Skocz do zawartości

Taczka trzeciej generacji - coś nausznego.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pisze do Was drugi temat w tej samej sprawie ale tamten jest do kasacji - straszny mętlik. Nie potrafię go edytować więc dlatego nowy.

Player to Ipod touch 3G 32GB.

Muzyka: każdy rodzaj, w jak najlepszej jakości - FLAC, APE i mp3 320(tych ostatnihc jak najmniej)

Wzmak:Jest beznadziejny E5 ale najprawdopodobniej zamieniam na Nuforce Icon Mobile (jestem w trakcie zmiany wzmaka, o tym w innym temacie)

Słuchawki: W miarę wytrzymałe, no i nie jakieś większe od SHP895. Mój typ? Tak,mam - AKG K142HD; recki zbierają fajne a poza tym jest fajna aukcja.

Zapomniałem dodać, że te słuchawki będą używane w domu ale i w autobusie, pociągu tak więc mobilne w miarę muszą być.

 

Ps. Zajrzyjcie jakbyście mogli to mojego tematu w dziale "Co kupić - wzmacniacze" - jest tam temat apropos wzmaka do mojego zestawu.

Pss. Czy istnieją jakieś pokrowce(najlepiej sztywne) na duże słuchawki? Jakoś nie mogę tego namierzyć nigdzie. Wiecie, wkładam w to słuchawki i do plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki tomikku za odpowiedź. Mam oczywiście kilka nowych spostrzeżeń:

1. Ipod Touch 3G 32GB gra świetnie - zrobiłem volume boos 3.0(tak jak w poradniku) i to jest dopiero zabawa. A tu przestroga dla Was: wydaje mi się, że wersja 3.1.2 nie działa!

2. W moim touchu dosyć szybko pada bateria - jest gdzieś w sieci jakis poradnik/art o tym? Jak szczęśliwy posiadacz telefonu na Symbianie takowy znalazłem do mojej Nokii.

3. Firma AKG vs. Senheisser przegrywa IMO. Dlaczego? Po pierwsze to stylistyka, po drugie ten pałąk (drug pałąk), po trzecie zakres przenoszenia jest o wiele niższy, po czwarte - okazało się, że to, żeby słuchawki zamknięte były jest bardzo ważne - dlaczego? Wczoraj włączyłem rockową płytkę na Ipodzie, SHP 895 podpięte bez wzmaków i złapałem się na tym, że mój brat siedzący kawałem ode mnie powiedział, żebym zciszył - faktycznie, z zewnątrz bardzo głośno słychać.

HD380 to więcz ideał - pokrowiec, zamknięte, dobre pasmo przenoszenia, design świetny, składane - to będzie najprawdopodobniej TA linia i tej fiermy. Najpieknięjsze są takie kremowe Senki za 600zł ale one są nie składane i drogie.

A więc moje pytanie - typy w stylu HD380 PRO :D poporszę. AA i żeby nie było - tego modelu nie skreślam, sprawdzam go:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cena Sennheiser HD 380 PRO jest tak zachęcająca, że nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Za 319zł masz je na allegro, kurier gratis. Co do baterii, to przy włączonym WiFi i graniu w gry, pada szybko i nic na to nie poradzisz. Przy muzyce 2G wytrzymywał mi ~24h, ale on ma słabsze, mniej prądożerne podzespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Sam już nie wiem... Napewno cena Senków oraz ich design biją na łeb Shure'y ale te Shure zepewne są lepsze. Mowa tutaj oczywiścieo 750 bo te drugie to kosmos. Pewne jest to, że rozmawiamy o dobrej jakości słuchawkach - zrówno jeden jak i drugi model są godne polecenia - pytanie teraz który z nich wybrać? Jest gdzieś zestawienia tych Senków z 750dj? Gdzie ewentualnie można szukać Shure'ów używanych.

A może szukać jakichś wyższych modeli od Senheisera?

 

Ps. Ja w sprawie "trzymania baterii"... Jak ustawiacie jasność wyświetlacza? Gdzieś tak na 1/5 co nie? Co sądzicie o różnego rodzaju bateria podczepianych od dołu do taczek? aaa i jeszcze coś - jaki jest najtańszy sposób na ładowanie toucha z sieci?

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kosmos? za 300-400zł można już nabyć, ale raczej sprowadzając. Z drugiej strony jednak ciężko w nich wyjść poza dom.

 

W temacie obok ze słuchawkami do 500-600zł @olsztyniak napisał o naturalności srh i lekkim podkolorowaniu sennheiserów.

 

Puściłem Ci prywatną wiadomość, może coś Ci pomoże.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xar za odpowiedzi. Od razu wprowadzę pewne sprostowanie. Nie mam zwyczaju słuchać muzy chodząc po ulicy a jeśli tak by się zdarzyło to będe używał doków(mam taki słabe ale moim następnym audio zakupem będą właśnie doki) a nie nausznych. Tak więc słuchawki takie jak Shure mogą być - słuchawek używam podczas jazdy w pociągu, autobusie, w domu. srh840 są do kupienia - nówki za 750zł. To dla mnie kosmos! Niestety, a poza tym myślę, że dużym udogodnieniem byłyby jednak składane słuchawki.

srh 750dj są składane i do kupienia za 467zł nowe - to chyba też ciut za dużo. Gdybym miał dostęp do używek Shure, albo jakieś "dojście" w USA, żeby je taniej dorwać.

Powiedzcie mi jeszce: czy między Shure'ami Srh 750DJ a Senkami HD 380 PRO jest aż tak widoczna różnica? Bo w cenie to przecież ok. 150zł a przy cenie słuchawek o jakiej mówimy to ~ 1/3ceny.

Obczaiłem temat o słuchawkach do 500-600zł - została tam poruszona bardo ważna kwestia a mianowicie :"Otwartość słuchawek". Na pewno nie chcę otwartych - można je położyć na kolanach i słuchać muzy. Zamknięte całkiem - czy one aby nie mają gorszej jakości dźwięku? A jak wygląda sprawa z pół otwartymi słuchawkiami? Jak z jakością względem zamkniętych a jak z izolacją muzy od otoczenia i otoczenia od muzy względem otwarych? Czy to aby nie złoty środek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash Override, proponuję najpierw przesłuchać parę słuchawek, recenzje być może są zachęcające, lecz warto najpierw sprawdzić jaki dźwięk Tobie pasuje...

HD 380 mają mocno wycofaną górę i rozmytą średnicę, wielu to akceptuje, a Ty? do tego mocno grzeją uszy, a co do wyglądu, to są bardziej "kosmiczne" niż np. Shure 440 - te z powodzeniem można używać przenośnie, nie tłumią tak dobrze jak HD380, ale są wygodniejsze,..i normalniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi, że nie mam gdzie przesłuchać słuchawek i muszę kupić je "w ciemno".

Shure 440 ładnie się prezentują, może nawet ładniej niż HD380. Rozmiar nauszników też ma znaczenie - miałem kiedyś takie Panasy, które były mniejsze niż moje SHP895 i to był ich minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności