Skocz do zawartości

Sluchawki do 400 zł - Do Grania


myst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesują mnie słuchawki do 400 zł. Do grania, czasem muzyki i filmów. Rozważam Senki HD555, HD380 PRO i AKG K530 . Dobre będą do grania? Jaką kartę dźwiękową wybrać pod te słuchawki? Kwota na dźwiękówkę to mniej więcej 400 zł. Myślałem nad Xonarem D2X. Czy będzie to duża różnica między tańszym DX? Jeszcze jedną mam na oku - Audiotrak prodigy HD2 . Dobrze będzie się spisywała podczas grania? A może jakaś inna? Zależy mi na dobrym dźwięku i pozycjonowaniu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez myst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania z wymienionych Sennheiserów to tylko HD 555, HD 380 kiepsko pozycjonują, choć zdecydowanie lepiej izolują. Wielogodzinne sesje w HD 555 to czysta przyjemność. Prodigy HD2 całkowicie odpuść, to karta do słuchania muzyki, w grach odtworzy tylko czyste stereo. Rozważ jeszcze X-Fi (tylko nie Audio). Do grania HD 555 to wraz z X-Fi połączenie całkiem optymalne, ucho i mózg szybko się przyzwyczaja, zyskujesz dźwiękowego wallhacka i zaczynają się wyzwiska od rywali. ;) Do filmów jest OK, do muzy tak sobie, ale da się posłuchać i mieć z tego fun. Zawsze możesz do tego podczepić DAC lub/i wzmacniacz słuchawkowy i podnieść jakość odsłuchu przy nadal świetnym pozycjonowaniu w grach.

PS. Paradoksalnie HD 380 lepiej odtwarzają muzykę z X-Fi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FPS-ach bardzo potrzebne jest pozycjonowanie, więc punkt na korzyść HD555. Izolacja mi nie jest za bardzo potrzebna bo na turnieje nie jeżdżę. Ogólnie całkowity budżet to 800 zł. Więc gdybym miał wziąć HD555, oszczędził bym 100 zł (HD380 = 400zł, przy czym HD555 kosztuje 280zł ) . Te pieniądze mógłbym przeznaczyć na lepszą kartę dźwiękową. Co myślicie o Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality Pro , AUDIOTRAK Prodigy 7.1 HiFi lub ESI Prodigy 7.1e X-Fi NRG?

Edytowane przez myst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swego czasu X-Fi XtremeGamer Fatal1ty PRO (PCI) i po pewnym czasie (żeby nie nadwyrężać portfela zbytnio za jednym razem) dokupiłem sobie przedni panel na alledrogo - mega wygodne rozwiązanie w przypadku słuchawek z dużym jackiem. Może taka opcja też Ci przypadnie do gustu? Należy jednak wziąć pod uwagę, że dla mnie ten zestaw wraz z HD 555 służy TYLKO do grania (sporadycznie jakieś filmidło, czy odcinek serialu poleci). Muzy słucham gdzieś indziej i na czymś innym...

Edytowane przez tomikku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o przedni panel taki jak np. w Titanium Champion Series? http://allegro.pl/cr...1301490844.html

 

HD555 też będzie mi tylko służyło do grania i czasami filmów i muzyki :)

 

 

A może wziąć słabszą kartę dźwiękową(np. Xonar DX), a do tego wzmacniacz NOSTROMO HeadAmp?

 

Chyba zdecydowałem się na HD555 + X-FI xtremegamer + NOSTROMO headamp. Czy to dobry wybór? Tylko nie wiem, czy wzmacniacz dobry.

Edytowane przez myst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o przedni panel taki jak np. w Titanium Champion Series? http://allegro.pl/cr...1301490844.html

 

Do mojej pasuje ten:

http://allegro.pl/pa...1285286131.html

Notabene kupiony u tego allegrowicza, jeśli mnie pamięć nie myli. Jak widzisz, to troszkę inna konstrukcja z wyjściami na dużego jacka. Na 99% stary panel nie jest kompatybilny z nowymi kartami. Ot, taki uwsteczniający postęp.

 

A może wziąć słabszą kartę dźwiękową(np. Xonar DX), a do tego wzmacniacz NOSTROMO HeadAmp?

 

Jeśli więcej będziesz fragował niż muzykował, X-Fi będzie lepsze, jeśli więcej będziesz słuchał muzy, DX będzie (choć akurat ten model nie aż tak dużo) lepszy.

 

Chyba zdecydowałem się na HD555 + X-FI xtremegamer + NOSTROMO headamp. Czy to dobry wybór? Tylko nie wiem, czy wzmacniacz dobry.

 

Powinno zagrać. Ze wzmakiem kupno panelu przedniego właściwie mija się z celem. Pomyśl jeszcze o Holdegronie, który hula na tym samym scalaku. Przede wszystkim powinieneś odzyskać sporo basu i trochę przestrzeni. Nie znam NOSTROMO, nie słuchałem go. Powiem szczerze, że i mnie on się interesuje. Zróbmy tak, kup go i powiedz jak to gada. :)

Acha, jeśli nie boisz się używek, można do 350 zł wyrwać HD 595, często na gwarancji. Sam troszkę żałuję, że nie poszedłem tą drogą, ale kupowałem HD 555 w ciemno, bez odsłuchów. Teraz łakomie spoglądam na HD 598, piękne są. ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności