Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koss porta pro problem


Ogoor93

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

-zdejmujesz drivera z pałąka.

-zdejmujesz gąbkę, żeby jej nie stopić/pobrudzić klejem

-podważasz delikatnie plastik z dwóch stron, pod którym są luty - staraj się nie ułamać tych wyrostków bo będziesz musiał potem kleić.

-wiadomo przycinasz kabelek, lutujesz, umieszczasz go potem za małymi bolcami plastikowymi, zeby się trzymał,

-umieszczasz tą pokrywkę plastikową / jeśli ułamałeś to kropelka "Kropelki" w miejsce złamania.

-zakładasz drivera na pałąk, a potem gąbkę.

 

to jedne z łatwiejszych do naprawy słuchawek :)

pozdro

 

 

/nie mam aparatu w tej chwili,

ale jeśli masz je przed sobą to raczej wszystko widzisz.

Nie jest problemem wypięcie głośnika z pałąka, ani podważenie plastiku.

 

a co do cyny to jeśli się trzyma, to jest dobra, różnicy nie odczujesz, a może wystarczy nawet ilość tej, która była użyta w fabryce :)

Edytowane przez kamil3762
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys to poprzec jakimis zdjeciami? :)

Jeszcze pytanie, zalozmy ze mam jakas zwykla cyne, niewiadomej jakosci, moze ona zle wplynac na jakosc dzwieku?

 

Edit

 

Pomocy, nie umiem ściągnąć drivera. Boje się że wyłamie to coś w czym on siedzi... Jakies porady jak to zrobić bezpiecznie?

Edytowane przez chartkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel nie wydaje sie byc uszkodzony, druga słuchawka działa normalnie. To ze będzie asymeteyczny o cm lub 2 nie przeszkadza mi za bardzo. Jeśli chodzi o kwestie opóźnień transmisji sygnału wątpię żeby miało to taki duży wpływ.

Co do wymiany kabla z drugiej strony, ciekawy pomysł. Jakiś dobry kabel polecicie towarzyszu? Przebywam w Kanadzie jeśli to ma jakieś znaczenie, nie mam dostępu do polskiego rynku części.

Edytowane przez chartkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam sukces przedsięwzięcia. Kabelki spowrotem ładnie przylutowane, trochę cyny tylko dodałem żeby się lepiej trzymało, żadnych opóźnień czy też innych braków w dźwięku nie dosłyszałem, więc sądzę iż jest ok.

Dziękuje panom za pomoc i porady.

Srry za double post ale nie wiem jak zrobić edit na iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam ten sam problem co chartkor... :( tzn kabelek wyrwany z jednego głośnika. No i teraz moje pytanie jest następujące: czy w razie takiego lutowania samemu nie traci sie czasem gwarancji ? Czy da sie taką wymiane przeprowadzić w autoryzowanym serwisie ? Jesli tak to jaki będzie koszt ?

 

Pozdro....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności