Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wyciśnij wszystko z myszy


lostson

Rekomendowane odpowiedzi

Zapalonym graczom fps (i nie tylko) polecam mały programik umożliwiający podkręcenie usb - tylko myszy ofc - z domyślnych 125Hz do 1000Hz.

 

Nazywa się to hidusbf i powoduje zwiększenie płynności ruchu kursora = więcej headshotów.

 

P.S.

 

O opinie dot. hidusbf pytajcie Fatal1ty ;)

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

można wyłączyć również akcelerację systemową w win7:

 

Pobierasz tego fixa:

 

http://www.filefront.com/17191014/MarkC_Windows7_MouseFix.zip/

 

Wypakowujesz pliki. W wypakowanym folderze masz następne 2 pliki .zip. Wypakowujesz je i masz 2 foldery. Wchodzisz do "MarkC_Windows7+Vista+XP_MouseFix_Builder_1.4" i uruchamiasz MarkC_Windows7+Vista+XP_MouseFix_Builder.CMD

 

Teraz postępujesz według wskazówek:

- Wybierasz system operacyjny

- Wpisujesz rozmiar okien który masz ustawiony w Zmień rozdzielczość --> Zmień wielkość tekstu i innych elementów, czyli wpisujesz 100%, 125% lub 150%

- Wpisujesz wartość od 1 do 11, czyli szybkość kursora ustawionego w opcjach myszy

- w następnym okienku zostaw wartość 1 to 1

- teraz OK i zapisujesz plik np na pulpicie, potwierdzasz 2 komunikaty, dodaje Ci się wpis do rejestru.

- Wyloguj się lub uruchom ponownie PC.

 

Aby sprawdzić efekt, uruchom program MouseMovementRecorder.exe który jest w folderze MouseMovementRecorder_1.6_20100808x

Poruszając myszką, wartości w 2 kolumnie powinny być na zielono. Jeśli jest więcej czerwonych, to znaczy że mysz nie działa dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś odkopał.

jest prostszy sposób na wyłączenie akcelerację systemową, panel sterowania->mysz->opcje wskaźnika->odznaczyć "zwiększ precyzje wskaźnika".

 

​grzebania i instalowania jakiś syfów może tylko zaszkodzić, myszka będzie mniej precyzyjna. najszybszy, najprostszy, najlepszy sposób powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest prostszy sposób na wyłączenie akcelerację systemową, panel sterowania->mysz->opcje wskaźnika->odznaczyć "zwiększ precyzje wskaźnika".

 

Nie do końca....

 

Spójrz tutaj: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463319.aspx

W win xp, vista, 7 - nawet odznaczenie tej opcji nie spowoduje braku akceleracji.

Cały widz polega na krzywej akceleracji którą trzeba odpowiednio zmodyfikować w rejestrze.

Służy do tego wygodne narzędzie autorstwa MarktheC'a - i o tym właśnie napisał overse :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od gry, takiemu typowemu cs'owi wyłącznie systemowej akceleracji nic nie daję, aby ją wyłączyć trzeba użyć komend

 

Wyłączyłeś "precyzję" w os, użyłeś komend w grze i co?

Myszka dalej używa predefiniowanej przez MS krzywej akceleracji - czyli dalej masz przyspieszenie.

A jak powinien wyglądać wykres prędkości kursora od prędkości myszy?

Żadna łamana, stożkowa... tylko prosta.

I to właśnie edytujesz w rejestrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co to jest ruch sensora bez przyspieszenia.

sprawdziłem nawet swoje dane z tym co piszą w internecie i wszystko jest tak jak już od dawna wiedziałem, dalej idąc zrobiłem nawet test na gryzoniu który jest teraz pod ręką i co się okazało? szybkim ruchem przesuwam myszkę o 10cm, wracam myszką wolno w miejsce w które zacząłem i przebyłem tą samą drogę(z dokładnością do ~2mm), a to wszystko bez wpisów w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akord3on żadne sterowniki myszki/gry itp nie wyłączą Ci akceleracji w systemie, musisz to zrobić poprzez wpis w rejestrze, kazdy proplayer powie Ci dokładnie to samo, sam może nie odczuwać większej różnicy, ale uwierz mi że jest i to ogromna.

Nawet samo zwiększenie czułości ze standardowej w win na większą daje Ci interpolację, więc również Twój kursor nie chodzi naturalnie płynnie.

Edytowane przez overse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności