Alessandro MS1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580/HD600 to bez wzmacniacza moim zdaniem słabo brzmią. SR125 na Karmie z tego co pamiętam grały ok, choć z myślę, że można lepiej. Tak samo z HD280. Na Twoim miejscu nie ładowałbym się w słuchawki przeznaczone do sprzętu stacjonarnego. Chyba, że jakieś o niskiej impedancji, wysokiej skuteczności...

 

Ja od siebie polecam Alessandro MS1. :)

 

Dzieki poszukam a i z innej półki Sennheiser 560 ovation ? Czy warto sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki poszukam a i z innej półki Sennheiser 560 ovation ? Czy warto sprawdzić ?

Nie mam pojęcia...

 

Z Karmą bardzo dobrze się zgrywają HD595

Moim zdaniem dobrze ale bez rewelacji, trochę kuleją na basie i przestrzenności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS1 to podobno modyfikowane Grado SR60, które u nas są dostępne. Nie wiem na ile różną się od MS1 i czy pasują do Karmy.

 

Muszę jeszcze zaznaczyć, że MS1 to dosyć specyficzne słuchawki o wspaniałej barwie dźwięku, bardzo bezpośrednie. Słuchać da się ich niemal wyłącznie w domu ze względu na maksymalnie otwartą konstrukcję i długi gruby kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma chodzić tylko na Karmie nie szukałbym czegos az tak wybitnego jak 595,580,600 czy wyższe grado, sam do Karmy kupiłbym HD380Pro naprawdę swietnie się zgrywa a koszt jedyne 340 zł. O Karmie i połączeniech od HD580 do HD650 oraz z Grado pisz do Aallena na PM. Miał/ma wszystkie te połączenia.

Może jeszcze uzasadnię mój wybór - 580/595/600 czy 650 oczywiście ładnie sie zgraja ale ciagle będę czuł niedosyt gdyż będą niedostatecznie wypełnione. HD380Pro to słuchawki łatwe w napedzeniu i wypełnieniu a do tego bardzo dobrze zgrywają się z Karmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma chodzić tylko na Karmie nie szukałbym czegos az tak wybitnego jak 595,580,600 czy wyższe grado, sam do Karmy kupiłbym HD380Pro naprawdę swietnie się zgrywa a koszt jedyne 340 zł. O Karmie i połączeniech od HD580 do HD650 oraz z Grado pisz do Aallena na PM. Miał/ma wszystkie te połączenia.

Może jeszcze uzasadnię mój wybór - 580/595/600 czy 650 oczywiście ładnie sie zgrają ale ciagle będę czuł niedosyt gdyż będą niedostatecznie wypełnione. HD380Pro to słuchawki łatwe w napędzeniu i wypełnieniu a do tego bardzo dobrze zgrywają się z Karmą.

Dzięki to dobra wiadomość { cenowa ] a czy SR 125 są jakoś porównywalne z MS1 ?Miałem okazje kupić 125 ki więc pytam doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam swego czasu korzystałem z karmą z Hd595 (inna sprawa że kupiłem je używane na forum za niecałe 300 zł) Wzmacniacz nie był kompletnie potrzebny (czasem dla kaprysu korzystaøem z cmoya od Forzy)- połączenie boskie (przynajmniej moim zdaniem) Z perspektywy czasu żałuję jak cholera że sprzedałem karme...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to dobra wiadomość { cenowa ] a czy SR 125 są jakoś porównywalne z MS1 ?Miałem okazje kupić 125 ki więc pytam doświadczonych.

SR125 to zupełnie inne słuchawki, bardzo detaliczne, przestrzenne ale chłodne, wręcz ostre.

 

Może coś z nowych konstrukcji by się sprawdziło? Może HD438, HD380 lub HD558?

Edytowane przez baols
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności