Skocz do zawartości

Kierunek w którym zmierzaja gry


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Doskonale o tym wiem i przyznaję Ci rację ;) Sam ostatnio kupiłem bundla z m.in. BF3 za niecałe 17 zł. Po prostu jeszcze parę lat temu gry kosztowały na premierze ok. 90 zł, a dodatki do nich w granicach 50 zł, a dla przykładu gdy spojrzymy na ceny u Blizzarda to można upaść.

 

No, a rynek używanych gier (mówię o PC) się kurczy za przyczyną producentów chcących zarobić jak najwięcej. I tutaj akurat dystrybucja cyfrowa pokazuje nieraz swoje plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem i przyznaję Ci rację ;) Sam ostatnio kupiłem bundla z m.in. BF3 za niecałe 17 zł. Po prostu jeszcze parę lat temu gry kosztowały na premierze ok. 90 zł, a dodatki do nich w granicach 50 zł, a dla przykładu gdy spojrzymy na ceny u Blizzarda to można upaść.

 

No, a rynek używanych gier (mówię o PC) się kurczy za przyczyną producentów chcących zarobić jak najwięcej. I tutaj akurat dystrybucja cyfrowa pokazuje nieraz swoje plusy :)

 

Zauważ tylko jakie gry do tej pory wypuścił Blizzard - to nie dzieła 'na rok', a olbrzymie, rozbudowane produkcje zrzeszające ogrom ludzi. Biorąc to pod uwagę, cena nie jest już tak straszna.

 

Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że to ścisły top wydawców i to od wielu lat, a nie sezonowy gracz na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard to już nie ten sam Blizz, co kiedyś. Jak dla mnie D3 to kicha jakich mało. Nie wiem, jak Starcraft, bo akurat nigdy w to nie grałem.

 

Z nowszych gierek lubię grać w War Thunder na FRB. Całkiem dobra gra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest skrajnie wkur...

 

diablo 3 na konsolach jest tym, czym powinno być od samego początku... czyli wyszło że wszyscy gracze pecetowi robili za wielkie, płatne betatesty

 

mało

 

jednak likwidują AH (całkowicie!) - jakby samo w sobie nie było to denerwujące, to dodatkowo wciąż nie widzą powodu by likwidować wymóg online


jakby przynajmniej dodali obsługę padów w wersji pecetowej... ale nie, nawet tego nie zrobią x_x


ze swojej strony mam dość gier blizzarda - niezależnie od mitycznej jakości, to co ostatnio odstawił (beznadziejny kataklizm, taka sobie pandaria, beznadziejne diablo 3)


... całkowicie - jak dla mnie - niszczy tą legendę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, czyli jednak nie pomyliłem się co do D3 :) Imo jedyne co im dość dobrze wyszło to cinematics. A wymogu online nie zlikwidują bo gracze muszą czuć, że tworzą wspólnotę. I basta!

 

W tym momencie blizzard to dla mnie tylko SC II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze...w sc2 grałbym tym bardziej, że potrzebuję odmiany dla shoguna2 i medievala2, ale - co zresztą charakterystyczne dla większości tytułów blizzarda - cena nie spada w miarę upływu czasu, a jak mam kupować grę, to zawsze znajdę jakąś muzykę do kupienia...poczekam jeszcze ze 2-3 lata, to pewnie będzie po 5 dych :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo III całkiem spoko, po tych wszystkich poprawkach, patchach zaczyna mieć to sens tak jak dobijanie leveli itd. Teraz gram już raz na jakiś czas 2/3h. Po premierze pograłem trochę więcej.
Ostatnio z ciekawości kupiłem nowego Tomb Ridera, fajna gra na 20 godzin mniej więcej ;)
Ogólnie to polecam sprawdzać sobie co jakiś czas https://www.humblebundle.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też można ;) na Humble udało mi się kupić min. Dead Space, Dead Space 3, Burnout Paradise: The Ultimate Box, Crysis 2 Maximum Edition, Medal of Honor, Mirror's Edge, Battlefield 3, Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising, Populous, The Sims 3 za 16 zł całość ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia spieprzonej optymalizacji (ja z takiego powodu nie mogę pograć w Devil May Cry 3, bo zwalnia jak cholera) może w dwójce to poprawia. Ja to marze o sequelu Dark Messiah of Might and Magic, genialna giera, nawet momentami schematycznosc walki nie przeszkadzała, bo ucinanie głów orkom albo wkopanie wroga na kolce daje wciąż tony frajdy.

 

 

 

 

Sent from my Lumia 610 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja nie zagram w sc2 bo nigdy nie umiałem grać w strategie :(

 

W sumie dziwne, logika chyba nie jest Twoją słabą stroną. :)

 

 

Nie do końca jest tak, że strategie to tylko i wyłącznie logika... oczywiście że w strategiach trzeba dobrze kombinować (albo przynajmniej wykuć parametry jednostek i "basic strategies"), strategie to również (a z mojego punktu widzenia przede wszystkim) dużo szybkiego klikania i ogarnięcie 100 jednostek we wszystkich zakamarkach mapy... osobiście nie lubię takich sytuacji. Gry mają dawać frajdę, a dla mnie jest to jedynie frustracja :(

Paradoksalnie nie lubię również gier typu HoMM - od "dobrego kombinowania na spokojnie" mam szachy, jak już gram to w typowe odmóżdżacze typu sieciowe strzelanki, różne części GTA czy - z bardziej wyrafinowanych - Zeldy :)

Przez chwilę udało mi się wciągnąć w D3 (po latach grania w WoW-a), ale dość szybko byłem bardzo mocno rozczarowany tym co zastałem w praktyce :(

(BTW za grę wszechczasów uważam TTD a obecnie OpenTTD :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frajda jest - jak widzisz wnerwionego kolegę, który nie rozumie co się dzieje. :D Gry są raczej tak robione, żeby człowiek mógł to ogarnąć, kwestia wprawy, poznania skrótów klawiaturowych itp.

 

Osobiście serie C&C lubię bardzo, ostatnio jakoś tak zainstalowałem też warhammera 40k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry są raczej tak robione, żeby człowiek mógł to ogarnąć, kwestia wprawy, poznania skrótów klawiaturowych itp.

 

nie zgodzę się z tym w pełni, ale to jest już po troszę dyskusja o filozofii tworzenia gier a po troszę o ludziach

 

popatrz na gry celowo tworzone jako trudne (n, hacki mario etc.) - niektóre z nich (hacki) są fizycznie nie do przejścia przez człowieka, da się je przejść tylko jako "assisted" :)

 

oczywiście można powiedzieć "ale to nie jest pierwsza z brzegu gra z półki sklepowej" tak... ale jednocześnie jest to zwyczajna gra - tak jak mówię jest to kwestia filozoficzna

 

dużo bardziej przyziemny powód to cechy czysto ludzkie - ktoś ogarnia, ktoś inny nie... tak po prostu

 

a zupełnie przyziemny powód to zwyczajne gusta ludzkie - ja nie trawię strategii i tyle, ktoś inny nie trawi konieczności czytania z ekranu tekstu w ilości dwóch stron typowej książki :)

nie ma tu żadnych "prawd bezwzględnych", nawet to na co tak narzekamy ostatnio (diablo 3) - najprawdopodobniej dość łatwo znalazła by się osoba, która powie że jest wręcz odwrotnie:

- że gra jest fantastyczna

- że wszyscy jarają się że gra się rozwija

- że nowe zmiany są rewelacyjne i nikt nie ma za złe że dopiero teraz

- że całość składa się na unikalny czar gry o którym będzie się mówiło teraz i latami później

 

i tak dalej ;)

swoją drogą znam w pracy dwie osoby, które może nie aż tak entuzjastycznie, ale dość mocno grają w diablo 3

 

tak samo jak ja zagrywam się w tf2 podczas gdy wiele osób powie że gra jest tak naprawdę bezsensowna, nudna, przeżarta przez ideologię freemium i że już lepiej zagrać w CS czy L4D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przyznaję, że dość regularnie gram w D3. Może i nie jest idealna, ale do młócki sie nadaje. Najwięcej czasu i tak poświęcam na Football Managera, który dla wielu osób może być najnudniejszą grą świata. Na dzień dzisiejszy, czas gry w obecnej karierze mam powyżej 300 h i to ciągle rośnie. Przy obecnych grach, które wymagają na przejście ok. 30 h wygląda to całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności