Skocz do zawartości

Xp Nie Wykrywa T10


tomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. kupilem dzis odtwarzacz iriver t10 512mb, podlaczam kabelek do komputera i nic. wgralem windowsa media player 10 z plytki dolaczonej do odtwarzacza i tez nic. sprawdzalem na dwoch kompach. jeden z winda xp home + sp2, drugi xp pro + sp2. myslalem ze to moze port usb. sprawdzalem na pieciu portach, w tym dwoch usb 2.0 i tez nie dziala. ma ktos jakis pomysl co zrobic by komputer zaczal wykrywac odtwarzacz? czy moze to byc jakas wada? z gory dzieki za szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

playerek wlaczony?, generalnie "bardziej" lubi porty z tylu komputera...

 

 

A może takie głupie pytanie ;)

 

Jak podłaczysz player i właczysz MP10 i przejdziesz na zakładkę "RIP music" (w wersji PL - chyba "zgraj muzyke") -> to po prawej stronie na tej zakładce nie pojawi sie po pewnej chwili T10 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem. kupilem dzis odtwarzacz iriver t10 512mb, podlaczam kabelek do komputera i nic. wgralem windowsa media player 10 z plytki dolaczonej do odtwarzacza i tez nic. sprawdzalem na dwoch kompach. jeden z winda xp home + sp2, drugi xp pro + sp2. myslalem ze to moze port usb. sprawdzalem na pieciu portach, w tym dwoch usb 2.0 i tez nie dziala. ma ktos jakis pomysl co zrobic by komputer zaczal wykrywac odtwarzacz? czy moze to byc jakas wada? z gory dzieki za szybka odpowiedz.

 

Tez tak wczoraj mialem. Player został wykryty jako portable audio device, ale WMP10 go nie widział. Rozwiązanie? Wycieczka do szkolnej pracowni i konwersja na UMS:) Teraz działa jak złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam spory problem bo komp nie wykrywa mojego T10, mam XP pro z SP2 i podłączam iRiverka zainstalują się sterowniki pisze że sprzęt jest gotowy do użycia lecz nie ma go w "Mój Komputer" ani WMP10 nie chce się zsynchronizować i wyświetla komunikat

iRiver.jpg

 

CO ROBIĆ? ? ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam spory problem bo komp nie wykrywa mojego T10, mam XP pro z SP2 i podłączam iRiverka zainstalują się sterowniki pisze że sprzęt jest gotowy do użycia lecz nie ma go w "Mój Komputer" ani WMP10 nie chce się zsynchronizować i wyświetla komunikat

iRiver.jpg

 

CO ROBIĆ? ? ? :blink:

 

 

Witam

Mam identyczny objaw i nie mogę sobie też z tym poradzić. Mam system xp + sp2 i wmp 10. W menedzerze urządzeń jest widoczny jako(urządzenia przenośne z obsługą systemu windows)- iriver T10. Ale nie widzi go wmp10 i w Mój komputer też go nie ma. :( Gdzie tkwi problem ? Również bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie dawno kupiłem T10 Pure EU, mialem na kompie admina, SP2 +WMP10 myślalem ze nie bedzie problemów a jednak nie wykryło mi odtwarzacza na żadnym z portów USB(wszystko inne działa np. aparat, kom).

Nie zastanawiajac sie długo poszedłem do kumpla ktory miał SP2, wykryło playera bez bólu, szybka przerobka na UMS i wszystko jest w najlepszym porzadku.

 

Wiec po co robic formaty inne bajery, wybierzcie sie do kogos, albo do kawiarenki oni tam maja legalne windowsy przypuszczam :D wiec napewno nie bedzie problemu, to chyba najlepsza rada.

 

Aha jeszcze jedno to prawda ze lepiej jest podłaczac z tylu do portow usb !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Nie wykrywało na stacjonarnym ani na laptopie, ale wszedłem w zakładkę "synchronizuj" i mi wykrył. Niestety tylko na laptopie, gdzie mam legalnego XP amerykańskiego. To chyba nie wina iRivera, tylko Windowsa... Lepiej jest zainstalować WMP 10, bo tylko tak mi wykrywa.

 

ZONK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem taki sam problem. [Nie legalny] Windows XP wersja pro z SP2 i WMP10 od irivera. Wykrywal urzadzenie ale prosił o sterowniki. Na laptopie z Winowsem XP Home SP2 i WMP10 który był juz zawary w tym sytemie zero problemów. Spróbowałem ponownie ale na kompie z Win XP SP2 i WMP10 od Iriver przy czym była to wersja legalna zero odzewu. POszperałem w necie i na stronie Microsoftu znalazłem sterowniki do obsługi urzadzeń MPT przy czym wymagaja one potwierdzenia legalności systemu do instalacji. Zassałem i działało. Co cielawe jak przenisłem plik ze sterownikami z których korzystał Win do obslugi T10 [skorzystałem z informacji w Panelu Sterowanie] na "nielegalnago" to nic sie nie zmieniło. Dlatego tez szybko zmieniłem na wersjie UMS i teraz zadnych problemów. Wydaje mi sie że Winowsy które maja standartowo zainstalowoanego SP2 i WMP10 posiadaja pliki które nie sa instalowane razem z WMP10 oraz SP2. I chodzi tu chyba o pliki do obsługi urzadzeń multimedialnych PlayForShure które można pobrac mając tylko orginała. To jest moja teoria która poczęści została sprawdzona w prakryce. Dlatego jak ktos moze to niech zmienia na UMS i uwalni sie z wiezów Microsoftu:] Dpdam ze program IroverPlus2 który obsługuje wersjie UMS jest znacznie lepszy od WMP10.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały myk polega na tym, że iriver Firmware Updater sam znajduje odpowiednie pliki i umieszcza je na odtwarzaczu - musisz więc znaleźć te pliki i jeżeli wciąż działa to tak jak w starym, wystarczy że umieścisz taki nierozpakowany plik w tym samym folderze co plik wykonywalny updatera...

 

nie pytaj skąd pobrać te pliki bo od jakiegoś czasu tego nie śledzę... za dużo różnych wersji firmware'u się zrobiło O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam ten sam problem co tomeczek... Odtwarzacza wcale mi nie wykrywa, sprawdzałem na dwóch kompach (na jednym z nich wcześniej wszystko było OK- teraz nie :( ) odtwarzacz mam od 10miesięcy i nie miałem z nim problemów :). W pierwszym miesiącu uzytkowania zmieniłem na UMS. Playerek jest w wersji amerykańskiej z radiem. Proszę o pomoc. Sprawdzę go jeszcze u kuzyna na kompie. Ma ktos jakieś pomysły na rozwiązanie?? Na wyświetlaczu widmnieje napis "USB Connect" ale na kompie żadnej reakcji, w biosie też go nie wykrywa. Odtwarzacz bez gwarancji więc wszystko płatne, ale uczeń za dużo forsy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem tak jak było tu pisane, przekonwertowałem mojego T10 w UMS [iriverFirmwareUpdater[18]] na komputerze z winXP + SP2, no i chyba wszystko poszło dobrez, gdyż tam pojawił się dysk przenosiny i można było przenosić pliki. Jednak po powrocie do domu i podłączeniu pod komputer z winXP ale bez SP znowu pojawia się błąd jak poprzednio, wykrywa ale nie ma sterowników i jest konflikt, jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatni troche sobie patrzyłem na to co mozna zassac ze strony Microsoftu i znalazłem protokół MTP... Mozliew ze jago brak sprawia ze Xp nie widzi odtwarzaczy i rzada sterowników... Zastanwaiałem się jak wytłumaczyć brak tego w SP2... Mozliwe ze wynika to z tego ze MS próbuje walczyc z piractwem.. SP2 zawiera wiele krytycznych poprawek i tak jak aktualizacje mozna go jakos zdobyc bez sprawdzania autentycznosci... W koncu MS nie moze wymagac by kazdy instalował uwierzytelnianie chyba ma to zwiazek z UE ale niejestem pewnien... Natomiast jasno wynika z podanego przezemnie linku ze owy serownik ma sporo wspólnego z WMP10 i PlayForSure... A poniewaz nie jest to jakas krytyczna aktualizacja tylko sterownik to urzadzen rzowrywkowych to MS moze go rozpowszechniac jak chce,,, Winic go za to nie mozna... Irivera tez... W koncu musze byc jakies wady nielegalnego oprogramowania... jest jeszcze kwestia potwierdzenia mojej teori... CZyli ktos komu nie chdzi musi sobie to sciagnąc... Moze da sie to uzyskac z jakiejs innej strony... ale znajdzie w sieci p2p...

pzdr

 

link to sterownika

http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=en

 

 

EDIT:

Plik znalazłem na emulu... Nalezy wpisać nazwe mtppk11.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Podobny problem jak u wielu przedmówców. Niby zainstalowane oprogramowanie. Przy podłanczaniu na USB winda daje sygnał dzwiękowy, ale nie widzi T10 MTP.

Proszę o radę co zrobić ?

Jeszcze jedno proszę dokładnie opisać jak zrobić upgrad do UMS, może uda mi się w kawiarence zrobić.

Dziękuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności