Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Vedia A10 od środka


zmija

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu nurtowało mnie pytanie, czy Vedia A10 jest ładniejsza z zewnątrz, czy od środka...

Oto odpowiedź:

 

 

Krótki opis załączonych zdjęć:

No 1 - W jednym z rogów od strony gniazd słuchawkowych podważamy paznokciem tylny panel grajka.

No 2 - Tym samym sposobem odblokowujemy pozostałe zapadki.

No 3 - Widok na ww zapadki panelu tylnego.

No 4 - Panel tylny od strony wewnętrznej.

No 5 - Widok na wnętrze playerka - widać 3 śrubki mocujące panel przedni i płytę do ramki.

No 6 - Płyta po demontażu baterii.

No 7 - Widok na mocowanie przycisków i przełącznika HOLD - wbrew pozorom małe szanse, żeby coś się tutaj popsuło, wygląda to solidnie.

- Po prawej stronie i na środku widoczne blokadki trzymające tylny panel.

No 8 - Widok na blokadki od strony slotu microSD.

No 9 - Bateria, a na niej oznaczenia: P502035 9L01A 3.7V

No 10 - Widok na gniazda słuchawkowe. Po lewej stronie widoczne połączenie przycisku PLAY z przełącznikiem.

No 11 - Widok na okolicę gniazda USB. Po lewej widoczny mikrofon.

No 12 - Po odkręceniu trzech śrubek można zdjąć przedni panel - sposób taki sam jak na tylny.

No 13 - Przedni panel od strony wewnętrznej. Widać mocowania wspomnianych śrubek, zapadki. Szybka jest przyciemniona.

No 14 - Widok płyty od przodu. "Nowy" model wyświetlacza, na środku 8GB pamięci marki Samsung.

No 15 - Widok na tylną powierzchnię wyświetlacza.

No 16 - Wyświetlacz spoczywa na plastikowej ramce, pod nią znajduje się SoC.

No 17 - System on chip - Sigmatel 3770. Modny układ, występuje m.in. w iRiverze E50 czy Cowonie E2.

No 18 - Pamięć Samsunga i joystick.

No 19 - Hm, nie wiem co to za układzik. Oznaczenia 8006 250993 JJ11

No 20 - Cały środek w jednym miejscu.

No 21 - Wszystkie elementy układanki.

 

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG

6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG

11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG

16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG20.JPG

21.JPG

 

 

 

Krótkie podsumowanie:

1. Spodziewałem się gorszej jakości wykonania. Elementy A10 wyglądają dosyć solidnie, raczej nic tu nie odpadnie. Prawie zapomniałem - odpadła zaślepka gniazda USB.

2. Grajka jest wbrew pozorom bardzo łatwo otworzyć, przy tym zabiegu żadne części się nie uszkadzają, całość dalej jest tak zwarta jak przed zabawą.

3. Zdziwiła mnie trochę przyciemniona szybka.

4. Po złożeniu do kupy wszystko działa jak nowe, nawet dźwięk nie przestał się zacinać, co niewątpliwie wskazuje na pomyślny przebieg całej akcji.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy lubią czasem podłubać przy grajkach ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sesje rozbierana swojej a10, wlasnie wzialem sie za rozbiorke swojego grata zeby w koncu zajac sie jednym niezbyt laczacym gniazdem sluchawkowym i jakos nie wychodzi mi. przelutowalem co dalem rade, mimo ze wszystko wygladalo ok, najwyrazniej styki odksztalcily sie i chyba nic z mojej homemade naprawy ;/

 

edit: a jednak, medota prob i bledow, po omacku doszedlem do miejsca przerwania. jednak lut, ale w niepozornym miejscu ;)

 

 

DZIEEEEEEEEEEEEKI :D

Edytowane przez mauzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OMFG! Ależ nasmarkane kalafonii, luty prawie tak samo złe jakbym sam je robił (a mam może z 2 h doświadczenia), kable baterii zabezpieczone termo klejem. Lipa

 

Slot SD - 4 pin od prawej jakby w ogóle nie przylutowany , jacki słuchawek przylutowane również niechlujnie

 

szkoda, że LCD jest przylutowane do płyty

 

 

 

Ciekawe jak szybko zimne luty się porobią?

 

 

Edytowane przez 123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dźwięk do mikrofonu dostaje się przez dziurkę od resetu?

Dziś testowałem dyktafon i się zastanawiałem jak trzymać grajka, by optymalnie łapał fale dźwiękowe.

 

druga sprawa: jak przewlec tą nieszczęsną smycz :angry:

Edytowane przez kalin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG! Ależ nasmarkane kalafonii, luty prawie tak samo złe jakbym sam je robił (a mam może z 2 h doświadczenia), kable baterii zabezpieczone termo klejem. Lipa

Slot SD - 4 pin od prawej jakby w ogóle nie przylutowany , jacki słuchawek przylutowane również niechlujnie

szkoda, że LCD jest przylutowane do płyty

Ciekawe jak szybko zimne luty się porobią?

 

Vedia Quality ;)

To dorzucę jeszcze jeden "smaczek".

Zobaczcie jak profesjonalnie są polutowane nóżki od kości pamięci ;)

VediaQuality2.jpg

 

I dokładniejszy widok dla bardziej dociekliwych Vediomaniaków:

VediaQuality.jpg

 

Wstępny komentarz: BRAWO VEDIA!

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, jakością wykonania to A10 nie grzeszy.

A tak BTW, zaraz wpadnie armohadillas i zacznie pisać, że Vedia jest najlepsza, a te zdjęcia to fotomontaż. :D

 

Ja to zazdroszczę armohadillasowi. Ma A10, która nie sprawia problemów. Też bym tak chciał ;)

 

Rozczepiłem te nóżki oczywiście, pozbyłem się nadmiaru cyny, ale grajek nadal zacina jak wcześniej.

Oczywiście skoro grajek działał ze złączonymi nóżkami, a po ich rozłączeniu nic się nie zmieniło, to raczej nie są one wykorzystywane

(są to standardowe nóżki obudowy, pewnie nawet nie połączone z układem scalonym pamięci).

 

Tak czy inaczej taki glut na kości pamięci to porażka.

W moich oczach firma VEDIA wygląda właśnie tak, jak ten lut.

 

 

PS.

Tak, tak, wiem armo, użyłem brzydkiego słowa "glut"...

Musiałem to uczynić w celu zwiększenia ekspresji wypowiedzi.

;)

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zmija glut chyba nie jest tzw. brzydkim słowem, ale zapytanie możesz przesłać do Pani Katarzyny Kłosińskiej, która w "Trójce" prowadzi audycję "Co w mowie piszczy/" lub do profesora Miodka albo Gralczyka, a wcześniejszy "kibel"nie podobał mi się w kontekście całej wypowiedzi.

 

montaż smt i lutowanie na fali, rozbierz inne grajki, komponenty różnic się znacznie nie będą i ich sposób ich montażu, jedynie może w iPodzie, ( Apple chyba dąży do tego żeby zamknąć jak najwiecej funkcji w samym chipsecie z ograniczeniem dodatkowych elementów).

Po świętach może Ci coś powiem na ten temat.

Edytowane przez armohadillas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armo powiadasz, u "Gralczyka" mowę szlifujesz, no no...

Po tym, co przed chwilą przeczytałem na stronie Vedii, nie jesteś w stanie popsuć mi humoru ;)

 

Proszę link do tej malinki:

http://www.vedia.pl/38,,,,faq.php

 

Tytuł artykułu to "Chroń odtwarzacz w czasie zimy!"

Po tym fragmencie spadłem z fotela:

 

Podgrzewanie odtwarzacza suszarką czy suszenie go na kaloryferze może spowodować rozpuszczenie się obudowy.

a pod spodem:

 

Źródło: Baza wiedzy @ MP3store

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz słowo "suszenie" w polu wyszukiwania i znajdziesz mnóstwo dziwnych sposobów na osuszanie sprzętów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armohadillas, miałem taką małą nadzieję, że jak tę cynę wyczyszczę, to przestanie przerywać.

Ale zobaczysz, kiedyś go nareperuję (no albo dobiję niechcący).

Czy komuś jeszcze A10 zacina się na sofcie 1.4.16?

 

A tak wygląda kość po zabiegu:

VediaQuality3.JPG

 

Oczywiście grajek działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze A10 zacina się na sofcie 1.4.16?

 

jak go kupiłem to nie zdążyłem nawet sprawdzić softu, bo zawiesił się na amen po wciśnięciu w menu funkcji "tekst"

dopiero ponowne wgranie softu go ożywiło (1.3.20)

z tego co tutaj wyczytałem, rozsądnie będzie chyba pozostać na 1.3.20, bo prawie nie mam na co narzekać

 

do środka też zaglądać nie będę... bo sie boję:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze zmija już ci tam zajzał

 

zmija już "by" tam zajrzał ;)

 

Nie, nie armo, mój grajek zacinał już przed tą sesją rozbieraną.

Przy czym mi chodzi o zacinanie się dźwięku jak muza leci z wbudowanej pamięci, jak z karty SD to wszystko jest ok i nie zacina się.

Sam grajek od czasu reinstalacji nie zawiesza się na tym sofcie.

Więc ogólnie powiedzmy, że jakoś ostatecznie jestem w stanie to przeboleć.

Tylko w takim wypadku niepotrzebnie kupiłem wersję 8GB, trzeba było brać 2 GB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej ;) ja niedawno nabyłem vedie a10 skuszony tym ze mam juz 2 lata model a3 i jestem z niego bardzo zadowolony. Gdyby nie to ze strasznie powolny transfer i jak chce wrzucic na a3 duzo muzyki to czekam i czekam.. dlatego zdecydowałem sie kupic a10 pomimo waszych wszystkich negatywnych opini na temat wadliweog softu. Kupiłem i jesli chodzi o soft to sie nie zacina, nie trzeszczy, niestety wyswietlacz wyswietla tylko prawa połowke ekranu. W serwisie nie chcieli przyjac tego na gwarancje jako niby ze został wyświetlacz uszkodzony fizycznie. za naprawę zażyczyli sobie 50zł czyli praktycznie połowe ceny mptrójki razem z akcesoriami, dlatego odmówiłem. Widze, że jednak Vedia nie dba o klientów (cieszę się, że chociaż a3 się nie zepsuł dotąd). Mam pytanie bo grzebie trochę w elektronice tak czysto amatorsko i zastanwiam się nad rozebraniem a10, bo gdy dociskam ekran to znika całość więc zastanawiam się czy może tam po prostu coś nie łączy, a w serwisie nie chciało im sie nic robić. Jedyne ta przylutowana tasiemka do płytki mnie przeraża.. mogli tu zrobić wciskaną tasiemkę czy coś.. Macie moze jakieś doświadczenie co do wadliwych wyświetlaczy w tym modelu?

 

Pozdrawiam Michał ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biqer widzisz na moich zdjęciach jak jest lutowana taśma wyświetlacza.

Prawdopodobnie u Ciebie taśma jest przylutowana do płyty dobrze.

Bardziej bym stawiał na odklejenie się taśmy od strony wyświetlacza.

Z drugiej strony u mnie glut cynowy łączył ze sobą 3 sąsiadujące nóżki pamięci, więc może być różnie.

Na pewno warto, żebyś rozebrał graja i przyjrzał się dokładnie lutowaniu.

Z drugiej strony przyczyna takiego wyświetlania wcale nie musi leżeć po stronie wyświetlacza.

Jak sygnał wysłany na wyświetlacz jest nieprawidłowy, to i wyświetli się źle.

Ja bym na Twoim miejscu rozebrał i poszukał czegoś "podejrzanego".

 

Ja różne rzeczy tu pisałem, ale ostatecznie okazało się, że wszystko było winą softu.

Na 1.7.3 grajek chodzi jak powinien a ja jestem z niego zadowolony.

No tylko została jedna dolegliwość, ładunki elektrostatyczne go zawieszają na jakieś 4 godziny - wystarczy otrzeć o wełniany sweter.

Muszę włożyć folię aluminiową do środka i będzie 100% OK.

Edytowane przez zmija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tylko została jedna dolegliwość, ładunki elektrostatyczne go zawieszają na jakieś 4 godziny - wystarczy otrzeć o wełniany sweter.

Muszę włożyć folię aluminiową do środka i będzie 100% OK.

 

 

W moim przypadku folia nie pomogła... zauważyłem, że wyłącza się tylko jak mam podłączone słuchawki, więc taki ekran z folii nic nie pomoże

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za opieszałość ale dopiero wróciłem z Francji a tam nie miałem dostępu do internetu. Dzięki za porady, sporóbuję jutro coś podziałać, soft wgrałem już 1.7.3 ale nie pomogło. Tak przy okazji to widziałem na allegro, aukcję w której ktoś naprawia duzo rodzajów mp3 m.in. także ten model za 25zł, to jeszcze nie było by tak tragicznie ;) Jak coś zdziałam to się pochwalę.

 

Pozdrawiam! ;)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Rozebrałem przed kilkoma minutami swoje a10. No i niestety widok który ukazał się moim oczom nie tchnął nadzei w me serce :P

 

lewy dolny róg wyświetlacza jest ułamany :/ zastanawiam sie jak mozna ułamać go nie rozbierajac mp3ki.. bo jakoś nie mogę uwierzyć, że po upadku własnie tak by sie zdarzyło. Tylko, że wyswietlacz nie działał prawidłowo od samego poczatku zakupienia i nawet nie mialem czasu bo rzucac w kogokolwiek moja mp3-ką.. nie mówiąc już o podkładaniu ja pod przejeżdżajacy walec.. No nic, kwestie niełączącej tasiemki mam z głowy :/ a także wątpię by serwis uwzględnił taką reklamacją.. już słyszę słowa, że uszkodzenia mechaniczne nie są uwzględniane, tylko kiedy te uszkodzania powstały.. chyba w fabryce vedii podczs składania.. No nic

 

na allegro znalazłem aukcję użytkownika "k0sa",na liście odtwarzaczy które naprawiają jest vedia a10, a jesli wymiana wyswietlacza ksoztowała by 25zł to nie byłoby źle ;) co myślicie?

 

 

PS. pomimo, że wyswietlacz nie dziala to mozna uzywac tego playerka, ale rozczarowalem sie jedna rzeczą, mam 2 letnia vedie a3 ktora według producenta moze działac do 20h (wiadomo w okreslonych warunkach) i ktora działa mi nawet kilkanascie godzin (ok.12-15h) z czego jestem zadowolony. Przy vedia a10 producent zachwala 60h czasu działania a testujac playera przez 3 tygodnie stwierdziłem niestety, że wytrzymuje ok. 8h :/ co nie ukrywam zirytowalo mnie bardzo. Czy u was też tak jest? Nie liczyłem na te pełne 60h ale myslałem ze moze w nowszym modelu bedzie to dwadzieścia pare godzin, i nie wiem czy to felerny grajek czy po prostu tak juz z nim jest a producent najzwyczajniej ściemniał?

 

Pozdro

SDC13428.JPG

SDC13433.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas działania to kompletna bajka, w sobotę rano (około 11stej odłączyłem) naładowałem grajka (trzecie ładowanie od nowości). Zapomniałem go wyłączyć po ładowaniu, nic nie odtwarzał, tylko był włączony i spauzowany. W niedzielę rano (około 9:30) chciałem włączyć grajka, pokazał tylko jedną kreskę baterii. Odtwarzał jeszcze przez 45 minut aż zupełnie wyłączył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

do ładowania trzeba używać ładowarki z conajmniej 400mA (najlepiej 500mA) ładowanie na USB z komputera wystarcza na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności